szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Maluszki sierpień 2005


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna
Napisano: Treść:
martusieg
2006-07-06
Email
Czy jest gdzieś forum mam maluszków z sierpnia 2005? Szukałam i nie mogłam znaleźć. Jeśli nie to napiszcie, jak się mają Wasze niemal roczne pociechy, co Was martwi, co cieszy etc. Pozdrawiam wraz z Maksiem (ur.9 sierpnia 2005)
martusieg
2006-07-18
08:59:28
Email
Z zasypianiem mojego Maksa jest dłuższa historia. Po pierwsze, od samego początku nie lubił swojego łóżeczka (oczywiście to moja wina, bo go ciągle zabierałam na swoje). Ma problem nawet żeby w nim się pobawić a co dopiero usnąć. Poza tym próbowałam nauczyć go samodzielnego zasypiania metodą Febera, czy coś w tym stylu. Nie miałam siły, on tak się męczył, że i tak w końcu lądował przy cycu. Tak miotaliśmy się dłuższy czas, skutek taki, że Maksio nienawidzi łóżeczka jeszcze bardziej. Postanowiłam przyzwyczajać go powoli (teraz już muszę bo od września idzie do żłobka). Zaczęłam od tego, że kładę się z nim na łóżku, przytulam, ma smoczka, i albo nucę jakąś kołysankę albo delikatnie nim kołyszę. I w ten sposób zasypia szósty dzień, bez cycy ale z mamą ;) Potem go odkładam do łóżeczka. Jako kolejny planuję siedzieć przy nim i usypiać (tak po tygodniu), a potem włożyć do łóżeczka i usypiać. Zobaczymy czy się uda. Przyznaję na własne <życzenie> mam teraz taki problem, wcześniej było mi wygodnie by zasypiał przy cycy. Może coś Cię zainspiruje do znalezienia metody na zasypianie Waszej Malutkiej. Pozdrawiamy!!
Isia
2006-07-19
11:25:48
Email
Wiki lubi swoje łóżeczko, bawi się w nim.. Tylko problem jest w tym, że ona nie toleruje smoczka...
martusieg
2006-07-19
22:15:10
Email
To zazdroszczę, zarówno tego, że Wiki lubi łóżeczko, jak i braku smoczka! Bardzo chciałam by Maksiu nie używał smoczka (sama wiele lat byłam stałą pacjentką ortodonty), ale nie dało się, jak miał 3 m-ce ssał wszystko, łącznie z kciukiem i dałam smoczka. Teraz ma go tylko do zasypiania, ale też będzie trzeba z tym skończyć :) Zasypianie idzie zgodnie z planem, gorzej z piciem mleczka z butli, wymyślam co chwilę nowe sposoby. Pozdrawiamy!
Isia
2006-07-20
19:09:14
Email
Jak mi się nic nie chce... Marta, powiedz jak planujesz pierwsze urodzinki synka!! Bo ja biję się z myślami, dobrymi chęciami i zdrowym rozsądkiem. Coś niecoś udało mi się już wymyślec, ale może podpowiesz mi jakąś propozycję ciepłego dania? No i łamię sobie głowę nad dekoracją pokoju i stołu. Help!
martusieg
2006-07-24
22:13:50
Email
Witaj Isiu! Szczerze mówiąc zastanawiam się nadal co dokładnie podam na roczek i jak to wszystko zorganizuję. Na pewno przygotujemy wszystko sami, nasi rodzice i rodzeństwo przyjeżdżają tylko w charakterze . Przyjeżdżają, bo mieszkamy w innych miejscowościach. Na pewno nie będę robiła obiadu, tylko "kawę" i poźniej kolację. Tort zamówię, upiekę do tego jakieś ciasto, chyba sernika i jakieś jeszcze jedno. Myślałam o deserze, ale rezugnuję bo nie będą jedli torta. Będzie dmuchanie świeczki i wyciąganie przedmiotu i szampan oczywiście. Na kolację przygotuję sałatkę z serem feta (ulubiona męża) taką sezonową z pomidorami, ogórkami może kukurydzą, albo ugotowanym kalafiorem, kapustą pekińską - co kto lubi i ma w domu :), do tego jeszcze jakąś bardziej tradycyjną sałatkę (np.z szynką). Oprócz tego mięsa - roladki z piersi kurczaka, jakieś kotleciki z mielonego i schabowe nadziewane warzywami i zawiązane jak woreczki - przepis mam od teściowej, efektowne i smaczne. Tyle na razie wymyśliłam, dalej będę komibnować. U mnie będzie imprezka na 12 dorosłych osób + dwa maluszki. Na chrzciny też sami wszystko robiliśmy i przesadziłam z ilością, więc teraz muszę to mieć na względzie. Co do wystroju, to może będą jakieś baloniki, Maksiu lubi się nimi bawić, ale to muszę jeszcze przemyśleć. Maluszek zaczął wreszcie wypijać troszkę mleczka modyfikowanego, na razie troszkę więcej dodaję wody, ale pije. I ma piątego ząbka! Nawet go nie zauważyłam :( Pozdrawiamy serdecznie i też czekam na pomysły odnośnie roczku!!
martusieg
2006-07-24
22:17:09
Email
Rodzice i rodzeństwo przyjeżdżają charakterze gości - zjadło mi końcówkę;) Pozdrawiamy!
Isia
2006-07-27
11:32:44
Email
Witaj Marto! Widzę, że masz ambitne plany kuchenne.. Ja nie będę szaleć, bo kto to wszystko zje? U nas w miarę OK, tylko ostatnio Weronice szwankuje funkcja "sen". Buziaki!
martusieg
2006-07-30
20:42:42
Email
Przeanalizowałam menu, o którym myślałam na roczek i zdecydowanie je zredukuję. Napisz mi Isiu, jeśli możesz, jaką masz zamiar zrobić dekorację na imprezkę Wiki (pisałaś o tym przy temacie roczku) a ja nie mam pomysłu. Maksio wreszcie przekonał się do mleczka modyfikowanego, oczywiście nadal pierś jest ważna, ale pije też tamto. Już się bałam, że nigdy nie zacznie go pić. Pozdrowienia i całuski dla Malutkiej!!
Isia
2006-08-01
19:07:11
Email
martuś- dekoracja nadająca się do konsumpcji, pomijając balony oczywiście. Balony po ścianach, a w centrum będzie stół. W centrum stołu tort i.. rozsypane po obrusie (koloru obrusa jeszcze nie wymyśliłam) cukereczki typu lentylki, kolorowe M&M'sy, żelki w kształcie zwierzaczków... Myślałam początkowo nad rozsypaniem na stole confetii, ale wizja Weroniki wcinającej ozdoby lekko mnie przeraziła. Stąd pomysł opisany wyżej. A propos menu- mam fajny przepis na sałatkę, prosty jak budowa cepa (czyli w sam raz dla mnie). Pozdrawiam Cię gorąco i przepraszam za przerwę w dialogu. Buziaki!
martusieg
2006-08-02
19:38:34
Email
Pomysł na dekorację jest rewelacyjny, gratuluję! Chętnie wykorzystam, ale chyba dopiero za rok, Maksiu by siedział przy stole tak długo, aż by wszystko zjadł (jeśli to by było confetti, też by mu smakowało :)). Słodycze i owoce tylko to by mogło dla niego istnieć. My imprezkę robimy dopiero 13, jeszcze chwilka na pomysły. Pozdrowienia i całuski!
Isia
2006-08-05
12:11:21
Email
My robimy 12...To już za tydzień.. właśnie sobie to uświadomiłam! O rany, jak ten czas leci!!
Asiunia81
2006-08-06
12:23:06
Email
Witam!Ja również jestem mama sierpniowego maluszka 2005 roku.Jagódka urodziła się 13 sierpnia.Już za tydzień roczek tak ten czas zleciał.Pozdrowienia dla sierpniowych mam!
Asiunia81
2006-08-06
12:44:37
Email
Chciał dodać że Jagódka ma osiem ząbków jeszcze nie chodzi ale raczkuje i wstaje gdzie tylko jej się uda.Myśle że niedługo zacznie chodzić.Jest pogodnym dzieckiem zawsze uśmięchnieta i skora do zabawy.Buziaki dla waszych pociech.
martusieg
2006-08-06
13:40:44
Email
Witamy Jagódkę i Mamusię! Nam wszystkim ten rok minął zadziwiająco szybko. Pozdrawiam i scikam Malutką!
Isia
2006-08-06
18:08:10
Email
Ja też witam w naszym gronie Jagódkę i jej mamę.. Mamusię równolatkę ze mną- wnoszę po nicku.. Ten tydzień będzie dla nas wyjątkowy, dziewczyny...
Isia
2006-08-06
18:16:22
Email
Tak mi przyszło do głowy... A może z okazji ukończenia roczków naszych pociech kilka wspomnień? Bo chyba żadna z nas o tym nie pisała... No więc, świecąc przykładem, ja zacznę: Termin miałam na 7 sierpnia. Wiki urodziła się 12 sierpnia przez cesarskie cięcie po 14 godzinach i zatrzymaniu akcji porodowej. Ważyła 3900, mierzyła 54 cm i dostała 10 punktów Apgar. To moje pierwsze dziecko. Od początku pragnęłam karmić piersią, udało się i udaje się do dziś. No! Teraz wy!!
martusieg
2006-08-06
22:17:20
Email
Ja natomiast miałam ciążę, na którą musiałam uważać. Miałam termin na 27 sierpnia, 5-go pojechałam na kontrolę, bo czułam się dziwnie i trafiłam do szpitala na obserwację. Rano 9-go mnie wypisali (było małe rozwarcie), w drodze do domu czułam, że chyba się coś zaczyna :) ok 16.30 pojechaliśmy znów do szpitala i o 19.55 Maksiu już był z nami (poród naturalny). Ważył 2880, 51 cm długości i dostał 10 pkt w skali Apgar. To był początek 38 tygodnia, więc nie był wcześniaczkiem. Trzy tygodnie temu ograniczyłam karmienie piersią, w tej chwili już tylko . Cieszę się bardzo,że przez niemal rok mogłam go karmić - cudowne doświadczenie i więź. Czekam na opowieści innych mamusiek!
Isia
2006-08-07
14:51:53
Email
Marto, zazdroszczę ci porodu przed terminem. Ostatnie dni oczekiwania są okropne. A bycie "przeterminowaną" ciężarowką na patologii ciąży to już w ogóle masakra...
Asiunia81
2006-08-08
20:25:49
Email
Witam ponownie!Ja miałam termin porodu na 8 sierpnia jednak Jagódka postanowiła urodzić sie 13 sierpnia (może szczęśliwa)w Gnieźnie o godz.8:10 w sobote.Wazyła 3100 i mierzyła 52 cm.
martusieg
2006-08-08
21:13:11
Email
Moim największym marzeniem było donosić maluszka do terminu. Wiedziałam, że wagę miał jeszcze małą i byłam przerażona tym, że już się zaczęło. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Ja rodziłam w Poznaniu -świetna opieka.
Isia
2006-08-08
22:10:28
Email
Jeszcze ja nie napisałam.. Jestem z Krosna na Podkarpaciu. Im bliżej tych pierwszych urodzin, tym więcej emocji i uczuć związanych z tamtym dniem wraca do mnie...
martusieg
2006-08-09
21:22:25
Email
Właśnie dziś minął rok od urodzenia się Maksia. Wiele wspomnień i wzruszeń wiąże się z samymi narodzinami i z całym minionym rokiem. Rok pełen nowych przeżyć, chwil wesołych i przepełnionych niepokojem - wszystko było nowe... A od jutra zaczynamy kolejny rok, mam nadzieję co najmniej tak wspaniały jak poprzedni :)
Isia
2006-08-09
22:06:03
Email
Dopiero teraz znalazłam chwilę czasu.. A więc: Z bukietem róż do Ciebie przyjść nie mogę, by złożyć Ci życzenia!Lecz wzywam los i proszę go: Niech spełnia się dziś Twe najskrytsze marzenia.Tak co roku, o tej samej porze,każdy Ci życzyć będzie co tylko może.Więc i ja korzystając z tej sposobności,życzę Ci wiele szczęścia i radości.By to o czym marzysz się spełniło!A to co kochasz... TWOJE BYłO! MAKSIOWI- WERONICZKA Z MAMĄ ISIĄ

Dorota
2006-08-09
22:21:55
Email
Gorące życzenia roczkowe od Gretki!!!!

martusieg
2006-08-10
15:21:05
Email
Serdecznie dziękujemy za życzenia!!! Uroczystość urodzinkową Maksiu będzie miał w niedzielę, ale wczoraj zachowywał się tak, jakby wiedział, że coś się święci. Tajemniczo się uśmiechał (tak się uśmiecha, gdy ma zamiar coś zbroić) i cały dzień był rozbawiony!!! Pozdrawiamy gorąco!
Isia
2006-08-11
12:24:52
Email
Nie mam czasu, ale myślę o was ciepło!
martusieg
2006-08-12
13:23:49
Email
Kochana Wiki!!! Kiedy róży piękny kwiat rozkwita Dzień urodzin Ciebie wita Wietrzyk niesie Ci życzenia A słoneczko pozdrowienia Zaś, co najważniejsze przecie Żyj sto lat nam na tym świecie! Z okazji Twoich pierwszych urodzinek Życzymy abyś była zdrowa i zawsze szczęśliwa!!! Całujemy i ściskamy mocno -Maksiu z Rodzicami

Isia
2006-08-13
16:23:40
Email
Weroniczka dziękuje za życzenia... Fotki urodzinowe na www.isia23.bobasy.pl! Zapraszamy!
martusieg
2006-08-14
09:49:09
Email
Spóźnione, ale najlepsze życzenia z okazji Pierwszych Urodzinek Jagódki. Byś zawsze była uśmiechnięta i zdrowa, każdego dnia odkrywała kolejną piękną rzecz na świecie i wszystkiego naj... życzy Maksiu z Rodzicami

Isia
2006-08-14
19:24:29
Email
Weroniczka również dołącza się do życzeń dla Jagódki... Marto, jak udała się imprezka urodzinowa???
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum