szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - usg bioderek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
Michalina
2005-03-11
Email
Wczoraj byliśmy z Łukaszem na usg bioderek. Okazało się, że bioderka ma na "1a". Co to oznacza? Myślę, ze nie jest źle bo kazano mi go tylko szeroko pieluchować i przyjść na kontrolę za miesiąc. A tak w ogóle co myślicie o szerokim pieluchowaniu? Czytałam kilka artykułów, w których pediatrzy opowiadają sie za swobodą ruchów malucha, a nie profilaktycznym krepowaniu jego nóżek w szerokie pileuchy.
MAGDA77
2006-02-19
09:14:19
Email
HMMM..... u nas wszystko w porzadeczku z bioderkami ...a co do szyny Koszli to z tego co wiem, to nasz Isia ma na zbyciu, jej malutka Wiki juz sie pozbywa tego typu sprzetu (wreszcie nareszcie sie poturla niedlugo z moja Zuzia)..pozdrawiam!
Isia
2006-02-19
17:42:10
Email
Bena, ja wiem chyba wszystko na temat kłopotów bioderkowych... Jeśli chcesz to pisz do mnie na gg mój nr 4000174. Twój dzidziuś faktycznie może mieć założoną szynę Koszli albo poduszkę Frejki, to najpopularniejsze "sprzęty". O wszystko pytaj ortopedy, niech ma Cię dość ale MUSISZ wszystko wiedzieć! W naszym przypadku było to podwichnięcie prawego bioderka, byłyśmy w szpitalu 5 tygodni, mała wisiała na wyciągu, potem 6 tygodni gips, teraz ma szynę. Acha, przed szpitalem miała Frejki, ale w jej przypadku to nic nie dało. Będę zaglądać do tego temmatu, jakby co- służę radą albo sprzętem. Pozdrawiam i życzę zdrowia. A, jeszcze jedno- nie martw się!! Ważne że wada została szybko wykryta, masz pewność że leczenie nie potrwa długo. A pomyśl sobie co by mogło być, gdyby zostało to wykryte za późno... Widziałam i takie dzieci. Ale się rozpisałam. Spadam. Irenka
bena
2006-02-19
20:55:07
Email
Isia dzieki WIELKIE!!!Z checia skorzystam z Twoich rad i numeru gg. Jutro idziemy z Mileną do ortopedty i wtedy sie okaze co dalej.Tez sie pocieszam ze w rezultacie wszystko bedzie, bo wczesnie wykryte. Dam znac jutro.POZDRAWIAM GORACO
bena
2006-02-22
19:31:17
Email
Bylysmy z Milena u ortopedy. Tym razem diagnoza brzmiala IIc na prawy i lewy staw biodrowy. Z tego co zdązylam przeczytac nie jest to jeszcze podwichniecie ani zwichniecie, ale juz wymaga leczenia. Dostalismy poduszke Frejki, ktora Milka dzielnie znosi.Jedynym odczuwalnym minusem sa czeste wymioty lub ulewanie. Za Twoja DOBRA rada Isia(wielkie dzieki) wybieramy sie jeszcze na konsultacje do innego lekarza...z zapytaniem czy nie lepsza-bardziej skuteczna nie byla by szyna Koszli. Pozdrawiam goraco....
Isia
2006-02-23
07:04:48
Email
Cieszę się że mogłam CI jakoś pomóc, Bożenko. Jakby co- wal jak w dym do mnie. Możemy poszukać potrzebnych Ci informacji w necie albo po prostu pogadać jak będziesz tego potrzebować. Pozdrawiam Cię serdecznie, a Milenkę całuję w czubek noska.
bena
2006-02-24
19:32:26
Email
Isia, umowilam sie na wizyte u znajomego-dobrego ortopedy na piatek. Z tego co na razie nieoficjalnie sie dowiedzialam od niego, to ze jest zasada wsrod lekarzy ze do 3 miesiaca zycia nie daje sie Szyny tylko wlasnie poduszke.Dziwne...dam znac po wizycie.pozdrawiamy
Isia
2006-02-25
10:20:40
Email
Do trzeciego miesiąca powiadasz? No nie wiem, nie słyszałam o tym. Możliwe. Czekam na wieści od was. Buziaki dla Milenki, pozdrawiam.
bena
2006-03-11
20:32:18
Email
Wybralam sie na konsultacje z corka do innego ortopedy. Zrobil nowe usg i stwierdzil ze jedno bioderko Milena ma miedzi IIb/IIc a z drugim jest troche lepiej... Nadal nie wiem dokladnie jak dlugo bedzie na ta poduszke skazana, mam tylko nadzieje ze sciagniemy ja jeszcze przed wakacjami. Poradzil aby za pomoca rzepow zrobic takie wiazanie ktore spowoduje ze nogi( kolana) beda przywiedzone do gory. Jeszcze tego nie zamontowalam wiec nie wiem jak bedzie sie z tym czula Milena...boje sie bo juz czasem denerwuje sie gdy jej zakladam poduszke:(pozdrawiam goraco
bena
2006-04-12
21:53:34
Email
Witajcie!!!Dzis bylismy na kontroli bioderek...po 2 miesiacach noszenia tej poduszki...poprawilo sie na I b...jestesmy szczesliwi. Musimy jeszcze zmienic ja na wieksza i ponosic przez 6 tygodni...potem moze bedzie cud i juz nie...Oby zdażyc do lata;) pozdrawiam
Isia
2006-04-13
11:10:23
Email
Bena- moje serdeczne gratulacje że się poprawia!! Niech moc będzie z wami!!

bena
2006-04-15
22:45:11
Email
Isia, ja trzymam kciuki za WAs....zobaczysz ze niedlugo sie juz od TEGO uwolnimy...i nasze cory beda nareszcie swobodne:)
bena
2006-05-20
20:48:24
Email
Isia koniec Waszej meczarni:):):)Strasznie sie cieszymy:)i zyczymy wam dlugiego niczym NIESKREPOWANEGO zycia...w szczesciu i radosci:)
bena
2006-05-20
21:13:18
Email
....Szczegolnie dla Wiki:):):)duze buziaki...P.S. My w poniedzialek do kontroli:)
Isia
2006-05-21
22:22:38
Email
Bożenko trzymam kciuki teraz ja za was. Dzięki za wszystko!
bena
2006-05-23
21:02:43
Email
Jestesmy juz wolne...:) i szczesliwe!!! 3 miesiace...dlugie miesiace...teraz zarowno Milena jak i ja uczymy sie zyc bez niej...pozdrawiam Cie Isia goraco:) Buziaki dla Wiki:) Teraz do przodu!!
Isia
2006-05-25
12:20:22
Email
Bożenko, moje dziecko Cię posłuchało i teraz nie mogę jej zatrzymać!! Już raczkuje!!
Goga66
2006-05-25
12:23:49
Email
Cieszę się, dziewczyny, że Wasze maluszki już mogą być w pełni swobodne. Serce matki chyba się kraje, kiedy patrzy na leżącego, unieruchomionego niemowlaczka. Buziaczki dla dzielnych i cierpliwych maleństw i życzę szybkich postępów :)
bena
2006-06-07
20:57:13
Email
czesc..dzieki Goga:) Rzeczywiscie serce sie raduje kiedy widze moja coreczke wolna i szczesliwa, przewracajaca sie z brzucha na plecy:)Isia widze ze Wiki mknie do przoduw szybkim tempie-to super!!:)Ja mialam problem z kompem i niestety stracilam Twoj nr gg...odezwij sie kiedys do mnie:)zebym mogła Cie na nowo zapisac...pozdrawiam goraco
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum