szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Klub trzylatków


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna
Napisano: Treść:
Kamila
2007-04-17
Email
Tak sobie pomyślałam, że warto już założyć nowy temat :) w końcu nasze najstarsze maluchy na tym forum mają już rocznikowo 3. latka :) Kubuśki (Agi, Sylwi i Katki), Sara, Misio, Kinia, Bożenka, Agatka, Bartuś, Ala, Łukasz, Gretka... jeśli zapomniałam o którymkolwiek przedszkolaczku - najmocniej przepraszam :) zachęcam do wpisów ;)
Kamila
2007-06-01
06:55:11
Email
Hahaha Aniko, wkradł się błąd w pierwszym zdaniu! Miało być: nie pozbywasz się małej z czystej chęci... ;-)
anika
2007-06-01
14:08:13
Email
Hihi jakas odrobina prawdy w tej Twojej pomyłce jest, bo jakbym teraz miala sama sie zajmowac nadula to chyba bym zeszła z tego swiata. Oczywiscie że tesknie za nia strasznie. Codziennie ja odwiedzam i telefonuje. Do babci mamy raptem 15 minut jazdy samochodem. Dzidzia jest juz przeterminowana ale wcale sie jej nie spieszy. Lekarz w szpitalu zbadal mi ostatnio wielkosc miednicy i powiedzial ze moge miec problem z urodzeniem naturalnie dziecka bo jest całkiem sporawe. Kazał mi poczekac 8 dni po terminie i jak nic sie nie wydarzy to przyjechac i zgłosic do niego. Cos czuje ze przez te osiem dni nic sie nie stanie, ale to dobrze przynajmniej bede mogla zabrac Nadunie do zoo z okazji dnia dziecka. Najgorsze jest to że moj mąż sie wygadał tesciowej o tej miednicy i ogolnym stanie mojej ciazy i teraz nawet nie moge sie wysikac spokojnie bez telefonu :-) Dzis nawet mnie objechała że poszłam do fryzjera wlosy pofarbowac, bo przeciez moglam zaczac rodzic na fotelu. To by bylo nawet ciekawe doswiadczenie ;-)
Kamila
2007-06-02
13:52:25
Email
Aniko, trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo!
Kamila
2007-07-02
10:29:42
Email
Hej dziewczyny! Czy któryś z Waszych maluchów jest skazany na przedszkole w wakacje? Moja Kinia w lipcu niestety tak.. dziś był ten dzień. Od wczoraj jej tłumaczyłam, że będzie nowe przedszkole, nowe panie, dzieci, zabawki.. dziś rano była tak podekscytowana, że nawet śniadania w domu nie zjadła.. pojechaliśmy do przedszkola.. a tam klops.. obejrzała sobie z dziwną miną salę, dzieci.. i na ręce.. mina smutna i tekst: chcę do domku... Kurcze, byłam w szoku! Od momentu kiedy poszła do żłobka ani razu nie płakała.. a tutaj.. rozumiem ją, bo wiadomo, nowe miejsce, dzieci, nie mam jej ukochanej pani Eli :-( stałam z nią w grupie chyba z 10. min, później jakoś się udało ją przekonać, żeby poszła zobaczyć łazienki... koleżanka prowadziła trochę później swoją córkę.. i mówiła, że Kinia podeszła do nich taka smutna.. na szczęście nie płakała.. kurcze, żebym miała możliwość zostawienia jej w domu... ale niestety, teściowa odpada - tętniakowi jej nie oddam.. ja na razie do końca tygodnia jestem na urlopie, ale pod telefonem, jutro już będzie ze mną w domu.. może jak pogoda dopisze, to pojedziemy na wieś na ten cały tydzień.. mam ochotę po nią pojechać i ją zabrać...
Kamila
2007-07-02
11:50:25
Email
Aniko, urodziłaś???
Kamila
2007-07-05
13:38:46
Email
Czy ktoś jest jeszcze w klubie. 3. latków?? Czy wszyscy na wakacjach ;-)
sylwia
2007-07-05
23:45:01
Email
Meldujemy, że jesteśmy :))))0
Ewka25
2007-07-06
17:06:42
Email
Ja jestem:)Ala na wakacjach z moją mamą, ale na szczęście za 3 dni wraca, bo tęsknię jak głupia. Wczoraj miała urodziny, mała śliczność:)
kyja
2007-07-09
21:30:52
Email
Ewa, dopiero teraz zobaczyłam Twój wpis:wszystkiego najlepszego dla Ali!!! jak ten czas szybko leci-nie chce mi sie wierzyć,ze nasze pociechy to już przedszkolaki:-))))Ewa, wklej fotke Jubilatki!!!Mo Misiek teraz w lipcu zasuwa do żłobka, w sierpniu jest przerwa( planujemy wyjazd nad morze), a we wrześniu przedszkole-koło domu, więc będziemy sie wysypiać;-)))Wiecie, nie mam czasu ostanio zaglądać na forum, niby nie mam dodatkowych zajęć czy obowiązków, ale jakoś na wszystko brakuje czasu, też tak macie?odzywajcie się mamy 3-latków!!
Ewka25
2007-07-10
19:19:54
Email
Kyja, dziękuję za pamięć:) Ja niestety mam sporo dodatkowych zajęć, staram się cały czas, który nie spędzam w pracy poświęcać Ali, często kosztem niedosypiania(bo kiedyś trzeba posprzątać, pouczyć się itp.).Ogólnie nie jest źle.
Kamila
2007-07-11
10:49:43
Email
Ewcia, ucałuj Alusie od nas! Kurcze, ja zawsze na końcu doczytam.. wszystkiego najlepszego dla małej królewny :-) a moja Kinia śmiga do przedszkola jak stara :) tylko dwa dni pod rząd siusia w majtki. Chyba przedszkolanki nie nadążają na zakrętach i może Kinia nie dolatuje na czas do łazienki.. wczoraj powiedziałam jej, że ma głośno krzyczeć do pań że chce do łazienki. A mój mąż dodał, że jak pani nie usłyszy to ma ją kopnąć w kolano.. ;-) mam nadzieję, że kinia nie wzięła sobie tego do serca ;-) aaa dziewczyny, polecam Wam fajniutką klawiaturkę dla naszych 3. latków. Myślę, że nie jest to typowy pustak. Uczy dzieci kolorów, figur liczb i innych ciekawych rzeczy :) http://www.allegro.pl/item209649257_klawiatura_comfy_z_programem_pierwsze_kroki_od_ss_.html
Agata
2007-07-11
17:29:53
Email
Kamila a Ty w pracy czy urlopujesz? Pozdrawiam wszystkich
Kamila
2007-07-12
10:02:56
Email
Agata, ale żeś się rozpisała! No nie mogę! CO u Ciebie?? Jak się czujesz? Mam nadzieję, że lepiej. Nie widać Cię na gadulcu.. a na smski ostatnio jakoś nie mam czasu.. pracuję, urlopuję i tak na zmianę ;-) akurat wczoraj i dziś siedzę w domu, korzystam, bo chyba od poniedziałku robota na full więc... już tutaj raczej nie zajrzę hahahaahah wczoraj wykorzystałam moment i wyskoczyłam na piwko z przyjaciółką, wygadałam się, wyluzowałam i nabrałam sił :-) a teraz szaleję w garach, praniu, z odkurzaczem i szmatą do podłogi... szara rzeczywistość.. ale JUTRO.. wybieram się na cały weekend na wieś. pozdrawiam!
Julia
2007-07-13
21:22:05
Email
Hej dziewczyny :o) Ewa, od nas też najlepsze życzenia dla Twojej pociechy, cho`c spóźnione :o( Sorry, że mało pisze ostatnio, ale jakoś tak mam, że raz mnie faza na forum nachodzi i mogłabym pisać co chwila a potem jakoś przechodzi i nie mam ochoty. Poza tym też nocki mam takie sobie z Jaśkiem, bo budzi się średnio co 2 godziny i w sumie nie za bardzo się wysypiam, mam nadz, że mu to minie niedługo. Poza tym ok, Jasiek dużo śpi, w ciągu doby to może ze 3 godziny jest aktywny, reszta oprócz jedzenia oczywiście, przespana. No i widać efekty tego obżarstwa i spania :o) Ostatnio w dwa tygodnie przybrał 750 g. Teraz myślę, że będzie już do 5 kg dobijał. Trochę go kolki męczą, ale Debridat pomaga. A Bartek nad podziw grzeczny, czasem mu się zdarza wybryk ,ale generalnie da sobie wytłumaczyć, czasem trzeba wrzasnąć, ale bardzo się słucha i żadnych objawów zazdrości. Oby tak dalej. Z wakacji u dziadków wrócił bardzo zadowolony i chce znowu jechać :o) No i straszny mądrala z niego, czasem taką ripostę zasunie, że człowiekowi szczęka opada ;o) Zresztą mamusie trzylatków doskonale to znacie pewnie :o) Acha, w tą niedz robimy chrzciny, potem wkleję parę fotek, a dzisiaj jeszcze też coś wrzucę, więc zapraszam do obejrzenia :o) Pozdrowionka, zwłaszcza dla starych wiedźm :o) No i dla reszty też ;o) Piszcie co tam u /was, postaram się po trochu nadrabiać zaległości :o)
Kamila
2007-10-03
14:59:43
Email
Hej dziewczyny! Co tam słychać u Waszych małych trzylatków? Jak tam sobie radzą w przedszkolu, bo tak patrzę, że chyba wszystkie chodzą do przedszkola.. Kyja, Ty to już wieki nie pisałaś na forum! O Sylwii i Ewie25 nie wspomnę... ja wiem, że jesteście zapracowane, no ale kochane... napiszcie choć jedno słowo ŻYJEMY hahaha Kinia choidz do przedszkola, czasem jak tak na nią z booku popatrzę, to się zastanawiam kiedy ona tak urosła??? Czy ten czas naprawdę tak szybko leci??? Wczoraj pobiła się z koleżanką z grupy. Okazało się, że Amelka pociągnęła ją za sukienkę, tak, że Kindzior upadł.. no to moje dziecię... podrapało ją po buzi... hmmmm skąd ona zna taką ripostę??? Strasznie było mi głupio, przeprosiłam przedszkolankę, ale ona powiedziała, że dzieci wszystkie się biją... a Kinia pierwsza jej nie zaczepiła.. i tak obie wylądowały w kącie. Co tam u Was, piszcie! Plisssssss
Agata
2007-10-03
17:19:39
Email
No i dobrze, że Kinia nie da sobie w trąbę dmuchać...widać...ma to po mamusi hehe:):)
A u nas raz na wozie raz pod wozem. A mianowicie Sara póki co jest w domu. Od zeszłego poniedziałku nie chodzi do przeszkola z małą przerwą w ubiegły czwartek i piątek. Właśnie wtedy wyleczyła jedną infekcję i poszła na te 2 dni do przedszkola i niestety znów chora. W sobotę zaczęły się wymioty, kaszel paskudny i gorączka. I tak wymiotowała mi do poniedziałku. Byliśmy u 3 lekarzy. Osłuchowo czysto a tu kaszel i wymioty.W końcu dostała już profilaktycznie antybiotyk...no i na szczęście jest coraz lepiej...chociaż ten kaszel nie ustępuje.
Wczoraj miała pasowanie na przedszkolaka no i niestety nie mogła iśc - jako jedyne dziecko z grupy nie przyszła. Wierzycie, że inni rodzice przyprowadzili dzieci chore tylko na tę uroczystość, dzieci, które z powodu choroby od kilku dni nie chodzą już do przeszkola. Dla mnie to lekka przesada....w końcu zdrowie najważniejsze.
No i tak siedzimy sobie w domciu, bawimy się, wracamy do zdrowia i jest fajnie. Tyle, że przez te wymioty Saruśka straciła apetyt...i znów pewnie kilka dni potrwa nim zacznie ładnie jeść.
Ewka25
2007-10-03
17:57:56
Email
Kamila, pewnie nie uwierzysz, ale bywam tu regularnie, żeby...poczytać. Kibicuję Waszym przedszkolakom i podpatruję problemy, rady itp. Ala pójdzie w przyszłym roku do przedszkola, jeszcze rok z moją mamą pobędzie. Jest taka już duża, pięknie mówi, od dawna wymawia "r", rozwija się w niej myślenie abstrakcyjne.Uwielbia ostatnio kolorowanki, z czego jestem szczęśliwa, bo mam trochę spokoju wieczorem:)
NIECHA
2007-10-03
22:37:11
Email
Agata w pełni się z tobą zgadzam: zdrowie jest najważniejsze: Przed Sarunią jeszcze wiele podobnych imprez: niedługo mikołajki, zabawy karnawałowe, dzień babci itd. A tych matek co z chorymi dziećmi idą na takie imprezy to wogóle nie rozumiem. Nie dobrze,ze narażają swoje dziecko wychodząc z nim z domu to jeszcze mogą zarazić inne dzieci. Zupełny brak wyobraźni. A Saruni życzymy z Adasiem i Grzesiem szybkiego powrotu do zdrowia.
Julia
2007-10-05
14:34:10
Email
Agata jak tam Sarusia? I jak Ty się czujesz? Zgadzam się co do przedszkola, ja nawet słyszałam o rodzicach, co przyprowadzają do przedszkola dzieci na antybiotykach. Włosy się jeżą na głowie. Bidulki takie :o(
kyja
2007-10-06
22:32:20
Email
cześć dziewczyny!Julia mnie pogoniła na gg, to się posłusznie melduję;-)))Misiek chetnie biegnie rano do przedszkola, lubi dzieci( chociaż mówi,że jeden chłopiec go popycha) i przedszkolanki. Zauważyłam,że chyba zrobił sie bardziej zdyscyplinowany-ale nie wiem czy to kwestia bycia w przedszkolu czy bycia przedszkolakiem;-))I tak poaza tym, to nic nowego;-))zmieniłam pracę( a raczej stanowisko,bo nadal pracuje w tej samej firmie) no i troszkę zagoniona jestem;-))Ale staram się tu regularnie zaglądać:-)Pozdrowienia dla forumowych dzieciaczków i forumowych mam:-))!!!!
Agata
2007-10-09
13:01:57
Email
Hej dziewczyny:)
Julia ja czuję się w miarę dobrze, apetyt dopisuje mi niesamowicie, aż powiedziałabym, że za nadto.Kombinuje takie zestawy, że szok. Wczoraj np. po jajecznicy na kiełbasce musiałam natychmiast zagryźć czekoladą heheheh??
Sarusia szykuje się na powrót do przedszkola od jutra. Jest nastawiona pozytywnie...ale nie wiem jak to jutro będzie, bo przecież ponad 2 tygodnie nie chodziła. Jutro ma przyjśc do przedszkola fotograf i robić im zdjęcia i jak jej o tym powiedziałam to zaczęła popłakiwać, że ona nie chce żadnego zdjęcia mieć. Ech....zobaczymy.
Poza tym ostatnio Saruśka zakochała się w układaniu puzzli i wczoraj kupiliśmy jej nowe dwie układanki. Jedną z Kubusiem Puchatkiem z 15 elementów (rozpracowała w mig)...a druga ma 35 elementów, Na obrazku jest Noddy i widzę, że trochę się nad tą zniechęca jak nie bardzo jej idzie układanie. Ale niech sie uczy jak chce....tylko z cierpliwością mogło by być troszkę lepiej.
Pozdrawiam was dziewczyny i piszcie co u Was?
Kamila
2007-10-09
13:48:41
Email
Agata! Kurcze, te nasze córki to chyba jakieś bliźniaczki, bo Kinia też ma fioła na punkcie puzli. Moja mama kupiła jej ostatnio układankę z 60. elementów! Cicho przyznała, że myślała, że to za dużo dla Kini, ale... moja mała ułozyła ją nie patrząc na obrazek! Jestem w szoku - babcia też :) mała denerwuje się jak chce jej sie pomagać przy układaniu. No i jest leworęczna nadal, ale mi to wcale nie przeszkadza.. gorzej z teściową, bo ta wciąż zwraca jej uwagę: Kiniu trzeba jeść prawą rączką.. Kiniu, trzeba malować prawą rączką.. wrrrrrr co za babsko paskudne! ZGAGA jedna!!! A moja córcia do głowy nie bierze tak jak mamusia :D zaczęła ładnie malować, namaluje uśmiechniętą buźkę, bo i co najważniejsze, przypomina to buzię hahaha ciągle powtarza, że nas wszystkich kocha NAJMOCNIEJ na świecie, za Konradem biega a Konrad za nią.. jak mały kieruje się raczkując w kierunku jej pokoju to mała krzyczy: ejj mały, choć do mojego pokoju się bawić! Zobaczysz jeszcze Agata jak to wesoło ;-)
Anelka
2007-11-14
22:51:33
Email
Witam Panie! Jestem u Was po raz pierwszy (mam nadzieje nie ostatni). Potrzebuje POMOCY!!! Jestem mama 3 maluchow (1.5, 3 i 5 lat). Weszłam na TO forum bo chodzi wlasnie o moja 3-latke Julie. Przed nami swieta i Mikołaj, ja mam to "szczescie" byc w radzie rodzicow. Jestem więc opowiedzialna za prezenty od mikolaja!!! Rodzice zgodzili sie na paczki po 20 zl i teraz mam dylemat co kupic?? Chcialabym zeby to bylo cos co sprawi ze te male buzie beda sie usmiechac no i ze rodzice tez bada zadowoleni. Jesli macie jakies pomysly to chetnie skorzystam. Pozdrawiam Aneta
Kamila
2007-11-16
11:43:36
Email
Kinia wczoraj miała w przedszkolu pierwszą lekcję angielskiego. Wróciła do domu, pytam co i jak, mała jakoś tak dziwnie mało rozgadana.. no nic, myślę, może później coś powie.. wieczorkiem kładziemy się spać, leżymy, aż tu mała podśpiewuje: Good morning, good morning, hello hello to you! Wow! Ale mnie zaskoczyła hahaha nie wierzyłam, że po pierwszej lekcji już załapie kawałeczek piosenki :-D
Julia
2007-11-16
20:20:02
Email
Kamila super, gratulacje dla Kini! Nieźle sie czasem można uśmiać z tych dzieciaków, nie? Mój Bartek też chodzi na ang i jeszcze na rytmikę. Ile płacicie za zajęcia? My 2 zł za godzinę w tyg (po 2 zł za ang i rytm). Nie jest to dużo a dziecko ma atrakcję. Bartek mówi od jakiegoś czasu "hełol boj" (hello boy) i "hał al ju" ;o)
kyja
2008-02-06
11:18:01
Email
dziewczyny, wyciągam temat-odnoszę wrażenie,że chyba teraz na forum mało jest mam 3-latków jedynaków;)) U nas jest tygodniowa przerwa w przedszkolu-Misiek przez 3 dni ostro gorączkował, ma teraz katar i siedzimy sobie w domku, niestety mnie chyba łapie infekcja-gorączkuję i wszystko mnie łamie:(.Piszcie co słychać u Waszych maluchów-bale przebierańców w przedszkolach już się odbyły?
Julia
2008-02-06
12:32:58
Email
Hej Kyja, biedny Misio :o( Dużo zdrówka Wam życzymy! Niestety choróbska nikogo nie omijają, no poza Kamila i jej rodzinką, ale oni chyba jacyś ze skały czy co?? ;o) No niestety jesteś w mniejszości ;o) Jakoś tak zadomowiłyśmy się z dziewczynami w klubie mam dwójkowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś tam do nas dołączyła...po starej znajomości ;o)
Kamila
2008-02-06
12:41:47
Email
Julka, Ty mi tutaj nie kracz! Ale to prawda, jakoś moje maluchy zdrowe :) Kinia ostatnio co prawda narzekała na brzuszek, miała biegunkę, ale przeszło bez większych problemów.. podejrzewam, że to po zjedzeniu ogórka zielonego.. to ulubione warzywko mojej blondyneczki, w każdej postaci może jeść non stop :) Kyja, również życzę dużo zdrówka Misiowi! To masz przymusowy urlop ;-) Popieram słowa Julki - zapraszamy do naszego klubu mam dwójki hahaha
kyja
2008-02-06
12:59:24
Email
chyba jednak nie dam się zaciągnąć do klubu mam 2;)Misiek i tak w sumie się nieźle trzymał, bo ostatnio chorował na początku grudnia, a ja regularnie na początku każdego miesiąca gorączkuję i walczę z infekcją-ktoś chyba urok na mnie rzucił, heh;)jutro w przedszkolu Misia będzie bal przebierańców-i chyba go ominie:((
Kamila
2008-02-06
13:03:34
Email
O kurcze, szkoda! Kinia po balu szczęśliwa jak cholera :) wkleiłam fotki do działu ze zdjęciami :) Kyja: herbatką z sokiemm malinowym i cytrynką działa cuda :)
sylwia
2008-02-08
21:46:57
Email
Kamila!!! zostawiam was, ale nie na długo!! Wkrótce do mnie dołączycie:))))
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum