szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - usg bioderek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
Michalina
2005-03-11
Email
Wczoraj byliśmy z Łukaszem na usg bioderek. Okazało się, że bioderka ma na "1a". Co to oznacza? Myślę, ze nie jest źle bo kazano mi go tylko szeroko pieluchować i przyjść na kontrolę za miesiąc. A tak w ogóle co myślicie o szerokim pieluchowaniu? Czytałam kilka artykułów, w których pediatrzy opowiadają sie za swobodą ruchów malucha, a nie profilaktycznym krepowaniu jego nóżek w szerokie pileuchy.
Julia
2005-03-11
12:01:05
Email
1a albo 1 b to dobry wynik, wszystko jest w porządku. Gorszy wynik to 1b albo 2b.
Julia
2005-03-11
12:02:41
Email
W gorszym wyniku miał być 2a albo 2b, sorry.
sylwia
2005-03-11
12:45:23
Email
Michalino! Nam rowniez lekarz kazał pieluchowac małego przy takim wyniku, ale było akurat lato, wiec nie wyobrazalam go sobie w dwóch pieluchach. Kupiłam tylko pampersy rozmiar większe i nosiłam cały czas na biodrze, a po miesiacu lekarz pochwalił mnie za pieluchowanie.
sylwia
2005-03-11
12:46:11
Email
zapomniałam, uwielbiam imię Michalina!!!!
Agata
2005-03-11
14:12:52
Email
A ja Sarunię pieluszkowałam szeroko od narodzin tzn. na pampera zakładałam tetrową pieluchę. Miesiąc później byliśmy na USG i bioderka były O.K. Ortopeda powiedział, że jeszcze od czasu do czasu mam ją szeroko pieluszkować do kolejnej wizyty (21.03) no i pieluszkuję...ale tylko na noc, w dzień ma samego pampera.
Mała
2005-03-11
15:52:30
Email
Na usgh bioderek lekarz powiedział ze wsyztsko jest super i nie trzeba powtarzac badania.Nie trzeba ani pieluszkowac ani nic.No oki. To super.Ale od jakiegoś czasu zauważyłąm że fałdki przy bioderkach troszkę inaczej kształtują sie na lewej a inaczej na prawej nodze...Czy to moze znaczyć ze jednak jest coś nie tak?
Jagoda
2005-03-11
15:52:34
Email
Mnie ortopeda zalecił ćwiczenia żabek przy 1. Rzeczywiście po kilku dniach widać różnicę, mała ładnie rozkłada nóżki.
Małgorzata
2005-03-11
17:38:20
Email
Dziewczyny jeżeli lekarze radzą pieluszkować to pieluszkować choć jest to trochę uciążliwe - lepiej zapobiegać niż leczyć. Moja pierwsza córka urodziła się z dysplazją lewego stawu biodrowego więc przerabiałam piluszkowanie, pduszkę frejki.Gdy miała 11 miesięcy zaczęła sama chodzić. W wieku 4-5 lat zaczeła koślawo chodzić- skutek dysplacji były buty ortopedyczne ze specjalnym klinem robione tylko na zamówienie i ćwiczenia rehabilitacyjne. Teraz ma 12 lat i piękne proste nogi i zdrowe biodra. Od urodzenia bardzo przestrzegałam zaleceń lekarzy i wam też radzę i nie mam wyrzutów sumienia że coś zaniedbałam. Pozdrawiam.
Aska
2005-03-11
19:00:40
Email
Ja idę na ponowne usg bioderek we wtorek. Na poprzednim wyszło, że prawe bioderko jest ok, a w lewym nie były widoczne wszystkie "elementy" które wykształcają się między trzecim a siódmym miesiącem. Mam nadzieję, że tym razem będzie już dobrze w obu bioderkach.
Mała
2005-03-11
19:43:57
Email
No własnie...Małgorzata masz rację, tylko ze np. w przypadku Natalki lekarz powiedział ze wszystko jest super.Nie trzeba pieluszkowac ani powtarzac badania.
kyja
2005-03-11
20:36:25
Email
oj, dziewczyny, widzę,że Wasze maluszki miały usg bioderek.Pediatrzyca nic mi nie mówiła o konieczności robienia usg u Misia-czy to jest badanie obowiązkowe czy tylko przy podejrzeniach zwichnięcia lub dysplazji bioderek??Poprosiłam terapeutę o sprawdzenie bioderek Misia( sama mam dysplazję), powiedziął,że jest wszystko w porządku.Ale teraz zaczynam się nieco martwić...
Michalina
2005-03-11
23:21:56
Email
Kyja, przy wypisie ze szpitala pediatra kazała zgłosić się do poradni preluksacyjnej na badanie stawów biodrowych. Moje koleżanki też chodziły ze swoimi dziećmi na usg bioderek. Nie wiem czy badanie jest obowiązkowe dla wszystkich dzieci czy tylko tych u których stwierdzono jakąs nieprawidłowość. Skoro nie jesteś pewna poproś może swojego pediatrę o skierowanie na takie usg.
Aska
2005-03-12
16:32:13
Email
U nas w szpitalu wszystkie dzieciaczki dostawały skierowanie na usg. - podobno tak profilaktycznie.
Mała
2005-03-12
18:24:00
Email
U nas to samo.Kyja, ale nie martw się na zapas.Gdyby cos było nie tak pediatra by zauważył:-).Zapytaj lekarza o usg bioderek przy wizycie kontrolnej.Pozdrowionka:-)
Aska
2005-03-16
12:01:14
Email
no u nas Ok. Oba bioderka są w porządku. Następna wizyta kontrolna między 10 a 11 miesiącem. Widzę, że moje miasto (Jaworzno) kładzie bardzo duży nacisk na kontrolę bioder. Wszystkie mamy chodzą tak często na usg z dziećmi.
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum