szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - mleko modyfikowane dla alergika


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, następna
Napisano: Treść:
emka
2005-08-29
Email
Hej kochane Kobitki! Dokładnie to piszę do mam alergików. Jakie dajecie mleko modyfikowane swoim maleństwom. Chodzi mi o mleko dla okruszka, który jest uczulony na białko mleka krowiego. Mam taką jedną kruszynkę w domu i tak się zastanawiam, co by jej tu podać. Sojowe ponoć niedobre.. Inne ponoc też, ale zawsze najlepiej zapytać się weteranek. Więc się pytam :)Wszelkie rady i uwagi mile widziane :)
ps. a do krówek ja nic nie mam, zasadniczo ja to tęsknię za nimi..


agnieszka74
2005-08-29
21:59:17
Email
Emka a moze mleko sojowe Isomil (na recepte jest o połowe tańsze ok.8 zł puszka). Kube dokarmiałam tym mlekiem w pierwszych miesiącach. Doradziła mi to lekarka bo podobno to mleko jest najbardziej zbliżone do ludzkiego.
Pozdrówka !!
Justa
2005-08-30
11:04:13
Email
Ja podaję mleko Nutramigen(na receptę kosztuje ok.15 zł).Moja Martynka (7 miesięcy)też prawdopodobnie jest uczulona na białko mleka krowiego. Na początku testowaliśmy mleko niskolaktazowe, mleko ph 5,5,mleko pepti.Najskuteczniejszy jest jednak Nutramigen.Najlepiej zasięgnij rady lekarza.Pozdrawiam.
emka
2005-08-30
11:33:52
Email
Tylko, że lekarka nic sensownego mi nie powiedziała. Wymieniła wszystkie 3: sojowe, nutramigen i bebilon pepti(czy jakos tak, cos chyba przekręcam ;). I powiedziała, że każde jest dobre.
Justa z tego co piszesz rozumiem, że w tym pepti jest mleko tylko, że tak powiem części białak już mniej alergizujące. Czy dobrze rozumiem? A w nutramigenie też tak jest? Bo Ania jest baaardzo mocno uczulona i obawiam się że w takim razie tylko sojowe nam zostaje..
Julia
2005-08-30
13:00:56
Email
\emka ja daję Bartkowi Prosobee 2 (jest też nr 1) Na receptę kosztuje 10,50, a bez 18 zł. Mój lekarz wyjaśnił mi, że z mlekiem dla dzieci to jest tak: mleko modyfikowane normalne (np. bebiko), potem jest mleko sojowe (też jest z bebiko) i w nim już jest tych białek mleka krowiego mnie, a potem są różne preparaty w aptece, w których jest jeszcze mniej białek alergizujących (tu np Prosobee, isomil, pewnie jeszcze inne, chyba Nutramigen, ale nie jestem tak obeznana, więc nie piszę) Tyle wiem.
Justa
2005-08-30
15:47:27
Email
emka!Nutramigen to hipoalergiczny preparat do stosowania w alergii na białka pokarmowe(w tym alergia na białko mleka krowiego),nietolerancji laktozy i sacharozy,kolce jelitowej i zapobieganiu alergii.Białko zawarte w preparacie zostało poddane silnej hydrolizie co zapobiega reakcjom alergicznym. Moja lekarka twierdzi ze Nutramigen ma najmniej białka mleka krowiego.
emka
2005-08-31
11:20:45
Email
Dzięki Justa! Jesteś Kochana :)))
emka
2005-09-01
13:39:16
Email
Julciu i Agniesiu! Wam tez bardzo dziękuję :)))
ps. przepraszam za poślizg, ale tak szybko to wtedy czytałam, że w głowie została mi tylko Justa..
emka
2005-09-01
13:46:42
Email
Skonsultowaliśmy się z profesorem z Działdowskiej i potwierdził,że najmniej mleka ma Nutramigen, ale powiedział, ze Aniu już go nie będzie raczej chciała jeść. jest mało smaczny. Gdybyśmy zaczęli podawać go jej jak miała ok 3 miesięcy to tak. POlecił nam w końcu Isomil. Mam receptę i będziemy próbować :))
Justa
2005-09-01
18:33:43
Email
Emka!Faktycznie Nutramigen nie jest dobry, ale wprowadza się go stopniowo(po jednej łyżeczce zamiast "starego"-dotychczas uzywanego mleka).Moja Martynka dopiero od dwoch miesiecy go pije.A teraz ma skonczone 7 m-cy.
Julia
2005-09-01
19:12:30
Email
No Emka... masz szczęście, że sobie o nas przypomniałaś...bo już się miałam obrazić ;o)
kyja
2005-09-01
21:10:13
Email
Emka, Misiut pije mleko sojowe-bebilon sojowy, bez recepty 16 zł, z receptą 50 % taniej. Poczatkowo lekarka zalecała Nutramigen-nie chciał pic, więc ja go piłam, potem bebilon pepti-tez nie chcial i ja go piłam-fuj, nie smakowały mi. Jka mały mial z 9-10 m-cy lekarka poradziła bebilon sojowy-dałam troszke na próbę małemu-smakował mu i nie ma alergii na soję, więc cały czas go pije.Jest słodki, może dlatego go polubił.
emka
2005-09-02
11:53:20
Email
Justa - mleko "stare" tzn. dotychczas uzywane to mleko firmy mama (he he czyli z moich piersi) więc raczej nie uda się podmieniać po parę łyżeczek :). Ja nie chcę jeszcze niuni odstawiać tylko, ponieważ już za jakiś czas dobrze byłoby wprowadzać nabiała pomyślałam o modyfikowanym. Poza tym jak mnie nie ma (to na razie plany) to można by jej wtedy podać modyfikowane.
Kyja - zobaczymy z tym Isomilem, jak nie będzie chciała jeść to spróbujemy bebeilonu sojowego.
dzięuje wszystkim za wszelkie rady :)
Uff! Julcia, dobrze,że się odezwałaś bo już po nocach nie mogłam spać z tych nerwów ;) Jeszcze czekam na Agę..
I jeszcze raz wielkie wielkie DZIĘKUJĘ :))) Jak to dobrze, że jesteście :)))
emka
2005-09-02
11:54:18
Email
A ja zajadam się ostatnio serem kozim i owczym. Hura hura hura i wszystko jest dobrze :))))
magda
2005-09-09
11:08:14
Email
Witaj, ja mam 2 miesięczną córeckę i juz w 1 m-cu stwierdzono alergię na mleko krowie. Próbował Bebilonu Pepti-dziecka nie chcialo jeść-zresztą jak spróbowałam to też swierdziłam, że ja bym go nie piła. Próbowaliśmy wszystkiego. Okazało się(po któreś z kolei wizycie u lekarza), że najlepszy jest Isomil. Jest po prostu słodki a inne nie. Dlatego dziecko go toleruje a skóra poprawia sie znacznie z dnia na dzień. Polecam Isomil. Magdalena
andzia
2005-09-10
17:13:18
Email
Moja 3,5 mies cora tez ma alergie lekarz zalecil Bebilon Pepti ale nie chciala pic fuuu od jakiegos czasu pije Bebilon Sojowy i jest ok bardzo smakuje jej to mleczko
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum