szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - Waga po porodzie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna
Napisano: Treść:
MoNiSiA
2005-08-13
Email
Dziewczyny! Tak wpadłam na pomysł może napiszemy ile przytyłyśmy w ciąży i jak waga wygląda teraz? Mniej, czy więcej, a może tyle samo co sprzed ciąży? Zacznę od siebie. W ciąży przytyłam bardzo dużo bo aż 30kg. Teraz waga wskazuje 20kg mniej więc zostało 10 nieszczęsnych kilo ;( W poniedziałek będzie 7 tygodni po porodzie.


Basia 26
2006-03-11
08:10:54
Email
mi piersi urosły z miski B/C do dużego D... jak już skończę karmić to pewnie będą wygladały jak skarpetki z piaskiem :((((....
monia25
2006-03-11
19:58:13
Email
w ciąży przytyłam 15 kg, wazyłam 55 przy wzroście 164cm, niby dużo ale ja czułam sie świetnie, po trzech miesiacach po porodzie zważyłam się po raz pierwszy i waga wskazała60 kg, czyli jescze jakies 5kg, ale wiecie co ja wcale sie nie odchudzłam i teraz dobrze sie czuje w swoim ciele, chyba tak naprawde chodzi o nasze samopoczucie i podejscie do nas samych to jest najważniejsze całuję i pozdrawiam, a poza tym duże jest piękne 3majcie się.
basiar
2006-03-17
15:02:18
Email
Ja w ciąży przytyłam 17kg. Przed ważyłam 65 przy wzroście 160, więc też nie mało.W dniu porodu ważyłam 82, a pięć dni po już 72.Jutro zamierzam kupić sobie wagę i zobaczymy jak strzałeczka po 3 tygodniach.Mam nadzieje ze troszeczke spadlo.Ale slodyczy nie odmawiam sobie, to fakt,wiec nie spodziewam sie rewelacji:(
Agness
2006-03-19
19:13:05
Email
2 dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Jestem załamana. Nie chcę być w ciąży. Panicznie boję się tych wszystkich rozstępów, boję się przytyć, boję się obwisłych piersi i brzucha. Z waszych wypowiedzi wynika, że karmienie piersią pomaga schudnąć po porodzie, ale szkodzi piersiom. Na dwoje babka wróżyła. Czytam i pochlipuję.
Doti
2006-03-19
21:38:50
Email
są gorsze rzeczy, a piersi nie psują się od karmienia one się rozciągają już w ciąży. Radzę więcej optymizmu!!
agus28
2006-06-07
14:25:22
Email
Czesc dziewczyny.Ja przed pierwsza ciaza przy wzroscie 170 cm wazylam 68kg.Wciazy przytylam 25 kg. Nie moglam kompletnie po niej schudnac az do momentu kiedy poszlam do pracy,maly mial wtedy roczek.Wciagu dwoch miesiecy schudlam te nieszczesne 25 kg.Kiedy synek mial rok i dziesiec miesiecy ponownie zaszlam w ciaze i przytylam az 30 kg. Corka ma juz roczek a ja waze tyle jak w dniu porodu,czyli 90 kg. Koszmar jednym slowem,nie moge nawet patrzec na siebie. Mala karmilam 5 miesiecy a ja i tak wciaz tylam.O pojsciu do pracy nie ma mowy bo musze sie zajac dziecmi,rozstepy sa takie ze szkoda slow,chociaz smarowalam sie w ciazy roznymi kremami. Chyba juz nigdy nie schudne.Jestem zalamana.
MoNiSiA
2006-06-07
15:49:18
Email
Fajnie, że temat powrócił :) Wtedy, kiedy zakładałam temat ważyłam jakieś 72 kg i strasznie cierpiałam. Od jakiegoś miesiąca wzięłam się za siebie - i to ostro! Ważę 67kg i ciągle chudnę. Jestem poprostu szczęśliwa!!! A jak tam Wasze wagi? ;> Buźki :***
MoNiSiA
2006-06-07
16:00:12
Email
Aaaa... kobitki, dodam, że przez tamten czas nie schudłam w ogóle, chociaż próbowałam. Chyba musiałam dojrzeć do tego odchudzania. Nie powiem, że jest łatwo, ale jakoś daję radę. :) Zaczynam wchodzić w ubranka sprzed ciąży - zostawiłam je, żeby mnie motywowały i z nadzieją, że kiedyś w niej wejdę. ;-) I proszę, z dnia na dzień jest coraz lepiej! Przed ciążą ważyłam jakieś 60-62kg, także niewiele mi pozostało do zrzucenia, a myśl, że wkońcu kupię sobie jakieś bajeranckie dżinsy motywuje mnie do działania. Co do piersi...Zmalały mi, już są między B, a C, tak więc wracam do dawnych wymiarów. A co do obwisłości, to proponuję ćwiczenia i specjalne kremy. Jeśli macie możliwość, to polecam basen lub siłownię z dobrym instruktorem. Pozdrawiam Was, dacie radę! :-)
agusiaaa
2006-06-07
19:38:09
Email
Dziewczyny a jak po ciąży,no i w ogóle po karmieniu wyglądają Wasze piersi? Czy to prawda,że robią się bardzo miękkie i mocno tracą jędrność (jak flaki)?Jestem w 30 tc do tej pory miałam miseczke C/D,no i jak na razie to nie zauważam żeby mi urosły,może troszeczke.Ciekawa jestem jak będzie dalej-rozstępów jeszcze nie mam-mam nadzieję że uda mi się od nich uchronić (kremuje się ile tylko się da:-)
maja77
2006-06-07
20:00:49
Email
cześć, ja przytyłam w ciązy ok 13 kg, muszę przyznac że przy wyjściu ze szpitala miałam mniej o 9, a resztę Misio wyciągnął z mleczkiem :( - niestety nawet więcej....teraz przy 160 ważę tylko 49 i nie jest to waga komfortowa (przed ciazą miałam tak ok 51-52 i było ok). Teraz mija 7 mcy od porodu, jadam normalnie, ale wciąż karmie i staram się jakoś trzymać - czego Wam też życze :) pozdrawiam
21Aneta
2006-06-07
20:46:13
Email
Agusia co do tych cycków to niestety prawda... Ja mam wprawdzie miseczkę B ale po 8 miesiącach karmienia moje cycki wyglądają jak puste wiszące worki. A rozstępy to Ci się zrobią na piersiach (chociaż niekoniecznie) jak zaczniesz karmić-raz są pełne, raz puste i tak wkółko... i się porobią te wstrętne rozstępy... u mnie tak się zrobiło. Ale ja to jestem JEDEN WIELKI ROZSTęP więc mi to już nie przeszkadza tak bardzo... przyzwyczaiłam się, że gdy patrzę w lustro widzę rozorane pole...
MoNiSiA
2006-06-07
22:28:17
Email
Anetko, ja też mam rozstępy, ale niestety trzeba je pokochać, chociaż wiem, że ciężko i może dziwnie to brzmi. :-( Albo można zrobić plastykę brzucha, w Czechach taki koszt to ok. 3 tysiące zł. Może kiedyś, jak miałabym taką gotówkę, zdecydowałabym się. Tymczasem nie mam i niestety muszę zaakceptować swoje ciałko. Narazie chcę schudnąć, potem zajmę się tymi pręgami. Na pewno kupię sobie krem z Galenic'a. Jest rewelacyjny, choć wiadomo - nie usunie ich. Ja mam naprawdę całą masę rostępów. Nigdy nie odsłonię nawet troszkę brzucha. ;-((( Poprostu ze wstydu bym się spaliła, chociaż to przecież nie moja wina. No cóż, zawsze powtarzam, że mogłoby być gorzej. Wszystkim przyszłym Mamusiom życzę, żeby ta wstrętna przypadłość Je ominęła. Pozdrawiam cieplusio :*
basienka25
2006-06-08
08:15:54
Email
T o ija sie wpisze do rozstepow:)) Caly moj brzuch to jeden wielki rozstep jak mowi Aneta.Taka pamiatka macierzynstwa, na cale zycie.Pociesza mnie fakt ze zbledna.Kiedys , w okresie dojrzewania pojawilo mi sie pare kresek na piersiach i udach, ale teraz są prawie niewidoczne.No i fakt nigdy juz nie zaloze bluzeczki odslaniajacej brzuch ani kostiumu dwuczesciowego.Ale czy nie ma wiekszych zmartwien??
agus28
2006-06-08
10:34:57
Email
Jesli chodzi o rozstepy to mam je na calym brzuchu,piersiach i nawet na udach i posladkach.Teraz troszke zbledly,ale co z tego jak o bikini,spodniach biodrowkach i bluzeczkach odslaniajacych brzuch to pomarzyc tylko moge.Jak widze w sklepach takie extra ciuszki dla szczuplych to plakac mi sie chce.Wczesniej przed ciaza nosilam miseczke B lub C a teraz D.Piersi stracily jedrnosc i co tu duzo mowic zalamka po prostu,ale zycze wszystkim powodzenia i aby nie mialy takich problemow jak ja.Buziaczki
21Aneta
2006-06-08
13:04:41
Email
Jak już pisałam wcześniej, jak szłam do porodu ważyłam 88 kilo. Po porodzie kilka dni 79, potem znowu przybrałam do 82. W styczniu zaczęłam sie konkretnie odchudzać i zgubiłam 5 kg. I ani grama więcej do tej pory. Waga po prostu stanęła chociaż znowu się odchudzałam, nie jadłam słodyczy, kolacji, piłam herbatę odchudzającą. A tu nic. 77 i koniec. Z jednej strony powinnam się cieszyć, że nie przybieram ale dlaczego nie chudnę? Podejrzewam, że pomogła by mi siłownia, aerobik albo coś, ale co mam zrobić skoro nie mam na to ani czasu ani pieniedzy? A w domu nie moge ćwiczyć bo zawsze jest co innego do roboty a wieczorem to się juz po prostu nic nie chce...
agusiaaa
2006-06-08
13:41:34
Email
A od którego miesiąca ciąży zaczęły Wam się pojawiać rozstępy?Jakich kremów używałyście?
21Aneta
2006-06-08
14:29:38
Email
mi tak w szóstym o ile dobrze pamiętam... ale ja już wtedy miałam bardzo duży brzuch wiec miały prawo się pojawić. smarowałam kremem penaten i oliwką, jednak widocznie za rzadko...
21Aneta
2006-06-08
14:37:22
Email
tu jestem w połowie siódmego miesiąca i jak widać już cały brzuch miałam w rozstępach.

21Aneta
2006-06-08
14:38:31
Email
ale ja byłam gruba... fee... ale do twarzy mi było z takim brzusiem ;)
MoNiSiA
2006-06-08
18:42:24
Email
Mam bardzo podobne rozstępy jak Ty Anetko. Ach... :-( Chociaż dzisiaj tata Julci powiedział, że prawie ich nie widać i że przesadzam (rozciągałam się i akurat podniosła się bluzeczka;-) ). Co do diety, to hmmm...jest taki okres, że waga się zatrzymuje, po to, aby ponownie zacząć spadać. Dlatego może nie trać wiary, tylko do dzieła. :-) Ja dzisiaj zjadłam loda, ale raz na ruski rok pozwalam sobie na coś słodkiego. I tak moja kaloryczność dzień w dzień nie przekracza 1000. Buźki :*
Migotka
2006-06-08
20:20:11
Email
Mi jakimś cudem udało się uniknąć rozstępów,ale wydaje mi się również,że jakiś tam związek mają uwarunkwania genetyczne.Nie mam też kłopotów z wagą,jakiś czas temu bardzo chudłam,ale teraz udało mi się osiągnąć optymalną wagę -57 kg.i postaram się ją utrzymać.Do piersi też nie mam zastrzeżen,karmiłam piersią 7 miesięcy,ale tylko na leżąco,bo w takiej pozycji dzidzia nie ciagnie cucusiów w dół,co nie powoduje rozciągania skóry.Miseczki noszę C,tak jak przed ciążą.Więc spokojnie kochane brzuchatki, kremujcie sie i ćwiczcie,a na pewno będzie dobrze :)
MoNiSiA
2006-06-08
20:53:13
Email
Migotka, zgadzam się. Wszystko zależy od uwarunkowania genetycznego. Moją mamę też dopadła ta okropna przypadłość, ale nie w takim stopniu jak mnie. Druga sprawa; słyszałam, że młodsze dziewczyny, z powodu okresu dojrzewania, bardziej narażone są na rozstępy. Ja pewnie kończyłam ten okres i niestety "załapałam" się na te pręgole. Coś czuję, że kiedyś albo zaakcapteuję swoje ciało, tak naprawdę, albo zrobię sobie plastykę. Tak, czy siak, narazie sobie marzę po cichu, że jeszcze kiedyś włożę bikini. ;-) A co do kremów jakich używałam, to była ich cała masa; od oliwek, po Fissan, Galenic, czy Cepan. Jak widać, nie wszystkim kosmetyki pomagają.
Newfie
2006-06-18
09:28:35
Email
Witajcie! Jestem tu nowa :) Jestem drugi raz w ciąży, w 8 tc, córka ma 7 lat, i o niczym nie marzę tak jak o tym, żeby ta ciąża przebiegała tak jak poprzednia - przed ciążą ważyłam 61 kg/163 wzrostu, w ciąży przytyłam 7,5 kg. Położna mierzyła mi przed porodem obwód w pasie - 90 cm, mała miała 3100g Żadnych rozstępów, nigdzie :]. Piersi przed ciążą miałam spore (75 C/D), powiększyły mi się do pełnego D, karmiłam 5 miesięcy. Po zakończeniu karmienia wróciły do swojego dawnego rozmiaru i co najwazniejsze wyglądu! Po 4 miesiącach bez diety ważyłam 56kg. Miałam 25 lat. Teraz po 7 latach, znów na początek ważę 61kg, i na szczęście nie mam apetytu, więc liczę na to że ciąża przebiegnie podobnie :) Pozdrówka dla Wszystkich!
weridiana
2006-06-25
22:34:15
Email
Hej dziewczyny, ja w ciąży przytyłam 22kg a że przed ciążą do szczupłych zdecydowanie nie należałam 70kg to możecie sobie wyobrazić jak wyglądałam idąc rodzić, ale rozstępy mi się nie porobiły za to biust powiększył mi się zdecydowanie przed ciążą D a teraz nie mogę dopasować biustonosza kupiłam największy dla karmiących i jest lekko za mały. A co do wagi to jestem dopiero 9 dni po porodzie, a 2 dni po porodzie ważyłam 85 czyli 7 kg mi ubyło a dzisiaj rano już doszłam do 80 a więc nieźle, byle tylko tak dalej spadało to będę zadowolona bo może by mi się udało coś więcej zgubić. Buziaczki
weridiana
2006-07-14
08:58:37
Email
Jeszcze jeden wpis jestem 4 tg po porodzie i moja waga ładnie spadała piszę spadała bo od 4 dni ani drgnie a zostało mi jeszcze 5 kg do wagi z przed ciąży, ale gorsze w tym jest to że teraz porobiły mi się rozstępy co prawdz niewielkie ale są, moja koleżanka twierdzi że to od szybkiego gubienia kilogramów. A co do wagi to mam nadzieję że się dalej ruszy w dół oczywiście pozdrawiam
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum