szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Maluchy sierpień 2006


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna
Napisano: Treść:
dominikapio
2006-09-03
Email
Szukam mam bobasów z sierpnia 2006, może macie podobne problemy jak ja. My walczymy właśnie z wieczornym zasypianiem i nocnymi przebudzeniami...w nocy walka z zaśnięciem wydaje się 1000 razy trudniejsza niż wieczorem...
dominikapio
2006-11-11
11:41:59
Email
Jagoda, dokładnie to samo było z moją Matyldą. Najpierw katar, potem pleśniawy-mega pleśniawy, na końcu czerwona pupa przez 3 tygodnie...i teraz sobie skojarzyłam, że na samym początku ciąży miałam też silne zapalenie-niesamowite...Teraz przygotowujemy się do następnego szczepienia.Musi się trochę wyspokoić bo straszny z niej łobuz. Ciągle na rączkach, krótkie drzemki niespokojne, ale jest coraz lepiej. Już potrafi chwilę poleżeć sama:) Powiedz mi ile Twoja kurka je i jak często? Matysia prawie co 4 godz.120 mleka-nutramigen(niestety nie karmię już piersią:(((. Waży ok.5300...całuski
agusiaaa
2006-11-12
16:39:50
Email
Ja nadal karmię mojego Mikusia piersią, więc nie wiem ile wypija mleczka, ale jak go ostatnio zostawiłam z moim tatą to Misiu wypił 160 ml (wiecej nie było:-).Mikuś w nocy je co 4-5 godzin, ale w dzień bywa różnie dziś to np chce cyca co chilkę. W czwartek idziemy na szczepienie i dowiemy sie ile waży moje szczęście
jagoda28
2006-11-12
21:13:09
Email
czesc to rozumiemy sie doskonale mamy te same przejscia wiesz ja Nikolke karmie piersia probowalam jej podac nan ha1 ale niebardzo chciala ja w styczniu wracam do pracy niestety i probuje dawac troszke nan ale mizernie dlatego tez niewiem ile pije karmie roznie w nocy raz a w ciagu dnia na zadanie srednio co 2 3 godziny moja Nikolka jest duza bo w zeszlym tygodniu wazyla 6 500 ale ona urodzila sie duza bo miala 4kg i 57cm dluga a ile twoja lwiczka wazyla przy porodzie z tego co piszesz to masz co robic przy Matyldzie ale to dobrze masz zywe zlotko w domciu wiesz widze ze po tych kulkach jest lepiej nawet bym stwierdzila ze ma troszke za sucho w nosku ulzylo mi slemy pozdrowienia
dominikapio
2006-11-13
12:42:31
Email
Matylda ważyła 2300 przy uurodzeni. Ale wiecie co myślę,że rośnie nam powoli 1 ząb:) Cały czas się slini no i łapki non stop w buzi...czy to możliwe?
jagoda28
2006-11-13
16:27:14
Email
moja Nikolka robi to samo ciagle raczki w buzi niby pediatra mowi ze jeszcze czas ale moja mama twierdzi ze ja mialam 3 i5 miecha jak mi wychodzily 2 zeby na dole wiec cos w tym musi byc pozdrawiam
dominikapio
2006-11-14
11:25:39
Email
Jagoda, właśnie postanowiłam, że będe oduczać małą nocnego jedzenia brrrr... Ona chyba sobie wymyśliła,że w nocy się tylko je. Już budziła się tylko raz tak ok. 3.00, a później o 7.00. A teraz to co 2 godz. by chciała...W dzień natomiast nie bardzo jest głodna...tylko jak sobie pomyślę o nocnych koncertach to mi się odechciewa, ale muszę. POZDRAWIAM TEŻ INNE SIERPNIOWE MAMY>>>
dominikapio
2006-11-14
13:48:58
Email
Jagoda, wiesz wydaje mi się,że mogłabyś mieszać swoje mleko z nan'em, może tak ją przekonasz do sztucznego mleka.Ale najpierw spytaj lekarza...
jagoda28
2006-11-15
09:34:44
Email
czesc bedziemy trzymac za was kciuki w nocy pewnie bedzie wam ciezko moi znajomi nauczyli synusia spac z nimi teraz prubuja go oduczyc i w nocy jest kiepsko bo sie juz przyzwyczail i jak odkladaja go do lozeczka to jest jazda wiec podejrzewam ze Wam bedzie jeszcze ciezej ale gowa do gory jestesmy z Wami daj znac jak Wam idzie co do mleka to niezly pomysl jak pojde do lekarza to sie spytam pozdrawiamy
dominikapio
2006-11-15
12:36:21
Email
Chyba porozumiewam się z moją córcią telepatycznie... dziś w nocy obudziła się raz o 3.00 a później już o 6.00:)))Faktem jest że, dostaje w nocy mleko z kleikiem ryżowym-ten klej zatyka chyba dziurę głodową... Jagoda niedługo będziemy mogły podawać pierwsze jedzonko, choć Ty może jeszcze nie bo przy piersi to dopiero w 6 miesiącu. My chyba zaczniemy od jabłuszka, ale njpierw potrenujemy z samą łyżeczką. Spróbuję podawać jej takie gęstsze mleczko z kleikiem tą łyżeczką, żeby nauczyć się jeść., tylko takową trzeba będzie zakupić. Ponoć na początek dobre są takie sylikonowe. A no i 27 listopada idziemy do pani homeopatki, może pozwoli nam się już szczepić. nie wiem jak Ty ale ja muszę wszystko co zauważe nowego notować i później jej to referuję. Prowadzimy więc taki dziennik- prosze taka mała a ma już swój pamiętnik-będzie z czego się pośmiać za kilka lat...pozdrawiamy
jagoda28
2006-11-15
17:56:35
Email
moje slonce wlasnie drzemie wiec mam chwilke ja wracam do roboty 22 stycznia wiec bende wczesniej musiala malej cos podawac do jedzenia moja siostra urodzila corke w styczniu karmila ja piersia i od 4 miesiaca podawala jej gerbera jabluszko a po 2 tygodniach zaczela eksperymentowac z marchewka wiadomo ze po malutku i w minimalnych ilosciach teraz mala jej ma 10 miechow i zajada kaszki tak sobie mysle ze sprubuje tak jak ona i do dziela po 4 miesiacu!!! ucaluj swoja corcie za to ze byla taka dzielna i dala mamie pospac pozdrawiam
dominikapio
2006-11-16
20:10:53
Email
Witajcie, chwila ulgi - przyjechała mama i mogę trochę odsapnąć. Jak to zwykle bywa malutka jest wtedy grzeczna...a jak wszyscy wyjadą to dzik. Ale tak naprawdę nie mogę tak biadolić bo jest jusz z nią całkiem ok.Jagoda jak tam Twoje Złotko?
jagoda28
2006-11-16
21:59:48
Email
no czesc moja myszka spi juz od godziny napisz mi prosze jakich uzywasz pieluch ja uzywalam pampersow ale ostatnio kupilam hagisy i pluje sobie w twarz wprawdzie Niki nie ma pupy obszczypanej ale to nie jest to co powinno byc mam wrazenie ze pupcia jest spocona choc pragne wspomniec ze czesto zmieniam pieluszke to osobiscie uwazam ze pampersy sa najlepsze dzis byla u mnie kumpela ma corcie 3 tyg starsza od naszych malenstw ona tez zaluje bo polakomila sie na happy i dzis byla u mnie po masc do malej bo ma pupcie poraniona kiepsko to wyglada napisz mi jakie Ty lub inna mamusia ma doswiadczenia z pieluchami pozdrawiamy
dominikapio
2006-11-18
21:12:08
Email
Trochę spokoju, więc piszę. My używamy od poczatku tylko pampersów więc nie mam porównania, jedynie mogę dodać, że musieliśmy już zmienić na "3", bo przeciekało w nocy. Matysia próbuje się przewracać na bok, więc trzeba bardzo uważać... Dziś jednak miała kryzys, więc jestem wykończona, od 6.30 na nogach. Jutro Matylda ma imieniny i będzie ballll.Pozdrawiamy.
jagoda28
2006-11-19
10:16:13
Email
czesc ucaluj od nas swoja corcie i zloz jej zyczenia i udanej imprezki pozdrawiamy
dominikapio
2006-11-20
10:22:59
Email
Jagoda, piszę Twoje imię bo nikt więcej z nami nie chce gadać:((((( Dziś rano próbowałam posadzić małą tzn. oparłam ją pleckami o kanapę, wcześniej zapadała się cała i zaczynała płakać a teraz jak stara siedzi. Mówię Ci tylko popkorn jej dać i normalnie jak w kinie. Oczy wielkie się zrobiły i zdziwienie...A jak tam Wasz katar u nas pozostała tylko sucha skóra za uszami i na rączkach. Ale to przeżyjemy. Nie pisałam Ci ale znalazłam nianię dla Matyldy. Okropne,że muszę ja zostawić w sumie z opcą dla nas babą. Ale życie musi się toczyć normalnie no i Ona musi też poznawać nowych ludzi, bo byśmy obie zwariowały, a i finansowo byśmy nie wyrobili bez mojej pensji . Tak zapłacę niani 700zł. a resztę pensji zostanie w domu. A co Ty zrobisz z Nikolą?Może masz mamę na miejscu, ja niestety tylko teściową, ale o niej nie chce nawet pisać. Ja mieszkam w Poznaniu a mama 50km dalej.ATy zkądjesteś? Kurcze ale się rozpisałam pozdrawiam...
agusiaaa
2006-11-20
10:45:23
Email
Witam! Ja jakoś ostatnio nie miałam czasu żeby z Wami popisać,ale uważnie śledziłam Wasze rozmowy, więc jestem na bierząco. U nas nie ma większych problemów, Mikus w nocy spi bardzo ladnie(budzi sie ok.3 i 6) w dzien jest troche gorzej,wczoraj to chcial jesc co godzinke.Ale jest bardzo pogodnym i wesolym dzieckiem, lubi jak sie z nim rozmawia.Teraz wlasnie lezy i patrzy na mnie swoimi slicznymi oczkami,no i po swojemu ze mna rozmawia
jagoda28
2006-11-20
14:01:46
Email
czesc ale numer ja jestem ze Swarzedza kolo Poznania moja mala zajmie sie moja mama wiec siana zaoszczedze kurcze wspulczucia tyle kasy na opiekunke ale pewnie nie masz wyjscia i tak jak ja musisz wracac do pracy z Nikolki katarkiem jest o wiele lepiej ale jeszcze troszke ma szczegolnie w nocy ale i tak do tego co bylo to super ucaloj malenka zobacz nareszcie jeszcze odezwala sie jeszcze jedna mamusia ktora rowniez serdecznie pozdrawiam dzis jade do ginekologa bo wyobrazcie sobie ze od czasu porodu nie moge wytepic tego stanu zapalnego poniewaz dostaje slabsze globulki i tabletki bo karmie piersia to juz ponad 3 miesiace a nawet troche wiecej bo przed porodem mi sie to paskudztwo przyplatalo ale jestem dobrej mysli pozdrawiam
jagoda28
2006-11-20
21:20:35
Email
to znow ja wiecie wrocilam od lekarza i juz jest ok wlasciwie to chce wam opowiedziec jak to moja corcia jest asem nad asami w sobote mielismy isc na 50 rocznice slubu wiec moja Nikolka miala zajac sie mama dlatego tez postanowilam odciagnac sobie pokarm jak moj maz zaczal odciagac to poszlo mi z krwia i caly cycus mnie bolal malo tego po kosciele jak zadzwonilam to mala plakala wiec szybko do chaty jak przyjechalam to sie uspokoila ale musielismy ja zabrac ze soba myslalam ze bedzie ok ale niestety przestraszyla sie muzyki i bylo jak dla niej za duzo ludzi wiec sie rozplakala dlatego tez ponad 4 godziny siedzialam w szatni tam jadlam i pilam cale szczescie zektos do mnie przychodzil bo tak to miala bym doline i taka mialam zabawe no coz Nikolka jest wazniejsza po tej imprezie malenka spala jak susel mam nadzieje ze jak wroce do pracy to mala zaakceptuje moja mame pozdrawiam
dominikapio
2006-11-20
21:27:54
Email
Jagoda MUSIMY SIĘ KIEDYŚ SPOTKAĆ!!!!. Nie martw się Nikola musi się zaprzyjażnić z Twoją mamą, zobaczysz za miesiąc będą najlepszymi kumpelkami i nawet mała nie będzie chciała Cię znać. Mówię Ci Bunie są najlepsze! SERDECZNIE POZDRAWIAMY NOWĄ MAMĘ!!!!
jagoda28
2006-11-21
09:48:47
Email
czesc moja mloda wlasnie spi wiec mam chwilke fajnie by bylo sie spotkac musimy sie umowic powiedz mi w jakim szpitalu rodzilas ja na dawnego Engla teraz Jarachowsiego w Sw Rodzinie pozdrawiam
dominikapio
2006-11-21
12:26:35
Email
witaj , ja rodziłam na polnej ponieważ mam tam przyjaciólkę ze studiów. Rodziłam więc z moim mężem i z kumpelkom. Oni bardzo dobrze się przy tym bawili, wiesz kawki i pogaduszki a ja posrodku... Ale tak naprawdę to bardzo mi oboje pomogli. Rodziłam tylko 1,5 godz., więc za bardzo nie mam co opowiadać...pozdrawiam. Chętnie wkleiłabym zdjecie ale nie mam pojęcia jak to się robi...może Ty wiesz???
jagoda28
2006-11-21
17:48:57
Email
wiesz ja tez nie mam za bardzo pojecia jak wkleja sie zdjecie ale jak moj maz przyjedzie to mu sie spytam wiesz moja kumpela doradzila mi zebym troszke oslodzila sztuczne mleko to moze Niki bedzie wtedy chciala je pic a Ty jak sadzisz nie zaszkodzi to mlodej moze masz w tej kwesti jakies doswiadczenie pozdrawiam
dominikapio
2006-11-21
17:52:13
Email
Myślę,że nie powinnaś dosładzać mleka.Po pierwsze to niepotrzebne puste kalorie, po drugie mała może mieć po tym kolki i zatwardzenia, ja bym nie dosładzała. A mieszałaś swoje mleko ze sztucznym?
jagoda28
2006-11-21
18:05:29
Email
nie bo po ostatnim odciaganiu poranilam piers
agusiaaa
2006-11-21
18:48:32
Email
Ja dziś zrobiłam sobie wolne-zostawiłam Misia z moją mamą na dwie godzinki i poszłam na ploty do koleżanek (z byłej pracy). Dowiedziałam się że moja koleżanka, która miała termin na początek lutego urodzila niedawno synka ważył 800g 36cm Tak sobie teraz myślę jakie mamy szczęście,ze nasze dziieci są zdrowe. Współczuję mojej kumpeli, zapewne jest jej bardzo cieżko, bo przecież nic nie mogą zrobić tylko mogą czekać. No i nie wiadomo czy to dziecko będzie zdrowe,przecież jak na razie jest podtrzymywane sztucznie,bo jego małe organki nie są w pełni wykształcone. Dziewczyny ucałujcie swoje dzieciaczki - niech rosną zdrowo
dominikapio
2006-11-21
19:16:08
Email
Agusia, powiedz swojej koleżance, że wszystko będzie ok. 2,5 roku temu moja siostra urodziła dziewczynkę w 29 tyg. ciązy. Nataszka ważyła 720 g, przez 2 miesiące leżała w szpitalu na neonantologii. To był szok dla całej rodziny, siostra też bardzo to przeżyła , nawet wpadła w depresje, bo każdy kolejny dzień to było czekanie czy wszystko będzie ok. Pamiętam że tyła co dzień raz o 5g raz 10g... Ateraz nie można sobie z nią dać rady. Cały czas w ruchu, gada jak nakręcona a jakie ma pomysły>>>nie nadążamy za nią. Co prawda jest drobniutka bo waży 10 kg, troche im później chorowała na płuca itd, ale ogólnie to super dziewczyna i istny cud.Pozdrów tą koleżankę jakby chciała pogadać z kimś to mogę podać nr do mojej siostry...
dominikapio
2006-11-21
19:18:28
Email
Jagoda, a może spróbuj z innym mlekiem... nie wiem co mam Ci poradzić:(((
agusiaaa
2006-11-21
19:40:46
Email
dziękuję, powiem jej. Napewno jest jej teraz cieżko, pamiętam jak ja byłam jeszcze w ciąży a ona dopiero co się dowiedziała że zaszła w ciąże (przez 2 lata starali się o to dziecko)roznamwiałyśmy o tym że nie ważna jest płeć dziecka, to czy będzie ładne czy nie, ale żeby było zdrowe. pracujemy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, i właśnie u nas są takie dzieci, które urodziły się za wcześnie i mają retinopatie, albo porazenie. Mam nadziję że wszystko będzie dobrze. I dziekujeza to,że napisalaś mi o córeczce Twojej siostry, bo ja dotąd nie znałam zdrowego dziecka, które urodziło się z tak niską wagą urodzeniową, a teraz torchę odetchnęłam z ulgą.dziękuję i pozdrawiam
jagoda28
2006-11-21
22:06:18
Email
czesc dziewczyny bardzo wspolczuje twojej kolezance Agusia napewno jest jej ciezko ale sadze ze bedzie dobrze i ani sie obejrzy a maly bedzie przybieral na wadze irpzwijal sie prawidlowo pozdrow ja i powiedz ze ma byc dobrej mysli wiesz Dominikapio zazdroszcze Ci porodu ja meczylam sie 17 godzin i skonczylo sie cesarka a tak wlasciwie to jak masz naimie mnie ochrzcili jadwiga ale mowia jagoda no i mam 28 lat pozdrawiam Was mamusie i zycze milych snow do jutra
dominikapio
2006-11-22
10:01:48
Email
Ja mam na imię Dominika, a Ty jesteś Jadzia>>>tak jak ta mała z "Duzych dzieci"...czyli wszystkie Jadzie są takie sympatyczne, hi, hi,...Apropo chrztu, Nikola jest już po??? Agusia już chyba tez. My będziemy chrzcić na wiosnę, gdy mój mąż już będzie w domu, teraz cały czas w rozjazdach(jest muzykiem).A gdzie ty pracujesz? Ja w aptece. pozdrawiam
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum