szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Chwalę się:)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna
Napisano: Treść:
ewka25
2005-05-04
Email
Alicja-jutro skończy 10 miesięcy-dziś zrobiła pierwszy raz sama 2 kroki:)))Ależ jestem dumna!
Julia
2005-08-19
22:05:47
Email
Gratulacje dla wszystkich maluszków!! Ja się pochwalę, że Bartuś niedawno zaczął sam siadać, tzn z leżenia na plackach i na brzuszku. Trochę późno, ale chyba ma to po mnie ;o) Ja byłam takim leniuszkiem. Poza tym robi papa, kosi łapki, pokazuje gdzie jest "lapka cyk", "autko brum" i parę innych rzeczy :o) I potrafi już odnaleźć niektóre zabawki, jak się go poprosi, np. książeczkę, biedronkę, kaczuszkę, słonika :o) Mówi też mama, tata i baba :o)
emka
2005-08-21
21:08:19
Email
Brawo! brawo! dla Bartusia :))
emka
2005-08-27
01:39:24
Email
Kochani! A Ania Mania już raczkuje!!!
Najpierw było "froterowanie"na jednej nodze podwiniętej ale od paru dni śmiga już na dwóch na czworaka. I wyciąga książki z półek. Tak jej do lektury prędko :)
A wczoraj zaczęłam ja wołać "chodź, chodź do mamy" i przypełzła! Boże, jaka to radość była. No po prostu niesamowite uczucie, kiedy wołasz swojego skarba i on idzie do Ciebie i się cieszy :) Wspaniałe! Jestem dumna jak paw! :)))
Julia
2005-08-27
08:39:02
Email
Brawo brawo dla Anusi :o) Uściskaj ją od nas :o)
kyja
2005-08-27
22:44:53
Email
Emka, brawo!!!!super uczucie, jak maluch do Ciebie zasuwa, nie;-)?Ja się też pochwalę drobnymi osiągnięciami Misia:podaje mi telefon do ucha, dziś sam próbował się czesać grzebykiem po kąpieli!!jestem nadal w szoku, choć minęło od tego wydarzenia parę godzin a sprawca śpi snem małego sprawiedliwego;-)i zaczyna puszczać się przy meblach-jest bardzo ostrożny i rozgląda się czy ktoś przy nim jest i go asekuruje;-)mały cwaniaczek!wczoraj wziął sobie z ławy z worka foliwego bułkę i jak gdyby nigdy nic, zaczął ją jeść;-)!!niemal codziennie nas zaskakuje;-))
emka
2005-08-27
23:29:24
Email
Oj tak! Dosłownie z dnia na dzień przychodzą jakieś "zmiany". Ech, dzieci są niesamowite :)))
Brawo dla Misia :)))
Mała
2005-08-28
12:57:28
Email
Hej dziewczyny!!!Daaawno mnie tutaj nie było:(. A wynika to z tego że w końcu 10.07.05r.przeprowadziałam się z mężem i Natalką do własnych 4 ścian:):)KONIEC POMIESZKIWANIA U RODZICÓW:)!!!Niestety nie mam na razie tam dostepu do internetu.To jedyna niedogodność.Natalka za 3 dni kończy roczek:)W 10 miesiącu życia zaczęła chodzić przy meblach.A gdy miała 10,5 miesiąca przeszła ode mnie do mojego męża:)Teraz to zasuwa już tak szybko na 2 nózkach ze szok:).Jestem z niej niesamowicie dumna i to takie niesamowite szczęscie widzieć coś takiego:)taka mądralińska z niej i spryciara ze szok:)Ale przyznaję ze jest grzeczna, w miarę się słucha(nie chwaląc; odpukać-puk puk).No ale zobaczymy co będzie gdy będzie starsza;).Jeśli chodzi o zabawki to bardziej interesują jej rzezcy uzywane przez nas:).Ostatnio nad wyraz spodobał jej się młotek:)A teraz bawi się plastikowym kubkiem:)A zabawki leżą...Ach...brakuje mi codziennego pisania tutaj i radzenia się Was, dziewczyny.Smutno mi...no ale cóż...Może niedługo doczekam się internetu...Szkoda ze nie mogę pokazać wam zdjecia Natalki.
Mała
2005-08-28
12:59:07
Email
Trzymajcie się dziewczyny.Pozdrawiam Was serdecznie i wasze Maluszki:)
Agata
2005-08-28
14:27:47
Email
Marta strasznie się cieszę, że się odezwałaś - wpadaj tutaj jak najczęściej. I nie martw się Natalka dostanie od nas masę życzeń w dniu urodzin.
Pozdrawiam i ściskam was gorąco...no i mam małe pytanko? A kiedy parapetówa???? fajnie, że jesteście już na swoim.

Julia
2005-09-05
13:40:36
Email
Dziewczyny, muszę się Wam pochwalić, że Bartuś wczoraj pierwszy raz wstał w łóżeczku :o) Jak odkrył, że to potrafi, to teraz na okrągło wstaje i nie chce zasnąć ;o) A jak stoi i słyszy, że mama "pogniewana" idzie go położyć, to od razu mig na poduszkę i udaje, że cały czas leżał :o) Spryciarz jeden. Pozdrowionka dla wszystkich! :o)
Michalina
2005-09-05
14:52:06
Email
Łukasz od jakiegoś czasu raczkuje, wychodzi mu to coraz sprawniej. Najbardziej podoba mu sie taki duży kwiatek stojący na podłodze, z którego można wygrzebywać ziemie i skrobać w doniczkę. Jak już dojdzie do kwiatka to zatrzymuje sie, rozgląda się czy go przypadkiem nie obserwuję i heja szturm na kwiatek.
Anna
2005-09-05
14:52:38
Email
Brawo Bartuś!!! Julia teraz dopiero zobaczysz jak szybko będzie robił postępy w sprawności ruchowej(przynajmniej u nas tak było) jeszcze nie raz Cię zadziwi.
kyja
2005-09-05
20:15:53
Email
gratulacje dla Wasyzch pociech;-)!! a co do wstawania-Misiut śpi ze mna w dużym łóżu, w nocy czasem się budzi-jak trochę się wyśpi-wstaje przy oparciu i ściąga wszystko z parapetu.Z dnia na dzień robi się sprawniejszy.To niesamowite, jaks zybko rozwijają się maluchy!!
Kamila
2005-09-05
21:51:43
Email
Kinia już prawie chodzi :) robi po 4. kroczki i siada usmiechnięta na pupę. Kupiłam jej wózeczek dla lalek, prowadza go jedną rączką krzycząc przy tym lub gwiżdżąc... ubaw po pachy!
Agata
2005-09-06
22:55:19
Email
No i ja też sie czyms pochwalę - wczoraj Sarusia sama po raz pierwszy wstała w łózeczku. Połozyłam ją spać, odwróciłam sie, żeby poukładac rzeczy i słyszę jak mała sie wierci i stęka...ja patrzę a ona stoi w łóżeczku mocno trzymając się za szczebelki...a jaki miała uśmiech, jaka była z siebie zadowolona...dziewczyny omało się ze szczęścia nie popłakałam
Julia
2005-09-07
14:33:58
Email
Agata gratulacje dla Sary! Zuch dziewczyna :o) Wiem, co czułaś, bo sama to przeżyłam parę dni wcześniej. Najlepsze w tym wszystkim są miny dzieciaczków, jak już wstaną, to są takie dumne z siebie i uśmiechnięte :o) Ja sie jeszcze pochwalę, że Bartek wczoraj w końcu zaczął raczkować. Chyba się nauczył w żłobku, bo tam są wykładziny, a my w mieszkaniu mamy panele i ślisko jest, więc lepiej mu się pełzało na brzuszku ;o) Mały czołgista ;o)
monga28
2005-09-30
09:59:08
Email
Martynka już bardzo ładnie chodzi,nawet biega nie mogę za nią nadążyć.Bardzo ładnie tańczy -kręci sie w kółko i śpiewa-lalalala.Dzięki starszemu bratu zna już bardzo dużo słów (dziennie je powtarzają).Ładnie mówi już ,układając zdania.Np-tata śpi ,lala ma nos ,oko itd.,mam buty tu-i pokazuje paluszkiem.Wszystko rozumie co do niej mówimy i świetny mamy z nią kontakt.Ale muszę zaznaczyć ,że Patryk ma w tym ogromny udział.Pięknie je obiadek z talerzyka i bardzo ładnie pije z kubka,takiego małego,który potrafi sama utrzymać.A najfajniej pomaga mamusi w porządkach domowych.Wkłada pranie do pralki,potem wyciąga z mamusią i wiesza,ściera ładnie kurze szmatką i świetnie zmywa podłogi chusteczkami higienicznymi.I ma dużo ząbków(bardzo wcześnie miała pierwsze ząbki w 4 miesiącu już 4 ,potem do 9 miesiąca miała ich 7) wszystkich razem jest....13,ma jedynki i dwójki wszystkie czwórki i teraz przebiła się pierwsza trójka -idą dalej.Przechodzi to bardzo ciężko ,ale jest dzielna.Najgorzej było z czwórkami.Ale się rozpisałam.
Pozdrawiamy z Martynką i Patryczkiem wszystkich bardzo cieplutko.

monga28
2005-09-30
10:10:01
Email
Gratulacje dla Sary i Bartusia od Martynki.Powodzenia w dalszych próbach i całuski.Również gratulujemy Kinguni ,bo wiemy ,że już chodzi.Łukaszkowi też gratulujemy,będzie z niego mały ogrodnik.Wszystkim dzieciaczkom życzymy wielu sukcesów,trzymajcie się cieplutko i duża buźka.
Emuś co tam u Ani Mani oprócz raczkowania-super sprawa.

Michalina
2005-10-03
09:19:56
Email
A mój Łukasz wczoraj sam stanął przy łóżku . Jestem dumną, jak paw mamą :)
emka
2005-10-04
20:51:27
Email
Gratulacje Kochane!!!
Dla Bartusia, Misiutka, Kini, Saruni, Martynki i Łukaszka :))))
emka
2005-10-04
20:52:53
Email
Co do wstawania Ania robi to od wczoraj. 28.09 zrobiła ten o to wyczyn (wklejam zdjęcie) i aż mi szczęka opadła jak to zobaczyłam. Chwyciłam aparat i szybko zrobiłam zdjęcie, dobrze, że był pod ręką :) A właśnie wczoraj (czyli dzień po Łukaszku)zaczęła wstawać. Najpierw w łóżeczku - tak zaczął się ranek, to już jej się zdarzało wcześniej ale tylko na moment. A tu ona stała i stała. Potem nagle przy kanapie, później przy małym stoliku, a jeszcze później cały czas gdzie się tylko dało, wieszając się również na mnie :)))
Cudo po prostu!
Acha, Ania umie już też zrobić papa i przytulać "kochanego misia" jak się ją o to poprosi.
Codziennie, dosłownie!, jestem zdumiona jej umiejętnościami i niesamowicie się przy tym wzruszam. Zaczęłam to nawet zapisywać w zeszycie - będzie miała pamiątkę.
Ściskamy Was mocno Emka i Ania Mania :***

mati81
2005-10-04
22:39:45
Email
Super:))))))))))))))))) silna dziewczynka!!! Emka chyba rośnie Ci sekretarka;)

Anna
2005-10-05
08:24:51
Email
Brawo dla małych zuchów, a pomysł z zapisywaniem kolejnych "wielkich" osiągnięć jest naprwdę dobry. Ja robię tak od kiedy Miłosz skończył 4 m-ce i już żałuję, że nie od samego początku, bo wielu rzeczy z tych pierwszych miesięcy już nie pamiętam.
kyja
2005-10-05
23:26:41
Email
gratulacje dla małych zuchów!!!!my nadal czekamy kiedy Misiut puści się mebli i sam ruszy jak na Homo sapiens sapiens przystało;-))ostatnio bardzo podoba mu się zabawa w chowanego-tzn. ja na czworakach chowam się, a on mnie szuka;-), no i furorę robi ściganie się nawzajem wokół ławy w pokoju-ile pisków szczęścia;-))Misiut nawet zaczyna kombinować-próbuje mnie dopaść przechodząc pod ławą, cwaniaczek jeden;-)))
Julia
2005-10-19
14:28:18
Email
Dziewczyny, muszę się pochwalić!! Bartek zrobił dzisiaj sam 3 kroczki :o) A wczoraj pierwszy raz zrobił siusiu do nocnika :o) Wprawdzie to przez przypadek, ale co tam, jestem dumna jak paw ;o) Pozdrowionka dla Was i dla Waszych dzieciaczków :o)
monga28
2005-10-19
17:00:23
Email
Gratulujemy i życzymy Bartusiowi powodzenia w pokonywaniu dalszych dystansów.Martynka już tak biega ,że nie mogę jej dogonić.Hih.Całujemy i pozdrawiamy cieplutkoM&M&P.

Julia
2005-10-19
17:38:20
Email
Monga, nie strasz mnie ;o) Ja już chodzeniem przy meblach jestem wykończona :o( Co to będzie?? ;o)
Anna
2005-10-19
20:25:11
Email
Ale super Julia, zazdroszcze Wam. Miłosz za nic nie ma ochoty na samodzielne chodzenie tylko ze mną za rękę i to prawie biegiem, że ledwo nadążam. Kiedy opowiadam to przez telefon mojej mamie ona tylko się śmieje i mówi że to dokładnie moja metoda i że muszę widocznie teraz odpracować to co kiedyś ich męczyłam. Jeśli to się sprawdzi to przede mną jeszcze ze dwa niesiące takiego biegania.
kyja
2005-10-19
20:34:04
Email
Julia, gratulacje dla małego zucha!!!Misiut tez chodzi trzymany za rączki i sam, bez żadnej pomocy, wstaje z podłogi i stoi i cieszy się z tego:-)pociesznie wygląda:-)a co do korzystania z nocniczka...kiedyś, tj. 3-2 m-ce temu nie protestował, gdy sadzalismy go na nocnik, teraz jest jeden pisk i schodzi z niego od razu-nie wiem czy nie zaczyna się okres "burzy i naporu".Potrafi też w złości piszczeć i rzucać wszystkim co mu nawinie się pod rękę ( często ściąga mi okulary i nimi rzuca,jestem ciekawa kiedy się w końcu rozlecą).Wasze pociechy też tak szaleją w złości?
sylwia
2005-10-19
20:44:11
Email
Kyja, mieliśmy to samo, ale przechytrzyliśmy Kubę, bo kupilismy nakładkę na sedes i tak mu sie podobalo siedzenie na wysokościach i oglądanie wszystkich przedmiotów typowo toaletowych, ze nauczył sie siusiać do sedesu. Może i u was to zadziała?
kyja
2005-10-20
08:47:09
Email
tez o tym myslałam, przed nami remont łazienki,po remoncie zainstalujemy mu deskę;-]]
emka
1999-04-11
02:53:10
Email
No to ja się pochwalę, że Ania zrobiła dzisiaj siusiu do nocnika, kupki tylko ciut ciut. Reszta do umywalki :)
I gratulacje dla Bartusia i Misiutka. Oraz buziaki dla wszystkich mam :)***
Ania na razie stoi i chodzi przy kanapie i troszke trzymana za rączki. Rozkręca sie co raz bardziej :))papatki
Anna
2005-10-30
21:12:36
Email
Miłosz chodzi! Na razie trzeba mu jeszcze towarzyszyć krok w krok, bo często traci równowagę. Czesto też jeszcze korzysta z naszego prowadzania za rękę i raczkowania. Ale wieczorami kiedy jesteśmy w trójkę w domu daje prawdziwe popisy swoich nowych umiejętności.
kyja
2005-10-31
07:27:46
Email
graulacje!!!!!my nadal czekamy na samodzielne kroczki Micha, zazdroszczę Wam;-))))
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum