szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - marzec 2007 :)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, następna
Napisano: Treść:
Joanna26
2006-12-07
Email
Czesc dziewczyny:)Nie wierze, zeby nie bylo marcowych dzieciaczkow. Ja mam termin na koniec marca. Odezwijcie sie:)
ciekawa
2006-12-08
14:53:51
Email
he he pewnie sie niedługo zgłoszą. A narazie gratuluje-ja rodze w czerwcu;) A co do marcowych maluszków powiem tyle ze jestem z marca i dzieciak bedzie super!!!!:):):)
Joanna26
2006-12-10
21:40:03
Email
Dzięki Ciekawa za wpis na zachętę:)Fajnie,że się odezwałaś.Rybka jesteś czy baran? Ja tez jestem z marca - z pierwszej połowy.Może marcowe Mamy dołączyły do kwietniowych?
ciekawa
2006-12-12
08:26:41
Email
Tak jak było mało mogłsy sie zasiedziec u kwietniowych:)A ja jestem rybka oczywiscie:)
venuss
2007-01-02
19:05:14
Email
Hej Asiu, ja mam termin na 12 marca. Juz nie mogę się doczekac! Przytyłam ponad 15kg, w talii mam 110cm, dzidzia kręci się coraz mocniej:) Jak Ty sie czujesz? Ciekawa a Ty??????? pełno Cię na forum! Pewnie Twoje bobo pozwala Ci długo siedziec przy kompe? Pozdrawiam wszystkie mamusie i te przyszłe oczywiście!
ciekawa
2007-01-03
08:39:01
Email
Ja super-no pogadała bym z kims ale sie dziewczyny pospały to zaczepiam pozostałe:) Niejestem już śpiaca to zagladam często. Nie moge sie doczekać ruchów:)
Joanna26
2007-01-03
11:08:54
Email
Czesc Venuss!!! Juz myslalam, ze sie nikogo nie doczekam z marcowym terminem:) Dzis ide pierwszy raz na szkole rodzenia - tam powinny byc dziewczyny mniej-wiecej w tym samym okresie ciazy, zobaczymy. Ciekawa, a Ty w ktorym jestes tygodniu? Nasze pierwsze ruchy byly w 20, potem sie martwilam, ze Dzidzia jakas leniwa, ale z kazdym tygodniem jest coraz bardziej odczuwalna - uwielbiam, jak sie rusza.Najwieksza radosc, jak caly brzuch skacze:)Pozdrawiam baaardzo cieplo:)
ciekawa
2007-01-03
18:24:52
Email
W tarkcie 17 i nawet bombelków nie mam nawet mi nie bórczy-słowo:( Nie doczekam sie no.....
Joanna26
2007-01-03
21:24:04
Email
Doczekasz sie, nie ma obaw:)Ale skoro tak tego wyczekujesz, to pewnie bedziesz sie martwila, jak sie dzidzius bedzie ruszal rzadko - ja wpadalam w autentyczna panike. Pamietam taki dzien, kiedy dzidzia nie dala znaku ani raz i ja juz szalalam, wtedy bylo bardzo niskie cisnienie i ja usypialam i pewnie i ona spala. W koncu sie doczekalam - wieczorem laskawie mnie kopnela, juz po tym jak obdzwonilam mame i znajome i rozsialam panike gdzie tylko mozna. Oczywiscie tez przetrzasnelam forum, co utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze nie tylko ja panikuje i nie tylko dla mnie ruchow malenstwa nigdy dosc:) No. Wiec generalnie - nie martw sie, nie ma co.
venuss
2007-01-04
12:45:15
Email
Ciekawa ruchy zaczynamy czuć zwykle od połowy ciazy:) cierpliwosci kofana:)
venuss
2007-01-04
12:51:22
Email
Joanna jak było w szkole rodzenia? Sama miałam zamiar sie wybrac, ale jakos nie wiem czy sie zdecydowac...
Joanna26
2007-01-04
13:30:28
Email
Pierwsze zajecia glownie organizacyjne - czego sie spodziewamy, jaka tematyka nas interesuje itd. Ale juz z tych kilku slow, ktore padly wywnioskowalam, ze od czasu, kiedy ja sie urodzilam - duzo sie zmienilo, na szczescie! I bardzo mnie to pozytywnie nastawilo i uspokoilo. Np. okazuje sie, ze tam, gdzie chce rodzic pierwiastek nie tnie sie rutynowo i tez nie jest tak, ze znieczulenie wala bez pytania i umiaru i juz nie zmuszaja do lezenia podczas porodu, a wrecz przeciwnie. Druga czesc byla poswiecona na cwiczenia - umiarkowane machanie noga, rozciaganie i cwiczenia oddechowe. W sumie, jestem zadowolona, ze tam poszlam i bede dalej chodzic. Wszystkie pary zglosily zapotrzebowanie na zajecia dotyczace pielegnacji niemowlat - licze na praktyczne informacje. Mnie ta szkola tez sie przyda, zeby oswoic szpital, w ktorym mam rodzic (baaaardzo zaluje, ze nie mieszkam np. w Holandii i nie moge urodzic w domu! nie cierpie szpitali!) - zaplanowana jest wycieczka na trakt porodowy. No wiec generalnie mnie sie cos takiego bardzo przyda, ale slyszalam o tej szkole opinie, ze to wlasciwie takie gadanie o niczym i ze szkoda kasy - wiec najwyrazniej to zalezy. Mnie nie szkoda i bede chodzic.
Joanna26
2007-01-04
13:33:38
Email
Venuss, a jak Ty sie ogolnie czujesz? Ja swietnie, oprocz tego, ze meczy mnie zgaga, ktora czasami mnie budzi w nocy! Straszne. Gdyby nie to, ciaza bylaby wspaniala:)
venuss
2007-01-04
14:01:30
Email
Joanna aby do marca! :) czuje się dobrze (jak na ten stan, hihi) zgage mam jak cholerka, ale pije zimne mleko to pomaga, lekarz pozwolił brac rennie, tez przynosi ulge. Poza tym troche ciezko, przytyłam sporo, brzuch tez duzy, ale pracuję jeszcze po kilka godzin, jeżdże autkiem, jest ok! Masz racje jesli chodzi o szkole rodzenia, wazna jest pielegnacja noworodka! Ja przez swoją niewiedzę i niedopatrzenie położnej straciłam pokarm przy pierwszym dziecku po 3 miesiącach. mimo ze chciałam karmic do roku. To bylo smutne, tym bardziej ze dziecko od razu po przejsciu na sztuczne mleko zaczęlo chorowac. A bezpośrednia przyczyna>? zle ssał pierś, zamiast całej brodawki łapał sam czubek sutka a w dodatku usta podwijał do srodka. Skąd mogłam wiedziec ze to jest nieprawidłowe, 12 lat temu nie pisali o takich szczegółach, ale teraz juz wiem:) Zapisze sie do jakiejs szkoły zeby znow czegos nowego sie dowiedziec. pozdrawiam goraco!
venuss
2007-01-04
14:15:23
Email
Joanna poczytaj, polecam http://maas.blox.pl/2006/04/Ciekawe-watki-na-forum-Karmienie-piersia.html
Joanna26
2007-01-04
14:40:12
Email
Aaaa, to juz jesteś doswiadczoną brzuchatką:)Gratuluję:) Widzisz, właśnie ta położna mówiła, że karmienie jest ważnym tematem i choć nikt o nim nie wspomniał, zamierza mu poświęcić zajęcia. Kurcze, już się nie mogę doczekać mojej dzidzi:)
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum