szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Napięcie mięśniowe


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
małgorzata
2005-05-15
Email
Czy macie jakieś doswiadczenia w tym temacie. Byłam u pediatry i dostałam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej - rozpoznanie " asymetria". Mała gdy leży na brzuszku to skręca się w prawą stronę. Wizyte mam na 25 maja i zastanawiam się czy sama mogę coś z tym robić.
kyja
2005-05-15
11:53:20
Email
hej! miałam ten sam problem z moim synkiem-obniżone napięcie mięśniowe i asymetria.Chodzimy na terapię metoda Vojty, mały ma już skończone 9 m-cy, jest duży postęp-ale nie wiem na ile wynika to z jego tempa rozwoju, a na ile pomaga terapia.Odruchy, motorykę ma prawidłową , tylko jakość wykonania jest gorsza.Mamy go rehabilitować, dopóki nie zacznie raczkować-wtedy nastąpi koniec terapii.
kyja
2005-05-15
11:55:03
Email
sama na razie nic nie rób-poczekaj do wizyty u neurologa, on Ci poradzi co i jak mozna robić z małą.Pozdrawiam
anica
2005-06-05
22:24:01
Email
czesc. Moja córeczka po urodzeniu tez miała asymetrie. Głowe przekrecała ciagle na jedna i ta sama strone, a zatym szlo ulozenie calego ciała. W jej przypadku neurolog powiedział, że ma wzmożone napiecie mięśniowe. w wieku dwoch tygodni leżąc na brzuszku podnosiła sama głowę a przy karmieniu cała sie wyginała i naprężała. Od pierwszego miesiąca zaczelismy rehabilitacje. Co 2-3 tygodnie przyjezdzala do nas pani rehabilitantka i pokazywała nowy zestaw cwiczen. Dwa razy dziennie cwiczylam z mała po ok. 20 minut. Dzis moj bąbelek ma skonczone 10 miesięcy i właśnie zauwa po podłodze i sama sie podnosi do stania przy meblach. Po tamtym nie zostało ani śladu. Naprawde rehailitacja to jest najlepsze co mozna robic z takimi małuszkami, i można to robic samemu (oczywiscie po konsultacji). Myśle też ze dzieki tym cwiczeniom zlapałam z mała wspaniały kontakt. Pozdrawiam.
karolina
2005-06-14
17:43:10
Email
miesic temu dowiedzialam sie sie ze moj niespelna 8miesieczny synek ma niedowlad z prawej strony. dla mnie to brzmialo jak wyrok. poszukuje osob ktore znaja miejsca gdzie moge sie doszkolic w rehabilitacji synka. Bardzo prosze o pomoc.
anika
2005-06-14
22:31:26
Email
Karolino, nasza rehabilitantka z Centrum Zdrowia Dziecka była superowa. Nie wiem tylko gdzie mieszkasz, bo jesli w Warszawie to mogę Ci dać jej namiary. Przeszkoliła mnie w ćwiczeniach i tylko co jakiś czas sprawdzała postępy.
Asteria
2005-06-15
12:47:46
Email
Moj maluszek od poczatku dzwigal glowe przy lezeniu na brzuszku, teraz ma dwa tygodnie i robi to nieustannie. Sam sie przewraca na boki i plecki, no i napreza sie przy jedzeniu. Wydaje sie byc bardzo silny, mam nadzieje ze to dobrze a nie zle?
jowitkaw
2005-06-15
22:27:54
Email
Witam!! Moja 4,5 miesięczna córeczka ma stwierdzone nadmierne napięcie mięśniowe i polecono mi terapię metodą voity.szukam wszelkich informacji i literatury na ten temat. Chciałabym też poprosić o namiary na tą panią rehabilitantkę z cetrum zdrowia dziecka
anika
2005-06-15
22:39:36
Email
Cześć Jowitkaw, podaj mi proszę jakiegoś swojego maila lub GG, a skontaktuje sie z Tobą i podam Ci telefon do tej rehabilitantki.
Aneta
2005-08-08
13:13:40
Email
moja coreczka tez ma nierownomierne napieci miesniowe. Czekaj spokojnie do wizyty u rechabilitanta, on pokaze ci pare cwiczen, ktore bez problemu mozesz sama wykonywac w domu ze swoim maluszkiem. Cwicz regolarnie a na pewno w niedlugim czasie bedzie widac rezultaty.
aga09
2005-08-12
08:34:21
Email
czesc u mojego synka stwierdzono wzmozone napicie miesniowe i asymetrie jak mial 4 miesiace od tej pory chodzimy na rehabilitacje teraz ma 11 miesiecy pelza ale nie raczkuje podciaga sie do stania prosze odpiszcie czy jest to normalne
anika
2005-08-12
11:09:00
Email
Aga myśle,że nie masz sie czym martwić. Każde dziecko jest inne. Wiec jesli mały jeszcze nie raczkuje ale sam juz probuje wstawac to moze wogole ominie ten etap i od razu bedzie chodzil. My rehabilitacje rozpoczelismy znacznie wczesniej bo w pierwszym miesiacu, ale nie sadze ze mialo to wpływ na to kiedy mała zaczela raczkowac czy chodzic. Nie martw sie wiec i spokojnie obserwuj postepy dziecka. I pamietaj nic na siłe. Dziecko samo musi do wszystkiego dojrzec. Pozdrawiam
aga09
2005-08-13
10:05:03
Email
Anika dziekuje za wsparcie masz racje ze kazde dziecko jest inne ale na rehabilitacji wlasnie dowiedzialam sie ze moj synek jest lekko opozniony bo w tym wieku powinien juz dobrze raczkowac a nie pelzac i co o tym wszystkim sadzic poza tym nie wiem czy to rehabilitacja mu pomaga czy po prostu sam sie rozwija i robi wszystko zgodnie z jego wiekiem
aga09
2005-08-13
10:07:32
Email
czy ktos wie skad sie bierze to wzmozone napiecie miesniowe i asymetrie przeciez po porodzie jest to sprawdzane i oceniane w skali Apgar
nula
2005-09-03
15:33:08
Email
zwracam się do osób mających maleństwa ze wzmożonym napięciem mięśniowym - jakie ćwiczenia wykonywakiście z dziećmi, czym grozi ta przypadłość? ja od neurologa nic nie mogę się dowiedzieć a na rehabilitacji pokazano mi tylko jak trzymać, ubierac, karmić i przewijać...
Agata
2005-09-04
21:44:33
Email
Zajrzyj na to forum - tam znajdziesz wszystko czego szukasz. Powodzenia i nie martw się - odpowiednia rehabilitacja potrafi zdziałać cuda.
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20939
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum