szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - marzec 2007 :)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, następna
Napisano: Treść:
Joanna26
2006-12-07
Email
Czesc dziewczyny:)Nie wierze, zeby nie bylo marcowych dzieciaczkow. Ja mam termin na koniec marca. Odezwijcie sie:)
venuss
2007-02-14
12:31:07
Email
Asiu dzieki za troske, czuje sie lepiej, ale do konca tygodnia siedze w domu! Musze sie dobrze wykurowac przed szpitalem:) No tak 5 marca juz za chwilke, piekna data, a Ty na kiedy masz przybliżony termin? Na zgage polecam Rennie.
Joanna26
2007-02-14
12:35:01
Email
28 marca.Wczoraj w nocy juz mi nawet soda nie pomogla,na chwile tylko:(Ale nic to,jakos przezyje;)
asonta
2007-02-14
16:19:18
Email
Joasiu na zgage podobno dobre mleko choc podejzewam ze wykorzystalas juz wszystkie sposoby poza tym na ta przypadłosć ciążową czasmi nie ma lekarstwa i trzeba sie przemęczyc Cóż prawdopodobnie Twoje maleństwo bedzie mialo gaszcz włosow na głowie;-) A co do tych moich wpisow to wkurza mnie to bo cos musze robic zle i dlatego wpis sie powiela. A co do twojego terminu to zobaczysz jak szybko zleci czas mnie teraz te ostatnie dni sie dluża potwornie Do niedawna biegalam ciagle mnie w domu nie było a to tu a to tam nudzilo mi sie strasznie a teraz nie chce mi sie z domu wychodzic to przez ten moj brzuchol ciężki A jaka płec dzidziusia daje Ci popalic?
asonta
2007-02-14
16:21:44
Email
Daje popalic w sensie czy kopie bardzo;-)?
asonta
2007-02-14
16:30:43
Email
Venus - ten termin na 5 to termin ustalony zgodnie z data ostatniej miesiączki Chociaz u mnie to troche dziwnie z tymi terminami było jak poszłąm na pierwsze usg zgodnie z ostatnia miesiaczka był to 14tydz -usg wyznaczyło 17 Pozniej zgodnie z ostatnim usg w 26 tyg mialam kolejne na ktorym okazało sie ze to 23 tydzien moj lekarz wielkosc macicy okreslił na jeszcze inny czas ciazy wiec wyobraz sobie jaka byłam ogłupiała po tym wszystkim. 20 lutego ide na zdjecie szwu wiec moze byc tak ze zaraz bedzie porod tylko zalezy czy przez cesarke bo ostanio jak wiesz polozenie kwalifikowalo sie do cesarki. Zdrowka życze bo wyczytałąm ze chora jestes gdybys w łodzi mieszkala to bym ci podrzuciła sok z czarnego bzu moja mama robila - rewelacja Zazywam profilaktycznie i zadne chorobsko mnie nie rusza;-) Pozdrowionka
asonta
2007-02-14
16:45:38
Email
Dziewczyny mam jeszcze pytanko Przeczytałąm na forum w watku nt becikowego ze oprocz 1000 dla wszystkich i tysiaca dla tych rodzcow uprawnionych do zasiłku rodzinnego przysługuje jeszcze jakies swiadczenie w wysokosci 500 zł z zusu dla kobiet ktore sa zatrudnione na podst umowy o prace? Pierwsze słysze i zastanawiam sie czy to nie jest czasem błedna informacja Probowalam sie do zusu dodzwonic ale tam albo zajete albo nikt nie odbiera niestety.
asonta
2007-02-14
16:47:23
Email
Jeszcze jedno;-) joasiu chyba sie naprawiło wszak znowu kilka wpisow ale tym razem o odmiennej tresci na szczescie;-)
Joanna26
2007-02-14
17:24:55
Email
No to tak: dzidzia podobno jest dziewczynką, już się bardzo przyzwyczaiłam do tej myśli i wolałabym, żeby się nie okazało, że jest inaczej, choć początkowo bardzo byliśmy nastawieni na chłopca.I dla chłopca mieliśmy już imię, a dla dziewczynki ciągle nie możemy nic wymyślić;)Nie daje popalić nic a nic i nawet troche mnie to martwi...Ruchy czuję normalnie,ale żeby to była jakaś awantura albo gwałtowność, to nie powiem...Ale może tak właśnie ma być.Czkawkę ma dzidzia regularnie,przepływa sobie delikatnie,czasem kopnie, czasem popchnie.Zdaje się, że większość ciąży spędziła główką w dół-wskazywały na to kolejne usg i miejsce, w którym gin znajdowala serduszko przy kolejnych badaniach, ale teraz to juz nie wiem - mam wrazenie jakby wlasnie teraz dzidzia zdecydowala sie cos zmienic w swojej pozycji;)Boziu,juz sie nie moge doczekac usg za dwa tygodnie,to beda dluuugie dwa tygodnie...
Joanna26
2007-02-14
17:26:09
Email
A o 500 zl nie slyszalam - ciekawe.O,moze Ciekawa cos bedzie wiedziala.
Joanna26
2007-02-14
17:27:21
Email
A jeszcze zapomnialam napisac,ze bardzo mi sie Lodz podoba i chcialabym tam mieszkac:)Albo przynajmniej czesciej bywac - bylam tylko raz;)
asonta
2007-02-15
10:05:31
Email
No to kochana bedzie mi miło Cie gościc w łodzi;-)! buduje sie u nas aqua- park takie centrum rozrywki - raj dla maluchów i nie tylko;-) u ciebie dziewczynka powiadasz no wreszcie jakas kobitka Wsród moich kolezanek same chlopaki u mnie tez chociaz na ostatnim usg lekarz wykrył macice bynajmniej nie była to moja. Fakt ze przy tym usg pupa maluszka schowała sie miedzy moimi kośćmi miednicy wiec dokladnie nie było widac. Dzisiaj do gina swojego ide a w poniedzialek albo wtorek do szpitala na zdjecie szwu wiec te ostatnie dni tak mi sie dłużą potwornie!!
Joanna26
2007-02-15
10:10:07
Email
O rany,ale sie usmialam z wykrytej macicy!:)Ech,te szacunki na usg sa wlasnie tyle warte...No ciekawa jestem,jak to bedzie w rzeczywistosci;)
marchewka79
2007-02-15
11:37:54
Email
a ja wam na zgage polecam migdały sama nie dawno byłam w ciąży i mi pomagały (-:
Joanna26
2007-02-15
14:26:59
Email
Z checia sprobuje i napisze, czy dziala:)
asonta
2007-02-15
17:16:33
Email
Byłam na badaniu własnie moj gin stwierdził położenie posladkowe wiec cesarka 20 ide na zdjecie szwu i tak jak przewidywalam jesli po tym zaczne rodzic to mnie potnie Niestety jesli nic sie nie bedzie działo to cesarka bedzie pozniej tzn pod koniec lutego Dupa ze mnie bo w sumie mogłam go poprosic od razu zeby mnie ciął bez sensu wracac do domu pozniej znowu jechac? A prawda jest taka ze poprostu jestem juz coraz bardziej niecierpliwa i nie chce juz zwlekac;-)
Joanna26
2007-02-16
09:56:41
Email
Ciekawa,gdybys przypadkiem tu zajrzala - wiesz cos o 500 zl dodatku dla kobiet na umowie o prace???
asonta
2007-02-16
10:06:32
Email
Co do becikowego to nie ma najpawdopodobniej niczego takiego dowiadywalam sie od moich znajomych ktore juz urodzily. Jest 1000 dla wszystkich swiadczenie od panstwa 1000 dla rodzin ktorym przysluguje zasilek rodzinny z mopsu i niektore gminy ale to zalezy od ich sytuacji finansowej raczej wyplacaja tzw becikowe gminne w wysokosci 1000 zl ale to juz dobra wola samorzadu i to tez bez wzgledu na dochody. W lodzi bylo cos takiego teraz cos namieszali i juz sama nie wiem czy w tym roku jeszcze przysługuje czy nie . Na stronie internetowej urzedu miasta w lodzi jest tak pokrecony ten temat ze zglupialam
Joanna26
2007-02-16
17:03:27
Email
Bylam u lekarza,glupia jestem i przewrazliwiona.Nie mam zadnego twardego brzucha,a skurcz to cos,co boli i nie da sie tego przegapic.Wszystko jest w jak najlepszym porzadku - za wyjatkiem glowy moze;)Kamien spadl mi z serca!
ciekawa
2007-02-16
17:04:12
Email
Hmmm 500zł dodtaku-pierwsze słysze a ajkies pare słow wiecej bo nawet nie wiem jak popytac...gdzie zajrzec
Joanna26
2007-02-16
17:24:52
Email
patrz wpis asonty dwie strony wczesniej
ciekawa
2007-02-16
17:28:05
Email
Acha no cóz tez pierwsze słysze ale mozna sparawdzic-choc cwiecie co w cuda i zus to raczej nie wierze. Wiem ciezko sie tam dodzwonic trzeba by sie przejsc ale kurna do 15 pracuja. Same w pracy mamy problemy zeby czasem o cos spytac. No jak cos sie dowiem to dam znac i licze na wzajemnosc.
ciekawa
2007-02-16
17:33:09
Email
Tak po namyśle moze ktos pomylił macierzyński z wychowawczym bo na wychowaczym przy niskich zarobkach mozna sie starc o dodatek-napewno. Macierzynski wypłaca zus to dopłacał by jeszcze cos(?) bo ustawa sie nie zmieniła ochyba od miesiaca(wtedy zagladalam)a o nowej nie słyszałam
asonta
2007-02-18
22:58:52
Email
Co za pierdolony kraj Przepraszam za słownictwo ale tak sie wkurzyłam niedawno chcieli nam ukrasc auto Na szczescie w stacyjce sa jakies zabezpieczenia ze nie dali rady ale wystarczajaco do tego stopnia w niej[pogrzebali ze nie da sie auta uruchomic Samochod ma ac i do warsztatu go bezplatnie odholuja ale jak na zlosc we wtorek jade do szpitala i prawdopodobnie bede miala juz cesarke a tu jak na auto w serwisie. Moj biedny chlop tak sie zdenerwowal ze ... No i wez kup tu samochod to zaraz go ukradna i wiecie co na złosc pewnie dlatego ze im sie nie udalo pocieli siedzenia!!!!Ręce opadaja Samochod stoi w zasadzie pod naszym blokiem jest w polu widzenia i te sk.... mialy odwage sie do niego wlamac!!! Nic tylko kupic jakiegos gruchota przynajmniej czlowiek bedzie mial spokojna głowe. Coz poczac ale niedlugo na swiecie bedzie nasze malenstwo i mam nadzieje szybko zapomnimy dzieki niemu o tym incydencie
asonta
2007-02-18
23:11:17
Email
A tak wogole to dowiedzialam sie ze samorzad lodzi wyplaca dodatkowe samorzadowe beciekowe w wys 1000 zl ale zeby było miło uchwala ktora go przyznala zosatje zniesiona 1 marca ja mam niby termin na 5 ale ze wzgledu na cesarke to mam nadzieje ze sie na luty jeszcze zalape Wiecie co od razu przypomina mi sie taka komedia polska chyba z lat 80tych nie wiem czy ktoras z was ogladala min z fraczewskim dykielowa malajkatem Film pt nie wiem dokladnie ale chyba Milionowy czy jakos tak Chodzilo o to ze kobitki bedace juz w szpitalu przed porodem rywalizowaly ktora z nich urodzi milionowego obywatela czy jakos tak Chodzilo oczywiscie o jakies gratyfikacje zwiazane z tym faktem Niewiedziec czemu ten film z moja sytuacja mi sie kojarzy;-)Tak na marginesie fajna komedia polecam No a moj maz od godziny czeka na policje bo zglosil wlamanie a ci jakos dojechac nie moga pewnie maja pilna sprawe wylegitymoanie jakiegos przydroznego menela "To jest ten kraj popatrz popatrz popatrz sam....." Wygadalam sie a wlasciwie wyklikalam ale przynajmniej ulzylo troche;-)
Joanna26
2007-02-19
09:37:08
Email
Asonta,mysl o tym,ze za chwile bedziesz miala dzidziusia w ramionach.Glupio,ze sie taka beznadziejna sytuacja akurat teraz przytrafila,ale najwazniejsze,ze calkiem Wam auta nie zwineli!Trzymam kciuki za jutro,koniecznie sie odezwij,co i jak.Moze Twoj nastepny wpis po wtorku juz bedzie PO tym waznym wydarzeniu, na ktore wszystkie czekamy:)
asonta
2007-02-19
09:50:38
Email
Dzieki joasiu masz racje to nie tragedia sa wieksze problemy juz mysle tylko o jutrze i o tym ze malutki bedzie niedlugo na swiecie I wiesz co pierwszy raz w czasie ciazy sniło sie mi moje dziecko!! chlopiec i mial juz tak ok dwoch latkek;-) Pozdrowionka i do skklikania pewnie juz PO!!!
ciekawa
2007-02-20
19:19:45
Email
No no to na wieści sobie poczekamy:( Pewnie już malucha karmi:) A co do tego dodatkowego wypłacania to obgadałyśmy sprawe w parcy i żadna z nas(kadrówek) nic o tym nie słyszała. ustawa o swidczeniach napewno sie nie zmieniła ostatnio wiec nic z tej strony. Mysle ze komuś chodziło o dodatek na wychowawczym ale od mopsu-przy niskich dochodach można sie starać. Lub o jakiś inny dodatek(moze regionalny) ale napewno nie zus.
Joanna26
2007-02-21
09:55:21
Email
No i milczy nasza Asonta...;)Czyzby to oznaczalo,ze nie wrocila do domu ze szpitala i rzeczywiscie ma juz malenstwo w ramionach? Pewnie tak:):):)Jejku,jakie to niesamowite, czekamy na to, przygotowujemy sie, a potem - myk, ten dzien nadchodzi, tydzien milczenia na forum;) i jest - mama z dzieckiem w domu...:)
asonta
2007-02-21
19:31:47
Email
Moje drogie ciężarówki coż, moj synek zrobił fikołka przekręcił sie głowka w dół podejrzewam ze przy delikatnej pomocy lekarza podczas badania tak wiec cesarki nie bedzie .Wczoraj rano zdjeli mi szew i kolejny przypadek potwierdzajacy regułę ze kazdy przypadek jest inny. Podobno zdjecie szwu nie boli dla mnie było choc krótkotrwałym ale potwornym koszmarem Jak tylko zobaczyłam to zelastwo ktore lekarz mial zamiar uzyc od razu zdretwiałam Bolało jednym słowem pozniej mnie zbadal juz mniej bolalo aczkolwiek takie badanie koncowe ciezarnych tez do przyjemnych nie nalezy choc nie było tak zle. Jka tylko zeszlam ze stolu bol minal wrocilam na sale i poprostu sie poryczalam pewnie emocje . aha moj gin badal mnie polozna tez i mieli watpliwosci co do polozenia. Zostałam na obserwacji bo taka procedura przy zdjeciu szwu Na drugi dzien zbadal mnie ordynator Balam sie jak cholera bo on do delikatnych nie nalezy dziewczyna obok mnie jak ja zbadal to tego samego dnia urodzila;-) Nie było tak zle ale stwierdził ze polozenie głowkowe nic sie nie dzieje nawet szyjka z 0,5 cm przed szwem wydłuzyla sie na 1cm;-) Tak wiec musialam opuscic szpital. Wiecie co najgorsze ze tak juz sie nastawilam na ta cesarke myslalam ze po zdjeciu szwu to raz dwa i po sprawie a tu nici. Maluch chyba jeszcze nie bardzo rwie sie na swiat. Moge jedynie stwierdzic po raz kolejny ze szpital w łodzi im Kopernika jest naprawde przyjazdny kobietom w ciąży Bardzo miłe pielgniarki połozne salowe lekarze tez Ordynator bywa oschły i ma specyficzne poczucie humoru ale nie jest tak zle;-)Tak wiec malenstwa w ramionach nie trzymam ale jeszcze w brzuchu;-) Pozdrowionka a co u Was kobitki jak sie czujecie macie wogole juz jakies bole czy skorcze? Pozdrowionka
Joanna26
2007-02-21
19:38:03
Email
Chmm... moze to i lepiej dla Twojego Malenstwa.Kazdy dzien w brzuchu dobrze mu robi, a i porod naturalny podobno dla dziecka korzystniejszy.Ale figlarz z niego:)
ciekawa
2007-02-21
19:38:09
Email
Ojejku no to szkoda ale nic sie nie martw;)niedługo pewnie urodzisz poza tym to zawsze naturanie:)
asonta
2007-02-22
11:12:42
Email
dziewczyny a jak u was z waga u maluchow bo moj w 32 tyg mial 2400 chyba to sporo? jak myslicie nalegac przed porodem zeby zrobili mi jeszcze raz usg? Zeby nie bylo tak ze namecze sie przy skurczach a w ostatniej chwili zdecyduja cesarke bo dziecko za duze;-)
venuss
2007-02-22
15:06:23
Email
asonta jasne ze zrob USG dla swietego spokoju, ja robie co miesiac, przy kazdej wizycie, to daje wiecej korzysci niż szkód. Dziewczyny trzymajcie kciuki, mam termin cc na 5 marca. Mam nadzieje ze wczesniej sie nie urodzi, kazdy tydzien w brzuszku wyjdzie tylko na korzysc malenstwu. Pozdrawiam Brzusie i Mamusie. V.
ciekawa
2007-02-22
19:27:47
Email
Venuss kochana trzymamy wszystkie cztery kciuki!!!!!:) Ucałuj maluszka od nas:)
asonta
2007-02-23
13:33:58
Email
Venuss oczywiscie powodzenia!!! Ja tez mam termin na 5 marca z tym ze nie cesarka wiec data w moim przypadku bardzo ruchoma. Dziewczyny mam pytanie, wczoraj wieczorkiem mialam taki dziwny niewielki upław galaretowaty o zabarwieniu hm brazowawym tak sie zastanawialam czy to nie poczatek wydalania tzw czopa ktory chroni ujscia szyjki macicy? Z tym ze u niektórych czop ten jest sporawy i uwalnia sie jednorazowo a u innych kobiet jego uwalnianie trwa kilka dni. Wiem ze ta wydzielina poczatkuje porod chociaz nie jestem pewna czy to napewno to. Fakt ze zanim to nastapilo wczoraj maly potwornie sie wiercil pobolewal mnie brzuch i generalnie zle sie czulam Dzis z kolei nic sie nie dzieje zadnych boli. I jak na zlosc nie moge dodzwonic sie do swojego gina Co o tym wszystkim sadzicie?
asonta
2007-02-23
13:34:19
Email
Venuss oczywiscie powodzenia!!! Ja tez mam termin na 5 marca z tym ze nie cesarka wiec data w moim przypadku bardzo ruchoma. Dziewczyny mam pytanie, wczoraj wieczorkiem mialam taki dziwny niewielki upław galaretowaty o zabarwieniu hm brazowawym tak sie zastanawialam czy to nie poczatek wydalania tzw czopa ktory chroni ujscia szyjki macicy? Z tym ze u niektórych czop ten jest sporawy i uwalnia sie jednorazowo a u innych kobiet jego uwalnianie trwa kilka dni. Wiem ze ta wydzielina poczatkuje porod chociaz nie jestem pewna czy to napewno to. Fakt ze zanim to nastapilo wczoraj maly potwornie sie wiercil pobolewal mnie brzuch i generalnie zle sie czulam Dzis z kolei nic sie nie dzieje zadnych boli. I jak na zlosc nie moge dodzwonic sie do swojego gina Co o tym wszystkim sadzicie?
ciekawa
2007-02-23
14:06:05
Email
A moze przejedz sie na pogotowie-obejrza cie i powiedza co sie dzieje bo zeczywisćie moze to juz.
venuss
2007-02-23
18:09:44
Email
asonta tak mowia... podobno tak wyglada czop, ale ja tego nie doswiadczylam przy pierwszym dziecku wiec znam temat tylko z opowiesci, nie martw sie, moze jeszcze minac nawet ponad tydzien.. sygnalem natomiast byłoby odejscie wód i inne objawy o ktorych w marcowym forum pisala joanna26, poczytaj:) pozdrawiam V.
venuss
2007-02-23
18:14:27
Email
ciekawa dzieki Kochanie, milo ze ktos o mnie mysli. Ciaza jest cudowna, macierzynstwo tez, moj synek ma 13 lat, ale czeka mnie jednak jeszcze cos nowego, a wlasciwie ktos, teraz dla odmiany dziewczynka:)Dbajcie o siebie mamusie, kazdy tydzien w brzuszku jest dla dziecka wazny.. pozdrawiam V.
ciekawa
2007-02-23
18:47:15
Email
A my nadal trzymamy kciuki;)
venuss
2007-02-25
13:30:06
Email
Moje kochane babeczki przytyłam juz 24 kg, (wzrost tylko 160) wiec ledwo laze. Dretwieja mi lapki, nogi puchna, ale jeszcze laze, to znaczy ze zyje, hihi. Brzuch napięty niesamowicie, we wtorek 27 ostatnia wizyta u Gina. Buziaki, Zycze Wam zdrowia i dobrego samopoczucia, do zoba jeszcze przed:) mam ndzieje. V.
venuss
2007-02-25
13:30:06
Email
Moje kochane babeczki przytyłam juz 24 kg, (wzrost tylko 160) wiec ledwo laze. Dretwieja mi lapki, nogi puchna, ale jeszcze laze, to znaczy ze zyje, hihi. Brzuch napięty niesamowicie, we wtorek 27 ostatnia wizyta u Gina. Buziaki, Zycze Wam zdrowia i dobrego samopoczucia, do zoba jeszcze przed:) mam ndzieje. V.
venuss
2007-02-25
13:32:10
Email
asonta zaobacz ja tez wpisalam sie 2 razy, ale wiem jak to sie stalo! to nie wirus tylko na "dodaj" kliknęłam niechcący 2 razy zamiast raz. I stąd właśnie 2 wpisy. Pozdrawiam V.
asonta
2007-02-26
10:10:29
Email
Venuss ja w osmym mcu 18kg ale teraz koncowka dziewiatego wiec pewnie tez ok 20kg przytylam i tez mam 160cm;-)W niedziele bylam w szpitalu na ktg zero skurczy z maluchem wszystko ok. Ty to masz dobrze, ustalony termin porodu i juz a u mnie jedna wielka niewiadoma niby termin na 5 marca i cos czuje ze chyba wczesniej sie nie urodzi oprocz odejscia tego czopa sluzowego zadnych objawow nie zaobserwowalam Polozna powiedziala ze mam wielki brzuch Przylozyla dlonie do niego probujac okreslic wielkosc plodu i stwierdzila ze pewnie minimum 4kg!!! Najgorsze ze moj gin stwierdzil ze nie ma co robic usg bo to nie jest wyznacznik dla ustyalenia wagi. Ordynator szpitala w ktorym rodze decyduje o cesarce w ostatecznosci uwaza to za zlo konieczne. Nie chce zmieniac szpitala bo w tym jest swietna opieka zarowno pielegniarek jak i poloznych. Wole naturalny porod ale bez sensu bedzie jesli przezyje to najgorsze czyli skurcze a pozniej pojde pod noz bo moj mały okaze sie za duży!! Coś Joasia dlugo sie nie odzywa? Czyżby jej malenstwo postanowilo sie wczesniej urodzic?
Joanna26
2007-02-26
13:30:05
Email
Czesc dziewczyny!:) Nie, moje malenstwo na szczescie sie nie spieszy (choc z drugiej strony - czekam na nia naprawde niecierpliwie:), ale tyle sie dzialo, ze nie mialam czasu kiedy siasc do kompa.Dzidiza jest baardzo grzeczna, w ogole mi nie dokucza, w nocy daje sie wyspac.Wlasnie zaczal sie 9 miesiac,ze szkoly rodzenia, na ktorej mialam ostatni termin, juz dochodza wiesci o narodzonych maluchach:) W czwartek usg, na ktore oczywiscie bardzo czekam, zobaczymy czy to rzeczywiscie dziewczynka:)Moja przyjaciolka przywiozla nam slownik imion, zeby nam troche ulatwic wybor, ale to jakos nie pomaga:) Asonta, a Ty pislas, jak macie zamiar dac synkowi na imie? Pozdrawiamy Was baaardzo serdecznie:)
asonta
2007-02-26
14:06:38
Email
W sumie dla mnie wybor imienia to wielka frajda byla, wiecie decydowac o tym jak ktos bedzie mial na imie;-)Jak bedzie chlopiec to damy mu Antek albo Filip jeszcze nie zdecydowalismy do konca Przy usg w 23 tyg bylo widac ze to chlopiec chociaz w 32 nie bylo tej pewnosci wiec na wszelki wypadek myslelismy o imieniu dla dziewczynki - Ania. Moj mąz upieral sie przy imieniu cecylia nie mylic z celina dzieki Bogu odwiodlam go od tego pomyslu;-)
Joanna26
2007-02-28
10:17:41
Email
I Cecylia i Celina niezle...Dobrze ze Ci sie udalo zwekslowac meza na Anie:):) Co u Was??Dalej biegasz po schodach?Venuss,jak przygotowania do wielkiego dnia?Jak sie czujecie?U nas wielkie odliczanie,do terminu 28 dni:)Jutro usg,nareszcie!:)
venuss
2007-02-28
16:21:55
Email
Joanna26 och juz jestem spakowana, byłam wczoraj u gina, moja Ola waży (jeszcze w brzuszku oczywiscie) 3kg. W poniedziałek lub wtorek ide na cc. W piątek gin poda ostateczny dzien i godzine:) Załatwiam ostatnie wazne sprawy, jestem taka podekscytowana, szczesliwa, mimo ze puchna mi nogi i dretwieja dłonie czuje sie ok! Jeżdze autem, powoli chodzę, duzo odpoczywam, i usmiecham sie do nieba, do drzew i do ludzi:) Kazdemu zycze takiego nastroju. Zycze Wam kochane kolezanki zdrowia zdrowia i samych uśmiechów:) V.
Joanna26
2007-02-28
16:50:34
Email
O rany,to wspaniale!Ja czulam taka euforie gdzies w okolicy 6 miesiaca:)Milo,jak ktos tak promienieje energia i szczesciem:)Od razu i ja sie usmiechnelam:)
ciekawa
2007-02-28
19:15:46
Email
Kochanie trzymamy kciuki:)
ciekawa
2007-02-28
19:19:26
Email
Och doczytałam własnie o kompie. To powtarzam to co na gg wysłałam. jak masz chęć to podaj synowi czy komuś moje gg niech da znać po wszytskim jak sie macie i jaka duza malutka a ja zostawie info na forum. Boże tak sie ciesze. A jak zazdroszcze. Buziaki.
asonta
2007-03-01
11:39:07
Email
a owszem chodzie po schodach wczoraj na ktg w szpitalu bylam i weszlam na 7 pietro;-) W domu tez uzadzam sobie male maratony ale cos podejzewam ze predzej schudne od nich niz urodze;-) Brzuszek mi sie jedynie sporo opuscil - mialam go bardzo wysoko Ostatnio dopadla mnie mania sprzatania mylam podloge odkurzalam dzis przyszlo na ukladanie ciuchow w szawkach Podobno to normalne objawy przed porodem choc przyznaje ze wolalabym zeby byly konkretniejsze tzn skurcze albo odejscie wod a tu nic a nic. Termin na piatego mam moj gin kazal mi jutro przyjsc do szpitala ale pojde tylko pod warunkiem ze mi wywola porod w przeciwnym tazie kiszenie sie w weekend w szpitalu nie ma sensu.
Joanna26
2007-03-01
12:57:11
Email
O naglej energii do sprzatania przed samym porodem tez slyszalam:)Chyba rzeczywiscie juz jestes o krok... :)A do szpitala tez bym sie nie pchala.Jesli sie cos zacznie,to w weekend zdazysz pojechac,nie?Zawsze przyjemniej poczekac w domu.W kazdym razie ja zamierzam byc cierpliwa i niczego na sile nie przyspieszac.
asonta
2007-03-01
13:14:57
Email
Joasiu masz racje podobno nawet nie powinno sie za bardzo przyspieszac porodu bo cialo kobiety musi sie przygotowac do porodu jesli nic sie nie dzieje tzn ze jeszcze nie nadszedl czas Dzwonilam do swojego gina i umowilismy sie ze jesli nic sie nie bedzie dzialo to pojade dzien po terminie czyli 6 marca. W sumie porod moze nastapic nawet dwa tyg po terminie no zobaczymy co w szpitalu powiedza Moge czekac sęk w tym ze noce sa juz dla mnie koszmarem spac nie moge bo od lezenia bardzo boli mnie kregoslup a konkretnie jego dolna czesc no i te przyjazdy do szpitala co trzeci dzien na ktg tez meczace Moja kolezanka ktora urodzila 11 stycznia termin miala na 12 a tu nic sie nie dzialo dopiero jej gin podczas badania naruszyl cos zaczela krwawic i poszla na porodowke podali jej oksytocyne i urodzila Dzieciatko bylo zdrowe ale ze sladami przenoszenia.
Joanna26
2007-03-01
21:24:13
Email
Jestesmy po usg:) I co sie okazalo? Z usg wychodzi 38 tydzien,dzidzia - potwierdzona dziewczynka :) - wazy 3200 i najprawdopodobniej wybierze sie na swiat wczesniej niz 28 marca:)Moze nawet za niecale dwa tygodnie:) Pan doktor powiedzial, ze ciaza jest juz donoszona :)Alez milo cos takiego uslyszec!Z radosci od razu pobieglam do sklepu po rozowy ciuszek (wczesniej kupowalam raczej w kolorach neutralnych - w ogole nie jestem zwolenniczka segregacji wedlug plci - rozu dla dziewczynek i niebieskiego dla chlopcow, ale tym razem nie odmowilam sobie rozowego:). Baaardzo sie ciesze, tylko ten cholerny fenoterol,ktory biore, troche mnie martwi, bo przeciez to lek przeciw skurczom.Ale wizyta u lekarza juz w przyszlym tygodniu, wiec to tylko kilka dni jeszcze.No i spakowalismy torbe do szpitala:):):)
asonta
2007-03-02
09:30:19
Email
UUUU widze ze szanowna ciężarówka wielce podekscytowana;-) Super! Fakt w 38 tyg płód kwalifikuje sie do porodu wiec mozesz sie spodziewac rozwiazania w kazdej chwili Też bralam fenoterol odłożyłam miesiąc temu U mnie to wogóle jakos dziwnie niby zgodnie z usg to termin byl na 26 luty w szostym mcu grozil mi przedwczesny porod zalozyli mi szewek dostalam leki wszystko sie uspokoilo a teraz po zdjeciu szwu i odstawieniu lekow sytuacja zgola odmienna Mnie ostatnio to tylko moj dzidzius sie sni A co z imieniem już zdecydowane?
Joanna26
2007-03-02
10:12:46
Email
Taaak!:)Ekscytacja pelna:)Wcale sie nie spodziewalam wczesniejszego rozwiazania.Choc wiem,ze oczywiscie moze byc i tak,ze doczekamy do tego 28marca. Ale jak uslyszalam: ciaza donoszona - a przez pol ciazy drzalam z obawy o poronienie,a potem o zbyt wczesny porod, to jakby mi ktos powiedzial,ze wygralam szostke w totka:)A imie dalej jest niewiadoma:)Niech sie to moje kochanie urodzi,popatrzymy na nia i bedziemy wiedzieli.Przynajmniej taka mam teraz nadzieje,he he:)Zawsze mozna tez zastosowac rozwiazanie mojej znajomej,ktora powiedziala do meza - idz i zarejestruj jak chcesz,po czym oczywiscie drzala z niepokoju.Zarejestrowal Ewe - jak dla mnie - calkiem przyzwoite imie:)
asonta
2007-03-02
14:25:30
Email
Chłopak sie spisal w przeciwienstwie do taty mojej kolezanki ktory mial zarejestrowac imie w urzedzie Oczywiscie jak kazdy "prawdziwy" mężczyzna musial fakt narodzin uczcic z kolegami przy przysłowiowym piwku i po tym piwku pojechal do urzedu. Biednej dziewczynie zamiast dac na imie Magda dal Czesława;-) W sumie imie ladniejsze od np Nicola ale dziweczyna do tej pory nie jest nim zachwycona;-)
noemi
2007-03-02
14:48:49
Email
Joanno, cieszę się razem z TObą:) oby do maja, a potem i ja chcę coś takiego usłyszeć:) Asonta, Czesia to bardzo....ciekawe imię:) ale imię przecież można zmienić bezpłatnie w ciągu 6 miesięcy. dziwne, że Twoja koleżanka tego nie zrobiła skoro nie była zachwycona Czesławą:) pozdrawiam
ciekawa
2007-03-02
15:44:32
Email
MOja babcia miał na imie Czesława-to inaczej Czesc Bogu. Moja babcia to był numer-trzeba było ja znać. Gdybym urodziła córeczke to jest to imię które chciała bym jej dac na drugie. Chociaz jeszcze tyle tygoni...mam czas:) Ciesze sie ze u was juz niedługo:)
asonta
2007-03-04
11:19:19
Email
Venuss trzymam za Ciebie i male4nstwo kciuki masz termin na 5 czy 6? Prawdopodobnie urodzimy w tych samych dniach bo ja 6 ide raniutko chce sie zalapac na obchod i badanie ordynatora mam nadzieje ze cos zadziala zeby przyspieszyc bo to 40 tydzien a ja juz nie mam sily przemeczona jestem tymi nieprzespanymi nocami- bardzo mnie czesc dolna kregoslupa boli Powodzenia zycze i oczywiscie wszystkie liczymy ze odezwiesz sie po powrocie do domu;-)
Joanna26
2007-03-04
11:26:05
Email
V.ma termin cc na 5 - czyli juz jutro.POWODZENIA!!!!Asonta,Ty tez juz tylko chwilke,dasz rade!Spisz z nogami uniesionymi?To podobno troche pomaga.Kochana,zaraz bedziesz miala inne przyjemnosci,pologowe:)Usciski moje drogie marcowki:)
ciekawa
2007-03-04
12:50:11
Email
My tez trzymamy kciuki:)Powodzenia:)
Joanna26
2007-03-05
12:43:09
Email
Asonta,jak sie masz?Kolejna nieprzespana noc?Ja wlasnie wrocilam z ostatniego klocia morfologicznego.Mam siniaka:(Ale juz im to daruje:)Pochlonelam wlasnie dwa paczki i osiem bez.Cos chyba jest w tych przesadach o slodkosciach - nie przypominam sobie,zebym kiedykolwiek tyle wsuwala;)Od polowy ciazy sie smieje,ze jednego paczka jem ja,a drugiego moja mala:)
Joanna26
2007-03-05
12:44:20
Email
kłucia oczywiscie...
noemi
2007-03-05
12:46:25
Email
:) ja tez dziś byłam kłuta. po wyjsciu pierwsze moje kroki skierowałam do cukierni:) ale wzięłam tylko kawałeczek babki piaskowej:) a bezy , no coż, mniam mniam:) moj dziewczynka też lubi słodycze :)
asonta
2007-03-05
15:31:01
Email
Owszem nieprzespanych nocy ciąg dalszy ale mam nadzieje ze to jedna z ostatnich takich coż pozniej pewnie beda nieprzespane z innego powodu ale mozliwosc zobaczenia malenstwa i przytulenia go pewnie mi wszystko wynagrodzi;-) Dzis wieczorem ide do szpitala a co do słodyczy to kochana wlasnie lece do cukierni bo mnie naszla ochota ogromna!!!!!;-)Poza tym piekna w Łodzi pogoda wiec spacerek tez musi byc wiec ide sie dotlenic moze jakies schody po drodze pokonam;-)
Joanna26
2007-03-05
15:42:25
Email
No to dobre fluidki z Lublina przesylamy,powodzenia zyczymy i czekamy na wiesci!:)
asonta
2007-03-05
15:45:22
Email
Kobitki a to poraz ostatni mam nadzieje moj brzuszek;-)
asonta
2007-03-05
15:52:22
Email
coś chyba za duza ta fotka i nie chce przejsc probowalam zmniejszyc ale kiepski ze mnie znawca;-)

asonta
2007-03-05
15:54:10
Email
O udalo sie jakosc zdjecia sie troche popsula przez te moje kombinacje ale najwazniejsze bo brzuchol widac;-)
noemi
2007-03-05
16:05:19
Email
ja nie widzę:(
Joanna26
2007-03-05
16:09:10
Email
No cos Ty,Noemi,jak to nie widzisz?;)Brzusio jest jak malowane:)Asonta,trzymaj sie!:)pa pa
noemi
2007-03-05
16:15:29
Email
to nie była uwaga do brzuszka:) po prostu zdjęcia u mnie nie widać. może coś z moim komputerem....
Joanna26
2007-03-05
22:22:42
Email
A,no to chyba ze tak:)Dentysta pozbawil mnie dwustu zlotych:(Ale lepiej teraz,niz kiedy Mala juz bedzie na swiecie.No tak,marcowki juz w szpitalach,tylko ja sie ostalam.Za chwile beda sie chwalic swoimi Malenstwami,juz sie nie moge doczekac,az wroca i opowiedza,jak bylo!
Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum