szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - mleko modyfikowane dla alergika


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, następna
Napisano: Treść:
emka
2005-08-29
Email
Hej kochane Kobitki! Dokładnie to piszę do mam alergików. Jakie dajecie mleko modyfikowane swoim maleństwom. Chodzi mi o mleko dla okruszka, który jest uczulony na białko mleka krowiego. Mam taką jedną kruszynkę w domu i tak się zastanawiam, co by jej tu podać. Sojowe ponoć niedobre.. Inne ponoc też, ale zawsze najlepiej zapytać się weteranek. Więc się pytam :)Wszelkie rady i uwagi mile widziane :)
ps. a do krówek ja nic nie mam, zasadniczo ja to tęsknię za nimi..


Justa
2005-09-11
11:41:16
Email
Hej dziewczyny!Moja Martynka pije Nutramigen(fuj w smaku..)i mam teraz problem , bo lekarka radzi sprawdzić czy mała nadal jest uczulona i w tym celu mam podawać małe dawki "normalnego"mleka. Już trzykrotnie próbowałam dać do wipicia ale maleństwo nie chce pic...Dziwne, bo je wszystko co jej dam a tu wybrzydza..
mamusia
2005-10-14
19:31:17
Email
moj synus ma 6 miesiecy wypróbowalismy juz bebiko ha ,nutramigen ,znowu bebiko od wczoraj mały wsuwa isomil wysypke nadal ma ale dostał jeszcze masci moze cos to pomoze bo ja juz nie mam siły pozdrawiam mamy małych alergików
iza
2005-10-14
23:42:12
Email
witam dziewczyny. mam synka ma 6 mc . karmie piersią lecz chce na noc przejść na sztuczne bo budzi mi sie co godz. kupiłam bebiko sojowe bo jest alergikiem ale nie chce pić. tylko cycek i koniec..mam już dosyć w nocy wstawania. jakie mleko kupic i jak go nauczyć pić z butli bo zbytnio nie umie.pomocy. pozdrawiam iza
mamusia
2005-10-15
09:24:58
Email
cześć iza mam dla ciebie takie propozycje co do butli ,to najlepiej kup butelkę z aventu lub canpol babies balonik bo one mają smoczki kształtem podobne do cycusia no a co do mleka to mój cynuś wypróbował juz wszystkie chyba jakie bły możliwe a w smaku najlepsze jest isomil sojowe na receptę kosztuje ok 7 zł to powinno pomóc pozdrawiam ps. ja czekam z niecierpliwością na rezultaty bo dopiero 2 dzien synuś je isomil no a wysypka podobno po mleku krowim wychodzi jeszcze przez 5 -7 dni więc czekam co będzie z ta soją czy na nią tez nie jest uczulony ja chyba zwariuję
emka
2005-10-15
11:45:34
Email
A moja Ania nic nie chciała. Isomilu także - mimo, że od niego zaczeliśmy :( A smoczków Aventu bym nie polecala bo ponoć są dość twarde i trudno z nich ciagnąć. Zwłaszcza maluchowi który wcześniej był na cycyusiu. Tak mi radziła koleżanka gdy nasza Ania za nic w świecie nie chciała pić z Aventu. Wczesniej piła z butelek firmy Evenflo - ale w PL chyba nie ma takich. Teraz pije z Nuka i jest ok. Pije oczywiście herbatki i soczki bo o mleko możemy sobie tylko pomarzyć. W kaszkach też nie chce. Tak to u nas wyglada. Pozdrawiamy wszystkie Mamuśki
emka
2005-10-15
11:46:40
Email
I jeszcze tylko powiem, że jak na mój gust to Isomil był najlepszy w smaku. Ania nie podzielała tego zdania ;)
mamusia
2005-10-15
16:41:02
Email
nie bedziesz miała dobrze z twoja córcia jesli chodzi o jedzenie bo moj synus to raczej wełna nie wełna byle kicha była pełna;) ale nie o to chodzi na poczatku tez nie chciał nic oprócz cycusia na szczescie znajoma przysłała mi flasie z usa playtex własnie z takim smoczkiem jak te z aventu tylko ze gumowym poza tym ten smoczek po kilku gotowaniach mieknie wiem z doswiadczenia no ale izo nie dowiesz sie jak nie spróbujesz pozdrawiam ps Kacperkowi znika wysypka tfu tfu odpukać pozdrowionka
ines
2005-10-15
16:48:19
Email
na butelke to przeszlismy bardzo gwałtownie jak mamusia dostała zapalenia piersi i doszło do zatrzymania pokarmu takze troszke silnej woli i powoli dacie rade z ta flasia izo
mada
2005-10-15
20:31:51
Email
ja także podaję mojemu synowi mleko dla alergików, ale tak na prawdę to nie jestem pewna czy ma alergię.Lekarz zalecił to mleko gdy prężył się i płakał po bebiku ha i bebiku omneo.dodam ,że przez około dwa tygodnie po porodzie dostawał bebiko ha i nie było problemu. Jakie są objawy alergii? i jak można ją wykryć?
kyja
2005-10-16
12:57:15
Email
Mada, w jakim wieku jest Twoje maleństwo?Alergia mozna rozpoznać zazwyczaj u kilkumiesięcznego bobasa-między 2 a 4 miesiącem najszybciej.Najczęstszy objaw to wysypka:zazwyczaj pojawia się na buzi-zaczeriweniona sucha skórka na policzkach, dziecko się drapie, jest rozdrażnione.Mada, zerknij na wątki dotyczące azs.Tam temat wysypki alergicznej jest dośc szeroko omówiony przez mamusie.Pozdrawiam:-))
kyja
2005-10-16
13:03:48
Email
Emka, teraz zobaczyłam Twój wpis:Ania nie chce pić Isomilu?Spróbuj bebilon sojowy 2-może załapie.Ja dałam najpierw Misiowi do picia łyżeczką bebilon-sporo wypił,normalnie robię mu kaszki na bebilonie-zazwyczaj karmię go łyżeczką, tylko na zewnątrz wcina z butli ( Aventu, zresztą.Od ok. miesiąca Misio nie ssie piersi po południu-mama pomogła mi nauczyć go,że cycus jest tylko do snu-po kąpieli.Bardzo mi ulżyło, chociaż od ok. 17-stej mały jest dość marudny i czyni próby ,aby wcześniej wymusić cyca;-).Następnym krokiem będzie nauka picia w nocy kaszki lub mleka z butli, potem nauka spania samodzielnie w łóżeczku;-)znowu sie rozpisałam nie na temat;-))Mam nadziejeże Ania szybko załapie z mleczkiem i będziesz miała lżej;-)Pozdrawiam:-)))
emka
2005-10-16
21:15:46
Email
He he Kyja. My też mamy takie plany, najpierw odstawić od piersi a potem nauczyć samemu zasypiać w łóżeczku, ale jakoś tak dziwnie wszystko się odwleka.. ;)
iza
2005-10-17
21:42:45
Email
hej MAMUSIA.....nie mogłam pisac bo komp sie zawiesił. dzięki za rade musze kupic tego smoka. ja kupiłam mu ustnik do butli i trohce pociągnął ale tylko picie. mleka sojowego nie chce. oszukuje go i dostaje na nim kaszke której też niezbyt lubi. musze wypróbowac ten isomil . narazie z butli nici nie chce gnojek i koniec, ale bede walczyc....pozdrawiam
mamusia
2005-10-18
13:30:42
Email
ja to swojego musiałam nosić przy jedzeniu wtedy zapominał ze je i tak sie nauczył i to przez to ze przeziębiłam piersi no i antybiotyki nie mogłam karmić a ból straszny teraz wsuwa ile wlezie 180nawet czasem ponad 200 i przybywa juz waży 9500 i ma 70 cm a znajomi nie wierzą ze on ma 6 miesięcy
iza
2005-10-20
15:49:37
Email
to rzeczywiscie dużo mój ma 6 mc i waży 7800 i ma 65 cm. a wogóle mam okropnego doła, już nie mam siły. budzi sie w nocy co godz. z mlekiem sztucznym mi sie nie udaje. nie wiem co juz robic...tak bardzo mi zalezy zeby przespał choc pół nocy. jestem wykończona. dajcie mi jakąś rade bo dłużej tak nie pociągne. pozdrawiam was wszystkie
mamusia
2005-10-20
17:00:20
Email
droga Izo współczuję bno ja naprawdę nie wiem co to wstawanie w nocy do dziecka od samego początku mały przeesypiał całą noc do miesiąca budził się o 4 dostawał cycusia i spał do 9 10 teraz idzie spać o 20 lub 21 i śpi czasem nawet do 10 rano a przeważnie to tak do 8:30z tym ,że ja mu na noc robię kaszki zeby go dłużej trzymała więć może spróbuj łyżecz\ką tą kaszkę nie wiem jak twój synuś ale mój jsk widzi łyżkę i miskę to mu jakoślepiej smakuje pozdrawiam

iza
2005-10-20
22:44:11
Email
droga Mamusiu jesteś szczęściarą...zazdroszczę ci bardzo ale też się cieszę że choć Ty się nie męczysz. masz super synka. narazie nie moge wysłac zdjęcia mojego kacperka bo od niedawna mamy komputer i nie mam aparatu ale needługo....daję mu na noc kaszkę bananową ale wypluwa. cały czs myślę co mu dawać...dziś próbowałam aby zasnął bez cycka, chyba całe osiedle go słtszało jak płakał.więc mam dwa problemy; sam nie uśnie i ciągłe budzenie.praktycznie nie mam dla siebie czasu, wiecie jak to jest; podkrążone sine oczy itd.
emka
2005-10-20
23:00:29
Email
Hej Iza A moze spróbuj pomieszać kaszkę bananową z kukurydzianą. Dla naszej Ani sama bananowa (domyślam się że też ryżowa - u Ciebie) była za słodka. Dopiero wymieszana z kukurydzianą pół na pół była do zjedzenia dla niej.
Nasza Ania tez srednio noce przesypia. Tzn. śpi tylko budzi się od 3-4 (opcja najlepsza) do 6-8 razy na noc :( Więc rozumiem Twój ból. Też jest na cycusiu. Tylko że moja Ania ma już 11,5 miesiąca. Budzi sie na cycusia lub popić poczym idzie dalej spać ale taki przerywany sen to masakra. Juz wymiękam. Sypiam razem z nia w ciągu dnia bo inaczej to bym nie dała rady funkcjonować.
iza
2005-10-20
23:57:11
Email
czesc Emka. fajnie że nie jestem sama...ja też ci współczuje. mój budzi sie około 7 razy. właśnie jak to pisze to jest 23 i go karmie.dzis to juz przegina z zegarkiem w reku budzi sie co pół godz. nie wiem czemu tak jest. powoli wychodze z siebie. wszystko mnie denerwuje chodze nieprzytomna wygladam jak śmierc. chyba dostaje depreche...u mnie to nic nie pomaga , jak mam go dokarmic na noc jak nie potrAFI PIC C BUTLI.JUŻ NIE MAM NERW...POZDRAWIAM
mati81
2005-10-21
10:49:13
Email
Hej iza doskonale cię rozumiem uwierz mi nie jesteś sama:( moja zuzia zasypi po kapieli o 20 i spi do 23, no ale kolejne karmienia (piersią oczywiście) są juz co 1,5-2 godziny;( czasami około 3godz. jak sie za bardzo rozbudzi to mam z głowy dobrą godzinke bo ona chce się bawić i strasznie głośno sobie opowiada;((( w dzień nie mam szans się kłaść razem z nią bo zanim zasnę to mała juz się budzi, tylko na spacerze potrafi przespać dwie godzinki, no ale wtedy raczej nie mam możliwości się kimnąć;) pozdrawiam i łącze się w bólu, musimy się trzymac może będzie lepiej!!!

kyja
2005-10-21
13:27:38
Email
iza, jest nas więcej;-)mój mały też budzi sie w nocy na cyca-idzie mu 15 m-c;-).Przez pierwsze 4 m-ce budził sie co 1,5 h na jedzonko, miałam wtedy bardzo czujny sen, byle szelest stawiał mnie na nogi.Odkąd mały śp ze mna w łóżu, zaczęłam sie wysypiać-nie trzeba wstawać dajęmu pierś na leżąco.Niestety, czasem jest tak,że nie słyszę w ogóle płaczu małego,chociaż leżę znim,wtedy przychodzi mąz z drugiego pokoju i mnie budzi;-)Chyba mój organizm się buntuje;-)Iza, wytrwałości!przetrzymasz to wszystko;-)))Pozdrawiam;-)
iza
2005-10-21
14:05:03
Email
czesc MATI i KYJA. dziewczyny jak to miło słyszeć że nie jestem sama. rzeczywiście na spacerku to kacperek potrafi też spać nawet 3 godz. jedno mnie ratuje jak jade do mamy to ona idzie z małym na spacer a ja wtedy lulu...za dnia trudno mi sie położyć bo to pranie gotowanie itd. dziś mam znów udręke bo sie uczulił na coś..całe nóżki w kropkach. drapie sie denerwuje bo go to swędzi. ma maść ale to tylko łgodzi. podaje mu wapno w syropie ale nie wiem czy można je często podawać.i znowu nie wiem na co sie uczulił bo tylko nóżki...lekarz mówi że za wcześnie na badania , to błędne koło. a wasze maluchy na co są uczulone? trzymajmy sie razem to pomaga. do usłyszenia pa
mamusia
2005-10-21
17:13:07
Email
droga Izo bardzo dobry na łagodzenie objawów alergii jest fenistil w kroplach przede wszystkim niweluje swędzenie a co do tej kaszki bananowej jeśli od niedawna ją podajesz albo pierwszy raz to moze ona uczuliła bo moj Kacperek jest uczulony właśnie na banany i owoce leśne no i oczywiście na krowie mleko a wapno jak wiem z doświadczenia nic nie pomaga myślę ,że moze jabłkowa byłaby dla twojego szkraba lepsza bo nawet niektóre firmy to dopiero banany oferują dzieciaczkom po 9 miesiąću.A co do tego spania moze twojemu maleństwu jest za zimno wiesz mam koleżankę ona ma 3 miesięcznego synka i mowi mi kiedyś ze mały sie co chwila budzi więc spytałam czym go przykrywa powiedziała ze niczym bo u nich gorąco poradziłam jej zeby go opatuliła do spania tak jak mi poradziłamoja mama jak wróciłam ze szpitala i wpierwszy dzień kacper wstawał co 15 minuti pomogło od tego czasu jakgo prxykrywam mały śpi jak stary spróbuj jeśli chcesz ale sie rozpisalam pozdrawiam wszystkich
mamusia
2005-10-21
17:16:12
Email
ps.co do tej kolezanki jej przykrywanie tez pomogło mały budzi się tylko raz o 4 rano zjada i dalej idzie spać im to pomogło może i Wam pomoże czego życzę z całego serca
Anula
2005-10-21
23:32:42
Email
Moja 6,5-miesięczna Nikola też się budzi. Było juz lepiej (2 x), potem znów jak na poczatku-co 1-2 godz. Pocyckała i szła spać (na szczęście!) Próbowałam dawać jej na noc kaszkę (ryżową, kukurydzianą) aby jej napełnić żołądek ale to nic nie dawało. Budziła się i koniec. Przysypiałam z nią choć generalnie nie chcę ją przezwyczajać więc staram się ją przełożyć do łózeczka jak zaśnie. A teraz budzi się też, tyle że troszkę rzadziej-2-4x. I codziennie pobudka-godz. 6 minut 30. Jest tak punktualna, że zegarek można nastawiać. Słyszałam gdzieś, że dzieci karmione piersią budzą się częściej. Zreszta widać to po Waszych postach. Może chcą się przytulić? A może tych pare łyczków im nie wystarcza i dlatego tak często się budzą? Jak byłam na macierzyńskim to jakoś funkcjonowałam a teraz jak już pracuję, to jest z tym budzeniem się gorzej. Spać chodzę też później, bo na przyjemności (np. internet) mogę sobie pozwolić jak dzieci śpią. Sypiam po 6 godzin, ale pocieszam się, że to "spokojny" sen. O ile byłoby gorzej gdyby któreś z nich było chore. To dopiero byłaby nie przespana noc-czuwanie, mierzenie i zbijanie gorączki itp.
kyja
2005-10-22
11:11:00
Email
oj, Anula, skąd ja to znam;-)?u mnie to samo, do netu siadam gdy Micho zaśnie, w tym tygodniu wyjątkowo byłam 'aktywna" na forum, bo siedze z nim na zwolnieniu-ma infekcje, i nie ma kto z nim zostac w domu.Z tym wysypianiem mam podobnie;_) do tego pracuję w systemie zmianowym...gdyby nie kredyt mieszkaniowy, to siedziałabym jeszcze z Michem przez rok w domu.Pozdrawiam;-)
emka
1999-04-11
02:40:26
Email
Hej Kochane Widzę że jest nas - o zgrozo! - więcej ;) No cóż. Nie wiem czy to dobrze.. Chyb alepiej by było gdybyśy wszystkie mogły się jednak wyspać.
Kyja - he he - niezłe z tym budzeniem przez męża. Hym u nas jeszcze ten etap nie nadszedł ;)
Natomiast moje piersi już nie wyrabiają takiego tempa - w sensie ilości karmień nocnych -, więc poję maleńka na zmianę herbatką i cycusiem. I staramy się przed snem podać kaszkę a nie cycusia - żeby na dłużej starczył :)Przypominam Ania ma prawie rok. Za dwa tygodnie kończy 12 miesięcy.
Już sama nie wiem gdzie szukać rady. Tracy nie pomaga, książka "uśniej wreszcie" też nie bardzo się sprawdza. jakoś nie mam serca do tej metody. Może trzeba się zaprzeć (Agato co Ty na to?- może Ty nas poratujesz. Ile razy budzi się w nocy Sara? Dla nie wtajemniczonych przypominam, że Agatka zastosowała metodę z owej książeczki ze skutecznościa 100% :)).Taa. To se pogadałam.
Acha. Jeszce co do przykrywania. U nas tez jest ciepło, ale Ania śpi w śpiworku i jeszcze ją okrywam kocykiem, a jak nie grzali to dwoma, więc myślę, że to chyba nie chodzi o to.
I jeszcze jedno. Własnie rozważam powrót do pracy - ze zwględów finansówych głównie, ale nie tylko. I już sama nie wiem. I to nocne spanie w związku z tym mnie przeraża. Tak sobie myślę, że może jak ją odstawię od piersi to zacznie przesypiac noce..Oj już sama nie wiem. RATUNKU. NIech ktoś nam pomoże!!!!
To pozdrawiam Was Kochane i idę do łózia bo zaraz pierwsza pobudka..

iza
1999-04-12
01:48:39
Email
może rzeczywiście kacperek uczulił sie na bananowa, sAMA NIE WIEM. CO DO NOCY maŁy przykrywany jest kołderką idość cieplo jest ubrany. a wogole od malenkośći był non stop na działce więc przyzwyczaił sie do chłodniejszego powietrza. jak zaczeli u nas grzać to budził sie z zapchanym noskiem. chyba naprawde dzieci na cycku budza sie tak często , bo są bardziej związane uczuciowo{Z CYCUSIEM } a czy ten fenistil jest na recepte? w każdym razie kacperek budzi sie cały czas co godz, dwie, i chyba już mam wszystkiego dosyć. też próbowałam mu zamiast karmienia dac herbatke bez skutku...na dodatek ostatnio ma problem z kupka. robi co 3 dni a przy tym bardzo sie pręży jakby go bolało i twarda. wasze maluchy też tak maja? ale sie rozpisałam...też widze że nas coraz więcej i dobrze. narazie moim marzeniem jest aby mały nauczył pić z butli , polubił sztuczne mleko , i przespał....a nic mi nie wychodzi. pozdrawiam was bardzo mocno , koncze bo mały zaczyna sie wybudzać , a to dopiero początek n0cy...
mamusia
2005-10-26
21:39:16
Email
jejku dziewczyny strasznie chciałabym Wam pomóc co zrobić jednakże jak juz mówiłam mój Kacper od kiedy wróciłam ze szpitala przesypiał noc najpierw do 4 rano dostał cycusia i spał dalej a po 2 miesiącach juz do 7 czasem dłuzej teraz tez nie mam problemu tyle ze od początku dawałam mu na noc butlę bo ja miałam bardzo mało pokarmu i nie byłam w stanie wykarmić tego głodomorka przez 1 tydzień po szpitalu nie chciał spać w łóżeczku tylko z nami ale troche silnej woli i udało nam sie chociaż przez pół nocy stałam przy łóżeczku i trzymałam go za rączkę za to teraz nie uśnie z nami pozdrawiam i zycze wytrwałości
emka
2005-10-26
22:28:56
Email
Iza a próbowałas metody Tracy Hogg. U nas do ok 8 miesiąca skutkowało. W sensie usypianie samemu w łóżeczku a nocy tylko 2- 3 razy się budziła (pierwszy ok 12, potem jakoś tak 5, a ten trzeci to ok 7 ale ja chciałam jeszcze spać więc dawałam cycusia i spąłyśy jeszcze do 9.Czasem przesypiała nawet 6 godzin ciagiem. To były czasy... Dopiero gdy nauczyła się siadać to znów zaczęły się problemy. Podaję link do Tracy http://www.torun.mm.pl/~wakietka/jnth.pdf
A co kupki to poszukaj postó na ten temat. Jest ich tu całkiem sporo. Popróbuj masaż brzuszka, ciepłe okłady, herbatkę hippa wspomagającą trawienie. Buziaki
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum