szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Dbamy o zęby naszych pociech


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5,
Napisano: Treść:
wrozkazebuszka
2012-10-11
Email
Czesc dziewczyny i chłopaki, Widze ze macie mase pytań i problemow zebowych Waszych pociech. Postanowilam uszczknac troszke z mojej wiedzy na ten temat ( i dentystycznej i doswiadczeniowej). Słowem wstepu napisze, ze dzieci wlasnych jeszcze nie mam i mocno ubolewam nad tym, ale sie nie poddaje. Moje obserwacje mam natomiast od ukochanych dzieciaszkow, ktore mnie otaczaja - jestem wielokrotna ciocia :) Jestem jeszcze dentysta i z tego bede czerpala wiedze. Napiszcie prosze czy taki temat Was interesuje. Moj plan to : 1)Pierwsze spotkanie z higiena jamy ustnej 2) Pierwszy ząb mleczny i tabela ząbkowania 3) Higiena mleczków 4) Fakty i mity o mleczakach 5) Wymiana zębów - kiedy pierwszy ząb stały 6) Profilaktyka zębów 7) Wady zgryzu - czy mamy na wpływ i jak zapobiegać 8) Zęby to tylko zęby czy cos więcej? 9) Choroby zębow - nasza zmora próchnica i inne. 10) Dla mam i tatów - co moge zrobić dla swoich zębów. No dobra to taki moj pierwszy pomysl, jesli macie chęc dodac cos jeszcze to jestem otwarta na propozycje. Mysle, ze lista bedzie sie rozwijac!
wrozkazebuszka
2014-10-01
13:08:50
Email
ciekawa: "Górna jedynka nie jest zbyt prosto więc pewnie skończy się na aparaciku ale kiedy jak wyrosną stałe zęby? dlaczego one tak długo rosną? " pisalam juz o tym: "Pierwsze pokazuja sie zęby trzonowe- tzw szostki- wysrastaja niepostrzeżenie i to one sa najbardziej narazone na prochnice pochodzącą z zebow mlecznych, poniewaz w tym okresie dziecko ma wszystkie zeby trzonowe mleczne. Jesli w nich jest prochnica musimy wzmozyc higiene i szybko wylecczyc zeby mleczne. W okolicy 6 r.z. zagladajcie do buzi uwazniej, bo szostki sa bardzo wazne w prawidlowym ksztaltowaniu zgryzu i to na podstawie szostek stalych dentysci diagnozuja poprawnosc zgryzu. Szostki gorne i dolne wyrzynaja sie ok 6 rz i u chlopcow i u dziewczynek. Jako drugie pojawiaja sie: ok 6-7 r.ż. :siekacze dolne przyśrodkowe (tzw. jedynki) Nastepnie: 7-8 r.ż. :siekacze górne przyśrodkowe (twz. jedynki) siekacze dolne boczne (dwójki) 8-9 r.ż. : siekacze górne boczne (dwójki) 10-11 r.ż : pierwszy przedtrzonowy górny (czwórka) kieł dolny (trójka) pierwszy przedtrzonowy dolny (czwórka) 11-12 r.ż. : drugi przdtrzonowy dolny (piątka) drugi przedtrzonowy górny (piątka) kieł górny (trójka) 11-13 r.ż. : drugi trzonowy dolny (siódemka) drugi trzonowy górny (siódemka) Ile lat ma dziecko?
wrozkazebuszka
2014-10-01
13:13:26
Email
jesli chodzi o wizyte u ortodonty to zglos sie jak najszybciej jesli cokolwiek Cie niepokoi. Aparaty u malych dzieci sa nieskomplikowane, najwieksza trudnoscia jest pilnowanie dziecka, zeby nosilo aparat. Na pewno wizyta u ortodonty powinna odbyc sie kiedy sa widoczne stale zeby szoste- to wtedy jest mozliwosc zakotwiczenia aparatu. Jesli chodzi o krzywe jedynki to czesto one sie prostuja, niemniej warto to skonsultowac z ortodonta.
ciekawa
2014-10-06
12:34:38
Email
Mała ma 7 lat. Ostatnio dopatrzyłam się 6 na górze-nie mam pojęcia kiedy wyszły :) Czyli mamy wszystkie cztery. Niepokojąca jedynka świeci przez dziąsło i już ją czuć pod palcem-uffff bo zaczynałam się martwić. Ale masz rację przejdę się do ortodonty niech zobaczy swoim okiem. Stan zębów mamy super-białe i zdrowiutkie. Martwię się tylko, że szczęka taka w sumie mała może na coś nie być miejsca. Siostrze usuwali jakieś zęby żeby kły zeszły. Lepiej to sprawdzić.
Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum