szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Antykoncepcja w czasie karmienia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna
Napisano: Treść:
Justyna
2005-04-28
Email
Dziewczyny w jaki sposób się zabezpieczacie? Karmię piersią. Podobno sa jakieś tabletki dla karmiących.
zyrawa
2005-04-29
07:01:53
Email
Czesc. Tak, sa tabletki- nie pamietam nazwy, ale sa tylko jedne takie. Stosowalam je - troche to klopotliwe bylo, bo nalezy przyjmowac je zawsze o tej samej porze aby byly skuteczne - ale polecam. Jest tez opcja jednorazowego zastrzyku antykoncepcyjnego - ale moja lekarka straszyla mnie, ze mozna po nim przytyc, wiec zrezygnowalam. Pozdrawiam:)
Mała
2005-04-29
07:51:32
Email
Te tabletki antykoncepcyjne które można stosowac w czasie karmienia piersią to carazette.
sylwetka
2005-04-29
08:52:18
Email
O Dziewczyny, świetny temat. Już niedługo kończę połóg a do męża ciągnie mnie że hej! Wiem, że przez dwa lata nie mogę zaciążyć a hormonalnych nie chcę brać, bo wymyśliłam sobie,że zajście w ciążę trwało 8m-cy z powodu piguł. A nie chcę by między dziećmi była zbyt duż różnica wieku. Zatem pozostaje wypytać gina, co robić...
Aśka
2005-04-29
14:43:40
Email
ja biorę leki o których pisze Mała,
Michalina
2005-04-29
22:52:00
Email
Ja wziełam zastrzyk - po raz pierwszy i ostatni. Co prawda nie przytyłam po nim, ale łapie straszne depresje (czytałam, że to jeden ze skutków ubocznych), mam dziwne plamienia i generalnie jakoś mi nie pasuje. Zastrzyk nie jest zalecany dla tych kobiet, które w niedługim czasie będą chciały zajść w ciążę. Mogą mieć z tym kłopoty na długie miesiace.
andzia_01
2005-05-03
23:55:57
Email
Hej! Ja tez przyjmowałam tabletki dla matek karmiących- jak się je określa, nazywają się CERAZETTE, są to tabletki jednoskładnikowe, czyli składające się z jednego tylko hormonu-progestagenu /w przeciwieństwie do "klasycznych" tabletek antykoncepcyjnych, które zazwyczaj składają się z 2-ch hormonów: progestagenu i estrogenu/, estrogeny mogłyby zaszkodzic dziecku, a progestagen zawarty w CERAZETTE jest można powiedze fizjologicznym hormonem, odpowiedzialnym za podtrzymanie ciąży, w czasie laktacji kobieta też wytwarza ten hormon i on nie szkodzi dzIecku. Jak już pisała jedna z dziewcząt, CERAZETTE powinny byc brane mniej więcej o tej samej godzinie /jest co prawda tolerancja 2-3godzinna, ale lepiej nie spóźniac się z braniem pigułki/. Ja nie wspominam dobrze przyjmowania tych pigułek, niestety. Co prawda zabezpieczają dobrze, choc kilkakrotnie zdarzyło mi się zapomniec o tabletce; ale ciągle miałam jakieś dolegliwości związane z ich przyjmowaniem: częste plamienia, wzdęcia brzucha, ogromny apetyt /przytyłam jeszcze zamiast wróci do swojej wagi sprzed ciązy/, mniejsza ochota na seks...itp. Tak że do Ciebie należy wybór. Zastrzyku nie polecałabym, bo jak już zrobisz go sobie, to jak pojawią się jakiekolwiek dolegliwości, to niestety musisz przeczekac okres działania go, a tabletki w każdej chwili możesz odstawic. Dodam jeszcze, ze moja kolezanka nie miała żadnych dolegliwosci związanych z przyjmowaniem CERAZETTE. Pozdrawiam!
andzia
2005-05-11
16:06:59
Email
Witajcie Wejdzcie prosze w archiwum kiedys pisalam jakie skutki uboczne wywolaly u mnie tabletki Cerazette :depresja, problemy neurologiczne, przytylam , opuchlam, straszny nastroj OKROPNE FUUU NIGDY WIECEJ!Zachecam do poszperania w archiwum
sylwetka
2005-05-12
10:52:44
Email
Andzia, no właśnie ja słyszałam o tych skutkach ubocznych, ale co w takim wypadku robiś skoro to jedyne piguły...?
andzia
2005-05-12
11:27:34
Email
Sylwetko wlasnie to jest ten problem ja nie moge uzywac prezerwatyw jestem uczulona alee slyszalam o tabletkach anty dla facetow zapytam o to gina moj maz jest zgodzil sie na branie tych tabletek po tym wszystkim co przeszlismy jak bralam Cerazette wiec zobaczymy.Ja teraz czekam na Dzidzie 28 maja mam termin Moze ktoras z was wie cos o tych tabl dla facetow?
Julia
2005-05-12
20:18:04
Email
Andzia z tego co ja wiem, to te tabletki są dopiero w fazie badań, jeszcze to nie jest dostępne
andzia_01
2005-05-13
07:24:33
Email
Oczywiście mogą byc skutki uboczne Cerazette- tak jak u mnie, ale wcale nie muszą. Przecież można spróbowac i w każdej chwili odstawic jeśli zauważycie u siebie jakies dolegliwości z nimi związane. Moje koleżanki-konkretnie 3 - biorą te pigułki- i są bardzo zadowolone, nie mają NAPRAWDE zadnych objawów niepożądanych.
sylwetka
2005-05-13
14:44:44
Email
Spoko, dziś idę do gina i zobaczę co mi poleci, dam znać. Pa
sylwetka
2005-05-13
23:29:13
Email
otóż byłam i dostałam zastrzyk taki na 3m-ce za 42 zl ponoć jest w tabletkach po 35zl ale nie o cenie tutaj mowa.Hmmmmmm jak poczytałam na ulotce o skutkach ubocznych lub niepożądanych to się przeraziłam, ale gin -ordynator autorytet powiedział,żebym się nie przejmowała. Pomyslałam, że jak nie będzie mi odpowiadał, to zmienię. Aha na ulotce rzeczywiście jest mowa o 10 m-cach do następnej ciąży. Popiszę jak się czuję.
andzia_01
2005-05-15
20:49:12
Email
Jestem bardzo ciekawa jak będziesz się czuła sylwetko po tym zastrzyku. Mnie niestety odstraszyło to, że jeśli po nim pojawią się jakieś skutki uboczne, to niestety nic nie możesz zrobic /np odstawic tak jak tabletek/tylko czekac te 3 miesiące, w czasie których jest działanie tego hormonu w zastrzyku. Proszę pisz!!! Mam nadzieję, ze będziesz czuła się ok.
sylwetka
2005-05-15
21:44:49
Email
Andzia, nie ma sprawy, wiem,że to bardzo ważny temat. Na razie jest dobrze, ale jest zdecydowanie za wcześnie na efekty.
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum