szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak nauczyć mówić dwulatka?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna
Napisano: Treść:
JOLA-JOLKA
2008-10-27
Email
witam. Mateusz ma 2 lata i 8miesiecy.Dużo czytałam w waszych wypowiedzich na temat autyzmu i coraz bardziej się boję.Mateusz nie mówi.Chciałam go zapisać do żłobka, ale nie ma miejsc.Mateusz jest bardzo mądry.Jak się do niego mówi, to wszystko rozumie.Nawet Marysi(swojej 3miesiecznej siostrze) pieluszki wyrzuci.Ale nie mówi.Kilka razy coś mu się wymsknęło.Raz powiedziałam do niego "idziesz ze mną?"A on odpowiedział "gdzie?" I raz powiedział, "nie chce" gdy go karmiłam i powiedział"prose"Mam wrażenie, że jest leniwy.Jakby był chory, to nic by nie mówił.tak sie pocieszam.pokazuje mi palcem na jakiś przedmiot i mówi"YYYYY?"to znaczy co to.Wszysko go ciekawi.W sklepie cały czas mówi "YYYYYYYYY?"Co ja mam zrobić?Jak go przełamać do mówienia.Chyba też przestanę do niego mówić tylko bedzie"YYYYYYYY"może zrozumie, że tak nie można.wybieramy sie do foniatry i laryngologa.bylismy na badaniu słuchu i napewno słyszy.Czekam na waszą radę.Jak Mateusza nauczyć mówić.Moze ktos miał lub słyszał o takim przypadku?Pozdrawiam
agnieszka_z
2008-11-08
20:14:24
Email
Jola nie ma sie czym zalamywac- rozejrzyj sie w kolo ile jest naprawde ludzkich tragedii. Mati jest jeszcze maly, ma mame ktora uwaznie go obserwuje i troche cwiczen i napewno bedzie dobrze
mkkrycha27
2008-11-10
14:55:32
Email
Jolu, a moze trzeba troche synka mobilizowac do mowienia, jak moj Filip cos chce to tez wola "yyyy", wtedy ja do niego mowie powiedz "daj" to ci to mamusia poda, i on wtedy zmuszony do rozmowy mowi "da", wiec mysle, ze trzeba dziecko do mowienia mobilizowac. Czasem dzieci nie mowia dlatego, ze zanim o cos poprosza, to juz rodzice wiedza co trzeba dziecku, i nie czuja potrzeby mowienia, skoro rodzic o wszystkim sie domysla. Kontakt z innymi dziecmi, nie koniecznie duza grupa, ale 2-3 i najlepiej troche starszymi tez moze pomoc. Moj Filip jest z opiekunka, ktora ma syna 7-letniego, do ktorego czesto przychodz koledzy i Filip jest wtedy wsrod nich i stara sie ich nasladywac. Od wrzesnia jest wlasnie u tej opiekunki i widze ogromy postep w jego rozwoju umyslowym, jego opiekunka mowi, ze jak jest wsrod dzieci to mu sie buzia nie zamyka, bo chce dorownac innym dzieciom, chce zaistniec wsrod grupy, a jak jest z nami w domu, to za duzo nie mowi. A moze nie mowi, bo nie chce zwrocic na siebie uwagi, czuje sie troche odrzucony od kiedy w domu jest mlodsza siostra, otoczenie pewnie bardziej zwraca uwage na mlodsze dziecko, a on moze wtedy sie czuc pominiety, to takie moje przemyslenia. Niemniej jednak bez wzgledu na opinie psychologa, trzeba pomoc dziecku zaczac mowic. Na tym forum, co Ci wczesniej podalam, znajdziesz mase porad jak to zrobic. Jeszcze kilka lat temu pojecie autyzmu nie bylo tak szeroko rozumiane, teraz jak dziecko zaczyna pozniej mowic, to juz podejrzewaja autyzm, a przeciez autyzm to nie tylko zaburzenia mowy. Np. moj kuzyn w wieku 3 lat nie mowil wiecej od twojego synka i nikt sie tym szczegolnie nie przejmowal, poszedl do przedszkola i jakos ruszyl z mowa, ale to bylo kilkanascie lat temu. Mysle, ze przy odpowiednich cwiczeniach i diecie pojdzie szybko. I pamietej, dzieci bardzo dobrze wyczuwaja emocje rodzicow, szczegolnie mamy, wiec nie zalamoj sie, bo tym na pewno nie pomozesz synkowi, poczytaj o metodach postepowania przy nauce mowy i dzialaj, tylko nie wszystko naraz, bo zbyt duzo cwiczen i obowiazkow dla takiego maluszka moze go zniechecic do mowienia. Glowa do gory :). Goraco pozdrawiam i zycze sukcesow.
mkkrycha27
2008-11-10
15:51:59
Email
Chcilabym Ci jeszcze Jolu polecic forum www.bioslone.pl, na ktorym znajdziesz informacje o zdrowiu. Jest tam pomisana mikstura skladajaca sie z cytryny+roztworu aloesu+oleju, ktora to pita codziennie wplywa na uszczelnienie przwodu pokarmowego, a przewod pokarmowy okazuje sie miec duzy wplyw na zdrowie umyslowe, duzo by o tym pisac, jesli znajdziesz czas to poczytaj to forum, a jak Ci to zainteresuje, to polecam zaczac od kupna ksiazek tam oferowanych, sa one pisane przez Juzefa Sloneckiego i Andrzeja Janusa, w nich wszystko jest opisane, jest tez mowa o autyzmie i wplywie diety na umysl czlowieka. Jedna z uczestniczek tego forum jest mama dziecka autystycznego, ktora to pisze o pozytywnym wplywie tej mikstury na swojego synka. To osrodki polecane przez ta mame do diagnozy autyzmu w Warszawie:Synapsis, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Skolar, Poradne autyzmu na Śreniawitów. A to wypowiedz tej mamy o kosztach: W Synapsisie i w Instytucie nic się nie płaci, ja diagnozowałam w Instytucie, wciąż tam jeżdzimy z młodszym dzieckiem i nic nie płacę. W Skolarze powiedziano mi, że impreza kosztuje 550zł, są to 4 wizyty, ale później dowiedziałam się, że wszystkim piszą to samo, mimo to diagnoza u nich trwa miesiąc. Ja w Instytucie na diagnoze czekałam miesiąc, ale dziecko wtedy nie miało jeszcze ukończonych 3 lat. Ponoć w Synapsis też przyjmują tylko malutkie dzieci. W poradni na Śreniawitów ponoć diagnoza też jest płatna, ale nie wiem co i jak, bo nawet tam nie dzwoniłam. Najlepiej podzwonić i popytać, powiedzieć jaka jest sytuacja i pytać czy nie znajdzie się wolne miejsce w bliższym terminie. Warto też zgłosić się do jakiejś poradni wczesnej diagnozy, nie wiem czy coś takiego jest w Wawie, u nas jest. Tam są psycholodzy, którzy znają problem i to zaburzenie, ewentualnie podpowiedzą co zrobić.
JOLA-JOLKA
2008-11-11
16:07:35
Email
Dzięki mkkrycha27 bardzo mi pomogłaś.Postanowiłam, że zapisze Mateuszka do przedszkola integracyjnego.Jutro mam podejść do Pani Dyrektor i porozmawiać.Zauważyłam, że Mati bardzo lubi prezebywać wśród dzieci.Lubi na nie patrzeć i próbuje je naśladować.Podobno to bardzo dobrze, że chce naśladować.Poczytam o tych ośrodkach, które mi przysłałaś.Naprawdę bardzo Wam wszystkim dziękuję za wsparcie.Jak ta psycholog naopowiadała mi różnych rzeczy o zachowaniu Mateuszka, to ja teraz zaczynam je wszystkie zauważać.Może nie chciałam niektórych widzieć np.libi stać i tzraskać drzwiami, albo szafką, a nie które to już sobie wyolbrzymiam.Najważniejsze, że bedzie pod opieką ludzi wykwalikowanych i mam nadzieję, że będzie lep[iej.Może na Święta się do nas odezwie :) Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie moim problemem i czekam na wszelkie wasze sugestie.Pozdrawiam
maja77
2008-11-12
11:44:27
Email
Jolu nie martw się na pewno będzie dobrze, Tomek po pojawieniu się Madzi zaczął np. wyć i to nie zaraz po urodzeniu ale 3 mce później jak czegoś chce albo się mu nudzi to wyje, co w dwugłosie z Madzią potrafi wyprowadzić z równowagi, takie te dzieciaki są. mam nadzieję że wszystko się dobrze ułoży, odezwij się na topiku jak tam małe dzidzi, pozdrawiam Maja
JOLA-JOLKA
2008-11-19
17:51:48
Email
Witajcie.U nas znowu coś się dzieję.Tak jak obiecałam pisze co u Matiego.Może tym, co się dzieje u nas pomoże innym dzieciom. Dostaliśmy opinie psychologa.Napisał, że Mati ma zaburzenia rozwoju.Teraz mamy iść do psychiatry.I mamy jeszcze zgłosić się do poradni logopedycznej.Może macie jeszcze jakieś rady co dalej robić?Zapisałam Matiego też do fundacji Synapsis na diagnozę, ale tam trzeba czekać od 10 do 12 miesięcy na pierwszą wizyte.Pozdrawiam
JOLA-JOLKA
2008-11-26
18:23:21
Email
WITAJCIE SERDECZNIE.Byliśmy dziś z Mateuszkiem w Ośrodku i bawił się z Panią psycholog i stwierdziła, że Mateusz jej zdaniem ......nie ma autyzmu.Ma zaburzenia mowy i nie pracują mu mięśnie twarzy.Zaleciła nam intensywne lekcje z logopedą.Dzisiejszy dzień dodał mi skrzydeł.Kazał nam skonsultowac się z psychiatrą i mamy wizytę 22 grudnia.Powiedziała, że jej zdaniem powinna potwierdzić jej opinię.I jak tu wierzyć jednemu lekarzowi.Pozdrawiamy
bela
2008-11-26
19:48:32
Email
no to optymistyczne wiesci!!!!!
Joanna26
2008-11-26
22:16:05
Email
Jolu, to swietnie, ze wreszcie jakis powiew optymizmu. Cieszymy sie z Wami, na pewno wszystko sie wyprostuje:)))
ciekawa
2008-11-27
08:17:08
Email
Suuuper!!!!!:)
JOLA-JOLKA
2009-02-05
18:32:20
Email
Witam. Dziś dostaliśmy diagnozę Mateusza i sywierdzono u niego autyzm dziecinny.Zupełnie się na tym nie znam.Jak Macie jakieś rady to dzięki.Zaczęłm czytać forum, które mi wskazałyście poprzednio o autyźmie.Pokierujcie co robić jeszcze?dzięki
mkkrycha27
2009-02-11
15:34:37
Email
Jolu ciezko cos jeszcze doradzic. Mysle, ze po pierwsze dieta bezmleczna, bezglutenowa i bezcukrowa. Wszystko znajdziesz na stronie rodzicow dzieci autystycznych, tam sa osoby bardzo doswiadczone, ktore na pewno Ci doradza. Mysle jednak, ze nie warto sie lapac wszystkiego, przeanalizuj rozne metody i wybierz cos co czujesz, ze najszybciej pomoze twojemu synkowi, moze warto pomyslec i homeopatii, jako dodatku do terapii. Ja kolejny raz polecam strone www.bioslone.pl, sa tam pozytywne wypowiedzi jednej z mam dziecka autystycznego, o stosowaniu i wplywie mikstury tam opisywanej na jej syna.
JOLA-JOLKA
2009-02-24
21:32:45
Email
Witam.Byliśmy na szczegółowym badaniu słuchu i okazało się, że Mati nie słyszy na prawe ucho, bo ma w nim płyn.Nie wiadomo od kiey ma ten płyn.Teraz mają mu ściągnąć ten płyn i mam nadzieję, że zacznie mówić.Mam nadzieję, że diagnoza jest błędna i cała wina jest w tym uchu.pozdrawiam
Joanna26
2009-02-25
11:18:16
Email
Jola, wspolczuje Wam bardzo, ze trafiliscie w wir medyczno-diagnozowy, pelen sprzecznosci i niepewnosci. Trzymamy kciuki, zeby wszystko sie szybko wyjasnilo!
JOLA-JOLKA
2009-02-26
11:07:15
Email
Na domiar złego, zwolnili mnie z pracy gdy wróciłam po macierzyńskim. PAni dyrektor kazała mi zając się dziećmi i powiedziała, że tak dla mnie bedzie lepiej.Jestem załamana.
Joanna26
2009-02-26
11:09:02
Email
O rany, ale swinstwo.
venuss
2009-02-26
21:01:27
Email
Jola wszystko konsultuj z drugim specjalistą nie mówiąc nic o disgnozie pierwszego. Niektóre dzieci zaczynają mówić w wieku lat trzech (jak mój chrześniak) i to też jest normalne. Zyczę cierpliwosci i nie martw sie na zapas, za pól roku może się okazać że diagnoza o autyźmie była błędna, Tego Wam życzę, pozdrawiam. V
JOLA-JOLKA
2009-02-27
11:40:54
Email
tAK WŁASNIE ROBIMY.teraz czekam na wynik badań genetycznych.Maja byc za miesiac.Zamrazalismy tez mocz i krew i tez była gdzies wysyłana.EEG wyszło dobrze.Bez zmian w mózgu.Teraz po badaniach w Kajetanach (centrum zaburzeń słuchu i mowy) okazało sie, ze Mati, ma płyn w uchu i nie wiadomo od kiedy nie słyszy na jedno ucho. Moze dlatego nie mówi.?Ale najlepiej dla lekarza jest postawic diagnoze niz sprawdzic słuch.sama musze wymyslac wszystkie badania.
katie
2009-04-02
08:44:39
Email
czesc, wlasnie trafilam an twoje wpisy i pomyslalam ze moglabym cie skontaktowac z moja kolezanka ktorej coreczka ma zdjagnozowany autyzm. Kasia jest chodzaca encyklopedia;)i mam wrazenie ze wie ogromnie wiele, wiec z pewnoscia moglaby Ci cos poradzic. Daj prosze znac czy bylabys zinteresowana. Moj mail: orzanna@interia.pl pozdrawiam cieplutko
JOLA-JOLKA
2009-04-22
22:47:30
Email
Właśnie przeczytałam twój wpis o autyzmie i potrzebuje wiecej informacji.JEST BARDZO ZAINTERESOWANA. dzieki
Magdalenka
2009-05-12
09:00:05
Email
jak tam mateusz? trzymam kciuki. jezus, czasem jednak dobrze jest byc nadwrazliwym rodzicem i ufac swojej intuicji.
JOLA-JOLKA
2009-05-13
15:59:56
Email
Witam was.Dzięki za pamięć.U nas jest (mam wrażenie, że) lepiej.Chodzimy do logopedy i na terapie i w domu też mamy terapełtkę dwa razy w tygodniu. Chodziliśmy do Scolaru i od wczoraj chodzimy do neurologopedy.Widzę poprawę w mowie, ale jak oceniła wczoraj neurologopeda, mamy do nadrobienia dwa lata.Wczoraj ta neurologopeda nas podniosła na duchu, bo powiedziała, że nie widzi żadnego autyzmu, a tylko silne zaburzenia mowy.W Scokarze też nie zauważyli autyzmu, a też zaburzenia mowy.Mamy zalecane masaże języka i podniebienia.Byliśmy w Kajetanach i badaliśmy uszy i okazało się, że przerośnięty trzeci migdał i uciska na jakiś nerw w głowie, co powoduje stany zapalne w uszach i dlatego często ma niedosłuch, bo zbiera mu się tam płyn.Zakwalifikowali nas na wycięcie na "cito" i czas oczekiwania 12-13 miesięcy!!!!!!!!!!Szukałam prywatnie, ale znajomi odradzają prywatny zabieg.Mam nadzieję, że to tylko zaburzenia mowy z powodu zaburzeń słuchu.I jak wierzyć jednemu lekarzowi?
ciekawa
2009-05-14
19:13:45
Email
Jolu to wspaniale!!!!!!!!!!!!!!!!!! Trzymam kciuki żeby wszystko się ułożyło:)
agnieszka_z
2009-05-15
11:58:04
Email
Jolka ja bym na twoim miejscu nie czekala rok na wyciecie migdalka! To nie jest grozna operacja, tylko zabieg, a bardzo pomoze twojemu malemu. Zrob prywatnie, czemu znajomi ci odradzali?? Moi znajomi robili wlasnie juz drugiemu synowi wyciecie w Damianie i sa bardzo zadowoleni, tam pracuja lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka, anestezjolog jest te z z CZD wiec nie ma sie co bac, a najwazniejsze mozesz byc caly czas przy dziecku.
Magdalenka
2009-05-16
15:32:58
Email
bardzo sie ciesze ze wszystko jest na najlepszej drodze. trzymam kciuki i pozdrawiam cieplutko!
JOLA-JOLKA
2009-05-18
16:24:33
Email
Dzwoniłam do Damiana i koszt około 4000zł. Zapisałam się do Dziekanowa Leśnego.W połowie czerwca mam wizyte i zobaczymy, co tam jeszcze powiedzą lekarze.Czwarte źródło i tam jak się zakwalifikuje na zabieg, to czeka się około 3m-cy, a nie jak w Kajetanach 12-13 miesięcy.Dam znać jak bedziemy po wizycie.Pozdrawiam
agnieszka_z
2009-05-18
17:59:46
Email
No tak Damian drogi niestety, ale jak chcesz szybko to niestety. A w Dziekanowie bylam ostatnio tydzien w szpitalu- swietna opieka! Zyczymy powodzenia i trzymamy kciuki :)
Joanna26
2009-05-19
09:02:22
Email
W pelni zgadzam sie z Agnieszka, w takiej sytuacji nie czekalabym 12-13 miesiecy i nie bardzo rozumiem, jakie sa przeciwskazania do zabiegu wykonanego prywatnie.Nie sluchalabym takich znajomych. Jola, trzymamy mocno kciuki za Was.
JOLA-JOLKA
2009-06-24
14:01:11
Email
Czesc wszystkim.Byliśmy z Mateuszem w Dziekanowie Leśnym na kontroli laryngologicznej. Też potwierdzili, że trzeci migdał do wycięcia i płyn w obu uszach. Zakwalifikowali nas na cito na wycięcie.Będziemy mieli też nocne badanie słuchu.Jesteśmy zapisani na trzy dniowy pobyt w szpitalu. Mati coraz więcej zaczyna gadać, ale raczej nie więcej niż trzy słowa w zdaniu.Mam nadzieję, że to tylko wina tego trzeciego migdałka i tego, że niedosłyszy.Jak można postawić diagnozę autyzmu, jak nie zbada się słuchu?
ciekawa
2009-06-24
14:23:25
Email
Koszmar-Mati ma szczęscie że ma tak dociekliwych rodziców:)
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum