szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Antykoncepcja w czasie karmienia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna
Napisano: Treść:
Justyna
2005-04-28
Email
Dziewczyny w jaki sposób się zabezpieczacie? Karmię piersią. Podobno sa jakieś tabletki dla karmiących.
beciaa
2005-07-11
12:14:58
Email
witajcie kobietki ...ja jestem po 2 porodach , bylam u ginusia i niezalecał mi cerazette ani tym podobnych anty tylko globulki dopochwowe i serio chyba to nalepszy sposób na antykoncepcje jak narazie bo tez karmie piersia :) nie mam zadnych dolegliwosci itp polecam wam )
KACHNA
2005-07-14
11:59:38
Email
WITAJCIE DZIEWCZYNY.JA JESTEM PO PIERWSZYM ZASTRZYKU I NIC MI NIE DOLEGA ,ZADNYCH BOLI I TYCIA.TERAZ BIORE KOLEJNY.TRZEBA SPRÓBOWAC ZAWSZE JEST RYZYKO ZŁEGO SAMOPOCZUCIA A SKUTKI UBOCZNE SA W KAZDYCH TABLETKACH,POZDRAWIAM MAMA 5MIESIECZNEGO DAWIDA
mati81
2005-08-11
16:39:48
Email
Hej dziewczyny byłam u gina i chciałam aby mi zapisał carezette a on mi odradził powiedział ze ma właśnie kilka pacjentek które brały te tabletki a są w ciąży:(( oj a tak liczyłam że nie bedziemy potrzebować prezerwatyw:(((
Haniusia
2005-08-11
22:07:39
Email
Cześc Dziewczyny! Ja biore już cerazette od 6 miesięcy i nie jestem zbytnio zadowolona-brak apetytu na seks i nie mogę nic schudnąć przez te tabletki. A preaerwatyw nie mogę używać. Szkoda, że nie ma jeszcze tabletek dlka facetów. Pozdrawiam
sisi
2005-08-31
19:49:17
Email
Czy zastrzyki antk. mają aż tyle wad ? A czy są lepsze od tabletek ?
noti
2005-09-03
17:13:58
Email
Witam. Ja niestety nie mogę brać pigułek zawierających estrogen, bo mam wrażliwe naczynka krwionośne i po pigułkach z estrogenem niesamowicie mi pękają.Wziełam więc depo prowere 2 razy i nieststy,dopadł mnie bardzo paskudny skutek ubiczny, mianowicie wypadanie włosów...I tak źle i tak niedobrze, tragedia:( zostają więc cerazette...hmm,i zastanawiam sie czy może talbetki dwuskładnikowe,ale trójfazowe lub dwufazowe mogłyby być ok...bo do tej pory brałam tylko jednofazowe.
marysia33
2005-09-28
11:02:15
Email
Jestem 6 tyg. po porodzie, karmię piersią.Wczoraj lekarz wypisał mi cerazette, ale jak poczytałam waszych opinii o skutkach to mam wątpliwości czy je wykupić. Co radzicie?
Gosia
2005-09-29
11:59:50
Email
Duzego wyboru to nie ma dla matek karmiacych. Ja juz jestem tydzien po zastrzyku i jak narazie nic mi nie dolega:)
anika
2005-09-29
21:10:23
Email
Marysia myślę, że jeśli nie sprobujesz przynajmniej raz Cerazette to nie dowiesz sie jak one działają na ciebie. Ja brałam je przez pół roku i ani razunie miałam żadnych skutków ubocznych, a nawet czułam sie po nich jakby lepiej.
malwa
2005-11-01
21:21:15
Email
A jak szybko działa taka tabletka??? po ilu godzinach????
andzia_01
2005-11-02
08:34:14
Email
Cerazette- po rozpoczęciu przyjmowania trzeba uważac jeszcze przez ok tydzień aż się ustabilizuje poziom hormonu i dopiero wtedy można kochac się bez dodatkowego zabezpieczenia. Tabletki przyjmuje się bez 7 dniowych przerw /w przeciwieństwie do klasycznych pigułek/. No i niestety trzeba je też przyjmowac właściwie co do godziny- bardzo punktualnie- w ulotce jest co prawda napisane, że tolerancja 2-3 godziny- ale moja doktor zalecała punktualne przyjmowanie. Ja mimo tego, ze po pierwszym porodzie przyjmowałam te pigułki przez kilka miesięcy i nie za specjalnie byłam z nich zadowolona- jednak teraz /jestem w 25 tyg. ciąży/ zdecydowałam, ze po urodzeniu dzidzi chyba na czas karmienia wróce do tych pigułek /dobrze zabezpieczały jeśli przyjmowało się je prawidłowo/, a potem przejde na klasyczne. Wkładka mnie do końca nie przekonuje...
aga1
2005-12-08
15:08:37
Email
dziewczyny tak czytam to co piszecie az nie wiem co zrobic bo ja tez chce wziasc te tabletki ale sie boje szkoda ze tylko jedne sa takie
roma
2005-12-08
15:59:35
Email
Aga1 jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz.. Zawsze jesli stwierdzisz, że tabletki zle na Ciebie działają możesz je po prostu odstawić..Ja miałam kilkudniowy spadek nastroju nazwijmy to tak właśnie..ech..w pierwszy dzień chciało mi sie ryczeć jak syrena strażacka i to bez powodu..Byłam bardzo czepialska i nerwowa jednocześnie. Pózniej to przeszło...ale mam ciągłe krwawienia...i to mnie zniechęca...Acha a mój gin pytał sie czy mam syna czy córkę. Stwierdził, że dobrze, że syna bo hormony kobiece mu nie zaszkodzą...Hmmm a wszędzie piszą , że tylko śladowe ilości hormonu przenikają do mleczka i że nie są szkodliwe..A jednak nie do końca.. tak jest .Dodam, że mam zaufanego i doświadczonego gina...który pracował w dwóch dużych szpitalach nie tylko w Polsce.. Jak to jest naprawdę.... Kobietki a co sądzicie o spiralach????
aga1
2005-12-09
13:26:06
Email
Roma ja osobiscie nie mam nic przeciwko spirali ale z tego co wiem od kolerzanek które maja juz spirale przez 10 lat to one sa zadowolone chociaz jedna z nich zaszła w ciaze i w 6 miesiacu urodzila niestety zmarłe dzieciatko a drugiej ostatnio wysuneła sie ale oprucz tego to sa zadowolone moja gin jest okropna nie znosze jej ja wogule mam pecha co do ginów wszyscy u których sie leczyłam sa do d... niestety w styczniu ide do nowego moze wkoncu sie uda
roma
2005-12-09
16:06:59
Email
Pewnie!!!! jak gin jest do bani to trzeba go czym prędzej zmienić,wybór jest ogromny...Ja też juz przeszłam kilku...aż nareszcie trafiłam na "swojego".:)) Powodzenia!!
aga1
2005-12-10
13:48:38
Email
dziewczyny a czy kturas z was miała wypalanke i czy wy za to płaciłyscie bo jua tez musze miec tylko nze gin powiedział ze to kosztuje i podał mi ogromna kwote a czy mozna zrobic ja za darmo i gdzie
gaga68
2005-12-12
19:26:28
Email
Zażywam cerazette od 2 miesięcy,miałam już okres,który trwał o zgrozo 1,5tygodnia, teraz minęło 39 dni a ja nie dostałam,czy to jest normalne czy też znowu zaszłam w ciążę? Czy któraś z Was miała podobne problemy? Będę wdzięczna za odpowiedź.Pozdrawiam - Gaga68
roma
2005-12-12
21:04:25
Email
A może to nie był okres tylko krwawienie spowodowane zażywaniem tych pigułek.?
kat210
2005-12-13
18:58:06
Email
czesc Aga nie wiem czy dobrze cię zrozumiałam ale czy chodziło ci o wypalenie nadżerki. Bo jeśli tak to ja miałam niedawno wypalaną a konkretnie wymrożoną u mojego lekarza za darmo i nigdy nie słyszałam ze trzeba za to płacić. No chyba że chodzisz do prywatnego gina.
aga1
2005-12-15
14:39:43
Email
tak chodziło mi o nadrzerke i muj gin muwi ze to robi sie tylo prywatnie i chce odemnie za ten zabieg 500 zl no nie jak tak mozna ludzi naciagac katastrofa chce łatwo zarobic co za baba
Asteria
2005-12-16
10:42:56
Email
Ja na temat antykoncepcji hormonalnej mam bardzo, ale to bardzo zle zdanie, pierwszy kontakt mialam z tym swinstwem z powodu bolesnych miesiaczek. Dostalam Mercilion, chyba tak sie to nazywalo..Od pierwszych dni Pojawilo sie wypadanie wlosow, krwawienia, spadek wagi, wymioty i stany depresyjne. Zrezygnowalam po jakims czasie znalazlam sie w stalym zwiazku i postanowilam jeszcze raz sprobowac. Nauczona poprzednimi doswiadczeniami, poprosilam o cos lagodnego...Cilest, ponoc swietne...fakt tolerancja byla lepsza, dwa miesiace utrzymalo sie ok, potem to samo. Poddalam sie i postanowilam ze juz nigdy po to nie siegne. Ale jak to kobieta, jakas reklama, poczytalam co moglam i okazalo sie ze sa tabletki antykoncepcyjne dla kobiet ze slaba tolerancja na hormony. Trojfazowe, ktore maja zmienny skład hormonalny, przypominający wahania fizjologiczne hormonów w trakcie prawidłowego cyklu miesięcznego. To tak ladnie brzmialo i bylo takie kuszace. No to co mi tam, zapomnialam chyba o tych wszystkich mekach i jeszcze raz sie skusilam. Kupliam te najlepsze, tak mowil moj gin. Milvane. Ech co ja przeszlam... Krwawienie miesieczne trwajace ponad miesiac!!! Plus reszta juz dobrze mi znanych objawow...Wiec co jak co ale jestem zagorzalym wrogiem antykoncepcji hormonalnej!! Moj maz jak ja powiedzial ze nigdy nie narazielby mnie na zle samopoczucie dla naszej przyjemnosci. Wiec na razie musi istniec prezerwatywa. Zastanawiam sie nad spirla, ale moj maz panikuje i odrazdza... Moj ginekolog powiedzial zebym sie dobrze zastanowila, a wy co myslicie ?
eli
2005-12-16
18:59:42
Email
od roku uzywam Cerazette i jestem do nich bardzo pozytywnie nastawiona .niemam zadnych efektow ubocznych..uwazam ,ze jezeli przyjmuje je sie zgodnie z zaleceniami to nie ma ryzyka ciazy.maja one przeciez potwierdzone 97,8% skutecznosci.
Gosia
2005-12-16
19:24:52
Email
Aga 1 !!!!!! Nie daj sie naciagnac.To zwykly oszust ktory chce cie naciagnac. Za wypalanke sie nie placi!!!- napewno Moje dwie kolezanki mialy i nic nie placily. Ewentualnie prywatnie mozna za to zaplacic ale napewno nie wiecej niz 100!!! Idz lepiej do innej przychodni, jest tylu dobrych specjalistow ginekologow.Tamten to kretacz-ja to bym takiego oskarzyla o próbe wyłudzenia!!!!
megi
2006-01-08
22:41:21
Email
Witam, dziewczyny jestem po porodzie prawie pół roku a okresu jek nie było tak nie ma, karmię nadal piersią. Maż mnie codziennie napastuje, ale boję się ze zajde w ciąże,na dodatek jestem uczulona na prezerwatywę.Nie wiem co mam robić?
sylwetka
2006-01-17
11:49:25
Email
Witajcie kobiałeczki! Właśnie kończę zastrzyki depo-provera.Kiedy przeczytałam na ulotce mogące wystąpić skutki uboczne, to się przeraziłam. Wzięłam 3 zastrzyki i nic absolutnie nic. Brak skutków ubocznych, bo to,że zostało mi parę kilo po porodzie nie przypisywałabym głównie zastzrykom. Nie wystąpił u mnie okres, może dlatego,że karmiłam piersią. Teraz juz trzy tygodnie nie karmię i obserwuj swoje ciało. Wydaje mi się,że już już chce miesiączkować a tu nic.Pewnie jeszcze trochę czasu upłynie i dobrze.Zapomniałam już co to okres.Co do samych zastzryków to wydaje mi się,że mogę na dzień dzisiejszy je spokojnie polecić.Nie znam ich dalszego wpływu na np. możliwość dalszego zajścia w ciążę. Czytałam, że to może być ok 10m-cy po ost. zastrzyku. To chyba jedynie mnie martwi. Chcielibyśmy mieć jeszcze dziecko/ci i to hopefully za dwa, trzy lata najpóźniej a wiem jak ciężko jest zajść w ciążę po stosowaniu jakiejkolwiek antykonjcepcji. Przynajmniej u nas tak było. Niemniej jednak raport zdałam. Jeśłi macie jakieś pytania to piszcie. Gorąco pozdrawiam wszystkie mamusie.
Anka
2006-01-20
08:59:30
Email
Cześc dziewczyny! A jak jest z okresem w czasie brania tabletek cerazette (przy karminiu piersia). Z waszych wypowiedzi wiem, ze nie robi sie przerwy w ich braniu jak w przypadku normalnych tabletek. czy w czasie ich brania okres moze sie pojawic czy nie? czy jak je odstawie po jakims czasie to okres od razu sie pojawia?
anka74
2006-01-21
12:31:57
Email
Biore cerazzete drugi tydzień po tygodniu dostalam krwotoku tak myślalam ale to miesiaczka bo wlasnie sie konczy jakos szybko siedem tygodni po porodzie a może to wcale nie miesiączka, poczekam i zobaczę. Nie wiem czy to skutki uboczne tabletek czy tylko przypadek ale odkad je biorę bardzo czesto boli mnie glowa i mam straszny apetyt.
zuch
2006-01-30
13:56:46
Email
A kiedy po odstawieniu cerazetrte dostałyście okres? bo ja już 2 tygodnie czekam i nic!
EwaK
2006-01-30
21:12:48
Email
Z tym okresem to chyba nie ma reguły. U różnych kobiet roznie to wygląda.
ADA
2006-02-13
22:09:30
Email
Okropnie się wystraszyłam,bo zauważyłam u siebie plamienia.Najpierw takie brunatne,potem krwiste.Wystraszyłam się nawet,że mogę być w ciąży.Poszłam dzisiaj do gina no i okazało się,że to od tych tabletek-Cerazette.Plamienia nie są silne,ale jak będą się utrzymywać to mam je odłożyć.Przy okazji odkrył delikatną nadżerkę:-)Jak nie urok to...Pozdrawiam
ADA
2006-02-14
17:49:44
Email
Czy któraś z was stosowała Cilest?Co o nich sądzicie i ile kosztują?Gin po zaprzestaniu karmienia zaproponował mi właśnie Cilest.
andzia_01
2006-02-15
18:33:00
Email
Ja stosowałam Cilest przez 1,5 roku, odstawiłam jakieś 3 lata temu bo chciałam zajśc w ciążę. Byłam z nich bardzo zadowolona. Nie zauważyłam u siebie zadnych skutków ubocznych które mogą wystąpic w czasie ich przyjmowania /właściwie jeden z nich wystąpił- ale dla mnie b. pozytywny- tabletki powodowały u mnie zmniejszenie apetytu i schudłam w czasie ich przyjmowania/. Są naprawde skuteczne, po odstawieniu nie miałam żadnych problemów z zajściem w ciążę. Cenowo: 1 opakowanie 21 tabletkowe-ok. 32zł, można też kupic 1 opakowanie z 3 listkami po 21 tabl. - ok. 90zł. Tak ze ja akurat polecam te tabletki.
mariola
2006-02-16
22:59:42
Email
cerazette to bardzo dobra antykoncepcja!!!! kiedy je bralam mialam takie doly,ze na nic nie mialam ochoty,a najmniej na sex.OKROPIENSTWO !!!! nigdy wiecej.odradzam
andzia_01
2006-02-17
14:48:14
Email
Jeśli chodzi o Cerazette to się zgadzam z wypowiedzią Marioli. Niestety to jedyne pigułki które można stosowac w czasie karmienia piersią...
MAGDA77
2006-02-18
14:05:49
Email
JA STOSOWALAM CILEST ...BYLAM BARDZO ZADOWOLONA .... zadnych skutkow ubocznych - przynajmniej u mnie:-) teraz jak jeszcze karmie Zuzie zaczelam Cerazette ...mysle ze tez jest ok , chociaz to dopiero 1 tydzien, pozdrowienia
Julia
2006-02-19
09:58:54
Email
Ja też stosowałam Cilest, przez jakieś dwa lata, ale dawno temu, bo jakieś 6-7 lat temu. Byłam bardzo zadowolona, żadnych skutków ubocznych. Co do ceny to miałam komfort kupowania tebletek w Czechach. Wtedy w Polsce opakowanie na 3 m-ce kosztowało ok 60 zł, natomiast w Czechach 30.
ADA
2006-02-19
17:30:38
Email
Dziewczyny dzięki za odpowiedź,mam nadzieję,że jak zacznę stosować Cilest to u mnie też będzie ok.Ale to dopiero za ok.3 m-ce,bo wtedy wracam do pracy i przestanę karmić.Niestety taką mam pracę i muszę wcześniej zakończyć karmienie,ale Oliwka będzie miała 8 m-cy więc myślę,że nie tak żle.A co do Cerazette to mnie coraz częściej dopada deprecha,bóle głowy...Cieszę się,że niedługo je odrzucę.
ADA
2006-02-23
18:20:29
Email
Cały czas źle się czuję od tych Cerazette.Krwawienia mam drugi tydzień i wczoraj je odłożyłam.Niestety będziemy musieli uważać:-)Ale powoli przestaję karmić piersią,więc za 2 m-ce będę mogła wziąć coś normalnego,bo cerazete doprowadzały mnie już do szału.
Gosia
2006-02-24
10:53:37
Email
Ja po połogu miałam zastrzyk na 3 miesiace-rewelacja apotem musialam zmienic lekarza i tamta przepisala mi cezarette -paskudztwo!!! Nie dość ze przez 2 miesiace przytylam 4 kilo to jeszcze bylo mi niedobrze caly czas. Ale już nie karmie i jestem na nowinette-Pozdrawiam:)
JOWITA
2006-02-24
12:46:28
Email
WYSTARCZY SIĘNIE PIEPRZYC I PO SPRAIWE,WTEDY W CIĄŻY NIE BĘDZIECIE
mijja
2006-02-27
11:00:00
Email
Czesc ja chcialam cos dodac o depo provena przegladam opinie na ten temat od 2dni bo sama mialam to swinstwo w sierpniu ogulnie czulam sie dobrze nie przytylam tylko teraz mam problemy z miesiaczka jeden miesiac mam z przerwami po 2 dni a nastepny nie dostaje wcale nie wiedzialam o skutkach ubocznych i myslalam ze cos ze mna nie tak ale jak poczytalam opinie to jedna dziewczyna z dziesieciu jest zadowolona to moze dobre dla kobiet ktore nie chca wiecej dzieci odradzam wszystkim poczytajcie poinie na internecie zanim sie zdecydujecie ja tez kiedy sie dowiedzialam jeden zastrzyk na 3miesiace za 40zl.super tylko nikt mi nie powiedzial o skutkach ubocznych niewiem ile mam jeszcze czekac zeby moj organizm wrocil do normy ODRADZAM
mimi
2006-03-10
11:58:45
Email
Na poczatku stycznia miałam podany zastrzyk depo-provera i teraz nie wiem czy wypadanie wlosow /bardzo nasilone/ jest skutkiem ubocznym czy to jest lysienie poporodowe, ktore moze rozpoczac sie wlasnie tez w tym czasie tzn ok.2 m-cy po porodzie
21Aneta
2006-03-13
11:33:17
Email
Ja też biorę cerazette, i teraz rozumiem czemu tak tyje... Nie łączyłam tego z tymi tabletkami ale to faktycznie dziwne że od kiedy je biorę (6 miesięcy) nie udało mi się schudnąc a tylko przytyłam. Przed ciążą brałam Logest - są naprawdę świetne!!! NIe tyłam po nich i dobrze się czułam, żadnych plamień i duża ochota na seks! Już nie mogę się doczekać az odstawie cerazette i wrócę do Logestu. one kosztują 28 zł a cerazette kupuje po 35.
21Aneta
2006-03-13
11:57:32
Email
Napisałam przed ciąża... To nie znaczy że zaszłam biorąc je. Ja brałam Logest od 15 roku życia przez 4 lata. Potem odstawiłam na jakiś czas... NO i w tym "jakims czasie" zaszłam w ciaże. Dokładnie 8 miesięcy po ostatniej tabletce. Polecam Logest, jest stosunkowo niedrogi i sie po nim nie tyje. Ale to dopiero po odstawieniu dzieci od cycusiów ;)
Kajka
2006-03-13
13:26:58
Email
ja bralam nowinette i zaszlam w ciaze... ale lekarz powiedzial ze przez intensywny wysilek nie zadzialaly... a zaczynam uwazac ze podczas karmienia najlepiej stosowac zabezpieczenia mechaniczne... bo nie przytyje sie po nich, choc zdecydowanie mniej wygodne... sama teraz sie zastanawiam nad antykoncepcja...
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum