szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - "Łatwy Plan"


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, następna
Napisano: Treść:
Beth
2006-01-19
Email
Dziewczyny , wprowadzałyście to w życie? Jestem ciekawa z jakim efektem? Ja się męczę od ponad tygodnia, jest dużo lepiej, ale synek jeszcze nie przesypia nocy. Napiszcie, proszę, jak to u Was było.
GraNia
2006-02-01
22:44:16
Email
ja tez poprosze o te ksiażeczkę zyraffowo@wp.pl z góry dziękuje
Karolcia
2006-02-02
11:13:44
Email
Jeśli to jest jeszcze możliwe to i ja również bym prosiła o te dwie książeczki(; karolcia.arka@interia.pl Z GÓRY BAAARDZO DZIĘKUJE(((:!! i pozdrawiam
misia
2006-02-03
12:10:20
Email
Ja próbuję "Łatwego Planu" pięć dni. Jakieś efekty są, ale jest ciężko. Aleks niby jest karmiony co trzy godziny prawie od samego początku, ale jeszcze nie mogę przewidzieć ile zje pokarmu, bo jest karmiony z piersi i z buteki. Dlatego czasem jest głodny wcześniej, jednego dnia zjada więcej, drugiego mniej.Co do spania to żeby zasnął sam w łużeczku muszę przy nim siedzieć i trzymac go za rączkę, czasami pośpiewać kołysanki.Nie wiem czy dobrze robię , bo pewnie się do tego przyzwyczai, ale już to lepsze niż bieganie po domu i lulanie go na rękach, podczas którego i tak płakał. Czasem jeszcze popłakuje i marudzi i muszę go wziąć na ręce, ale jest i tak, że sam wtuli się w kocyk i zaśnie.Zwracam uwagę na ziewanie, bo jak położę go gdy marudzi,ale jeszcze nie ziewa,trwa to trochę dłużej. Średni czas jego zasypiania, to 20-30 minut. Mam nadzieję, że w miarę upływu czasu będzie lepiej,a i tak osiągnęłam dużo bo z mojego syneczka twarda sztuka jest.
IZA_CH
2006-02-03
13:31:24
Email
witam!! jeśli to możliwe ja rónież poproszę o przesłąnie polecanych przez was pozycji. Z góry dziękuję - ichlebosz@op.pl
edzia
2006-02-03
19:43:45
Email
dziewczyny pliz przeslijcie mi 'łatwy plan' z gory dzieuje edytasosnowska@o2.pl
aguska
2006-02-04
22:23:56
Email
witam dziewczyny! bardzo prosze o przeslanie ksiazeczek, od kilku dni moj synek zmienil diametralnie swoje zachowanie , mam problem zarowno z jedzeniem jak i spaniem, dziekuje bardzo!
aguska
2006-02-04
22:25:01
Email
zapomnialam podac maila:) aloboda@op.pl jeszcze raz dziekuje!!!
askawisniewska
2006-02-06
11:24:56
Email
Dziewczyny możecie przesłac mi też te ksiązki
askawisniewska
2006-02-06
11:26:02
Email
Zapomnialam o mailu joanna.wisniewska@pag.com.pl
askawisniewska
2006-02-06
13:23:48
Email
Czesc dziewczyny ja czytalam ksiazke jezyk niemowlat i zaczelam stosowac w zyciu latwy plan i naprawde jestem szczesliwa ze taka ksiazka wpadla mi w rece teraz polecam ja wszystkim nowym matkom. Moje dziecko nauczylo sie ze po jedzeniu ma troche aktywnosci pozniej ma spac. wiem kiedy bedzie chciala jesc i spokojnie moge z nia wychodzic na spacer czy na zakupy. Zdarza sie ze nie zawsze spi tak jak to w ksiazce opisuja bo ma czasto kopki ktore sa objawami kolki itd itp. Ale nie musza ja kolysac godzinami zeby na godzine usnela. wystarczy ze po aktywnosci ja troszke uspokoje przytule ukolysze i klade do lozeczka gdzie zasypia. Caluski dla wszystkich
askawisniewska
2006-02-06
13:32:15
Email
jesli macie jakies pytania to czekam:-)
aga
2006-02-06
15:19:06
Email
no to ja też poprosze,bo już rady nie daję..aga.hejmann@neostrada.pl
aguska
2006-02-06
17:57:29
Email
bardzo dziekuje za ksiazki! teraz tylko sie brac za czytanie! a potem za wprowadzenie w zycie!
joanna
2006-02-06
20:20:50
Email
Widze, ze te e-ksiazeczki ktorach piszecie ciesz sie wielka popularnoscia.Dopiero w czerwcu zostane mama, ale jak to taki "plynny" towar, to prosilabym bardzo ktoras z Was o przeslanie mi tychze dwoch pozycji. Z gory bardzo,a le to bardzo dziekuje. E-Mail: joannaziegler@online.de
madzia7777
2006-02-10
11:58:06
Email
Mam prośbę, czy mogę prosić o przesłanie mi na maila e-wersję "Uśnij wreszcie", bo mój synek /1,5m-ca/nie chce spać, ani w dzień, ani w nocy!pomocy liczę na was niech któraś z was mi ją prześle dziękuję z góry-niwyspana madzia mój mail: mskolanek@op.pl
bradek241
2006-02-16
22:35:25
Email
jeśli to możliwe to też poprosze o obie e-książeczki: brandt@autograf.pl
MAGDA77
2006-02-17
08:54:52
Email
wiecie co? moja zuzia tez sie chyba nie nadaje do latwego planu :-( probowalam przez tydzien jakos szlo, potem tatus uspil ja w wozku i koniec ...a teraz juz nie mam nerwow zeby zaczynac od poczatku:-( przynajmniej odzwyczaila sie od jedzenia w nocy co 2 godz. ale z zasypianiem to mamy problemy ...po prostu zasypia jedzac i koniec!!!! a jka stosowalam zasypianie samodzielne to moje dziecko ochryplo po 2 dniach, zasypialo zmeczone placzem (na rekach byl jeszcze wiekszy krzyk!wiec podnoszenie z lozeczka nic nie dawalo- ona na rekach nie usnie i nie uspokoi sie)a ja bylam klebkiem nerwow.... chyba nie o to chodzi!! a teraz ida zeby i jest koszmar , mysle ze to minie (za jakis czas) staram sie byc wyrozumiala hehe mam nadz ze mi na dlugo starczy cierpliwosci:-) ostatnio obudzila sie o 1:00 i zaczela zabawe ...oj nameczylam sie godzine zeby ja uspokoic ...a o 3 od nowa ...jedzenie nie pomaga, picie z butelki tez. Jak sie obudzi w nocy to kweka , nie podchodze w nadziei ze sie sama uspokoi ale za chwilke jest placz coraz glosniejszy , no to wstaje zeby dac smoczka- jak podejde i mnie zobaczy to sie usmiecha, jak odejde to wypluwa smoczek i placz, podam smoczek to mnie zauwazy i juz po spaniu. Macha rekami,lapie mnie za dlonie. Branie do lozka tez nie pomaga - raz sprobowalam, bo juz nie mialam sily stac przy lozeczku- to bylo jeszcze gorzej. Dodam ze zuzia ma 6,5 mies. i wieczorem wcina butle 210 - 240 ml- przy ktorej usypia. jak ja nakarmie z piersi w nocy to jest przesikana :-(. Mam ksiazke jezyk niemowlat ale chyba moje dziecko sie nie nadaje do tych zalecen .....

beti31
2006-02-22
16:47:29
Email
proszę o przesłanie mi tych dwóch książeczek mg666@wp.pl z góry dziękuję
Goga66
2006-02-22
16:58:58
Email
Moja Zuzka też nie uspokaja się kiedy biorę ją na ręce i jest zaparta i uparta w płaczu. Na razie dałam sobie spokój :( Zasypia przy piersi i w nocy się wciąż budzi. Poczekam jeszcze i spróbuję za jakiś czas Lilypie Baby Ticker
beti31
2006-02-22
17:58:15
Email
moja Dominika ma juz 18 miesiecy i jeszcze nie przespala nocy!!! prosze przyslijcie mi te książki.
Goga66
2006-02-22
18:17:11
Email
już Ci przesłałam :)
Hanula
2006-02-23
19:33:59
Email
Bardzo proszę o przesłanie mi tych dwóch książeczek, moja Wiki się budzi co dwie godzinki :(( Z góry dziękuję :) hania@p-net.pl
Gabi m
2006-03-16
15:00:25
Email
No i jeszcze ja poproszę o te dwie książeczki gabriela_mlynska@op.pl
an12etka
2006-06-22
13:18:26
Email
Witajcie ja również bym bardzo prosiła o przesłanieśpij wreszcie, bo jakoś ta moja mała z łatwego Planu nie chce skożystac
an12etka
2006-06-22
18:27:51
Email
witajcie prosze również o przesłanie uśnij wreście oraz łatwy paln z góry dziękuje pozdrawiam
Jahozna
2006-07-01
21:56:32
Email
Czesc czy moglabym rowniez prosic o przeslasnie ksiazki Usnij wreszcie? pozdrawiam serdecznie
lidiamital
2006-07-01
22:00:26
Email
Dziewczyny mnie też proszę! lidiamital@onet.eu z góry dzięki pa!
lidiamital
2006-07-01
22:02:38
Email
Dziewczyny mnie też proszę! lidiamital@onet.eu
Asia27
2006-07-11
20:25:53
Email
Cześć! Mam prośbę czy któras z Was mogłaby mi przesłac te dwie książki. Podaje maila jwinia@wp.pl z góry serdecznie dziekuje. Z chęcią poczytam, moze cos mi sie przyda :)))
eryka.i.emma
2006-07-18
15:32:54
Email
ja rowniez przeczytalam te ksiazke. w pierwszej chwili zachwycilam sie nia ale po jakims czasie doszlam do wniosku ze to lipa. baba uwaza, ze jej metoda sprawdza sie w przypadku kazdego dziecka, ale czy to waszym zdaniem mozliwe? ja schowalam ksiazke gleboko. nie mamy wiekszych problemow. uwielbiam jak emmusia zasypia na mnie (najprzyjemniejszy relaks po calym dniu) i szczerze mowiac nic nie mam zamiau zmieniac. faktcznie dobre w tej ksiazce jest zwrocenie uwagi na rozpoznawanie placzu i potrzeb dziecka. moja coreczka (5 tyg) jest glodna co 2 h i zasypia pod koniec jedzenia i nic nie jest w stanie tego zmienic, wiec olewamy latwy plan :)
pinkie
2006-07-18
21:47:24
Email
Tak, jedyne co mi się przydało z tej ksiażki to rozpoznawanie odruchów dziecka. I to, ze trzeba je traktować z największym szacunkiem (mówić, komentować wszystko, co mamy zamiar z nim robić). Synek zasypia przy cycu, czasami już go nie podnoszę do odbicia, bo jak się rozbudzi to trzeba go znowu przystawić i robi się błędne koło. Szkoda, ze Tracy nie ma na naszym forum...
Eryka
2006-07-18
22:15:53
Email
Dziewczyny! Kacper ma 9,5 miesiąca. Do tej pory usypiał przy piersi w naszym łóżku, a potem go przenosiłam. Bywało już tak, że przesypiał całą noc, ale zazwyczaj raz się budził na papu. Nie umie ssać butelki i je w nocy tylko pierś. Ostatnio wzystko się pozmieniało. (Odkąd pewnie zaczął się przemieszczać i podnosić). Wieczorem possie pierś i o spaniu ani mowy. Zaczyna raczkować, wspina się , wstaje. Zaczęłam stosować metodę Tracy Hogg. Nakarmię go (dam łyżeczka kaszę i podam jeszcze pierś, żeby się poprzytulał), pobawi się trochę, a potem kładę go do łóżeczka. Oczywiście zaczyna sie wstawanie. On się podnosi, a ja go kładę i tak w kółko wiele razy. Po ok. 20 razach mały zaczyna być coraz bardziej zmęczony, wstawanie sprawia mu trudność, przewraca sie, stęka, zaczyna marudzić i popłakiwać, ale za każdym razem jak wstanie to go kładę. W końcu zaczyna się płacz i krzyk. Mały juz nie wstaje tylko sie drze w niebogłosy jak leży.Podnoszę go i przytulam. Odrazu sie uspokaja i pochlipuje, więc znów go do łóżeczka. On jak tylko czuje, że go opuszczam to zaczyna krzyczeć i łape mnie rączkami:( To najtrudniejsze, bo człowiek nie może znieść tego płaczu. Głaszczę go po policzku, włoskach. I znów podnoszę. Acha i ja jeszcze cały czas mu śpiewam jakieś melodie, kołysanki (również wtedy, gdy jest jeszcze spokojny; jak wrzeszczy to śpiewam głosniej). Kacperek w końcu usypia. Nie wiem jak ta metoda ma się do wszystkich dzieciaczków, ale mam wrażenie, że u nas skutkuje. Wczoraj uśpienie małego zajęło mi wiecej czasu niż dzisiaj. Zobaczymy jak będzie jutro. Wiem, że muszę go nauczyć usypiać bez piersi. Nie zamierzam jeszcze kończyć karmienia, ale lepiej mieć świadomość, że dzidzia nie potrzebuje bezwzglednie mnie do zaśnięcia. Noszenie na rękach i usypianie w ten sposób też odpada, bo synek już sporo waży i na dłuższą metę byłoby to niezbyt dobre. Pozdrawiam Was serdecznie. Życzę maluszkom dobrych snów:)
eryka.i.emma
2006-07-18
22:52:22
Email
no pinkie w 100% zgadzam sie. po jaka cholere mam ja budzic jak sie naje? a tak powinno byc wg tej baby :] jak zaczynam miec watpliwosci czy moze powinnam zmienic nasze zycie i dopasowac do latwego planu, wyobrazam sobie jak ta cala hogg wyglad: no i wyobrazam ja sobie jaka taka angielska paniusie co bez zegarka wie o ktorej wypada 5 o'clock :]
sylwia
2006-07-18
22:59:42
Email
Nie wiem jak zatytułowany jest ten program, ale Tracy Hogg możecie oglądac co sobotę na dwójce tak między 10.30 a 13, nie pamietam teraz dokładnie, ale jak sprawdzę to wam podam.
pinkie
2006-07-18
23:43:11
Email
"Zaklinaczka dzieci" - Tracy wygląda całkiem nieźle. Lubię oglądać ten program. Jej metody działają (a może to tylko dla tv). Bardzo chciałabym, zeby powiedziała mi,co robię źle
basienka25
2006-07-19
07:54:45
Email
Eryko, ja tez nauczylam zasypiac moja Ole metoda Tracy.U nas nauka trwala ok tygodnia.Teraz klade ja do lozeczka w odpowiedniej porze, ona pogada cos tam do siebie, pare minut i spi.Ale poczatki tez byly trudne:)
Eryka
2006-07-19
15:42:14
Email
Basieńko! Cieszę sie, że Twoja Oleńka zasypia już spokojnie. Jest z lutowych dzieciaczków (o ile dobrze pamiętam). My jeszcze do tego nie doszliśmy, bo nie zawsze byłam konsekwentna:( Czasem podawałam pierś i synek usypiał w ciagu paru minut. Żałuję, że dopiero teraz próbuję przyzwyczaić synka do samodzielnego zasypiania (ma 9,5 mies.). Ze starszym dzieckiem trudniej:( Fajnie, że Tobie się udało. Myślę, że u nas też będzie dobrze. Pozdrowienia dla wszyskich mamusiek i dzieciaczków:)
basienka25
2006-07-19
18:39:09
Email
Eryko, napewno sie uda.To prawda ,ze starsze dziecko trudniej do tego zasypiania przyzwyczaic.Ja postanowilam byc konsekwentna jak juz podjelam ta decyzje.I postanowilam, ze nie dam jej juz spac przy cyccusiu.I wiesz co?? Teraz to mi jakos dziwnie:)Jakby czegos mi brakowalo.Tak lubilam te chwile, patrzec na jej buziulke jak spi wtulona w piers:)Ale wiem, ze to dla jej dobra.Przeciez ona inaczej nie chciala spac.Postanowilam nauczyc ja zasypiac w lozeczku, bo niedlugo wracam do pracy i wiem ze bylby problem ze spaniem.No ale teraz mam nadzieje, ze nie bedzie.Zycze powodzenia w nauce:))
basienka25
2006-07-19
18:39:57
Email
Ale karmienia piersia nie zamierzam jeszcze konczyc:)))
Eryka
2006-07-20
21:18:13
Email
Dziękuję Basieńko! Dziś było już o wiele lepiej. Mały wstał sam tylko 7 razy zanim zaczął plakać, a z moim podnoszeniem było tego gdzieś 12 razy. CZyli nie przekroczyliśmy nawet dwudziestki:) Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Basiu! Powiedz mi jeszcze czy Ola Cię widzi podczas usypiania. Chodzi mi o to czy stoisz przy łóżeczku, czy coś nucisz, głaszczesz ją? Czy raczej wychodzisz z pokoju? Co do karmienia piersią to aż się dziwię, bo nigdy nie mialam na tyle pokarmu, żeby odciągać, piersi nie są przepełnione, ale dalej mleko jest. Wczoraj nawet przy karmieniu jedną piersią z drugiej samo leciało. Wiesz ja też lubie patrzeć jak synek ssie. Karmię ok. 4 razy. Mam wrażenie, że Kacperek traktuje teraz moje mleko bardziej jako picie niż jako jedzenie (je już dużo różnych rzeczy). Pozdrawiamy serdecznie - Eryka i Kacperek:)
basienka25
2006-07-21
10:30:38
Email
Eryko, jak Ola zasypia mnie nie ma w pokoju.Czasem podgladuje z progu co ona w tym lozeczku wyprawia( przewraca sie na boki, tacza sie po calym lozeczku:)), ale ona mnie nie widzi.Chociaz dzis:)rano polozylam ja na drzemke do lozeczka, a sama polozylam sie na lozku rozwiazywac krzyzowki, no i musze powiedziec, ze nie zrobilo to na niej duzego wrazenia, popiszczala chwilke, przewrocila na brzuch i usnela:))Ale w nocy jaki numer! Obudzila sie na karmienie ok 2, nakarmilam ja, w tym czasie kopala mnie noga w brzuch, chyba zebym nie usnela:))I po jedzeniu piekny umiech pojawil sie na jej buzce i gugu, ga,gugi.Zadnego sladu snu.Pomyslalam, no fajnie, koniec spania.Ale odlozylam ja do lozeczka, poszlam do lazienki, wracam a tu Ola juz ma zamkniete oczka, haha.
Eryka
2006-07-22
23:21:38
Email
To fajnie, że Ola usnęła w nocy bez problemu. My też musimy się pochwalić. Kacper zasnął dziś bez płaczu. Pokręcił się po łóżeczku, z 5 razy wstał, chyba ze dwadzieścia podniósł się tylko do siadu, w końcu już się nie podnosił tylko przytulił do podusi, pogaworzył i zasnął:) Super!!! Mam nadzieję, że będzie już coraz lepiej. W nocy budzi się jeszcze raz na karmienie. Gdy nauczy się samodzielnie zasypieć popróbuję metod Tracy Hogg w nauce przesypiania całej nocy (Kacper jest już duży i mam wrażenie, że budzi się nie z głodu tylko po to żeby się poprzytulać). Ale nie wszystko naraz. Pytałam o to czy zostajesz z Olą w pokoju, bo raczej nie chcę zostawiać synka. On wstaje w łóżeczku i boję sie, żeby się nie przewrócił i nie potłukł o dranki. Pozdrawiam serdecznie:)
Eryka
2006-07-24
14:18:01
Email
A u nas kolejny krok do przodu. Wczoraj Kacper usnął bez płaczu. Podniósł się do siedzenia tylko 5 razy. Nie wstawał. Przytulił się do podusi, troche pokręcił i usnął. Wszystko to moze trwalo 15 minut albo jeszcze mniej(choc Tracy pisze o 20 min.). Super. Bardzo sie ciesze i pozdrawiam wszystkie mamusie
basienka25
2006-07-24
15:03:37
Email
Wiesz, Eryko ,u nas wczoraj był jakiś bunt.Jak kładłam Olę czy to na drzemkę czy na wieczór już spać, zanosiła się dzikim płaczem.Nie wiem co sie stało.Dzis znów normalnie, troszkę pogada do siebie i zasypia.Co to było wczoraj, to nie mam pojęcia:)
pinkie
2006-07-24
17:09:58
Email
Dziewczyny, a rozszyfrowałyście typ swoich dzieciaczków wg ksiażki? Mój to pewnie wrażliwiec: budzi sie z płaczem, boi się hałasów, drażni go światło, denerwuje sie jak rozmawiam podczas karmienia, w ogóle nie lubi jak go karmię gdzieś indziej niż w jego pokoju, nie znosi mokrej pieluchy, nie cierpi spacerów. Dopiero przyzwyczaił sie do kąpieli i mycia pupy pod kranem. Mam jeszcze pytanko. Tomuś budzi się w nocy równo co 3 godz na jedzenie: 21.00, 00.00, 3.00, 6.00. Z którego karmienia go najpierw odzwyczajać?
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum