szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - usg bioderek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
Michalina
2005-03-11
Email
Wczoraj byliśmy z Łukaszem na usg bioderek. Okazało się, że bioderka ma na "1a". Co to oznacza? Myślę, ze nie jest źle bo kazano mi go tylko szeroko pieluchować i przyjść na kontrolę za miesiąc. A tak w ogóle co myślicie o szerokim pieluchowaniu? Czytałam kilka artykułów, w których pediatrzy opowiadają sie za swobodą ruchów malucha, a nie profilaktycznym krepowaniu jego nóżek w szerokie pileuchy.
Julia
2005-03-17
08:45:43
Email
Dziewczyny byłam w poniedziałek z Bartkiem na kontroli- to była druga. Lekarz powiedział, że wszystko jest ok i nie muszę już przychodzić :o)
kyja
2005-03-21
09:51:02
Email
pediatrzyca zbadała Misia-powiedziała,że jest ok z jego biderkami i nie jest konieczne usg, więc chyba jest dobrze.Bałam się o to bardzo, bo sama mam dysplazję bioder i pamiętam jakie to było uciążliwe w dzieciństwie.A najlepsze jest to,że moja mama zauważyła,że jest coś nie tak z odwodzeniem nóżek u mnie i poszła z tym do lekarza-wyśmiał ją,że panikuje...a potem musiałam chodzić z wkładką w bucie,lekcje wf w podstawówce to była męczarnia:-(((teraz jest ok, ale widzę różnicę w lustrze:-(((
Agata
2005-03-21
11:31:20
Email
A ja idę na 13-stą z sarą na USG bioderek. Byłyśmy już raz 24.01.2004 i wszystko było O.K., ale ortopeda kazał man przyjść jeszcze raz na kontrolę..no i idziemy dziś.
Agata
2005-03-22
07:22:36
Email
No więc wszystko jest dobrze...ale mimo to za 4 tygodnie ostatnia, trzecia kontrola.
ewa26
2005-06-12
13:17:46
Email
Gdzie w Warszawie można zrobić usg bioderek i ile to kosztuje?
Jagoda
2005-06-12
18:32:37
Email
Polecam poradnię preluksacyjną na Lindleya - w ramach ubezpieczenia, ze skierowaniem jest za darmo. Prywatnie robią na pewno duże przychodnie, koszt samego usg to ok 70-80 zł, z konsultacją ok. 150.
Asteria
2005-06-15
17:12:30
Email
No ja wlasnie z zapytaniem w tej sprawie. Moje malenstwo ma dwa tygodnie i chce tak jak Agata pieluszkowac go pielucha tetrowa na pampersa. Tym bardziej ze lezenie na brzuchu uwiera go niemilosiernie, nie przepada i juz. Chyba ze spi gleboko. Normalnie zawsze marudzi. Moze dlatego ze staram sie go klasc 20 min przed jedzeniem i czasem juz poprostu jest marudny. A pytanko mam takie czy malutkiemu nie bedzie za goraco w dwoch pieluchach i czy go nie odparze. U nas Grecja i lato, w domu troszke chlodniej ale tez duszno, a okien staram sie za bardzo nie otwierac bo dom duzy i od razu sa przeciagi. Na klimatyzacje troszke za wczesnie. Boje sie ja wlaczyc, bo nawet ja na nia w lato reagowalam infekcjami. Chce jak najlapiej dla jego bioderek, ale i dla biednej kochanej pupki :):) Agatko czy twojej malej nie bylo za goraco w dwoch pieluszkach?
Anula
2005-06-15
22:54:31
Email
Dziewczyny czy Wy też robiłyście swoim dzieciaczkom usg 3 razy w ciągu pierwszego roku? Ortopeda zbadał Nikolę i jest wszystko ok, ale dla pewności mam zrobić usg teraz (2 mieciąc), potem w czwartym a potem zanim zacznie chodzić (7-8 miesiąc).Ciekawa jestem czy inni ortopedzi zalecają też profilaktykę w takiej ilości? Dodam że 4 lata temu synkowi kazano mi zrobić usg tylko raz. No ale swiat idzie do przodu (zmieniły się np. szczepienia), więc może to również.
Michalina
2005-06-16
08:59:18
Email
Mój Łukasz (5,5 miesiąca) miał już robione usg 3 razy. Na nastepną kontrolę mamy iść za 3 tygodnie. Bioderka ma na 1A. Lekarz stwierdził małą asymetrię i dlatego mam powtórzyć kontrolę. Nie pieluchuję już Małego odkąd skonczył 4 miesiące. Asteria, mój Łukasz miał tak strasznie poodparzaną pupę przy pieluchowaniu (a było to zimą), że na 3 tygodnie w ogóle zrezygnowałam z pieluchowania aż do całkowitego wygojenia się pośladków. Nie zawsze trzeba szeroko pieluchować dziecko. Spotkałam się nawet z opiniami pediatrów, że pieluchowanie może wyrządzić więcej krzywdy niż dobreg i ważniejsze jest aby dziecko mogło swobodnie ruszać nóżkami. Jeżeli Maleństwo ma wadę należy ją leczyć za pomącą specjalnych szyn, czy poduszek. Zbadaj może najpierw Dzidziusia u ortopedy czy w ogole jest sens go męczyć poprzez szerokie pieluchowanie. Moja siostra mieszka za granicą i tam urodziła dwoje dzieci (jedno w Anglii, drugie w Hiszpanii) i ani w jednym ani w drugim kraju nie słyszała o szerokim pieluchowaniu. Nikt tam tego nie zalecał. Pozdrawiam
Julia
2005-06-16
09:12:31
Email
Anula ilość usg chyba zależy od przychodni (tzn jeśli dziecko nie ma żadnej wady). Bo u mnie było tak: Bartek miał usg w szpitalu zaraz po porodzie, tam było ok. Jak miał dwa mies to bylismy na kontroli, i potem jeszcze raz jak miał cztery mies. Te dwie kontrole to było tylko badanie ręczne. Wszystko było ok, więc lekarz nie zlecał dodatkowych usg. Powiedział, że to się robi wtedy, kiedy coś jest nie tak.
Kornela
2005-07-29
17:43:23
Email
Dziewczyny, moja córeczka ma 2a, lekarz powiedział że z tego mogą się wykształcić bardzo dobre albo bardzo złe bioderka. Zakładam jej pampersa i 2 pieluchy tetrowe ale boje się że to nie pomoże. Mała byłą ułożona pośladkowo i w szpitalu powiedzieli mi że dlatego moze miec takie zle wyniki ale minelo 1,5 miesiaca a ona ma wciaz 2a. Co sie moze stac jesli jej sie to nie poprawi?
Michalina
2005-08-05
10:45:21
Email
Łukasz ma wciąż bioderka na 1a ale z powodu podobno niewielkiej asymetrii usg było robione chyba z 6 razy i jeden raz RTG. Kolejne badanie pod koniec września. Ortopeda po obejrzeniu zdjecia RTG stwierdził, że u Małego nie ma jeszcze "jądra kostnej" (chyba dobrze usłyszałam) i to go martwi (mnie więc jeszcze bardziej). Na moje pytanie "co to jest" dowiedziałam się, że mam nie prostowac nóżek dziecka, nie stawiać go i nie używać chodzików. No i na razie mamy czekac!! no to czekam i się martwię :-(
bena
2006-02-17
21:30:32
Email
dzisiaj byłam z moja 7 tygodniowa coreczka na usg bioderek i niestety z lewym biodrem jest cos nie tak:( wynik 2a) Zalecono konsultacje ortopedyczna, i juz wstepnie zapowiedzieli, ze Milena bedzie musiala nosic przez kilka miesiecy "COS"( nie wiem jak sie fachowo nazywa)miedzy nozkami. Czy ktos sie z tym spotkal?Jak to wyglada? I jak dziecko to znosi...?
Michalina
2006-02-18
20:36:54
Email
Bena - pewnie szynę Koszli albo poduszkę Frejki (tak sie chyba to pisze). Z tego co słyszałam dzieci, a szczególnie takie małe, jak Twoja córcia bardzo szybko przyzwyczajają się do nowej sytuacji i nie jest to dla nich niewygodne. Dużym plusem i pocieszeniem dla Ciebie jest fakt, że szybko udało się zauważy wadę. Zgodnie z powiedzeniem - im wcześniej tym lepiej, dziecko ma większą szansę na szybsze "wyzdrowienie" i okres leczenia jest znacznie krótszy niż u starszych dzieci. Głowa do góry, wszystko będzie dobrze.
MAGDA77
2006-02-19
09:12:58
Email
HMMM..... u nas wszystko w porzadeczku z bioderkami ...a co do szyny Koszli to z tego co wiem, to nasz Isia ma na zbyciu, jej malutka Wiki juz sie pozbywa tego typu sprzetu (wreszcie nareszcie sie poturla niedlugo z moja Zuzia)..pozdrawiam!
MAGDA77
2006-02-19
09:14:19
Email
HMMM..... u nas wszystko w porzadeczku z bioderkami ...a co do szyny Koszli to z tego co wiem, to nasz Isia ma na zbyciu, jej malutka Wiki juz sie pozbywa tego typu sprzetu (wreszcie nareszcie sie poturla niedlugo z moja Zuzia)..pozdrawiam!
Isia
2006-02-19
17:42:10
Email
Bena, ja wiem chyba wszystko na temat kłopotów bioderkowych... Jeśli chcesz to pisz do mnie na gg mój nr 4000174. Twój dzidziuś faktycznie może mieć założoną szynę Koszli albo poduszkę Frejki, to najpopularniejsze "sprzęty". O wszystko pytaj ortopedy, niech ma Cię dość ale MUSISZ wszystko wiedzieć! W naszym przypadku było to podwichnięcie prawego bioderka, byłyśmy w szpitalu 5 tygodni, mała wisiała na wyciągu, potem 6 tygodni gips, teraz ma szynę. Acha, przed szpitalem miała Frejki, ale w jej przypadku to nic nie dało. Będę zaglądać do tego temmatu, jakby co- służę radą albo sprzętem. Pozdrawiam i życzę zdrowia. A, jeszcze jedno- nie martw się!! Ważne że wada została szybko wykryta, masz pewność że leczenie nie potrwa długo. A pomyśl sobie co by mogło być, gdyby zostało to wykryte za późno... Widziałam i takie dzieci. Ale się rozpisałam. Spadam. Irenka
bena
2006-02-19
20:55:07
Email
Isia dzieki WIELKIE!!!Z checia skorzystam z Twoich rad i numeru gg. Jutro idziemy z Mileną do ortopedty i wtedy sie okaze co dalej.Tez sie pocieszam ze w rezultacie wszystko bedzie, bo wczesnie wykryte. Dam znac jutro.POZDRAWIAM GORACO
bena
2006-02-22
19:31:17
Email
Bylysmy z Milena u ortopedy. Tym razem diagnoza brzmiala IIc na prawy i lewy staw biodrowy. Z tego co zdązylam przeczytac nie jest to jeszcze podwichniecie ani zwichniecie, ale juz wymaga leczenia. Dostalismy poduszke Frejki, ktora Milka dzielnie znosi.Jedynym odczuwalnym minusem sa czeste wymioty lub ulewanie. Za Twoja DOBRA rada Isia(wielkie dzieki) wybieramy sie jeszcze na konsultacje do innego lekarza...z zapytaniem czy nie lepsza-bardziej skuteczna nie byla by szyna Koszli. Pozdrawiam goraco....
Isia
2006-02-23
07:04:48
Email
Cieszę się że mogłam CI jakoś pomóc, Bożenko. Jakby co- wal jak w dym do mnie. Możemy poszukać potrzebnych Ci informacji w necie albo po prostu pogadać jak będziesz tego potrzebować. Pozdrawiam Cię serdecznie, a Milenkę całuję w czubek noska.
bena
2006-02-24
19:32:26
Email
Isia, umowilam sie na wizyte u znajomego-dobrego ortopedy na piatek. Z tego co na razie nieoficjalnie sie dowiedzialam od niego, to ze jest zasada wsrod lekarzy ze do 3 miesiaca zycia nie daje sie Szyny tylko wlasnie poduszke.Dziwne...dam znac po wizycie.pozdrawiamy
Isia
2006-02-25
10:20:40
Email
Do trzeciego miesiąca powiadasz? No nie wiem, nie słyszałam o tym. Możliwe. Czekam na wieści od was. Buziaki dla Milenki, pozdrawiam.
bena
2006-03-11
20:32:18
Email
Wybralam sie na konsultacje z corka do innego ortopedy. Zrobil nowe usg i stwierdzil ze jedno bioderko Milena ma miedzi IIb/IIc a z drugim jest troche lepiej... Nadal nie wiem dokladnie jak dlugo bedzie na ta poduszke skazana, mam tylko nadzieje ze sciagniemy ja jeszcze przed wakacjami. Poradzil aby za pomoca rzepow zrobic takie wiazanie ktore spowoduje ze nogi( kolana) beda przywiedzone do gory. Jeszcze tego nie zamontowalam wiec nie wiem jak bedzie sie z tym czula Milena...boje sie bo juz czasem denerwuje sie gdy jej zakladam poduszke:(pozdrawiam goraco
bena
2006-04-12
21:53:34
Email
Witajcie!!!Dzis bylismy na kontroli bioderek...po 2 miesiacach noszenia tej poduszki...poprawilo sie na I b...jestesmy szczesliwi. Musimy jeszcze zmienic ja na wieksza i ponosic przez 6 tygodni...potem moze bedzie cud i juz nie...Oby zdażyc do lata;) pozdrawiam
Isia
2006-04-13
11:10:23
Email
Bena- moje serdeczne gratulacje że się poprawia!! Niech moc będzie z wami!!

bena
2006-04-15
22:45:11
Email
Isia, ja trzymam kciuki za WAs....zobaczysz ze niedlugo sie juz od TEGO uwolnimy...i nasze cory beda nareszcie swobodne:)
bena
2006-05-20
20:48:24
Email
Isia koniec Waszej meczarni:):):)Strasznie sie cieszymy:)i zyczymy wam dlugiego niczym NIESKREPOWANEGO zycia...w szczesciu i radosci:)
bena
2006-05-20
21:13:18
Email
....Szczegolnie dla Wiki:):):)duze buziaki...P.S. My w poniedzialek do kontroli:)
Isia
2006-05-21
22:22:38
Email
Bożenko trzymam kciuki teraz ja za was. Dzięki za wszystko!
bena
2006-05-23
21:02:43
Email
Jestesmy juz wolne...:) i szczesliwe!!! 3 miesiace...dlugie miesiace...teraz zarowno Milena jak i ja uczymy sie zyc bez niej...pozdrawiam Cie Isia goraco:) Buziaki dla Wiki:) Teraz do przodu!!
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum