szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Antykoncepcja w czasie karmienia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna
Napisano: Treść:
Justyna
2005-04-28
Email
Dziewczyny w jaki sposób się zabezpieczacie? Karmię piersią. Podobno sa jakieś tabletki dla karmiących.
kyja
2005-05-15
21:56:43
Email
ja mam od pól roku w domu opakowanie cerazette i 2 recepty do wykupienia-nie zdecydowałam się.Chcę mieć trochę odpoczynku od większych zmian hormonalnych;-)))pozdrawiam wszystkie mamuśki;-))!
Anula
2005-05-15
23:27:12
Email
A mi gin powiedział, że zastrzyk powoduje więcej skutków ubocznych (stany depresyjne a kilka pacjentek skarżyło sie na wypadanie włosów-ale to nie wiadomo że na 100% od tabletek) i trzeba czekac 3 tyg. aż skończy się jego działanie. Ani tabletki ani zastrzyk nie powodują tycia, nie zatrzymują wody w organiźmie (w przeciwieństwie do tabletek 2-składnikowych). Mnie bardziej martwiło to aby nie szkodziły dziecku. A to się okaże tak naprawdę dopiero po dlugich latach. Ale gin mnie uspokoił, że progesteron-jest takim samym hormonem, jak w ciązy i laktacji (tzn. zrozumiałam że progesteron podtrzymuje ciążę i laktację a więc jak w ciąży dzięki niemu nic dziecku nie grozi to podczas brania tabletek też). A tak przy okazji to słyszałam gdzieś w mediach, że tyle przez lata mówiło się o zaletach tabletek hormonalnych-że zmniejszają ryzyko raka.A jakieś tam badania kobiet które je zażywały dopiero teraz wykazały, ze jest wręcz odwrotnie-zauważono zagrożenie zachorowania na nowotwory.I co o tym mysleć-najpierw polecają, że nie szkodzi a potem okazuje się że się pomylili.Słyszałyście tez coś na ten temat?
emka
2005-05-20
14:18:49
Email
Ja dużo słyszałam. Złego. Mam też koleżankę, która przez zastrzyki mało co nie stala się niepłodna.. Dosłownie cudem udało się uratowac jej jajniki. Więc uważajcie z tymi zastrzykami..
Polecam też fajną strone o antykoncepcji naturalnej - ta na pewno nie zaszkodzi a wskaźnik Pearla (skuteczności) ma dużo wyższy niż gumki czy tabletki.
npr -link
małgorzata
2005-05-20
16:41:44
Email
A ja wczoraj byłam u gina i zaproponował mi wkładke lub tabletki. Zdecydowałam się na wkładke. Pozdrawiam.
kacha
2005-06-10
14:09:17
Email
hejka ja mam wlasnie ten problem bo niedawno urodzilam i slyszalam o tych tabletkach tylki jestem strasznie ciekawa ile one kosztuja jak ktos wie to niech napisze z gory dziekuje:)
Aśka
2005-06-10
14:57:24
Email
CERAZETTE - ok. 30-40 zł.
Michalina
2005-06-13
10:53:48
Email
Emka, przejrzałam spis treści reklamowanej na podanych przez Ciebie stronach internetowych książki "Domowy kurs NPR" i niewiele znalazłam tam o powrocie płodności po porodzie. Mam nadzieję, że nie dlatego iż problem ten jest potraktowany w książce bardzo pobieżnie. Jeszcze nie dostałam miesiączki (może z powodu zastrzyku) i zasatnawiam się czy dam sobie radę z npr.
emka
2005-06-17
23:45:49
Email
Hej Michalina
na pewno sobie dasz radę :). Faktem jest że trzeba troszkę czasu by poznać swój organizm - rozpoznawać śluz etc. Bardzo dobrym wskaźnikiem jest temperatura. My na początku stosowania npr byliśmy bardzo ostrożni i kochaliśmy się tylko po owulacji, po miesiączce przed owulacją nie. I muszę się przyznać, że jestem leniuszkiem i temperatury to też mierzyć mi sie za bardzo nie chciało. Niby mierzyłam ale gorzej było z wprowadzaniem jej na wykresy ;). Za to komfort współżycia bez prezerwatyw był niewspółmierny :)
co do strony podaję linkbezpośredni do artykułu o płodności po porodzie: http://www.lmm.pl/kursy/lekcje/18-19.html
pozdrowionka
emka
2005-06-17
23:49:05
Email
I jeszcze jeden
http://www.lmm.pl/forum/viewforum.php?f=9&sid=781c39dbb02c6f6ff5d0cbc7833fe3fb
pozdrawiam
Jagoda
2005-06-18
12:03:00
Email
Michalina, więcej znajdziesz w "Sztuce naturalnego planowania rodziny" Kippley'ów. Ale Ty powinnaś stosować się do zasad przy odstawieniu antykoncepcji.
Eryka
2005-06-18
14:36:44
Email
Jagodo:) Czy książka, o której piszesz jest dostępna do poczytania w Internecie?
Jagoda
2005-06-19
08:55:31
Email
Nie, można ją zamówić w Księgarni Rodzinnej, jest zresztą relamowana na stronie LMM.
Michalina
2005-06-20
10:38:25
Email
Dziekuję Dziewczyny .
emka
2005-06-21
16:58:24
Email
książa Kippley'ow
http://www.rodzinna.pl/rodzinna/product_info.php?products_id=30&osCsid=bb7de9eb6f5dc13cd859ffc3b9906d82
joa
2005-06-30
18:59:13
Email
hej,po zastrzyku (depo provera) czułam się fatalnie, nie przytyłam ale chodziłam wściekła i ero ochoty na sex, teraz wyprobowoje cerazette, choc to ten sam hormon...
beciaa
2005-07-11
12:14:58
Email
witajcie kobietki ...ja jestem po 2 porodach , bylam u ginusia i niezalecał mi cerazette ani tym podobnych anty tylko globulki dopochwowe i serio chyba to nalepszy sposób na antykoncepcje jak narazie bo tez karmie piersia :) nie mam zadnych dolegliwosci itp polecam wam )
KACHNA
2005-07-14
11:59:38
Email
WITAJCIE DZIEWCZYNY.JA JESTEM PO PIERWSZYM ZASTRZYKU I NIC MI NIE DOLEGA ,ZADNYCH BOLI I TYCIA.TERAZ BIORE KOLEJNY.TRZEBA SPRÓBOWAC ZAWSZE JEST RYZYKO ZŁEGO SAMOPOCZUCIA A SKUTKI UBOCZNE SA W KAZDYCH TABLETKACH,POZDRAWIAM MAMA 5MIESIECZNEGO DAWIDA
mati81
2005-08-11
16:39:48
Email
Hej dziewczyny byłam u gina i chciałam aby mi zapisał carezette a on mi odradził powiedział ze ma właśnie kilka pacjentek które brały te tabletki a są w ciąży:(( oj a tak liczyłam że nie bedziemy potrzebować prezerwatyw:(((
Haniusia
2005-08-11
22:07:39
Email
Cześc Dziewczyny! Ja biore już cerazette od 6 miesięcy i nie jestem zbytnio zadowolona-brak apetytu na seks i nie mogę nic schudnąć przez te tabletki. A preaerwatyw nie mogę używać. Szkoda, że nie ma jeszcze tabletek dlka facetów. Pozdrawiam
sisi
2005-08-31
19:49:17
Email
Czy zastrzyki antk. mają aż tyle wad ? A czy są lepsze od tabletek ?
noti
2005-09-03
17:13:58
Email
Witam. Ja niestety nie mogę brać pigułek zawierających estrogen, bo mam wrażliwe naczynka krwionośne i po pigułkach z estrogenem niesamowicie mi pękają.Wziełam więc depo prowere 2 razy i nieststy,dopadł mnie bardzo paskudny skutek ubiczny, mianowicie wypadanie włosów...I tak źle i tak niedobrze, tragedia:( zostają więc cerazette...hmm,i zastanawiam sie czy może talbetki dwuskładnikowe,ale trójfazowe lub dwufazowe mogłyby być ok...bo do tej pory brałam tylko jednofazowe.
marysia33
2005-09-28
11:02:15
Email
Jestem 6 tyg. po porodzie, karmię piersią.Wczoraj lekarz wypisał mi cerazette, ale jak poczytałam waszych opinii o skutkach to mam wątpliwości czy je wykupić. Co radzicie?
Gosia
2005-09-29
11:59:50
Email
Duzego wyboru to nie ma dla matek karmiacych. Ja juz jestem tydzien po zastrzyku i jak narazie nic mi nie dolega:)
anika
2005-09-29
21:10:23
Email
Marysia myślę, że jeśli nie sprobujesz przynajmniej raz Cerazette to nie dowiesz sie jak one działają na ciebie. Ja brałam je przez pół roku i ani razunie miałam żadnych skutków ubocznych, a nawet czułam sie po nich jakby lepiej.
malwa
2005-11-01
21:21:15
Email
A jak szybko działa taka tabletka??? po ilu godzinach????
andzia_01
2005-11-02
08:34:14
Email
Cerazette- po rozpoczęciu przyjmowania trzeba uważac jeszcze przez ok tydzień aż się ustabilizuje poziom hormonu i dopiero wtedy można kochac się bez dodatkowego zabezpieczenia. Tabletki przyjmuje się bez 7 dniowych przerw /w przeciwieństwie do klasycznych pigułek/. No i niestety trzeba je też przyjmowac właściwie co do godziny- bardzo punktualnie- w ulotce jest co prawda napisane, że tolerancja 2-3 godziny- ale moja doktor zalecała punktualne przyjmowanie. Ja mimo tego, ze po pierwszym porodzie przyjmowałam te pigułki przez kilka miesięcy i nie za specjalnie byłam z nich zadowolona- jednak teraz /jestem w 25 tyg. ciąży/ zdecydowałam, ze po urodzeniu dzidzi chyba na czas karmienia wróce do tych pigułek /dobrze zabezpieczały jeśli przyjmowało się je prawidłowo/, a potem przejde na klasyczne. Wkładka mnie do końca nie przekonuje...
aga1
2005-12-08
15:08:37
Email
dziewczyny tak czytam to co piszecie az nie wiem co zrobic bo ja tez chce wziasc te tabletki ale sie boje szkoda ze tylko jedne sa takie
roma
2005-12-08
15:59:35
Email
Aga1 jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz.. Zawsze jesli stwierdzisz, że tabletki zle na Ciebie działają możesz je po prostu odstawić..Ja miałam kilkudniowy spadek nastroju nazwijmy to tak właśnie..ech..w pierwszy dzień chciało mi sie ryczeć jak syrena strażacka i to bez powodu..Byłam bardzo czepialska i nerwowa jednocześnie. Pózniej to przeszło...ale mam ciągłe krwawienia...i to mnie zniechęca...Acha a mój gin pytał sie czy mam syna czy córkę. Stwierdził, że dobrze, że syna bo hormony kobiece mu nie zaszkodzą...Hmmm a wszędzie piszą , że tylko śladowe ilości hormonu przenikają do mleczka i że nie są szkodliwe..A jednak nie do końca.. tak jest .Dodam, że mam zaufanego i doświadczonego gina...który pracował w dwóch dużych szpitalach nie tylko w Polsce.. Jak to jest naprawdę.... Kobietki a co sądzicie o spiralach????
aga1
2005-12-09
13:26:06
Email
Roma ja osobiscie nie mam nic przeciwko spirali ale z tego co wiem od kolerzanek które maja juz spirale przez 10 lat to one sa zadowolone chociaz jedna z nich zaszła w ciaze i w 6 miesiacu urodzila niestety zmarłe dzieciatko a drugiej ostatnio wysuneła sie ale oprucz tego to sa zadowolone moja gin jest okropna nie znosze jej ja wogule mam pecha co do ginów wszyscy u których sie leczyłam sa do d... niestety w styczniu ide do nowego moze wkoncu sie uda
roma
2005-12-09
16:06:59
Email
Pewnie!!!! jak gin jest do bani to trzeba go czym prędzej zmienić,wybór jest ogromny...Ja też juz przeszłam kilku...aż nareszcie trafiłam na "swojego".:)) Powodzenia!!
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum