szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Antykoncepcja w czasie karmienia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna
Napisano: Treść:
Justyna
2005-04-28
Email
Dziewczyny w jaki sposób się zabezpieczacie? Karmię piersią. Podobno sa jakieś tabletki dla karmiących.
ADA
2006-02-14
17:49:44
Email
Czy któraś z was stosowała Cilest?Co o nich sądzicie i ile kosztują?Gin po zaprzestaniu karmienia zaproponował mi właśnie Cilest.
andzia_01
2006-02-15
18:33:00
Email
Ja stosowałam Cilest przez 1,5 roku, odstawiłam jakieś 3 lata temu bo chciałam zajśc w ciążę. Byłam z nich bardzo zadowolona. Nie zauważyłam u siebie zadnych skutków ubocznych które mogą wystąpic w czasie ich przyjmowania /właściwie jeden z nich wystąpił- ale dla mnie b. pozytywny- tabletki powodowały u mnie zmniejszenie apetytu i schudłam w czasie ich przyjmowania/. Są naprawde skuteczne, po odstawieniu nie miałam żadnych problemów z zajściem w ciążę. Cenowo: 1 opakowanie 21 tabletkowe-ok. 32zł, można też kupic 1 opakowanie z 3 listkami po 21 tabl. - ok. 90zł. Tak ze ja akurat polecam te tabletki.
mariola
2006-02-16
22:59:42
Email
cerazette to bardzo dobra antykoncepcja!!!! kiedy je bralam mialam takie doly,ze na nic nie mialam ochoty,a najmniej na sex.OKROPIENSTWO !!!! nigdy wiecej.odradzam
andzia_01
2006-02-17
14:48:14
Email
Jeśli chodzi o Cerazette to się zgadzam z wypowiedzią Marioli. Niestety to jedyne pigułki które można stosowac w czasie karmienia piersią...
MAGDA77
2006-02-18
14:05:49
Email
JA STOSOWALAM CILEST ...BYLAM BARDZO ZADOWOLONA .... zadnych skutkow ubocznych - przynajmniej u mnie:-) teraz jak jeszcze karmie Zuzie zaczelam Cerazette ...mysle ze tez jest ok , chociaz to dopiero 1 tydzien, pozdrowienia
Julia
2006-02-19
09:58:54
Email
Ja też stosowałam Cilest, przez jakieś dwa lata, ale dawno temu, bo jakieś 6-7 lat temu. Byłam bardzo zadowolona, żadnych skutków ubocznych. Co do ceny to miałam komfort kupowania tebletek w Czechach. Wtedy w Polsce opakowanie na 3 m-ce kosztowało ok 60 zł, natomiast w Czechach 30.
ADA
2006-02-19
17:30:38
Email
Dziewczyny dzięki za odpowiedź,mam nadzieję,że jak zacznę stosować Cilest to u mnie też będzie ok.Ale to dopiero za ok.3 m-ce,bo wtedy wracam do pracy i przestanę karmić.Niestety taką mam pracę i muszę wcześniej zakończyć karmienie,ale Oliwka będzie miała 8 m-cy więc myślę,że nie tak żle.A co do Cerazette to mnie coraz częściej dopada deprecha,bóle głowy...Cieszę się,że niedługo je odrzucę.
ADA
2006-02-23
18:20:29
Email
Cały czas źle się czuję od tych Cerazette.Krwawienia mam drugi tydzień i wczoraj je odłożyłam.Niestety będziemy musieli uważać:-)Ale powoli przestaję karmić piersią,więc za 2 m-ce będę mogła wziąć coś normalnego,bo cerazete doprowadzały mnie już do szału.
Gosia
2006-02-24
10:53:37
Email
Ja po połogu miałam zastrzyk na 3 miesiace-rewelacja apotem musialam zmienic lekarza i tamta przepisala mi cezarette -paskudztwo!!! Nie dość ze przez 2 miesiace przytylam 4 kilo to jeszcze bylo mi niedobrze caly czas. Ale już nie karmie i jestem na nowinette-Pozdrawiam:)
JOWITA
2006-02-24
12:46:28
Email
WYSTARCZY SIĘNIE PIEPRZYC I PO SPRAIWE,WTEDY W CIĄŻY NIE BĘDZIECIE
mijja
2006-02-27
11:00:00
Email
Czesc ja chcialam cos dodac o depo provena przegladam opinie na ten temat od 2dni bo sama mialam to swinstwo w sierpniu ogulnie czulam sie dobrze nie przytylam tylko teraz mam problemy z miesiaczka jeden miesiac mam z przerwami po 2 dni a nastepny nie dostaje wcale nie wiedzialam o skutkach ubocznych i myslalam ze cos ze mna nie tak ale jak poczytalam opinie to jedna dziewczyna z dziesieciu jest zadowolona to moze dobre dla kobiet ktore nie chca wiecej dzieci odradzam wszystkim poczytajcie poinie na internecie zanim sie zdecydujecie ja tez kiedy sie dowiedzialam jeden zastrzyk na 3miesiace za 40zl.super tylko nikt mi nie powiedzial o skutkach ubocznych niewiem ile mam jeszcze czekac zeby moj organizm wrocil do normy ODRADZAM
mimi
2006-03-10
11:58:45
Email
Na poczatku stycznia miałam podany zastrzyk depo-provera i teraz nie wiem czy wypadanie wlosow /bardzo nasilone/ jest skutkiem ubocznym czy to jest lysienie poporodowe, ktore moze rozpoczac sie wlasnie tez w tym czasie tzn ok.2 m-cy po porodzie
21Aneta
2006-03-13
11:33:17
Email
Ja też biorę cerazette, i teraz rozumiem czemu tak tyje... Nie łączyłam tego z tymi tabletkami ale to faktycznie dziwne że od kiedy je biorę (6 miesięcy) nie udało mi się schudnąc a tylko przytyłam. Przed ciążą brałam Logest - są naprawdę świetne!!! NIe tyłam po nich i dobrze się czułam, żadnych plamień i duża ochota na seks! Już nie mogę się doczekać az odstawie cerazette i wrócę do Logestu. one kosztują 28 zł a cerazette kupuje po 35.
21Aneta
2006-03-13
11:57:32
Email
Napisałam przed ciąża... To nie znaczy że zaszłam biorąc je. Ja brałam Logest od 15 roku życia przez 4 lata. Potem odstawiłam na jakiś czas... NO i w tym "jakims czasie" zaszłam w ciaże. Dokładnie 8 miesięcy po ostatniej tabletce. Polecam Logest, jest stosunkowo niedrogi i sie po nim nie tyje. Ale to dopiero po odstawieniu dzieci od cycusiów ;)
Kajka
2006-03-13
13:26:58
Email
ja bralam nowinette i zaszlam w ciaze... ale lekarz powiedzial ze przez intensywny wysilek nie zadzialaly... a zaczynam uwazac ze podczas karmienia najlepiej stosowac zabezpieczenia mechaniczne... bo nie przytyje sie po nich, choc zdecydowanie mniej wygodne... sama teraz sie zastanawiam nad antykoncepcja...
Anita
2006-03-13
22:49:00
Email
Wiesz kochana ja to bym nie ryzykowała stosowania tych metod mechanicznych tylko dlatego zeby nie utyc- no chyba ze szybko chcesz miec drugiego dziziusia:)) Bo wiesz jek było u mnie? Otóz urodziłam synka, w czasie karmienia przez dobrych pare miesięcy stosowałam Cilest- niestety utyłam po nich, plamienia, zero ochoty na seks...itp. No i stwierdziłam, ze ja mam dosyc tych tabletek, ze na razie odpoczywam od nich i bedziemy zabezpieczac sie prezerwatywą...No tak tylko ze włąśnie ta prezerwatywa, niby dobrej firmy i dobrej jakosci najzwyczajniej w świecie nam pękła...To skończyło się kolejną ciążą /którą planowałam troche póxniej/. Teraz mam drugiego słodkiego bobasa, ale na pewno nie bede juz ryzykowac metod mechanicznych:)))
polishgirl
2006-10-24
22:14:40
Email
Dziewczyny które stosowały zastrzyk, powiedzcie, czy przyjmuje się go w pierwszy dzień miesiączki ?? Byłam u gina i on mi wytłumaczył jak go brać ale w końcu sie pogubiłam, bo kazał wziać dopiero w grudniu , bo skoro teraz juz miałam miesiączkę 20 października to zastrzyk wezmę w grudniu i po 3 miesiacach mam do niego przyjść na kontrolę czyli w marcu. Więc ja juz zgłupiałam, dlaczego w grudniu skoro miesiączke dostane jeszcze w listopadzie. Nie wiem czy coś z tego rozumiecie, bo ja już sama sie pogubiłam w tym co napisałam ;-)). W każdym razie powiedzcie czy należy go wziąć (ten zastrzyk) w pierwszy czy drugi dzień miesiączki.
basienka25
2006-10-25
12:59:32
Email
Polish, jestes pewna ze w listopadzie dostaniesz znow okres? Ja pierwszy dostalam w sierpniu i od tego czasu ni widu ni slychu, co do nastepnego.Ja przyjelam ten zastrzyk, ale mi gin nie mowila ze mam przyjac w czasie okresu.Zreszta, ja pierszy przyjelam 6 tyg po porodzie, teraz jestem juz po trzecim.Wiec nie wiem czy Ci pomoglam:))
polishgirl
2006-10-25
20:09:53
Email
Basienka, hmm sama nie jestem pewna czy dostane, myślałam że teraz jak sie okres pojawił to będzie juz pojawiała sie regularnie, może faktycznie moge go nie dostać. Kurcze to sama nie wiem jak mam go teraz przyjąć , moze faktycznie dlatego lekarz kazał mi go wziąć w grudniu. Bo jak mu powiedziałam że okres miałam 20 , a ja byłam u niego 24, to on powiedział że teraz już za późno jest o te 4 dni na wziecie zastrzyku, że mogłabym zajśc w ciąże zanim zacząłby działać, więc żebym go wzięła w grudniu. No ale sama juz niewiem jeśli wezmę w grudniu to będzie ok? Kurde no nie wiem jak to zrobić.
anka222
2007-10-17
09:47:30
Email
Witam! Ja też stosuję Cerazette.I to już przy 2 dziecku. Nie mam żadnych skutków ubocznych. Mleka ma bardzo dużo. A i libido na wysokim poziomie. U mnie Cerazette sprawdza się na 100%. Bardzo skuteczne. Polecam
anjag
2007-12-03
13:04:53
Email
Dziewczyny czy ktoras z Was miala po Cerazette krwawienie ktore trwalo 1,5 miesiaca?!! Biore te tabletki ok 6 miesiecy i z poczatku bylo ok. A ostatnio cos sie pokrecilo. Dostalam miesiaczke pod koniec pazdziernika i ciagnie mi sie do dzis. Moj ginekolog zrobil usg i stwierdzil ze nic niepokojacego sie nie dzieje ani w jajnikach ani w macicy, wiec najprawdopodobniej to wina tabletek+karmienia. Dal mi jakies leki na wstrzymanie krwawienia, ktorych jedyny skutek to taki ze zanika mi pokarm. A krwawienie jak bylo tak i jest.
rena27
2007-12-03
13:25:13
Email
droga anjag ja nie biorę żadnych tabletek anty bo w ciąży miałam cholestaze -tachoroba jest przeciwwskazaniem do antykoncepcji hormonalnej. ale po cesarce miałam też strasznie długo krwawienie ponad 2 miesiące i mój gin kazał mi brać rutinoscorbin lub cerutin-to jedno i to samo tylko inna nazwa nawet mi to pomogło bo te tabletki wzmacniają naczynia krwionośne (pomagają też przy przeziębieniu:)) spróbuj może pomoże. powodzenia:)
rena27
2007-12-03
13:35:24
Email
mam jeszcze takie pytanko do Ciebie: skóra Cię nie swędzi? pytam ponieważ możesz mieć nadwrażliwość na hormony zawarte w tych tabletkach. organizm wtedy tak działa że kobieta odczuwa swędzenie bo jest bardzo zakwaszony BO bo wątroba się buntuje i jest wtedy bardzo słaba wchłanialność witaminy K która jest niezbędna do krzepnięcia krwi stąd może być to krwawienie po prostu po okresie jama macicy nie może się zagoić. podobnie jest przy cholestazie. zrób sobie może badanie krwi w kierunku ASPAT, ALAT, FOSFATAZA ZASADOWA i BILURBINA
anjag
2007-12-03
13:54:49
Email
Rena jak bylam w ciazy robili mi badania na krzepliwosc bo mialam planowana cesarke. Nie wyszly rewelacyjne z tego co pamietam bo ordynatorka upierala sie zeby tuz przed zabiegiem mi je koniecznie powtorzyc. Ale pamietam ze ktos mi wtedy mowil ze np Asmag forte bardzo rozrzedza krew i zebym sie tymi wynikami nie przejmowala. Wyprobuje Rutinoscorbin bo fakt problem z naczynkami (pajaczki na twarzy!) zawsze mialam. A poradz mi czy na moim miejscu odstawilabys Cerazette? bo moj gin stwierdzil ze nie ma takiej potrzeby ale jednoczesnie zaznaczyl ze prawdopodobnie te krwawienia to wina tabletek. On to w ogole jest tak przejety ze szkoda gadac.
rena27
2007-12-03
14:18:21
Email
no ja bym odstawiła skoro to może być ich wina. przecież gin nie zaprzeczył. jeżeli nie masz uczulenia to możecie używać prezerwatyw ( dla mnie to jedyny środek anty) a jeżeli po odstawieni nie zaobserwujesz poprawy i okaże się że to nie tablety są winne to możesz przecież do nich wrócić.
rena27
2007-12-03
15:07:52
Email
kurcze co to za gin? skoro stwierdza że wina pigułek które przepisał i jednocześnie nie każe ich odstawić mimo że szkodzą!!!! to jest lekarz? a nie ma w twoim mieście innych ginów musisz chodzić właśnie do tego? może go po prostu olej i chodź do innego?
anjag
2007-12-03
18:30:15
Email
No moj gin to 100%-owy luzak. Chodze do niego glownie z tego wzgledu ze przyjmuje w przychodni na ubezp, wiec jest free. Ale i tak go zmienie bo po Swietach sie przeprowadamy i mysle ze w Krakowie bedzie wiekszy wybor! A co do tabletek to masz racje warto sprawdzic i przynajmniej tymczasowo odstawic. Teraz i tak moj maz nie ma ze mnie pozytku:) a prezerwatywy nienawidze.. Poza tym po tych tabletkach ktore rzekomo mialy mi wstrzymac to krwawienie pokarmu mam tyle co kot naplakal wiec pewnie przymierze sie do odstawienia mojego szkraba i bede mogla przejsc na inne tabletki. Ehh.. szkoda ze jeszcze nie wymyslili antykoncepcji dla mezczyzn!!!
rena27
2007-12-03
19:23:14
Email
oj nie rob tego jeżeli jeszcze masz pokarm to staraj się karmić dzidziusia jak najdłużej. nie wiem jak duże jest twoje dziecko ale ja karmiłam tylko 10 miesięcy a chciałabym dłużej tylko mimo iz się starałam utrzymać laktacje to i tak pokarm zniknął z resztą od samego początku miałam problemy z laktacją. jeżeli możesz to nie odbieraj dziecku tego co dla niego najlepsze. a tak swoją drogą to ja też nie przepadam za prezerwatywami ale jakoś się przyzwyczaiłam a powiem Ci że na początku to czułam się jak szorowana butelka jeśli wiesz co mam na myśli:) ale odkryliśmy z mężem INTIMEL taki żel intymny który doskonale nawilża miejsca intymne i nie uszkadza prezerwatywy. spróbój może nie będzie tak źle
rena27
2007-12-03
19:26:08
Email
spróbuj sory za byka :)
rena27
2007-12-03
19:29:16
Email
no ale ja nie miałam innego wyjścia mnie nie wolno brać żadnych środków hormonalnych. jak w tym powiedzeniu jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)
anjag
2007-12-04
12:42:25
Email
Wiesz Rena jak bym mogla to karmilabym jak najdluzej, ale moj Szymus juz nie jest zbytnio zainteresowany piersia (ma 11 m-cy). Zarlok jest z niego straszny i teraz jest na etapie probowania "doroslego" jedzenia. Zaglada wszystkim do talerza i dasa sie jak podaje mu np. kaszke. A piers to juz w ogole.. jest tak zniecierpliwiony tym ze na mleczko trzeba chwilke poczekac ze czasem konczy sie tylko na gryzieniu. Jedynie nocne karmienie jakos nam jescze wychodzi. Tak wiec moj synus chyba sam podjal juz decyzje. Tak naprawde to jest tutaj wina mojej mamy z ktora dotychczas mieszkalismy. Nie wiem dlaczego starsze osoby mysla ze dziecko karmione wylacznie piersia sie nie najada. Tak sie wlasnie dalam przkonac i w 3 miesiacu zaczelam dokarmiac Szymka butla. I tak wlasnie cycus szedl sobie w odstawke. Przy kolejnym dziecku nie popelnie juz takiego bledu.
anjag
2007-12-04
12:47:27
Email
A do prezerwatywy raczej sie nie dam przekonac. Uczucie "szorowania butelki" o czym pisalas to jest jedna sprawa. A druga to taka ze wlasnie przez zawodnosc gumki moj kochany synek pojawil sie na swiecie:):)
anjag
2007-12-04
13:16:37
Email
Rena gdzies na forum znalazlam Twojego posta w ktorym pisalas ze jestes filigranowa kobitka. Powiedz mi czy po ciazy udalo Ci sie cos przytyc? Ja mam ten sam problem. Mam 150cm i przed ciaza wazylam 44 kg. W ciazy przytylam do 63 a teraz jest po prostu masakra. Nie moge przekroczyc 40 kg!!! Wygladam jak szczurek. Nie wiem moze to karmienie mnie tak wykonczylo. A teraz jeszcze ta miesiaczka...
rena27
2007-12-04
20:42:29
Email
ha ja mam ten sam problem przed ciążą wazyłam 42. w ciąży przytyłam do 64kg a teraz ważę 40:) przy takim samym wzroście jak ty. ale wiesz ma to i swoje dobre strony bo czasem kiedy patrzę na kibitki które po ciąży dźwigają sadełko i nie moga go za nic zgubić to myślę że fajnie tak bez żadnego wysiłku wyglądać szczupło.
rena27
2007-12-04
21:07:38
Email
nie martw się takie filigranowe kobitki jak my mają duże powodzenie u płci brzydkiej. wiesz taka malutka kruchutka istotka jest w sam raz do kochania i opiekowania się nią do bronienia. słowem ma facet pole do popisu:)
anjag
2007-12-06
15:54:33
Email
Poszlam do innego gina z tym moim 1,5 miesiecznym krwawieniem i.. dostalam skierowanie do szpitala na lyzeczkowanie. Facet jest niby ordynatorem ginekologii ale jakos nie za bardzo wierze w te jego opinie ze bez wyczyszczenia macicy sie nie obedzie. Gosc nawet mi usg nie zrobil (bo tak na marginesie nie mialby czym, taki mial wypasiony gabinet). Wsadzil mi tylko paluszka.. i na tej podstawie wydal opienie. Co o tym myslicie? A dodam jeszcze ze usg mialam robione tydzien temu i "moj" ginekolog stwierdzil ze wszystko jest ok. Endometrium 6 mm, jajniki w porzadku.
anjag
2007-12-06
16:21:15
Email
I mam jeszcze jedno pytanie. Jesli to krwawienie jest spowodowane dzialaniem hormonow (bralam Cerazette) to jak dlugo po odstawieniu moze jeszcze trwac??
kasia30
2007-12-12
22:43:43
Email
dziewczeta odradzam depo provera. fakt jest wygodny raz na trzy miessiace, zero tycia, zero miesiaczki. ale gdy juz odstawicie to juz koniec. nigdy nie wiesz kiedy przyjdzie okres, cała twarz w trądziku i co najgorsze chcesz miec drugie dziecko i nic z tego. ja staram sie od dwóch lat i nic szkoda ze gin nie uprzedził mnie o tym. dobra metoda dla kobiett które nie chca miec dzieci.
EWELCIA0803
2007-12-19
17:22:05
Email
witam kobietki! mam pytanko co do tab. CERAZETTE, czy ich działanie zaczyna się zapaz po zażyciu pierwszej tabletki, czy jeszcze przez jakiś czas trzeba się dodatkowo zabezpieczać? jeśli tak, to przez jaki czas? proszę o odpowiedz!!!!
Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum