szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Tak bardzo sie boję!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, następna
Napisano: Treść:
ismenka22
2007-02-27
Email
Czesc dziewczyny.Jestem tu nowa.Jestem w piątym miesiącu ciązy i bardzo,bardzo boje sie porodu.Cały czas placze w poduszke i zadreczam wszystkich dookola swoimi wątpliwosciami.Martwie sie o zdrowie swojego dziecka,wrecz panicznie boje sie wizyt u ginekologa.Nie umiem sie cieszyc ale bardzo chce tego dziecka.Moze ktos umie mnie jakos pocieszyc?
Goga66
2007-03-28
10:31:30
Email
Badeve, Ismenka, jeżeli nie pracujecie, to róbcie bardzo długie spacery - nastrój Wam się poprawi i super dotlenicie dzidzie, która się wyśpi ukołysana Waszym ruchem. Jeżeli pracujecie, ciepło jest, godzinka po pracy! A wieczorem zamiast kompa obowiązkowa komedia lub wesoła lektura :) Pośpiewajcie dziecku przy okazji spaceru czy kręcenia się po domu. Ja mam na smutki Hotel Zacisze na 2 płytach. Włączam i ryczę ze śmiechu na całego :)
badeve
2007-03-28
10:42:41
Email
dzięki goga za poprawe humoru, wiesz z tej historyjki twojej koleżanki ośmiałam się jak nigdy, masz rację, zresztą taki pomiary często bywają błędnę...moja siostra ostatnio była u tego lakarza i wykrył jej cystę, wiliczyć 10-11 cm, a jak jej wycieli, to się okazało,że ma 12 cm...wystarczy że lekarz zaznaczy o kilka mm dalej lub bliżej i już jest błąd
badeve
2007-03-28
10:45:47
Email
ja niestety (ale stety) pracuję, z jednej strony fajnie nie mam czasu myśleć o głupotach, a z drugiej strony stres i częste zmęczenie( praca biurkowa)plecki... spacerki to super pomysł, szczególnie teraz jak jest cieplutko..powiedzcie jak tam u was jak twoje ismenko i twoje goga66 samopoczucie...mi je poprawiłyście..dziękuję w imieniu dzidziusia :.))
Goga66
2007-03-28
10:52:28
Email
Moje dobre, chociażpowinnam już pisać pracę licencjacką a nie mam kiedy. Ale staram się tym nie przejmować zbytnio :) A pogoda piękna i przynajmniej mogę z Zu posiedzieć w piaskownicy albo pospacerować w lesie
ismenka22
2007-03-28
11:17:57
Email
Ja nie pracuję,dopiero niedawno obronilam prace licencjacką.Mam wiec duzo czasu na samotne spacery,bo mąż cały czas pracuje.Od wczoraj dreczy mnie okropna zgaga,chyba ze trzy razy budzilam sie w nocy i pilam zimne mleko ale i tak nie pomogło.
ismenka22
2007-03-28
11:24:49
Email
Ale moje samopoczucie jest dzisiaj wspaniale nawet mimo tej okropnej zgagi.Biegnę zaraz rozejrzec sie za jakąs kurtką wiosenną bo w nic sie juz nie moge zmiescic.Badeve przesle Ci e-mailem moje zdjęcie slubne zebys wiedziala jak wygląda cierpiętnica Ismenka:)
badeve
2007-03-28
11:41:25
Email
dzięki ismenka, fakjnie ja też ci wyśle, ale muszę najpierw je sobie przenieść na komputer..mam już nawet takie fajne z brzuszkiem...czekam z niecierpliwością !!!
badeve
2007-03-28
11:52:23
Email
imenka ja ci też zaraz prześlę zdjęcia ze ślubu, bo mam akurat przy sobie...a swoją drogą to inaczej sobie ciebie wyobrażałam..jesteś ładną, zdrową kobietą, musi być wszystko dobrze, urodzimy zdrowiutkie dzieciaczki- nie może być inaczej :.)
ismenka22
2007-03-28
17:14:22
Email
Normalnie super zdjęcia!Swietna z Ciebie dziewczyna-od razu widac Badeve.A ten piesek jest sliczny,pewnie ulubieniec domu:)A ja wlasnie wrocilam z zakupow i musze stwierdziec ze wiosna to najlepsza pora roku:)
badeve
2007-03-29
09:45:50
Email
cześć kochane! byłam dzisiaj na pobraniu krwi na toxoplazmozę ,wyniki dopiero pod koniec następnego tygodnia, ale mnie babka skuła,ajjjj bolało, jeszcze moje żyły takie niewidoczne, i co jeszcze mam problemy ze słuchem zatyka mi uszy, poszłam dzisiaj na badania słuchu i wszystko wyszło ok( akurat nie miałąm wtedy zatkanych) trochę jakieś odchylenia, ale lekarka powiedziałą, że to prawdopodobnie hormony- nic z tym się nie da zrobić, i będę chodział półgłucha po tym świecie dopkóki dzidzi się nie urodzi :.((
badeve
2007-03-30
11:14:16
Email
ismenka, wczoraj rozmawiałąm z moją koleżanką ze studiów, i już są ponad pół roku po ślubie i tyle samo się starają o dzidziusia, i nic z tego, szkoda mi jej.... ale to następny argument dla nas, żeby się cieszyć z naszej ciąży, a nie bać o nią...ja też starałąm się ok 4 meisięcy ,a dla mnie była to wieczność, już myślałąm że jestem bezpłodna, a okazało się że mam tyłozgięcie macicy..i z tąd te problemy
badeve
2007-03-30
11:40:27
Email
ismenka, dziś papmers przysłał mi artykuł o stresie..przekopjuję ci: Jak dziecko reaguje na Twoje nastroje CO SIĘ DZIEJE Stopniowo przyzwyczajasz się do dzielenia ciała z maluszkiem. Jednak nie tylko ciało was łączy. Podczas ciąży, Twój stan emocjonalny wpływa także na dziecko. Kiedy jesteś ożywiona i szczęśliwa, Twoje dziecko to czuje. Jeżeli jesteś szczególnie spokojna i zrelaksowana, dziecko również cieszy się tym stanem zadowolenia. A jeśli przeżywasz stres i niepokój, rytm serca Twojego dziecka przyspiesza w odpowiedzi na wzrost Twojego ciśnienia. NIECH INNI SIĘ TYM ZAJMĄ Spójrzmy prawdzie w oczy - życie zupełnie bez stresu nie jest możliwe. Powinnaś jednak unikać niepotrzebnych niepokojów i zmartwień. Badania pokazują, że dzieci matek nerwowych lub mocno zestresowanych mogą mieć więcej problemów zdrowotnych po urodzeniu, mogą też być bardziej marudne i trudne do uspokojenia. Oczywiście geny też mają wpływ na cechy osobowości. Dla własnego dobra i dla dobra dziecka, unikaj jak możesz sytuacji stresujących. Niech ktoś inny martwi się o problemy życiowe tym razem - Ty masz najlepsze z możliwych wytłumaczeń! PRZEDE WSZYSTKIM SPOKÓJ To całkiem proste, naprawdę. Odpoczywaj, dobrze się odżywiaj, rób rzeczy które lubisz i wykorzystuj każdą okazję, aby się nie przejmować! Pozwól sobie na pomoc innych - pomocy ze strony partnera, rodziny i przyjaciół. Im bardziej jesteś zrelaksowana, tym bardziej zrelaksowane jest Twoje dziecko.
badeve
2007-03-30
11:40:46
Email
ale trafili!!!
ciekawa
2007-03-30
11:46:06
Email
Ej tyłozgięcie macicy kiedys było uwazane za poód kłopoów z zajscie w ciaze ale juz dawno sie tego nie sugeruje-poprostu kobieta to nie maszynka nie zawsze da sie zajść odrazu nawet jak wszytsko jet dobrze;)Sama mam tyłozgiecie ale na zajscie nie miało to wpływu a hormony-miałam podwyzszona prolaktynke.
ismenka22
2007-03-31
08:58:30
Email
Czesc dziewczyny.Badeve ja od zawsze mialam jakies dziwne przeczucie,ze nie bede mogla miec dziecka.Chociaz nie bylo najmniejszych powodów zeby tak sądzic.Wymyslilam sobie jednak ze tak bedzie,bo jestem przeciez specjalistką w wymyślaniu nowych problemów.Pisalam juz o tym kiedys dziewczynom z terminem na lipiec.Goga jednak szybko sprowadziła mnie na ziemię.Ale wracam do tematu:ślub wzielismy w pazdzierniku 2006 i jakież bylo moje zdziwienie gdy po trzech tygodniach okazalo sie ze jestem w ciązy!Byłam w szoku-planowalismy dzidziusia ale nie sądzilam,ze tak szybko sie pojawi.Teraz nie wyobrazam sobie,ze mogloby byc inaczej.Też mam taką kolezankę,ktora stara sie o dziecko od 8 miesiecy.Czasem gadam z nią na gg i ona cały czas pisze jak bardzo mi zazdrosci.Dzięki za ten artykul Badeve-dziwne,ze do mnie go nie wyslali:)
badeve
2007-04-06
08:23:52
Email
cześć wszystkim, chciałam wam życzyć przede wszystkim spokojnych świąt bez żadnych przebojów, ja obecnie chora...ale może do świąt mi minie.... ismenka dzięki za karteczkę- nawzajem !!!!!!!
Natialia
2007-04-09
19:02:10
Email
czesc wam dziewczyny. Ismenko22 ja równiez jestem w 5 miesiacu i tez mam wiele obaw. Czasami wydaje mi sie ze nie podołam a po chwili znow jest wszystko w porzadku. Gorąco pozdrawiam
ismenka22
2007-04-13
20:06:54
Email
Czesc dziewczyny.A ja dopiero dzisiaj wrocilam do domku po świętach.Badeve-dzięki wielkie za zdjęcia.Bardzo ładnie wyglądasz z brzuszkiem.Mój jest strasznie duży i coraz cięzej mi sie chodzi,zwłaszcza ze dużo przytylam.We wtorek mam wizytę.
ismenka22
2007-04-14
08:30:06
Email
Dziewczyny ale mnie gardło dzisiaj boli!Wczoraj zjadłam takiego dużego loda i na efekty nie trzeba bylo dlugo czekac:(Fatalnie sie czuje.

Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum