szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - Miesiączka po porodzie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
Anula
2006-01-28
Email
Mam pytanie dotyczące pierwszej po porodzie miesiączki. U mnie pojawiła sie po 8 miesiącach (bardzo skąpa), potem były 2 miesiące przerwy, a teraz trwa już 10 dni, jest średnio obfita i cały czas pojawiają się w niej skrzepy i raczej nie zapowiada się na jej koniec. Czy Wy równiez miałyście podobnie? A może powinno mnie to zaniepokoić?
Basia 26
2006-04-03
07:00:17
Email
Pela no ja się nastawiałam, że tak z pół roku to spokój będę miała... no i własnie niby się cieszę, ze wszystko bez problemu wróciło do normy, ale z drugiej strony to też wolałabym mieć to jeszcze z głowy i za 6 miesięcy dopiero o tym myśleć. i drażnią mnie opisy we wszystkich książkach, ze U WSZYSTKICH kobiet karmienie piersią zatrzymuje miesiączkę... wrrr... a co do bolesności miesiączek, to ja miałam bardzo bolesne, koszmar... ale odkąd zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Minulet, to problem się skończył. Boleści prawie żadne, a i okres mniej obfity, także dyskomfort zminimalizowany. no a jak chciałam dzidzie, to tabletki odstawiłam i po 5 miesiacach postarałam się o Miłosza:) no i nie było żadnych problemów:)
moni
2006-04-06
14:48:21
Email
Hej!Ja w końcu dostałam tą zarazę,tzn.miesiączkę.Piszę w końcu bo już się zastanawiałam nad kolejnym imieniem dla dzieciątka.Uff ale ulga.Zaraza bo była tak obfita że przebierałam się co godzinę,dosłowie bielizna i spodnie.Bałam się że to jest krwotok ale na szczęście nie.Położna uświadamiała mnie że miesiączka pojawia się miesiąc po odstawieniu dziecka od piersi.U mnie dokładnie tak wypadło bo karmię teraz Piotrusia butlą.
aga
2006-04-17
08:59:15
Email
hej!ja karmię piersią i też nie mam miesiączki,a Maja ma już 10,5 m-ca..moja teściowa (co to wszystko kurde wie najlepiej) wmawia mi,że to nienormalne,bo ona to dostała szybko,itp. bzdury...mój gin powiedział,że jego żona nie miała rok,i że martwić się nie muszę..pozdrawiam wszystkie mamuśki:)
andzia_01
2006-04-20
10:19:49
Email
Hej! Moja Agatka ma 2,5 miesiąca a ja wczoraj dostałam okresu...Karmię tylko i wyłącznie piersią, a od 2 tygodni przyjmuje Cerazette. Byłam wczoraj totalnie zaskoczona i niezbyt zachwycona, ale cóz...Dodam, ze jak urodziłam Michałka to miesiaczke dostałam miesiac po odstawienia go od piersi a karmiłam go ok. 1 rok. I tez brałam Cerazette...
21Aneta
2006-04-20
11:13:46
Email
andzia jak ja zaczęłam brać cerazette to też po dwóch tygodniach miałam krwawienie i wydaje mi się,że to nie jest naturalny okres tylko reakcja na hormony. Teraz od dwóch miesięcy nie biorę cerazette, jestem 7 i pół miesiąca po porodzie i... dziś dostałam okres. Taki prawdziwy, babski, krwistoczerwony okres :) Mówię Wam, że czułam, że go dostanę. Od tygodnia miałam takie pryszcze na twarzy jakich już od 17 miesięcy nie miałam.. Ohyda :) Ale że dostałam okres to się cieszę, teraz już wiem, że mój organizm zacznie funkcjonować prawidłowo (bo przecież baba powinna mieć ciocię) :) NO i wiem, że nie jestem znowu w ciąży, haha. Ale wiem też, że będę musiała o wiele bardziej teraz uważać..
21Aneta
2006-04-20
11:17:54
Email
(a odstawiłam cerazette po czterech miesiącach brania bo okropnie się po nich czułam... teraz musi wystarczyć prezerwatywa - przynajmniej nie ma efektów ubocznych - chyba że pęknie hihih ) Sorki dziewczyny - pisze w nawiasie żeby tematu nie zmieniać :)
andzia_01
2006-04-20
14:22:23
Email
Hej Anetko! Tez myśle sobie, ze to na pewno jest reakcja na hormon, ale u mnie wygląda to jak najprawdziwszy okres: krwistoczerwony...I przed nim miałam objawy "poprzedzające"-takie jak przed miesiączką... Ja tez nie najlepiej toleruję te Cerazetki, ale inna antykoncepcja nie wchodzi na razie w rachubę, a już szczególnie prezerwatywa../podczas zabezpieczania się prezerwatywą "powstała" Agatka-własnie wtedy kiedy odstawiłam od piersi MIchała, miała byc troche wieksza róznica wieku miedzy dziecmi i przyznam ze nie byłam wtedy zachwycona, ale teraz w sumie ciesze sie ze tak wyszło-tyle ze chyba rozumiesz moje uprzedenie co do prezerwatyw:) trzeciego dzieciaczka na razie nie planuję/ . Zobaczymy jak to dalej będzIe z tą miesiączką...Pozdrówka! też jestem Aneta
polishgirl
2006-05-04
21:41:13
Email
Dziewczyny, mam pytanie czy żeby zacząć brać Cerazette trzeba dostać okres. Bo ja jestem 2 miesiące po porodzie, lekarz powiedział że juz mam owulacje wiec musze uważac, przepisał mi Cerazette, ale w ulotce wyczytałam że zacząc pierwszą tabletke w pierwszym dniu okresu, ale ja jeszcze okresu nie dostałam i z tego co czytam , to moge dostać za kilka miesięcy, czy mam więc czekac z braniem pigułek,jak to jest?
andzia_01
2006-05-10
12:36:53
Email
Cerazetki w czasie karmienia piersia zaczynasz przyjmowac dowolnego dnia /nie czekasz do okresu, bo własciwie karmiac piersia mozesz nie miec miesiaczki, a tutaj chodzi o zabezpieczenie sie własnie w czasie karmienia piersia/. Podczas przyjmowania Cerazetek niezmiernie wazne jest przyjmowanie ich codziennie o tej samej godzinie /maksymalnie 2 godz. mozna spóxnic przyjecie pigułki, jesli przerwa wyniesie dłuzej to przez kolejne 7 dni nalezy sie dodatkowo zabezpieczac/. Tabletki te przyjmujesz ciagle przez 28 dni i potem zaczynasz kolejne opakowanie bez przerwy itd. Dziwi mnie ze lekarz nie wytłumaczył Ci jak przyjmowac te pigułki, przeciez jest to wazne...Aha, jesli zaczynasz przyjmowac Cerazetki po raz pierwszy to tez przez pierwsze 7 dni nalezy sie dodatkowo zabezpieczac.
Eryka
2006-05-26
17:57:01
Email
Kacper niedługo skończy 8 miesięcy. Do tej pory nie mam miesiączki. Cały czas dużo karmię go jeszcze piersią. I tak dzisiaj na bieliźnie zaobserwowałam niewielkie czerwonawe, śluzowe plamki. Czy to może być miesiączka?
Migotka
2006-05-26
20:55:00
Email
Już 3 miesiące nie karmię piersią.Niedługo po odstawieniu małego od cycusia dostałam pierwszą miesiączkę.Drugą tak gdzieś po 30 dniach,a teraz na trzecią czekam juz 34 dzień i...zaczynam się poważnie obawiać,czy aby nie jestem w ciązy.Nie chc kolejny raz kupować testu ciążowego :(Powiedzcie mi proszę jak długo może trwać takie "normalne"opóźnienie?
Goga66
2006-05-27
10:42:34
Email
Migotka, wciąż mają prawo ustawiać Ci się hormony. Kup sobie test jeżeli się denerwujesz ale myślę, że i tydzień opóźnienia to nic szczególnego. Moja koleżanka kiedy skończyła karmienie miała jedną miesiączkę a drugą dopiero po dwóch miesiącach. Tylko, że ja nie miałabym cierpliwośći czekać denerwując się czy jestem czy nie, w ciąży i pobiegłabym od razu po jakiś "sprawdzacz" do apteki. W końcu to nie tragedia. Jesteś młodziutka i synek miałby od razu rodzeństwo :))))
migotka
2006-05-28
13:40:50
Email
Los bywa złosliwy!!!!Zrobiłam sobie z bijącym sercem test ciążowy...wynik wyszedł negatywny.Minęło pół godziny od zrobienia go i miesiączka się pojawiała.
Eryka
2006-05-29
19:37:40
Email
Dziewczyny jak wygladala Wasza pierwsza po porodzie miesiaczka. Czy byla obfita czy takie plamienie i brudzenie. Jak dlugo trwala i kiedy pojawila sie kolejna.
Basia.26
2006-07-30
13:31:58
Email
pierwszy dzień urlopu nad morzem był pierwszym dniem ... mojej drugiej po porodzie miesiączki... urodziłam w lutym, pierwszą miesiaczkę miałam w marcu, no i teraz kolejną, 17.07. hm... ciekawe kiedy koleja przyjdzie. dalej karmię piersią...
weronika22
2006-11-25
19:51:43
Email
Hejka.mam pytanko. jestem 2 miesiace po porodie i nie dostalam jeszcze miesiaczki. niewiem czy mam sie martwic.nie karmie piersia!
weronika22
2006-11-25
19:53:26
Email
hejka. mam pytanie dotyczące miesiączki po porodzie. kiedy powinna się pojawić? nie karmie piersią. prosze o szybką odpowiedź.
Goga66
2006-11-25
21:17:25
Email
Bardzo róznie - moja koleżanka przy pierwszym dziecku niekarmionym piersią miała po 12 miesiącach. Ja przy karmieniu po roku i 3 miesiącach. Są kobiety, ktore karmią i mają po 4-5 miesiącach. Naprawdę, nie ma reguły
Daniel
2006-12-13
21:13:25
Email
Cześć dziwczyny ja przestałam małą karmić i po tygodniu dotałam pierwszy okres po 7 miesiącch od porodu,, to było straszne 2 dni przed bardzo bolal mnie brzuch a gdy juz dostałam to ból minął jak ręką odjął, ale za to miałam tak obity jak nigdy w życiu myślałam że to jakiś krwotok czy coś. Ale na sczęście tak było tylko 2 dni potem juz normalie mam już 6 dni i jeszcze nie widze końca, ciekawe jak długo bedzie trwał.
bela
2006-12-14
07:15:51
Email
a ja sie troche boje kiedy i gdzie mnie zlapie.Jestem juz 10 miesiecy po porodzie.Karmie nadal ale nie tyle co na poczatku.
Basia.26
2006-12-14
12:11:45
Email
no, różnie to bywa. karmiłam 8 miesięcy. w tym czasie miałam dwie miesiączki: 6 tyg po porodzie i 5 miesięcy po porodzie. jak przestałam karmic, to po chyba 3 dniach dostalam okres, ale poczulam takie same symptomy, jakie miałam przed ciążą, czyli świdrowanie w podbrzuszu... no bardzo to charakterystyczne:) byłam akurat w przychodni. małego zostawilam z pielęgniarką, a sama poszłam założyc podpaske (nigdy nie rozstaję się z zestawem "małego podróżnika";)) i nie pomyliłam sie, za jakąs godzinke poczulam, że "poleciało". owszem, mialam dos obfita miesiączkę, ale zawsze takie miałam. z tej obfitości ratowały mnie tabletki antykoncepcyjne. podczas ich brania okres był bezbolesny (tylko mały symptom w podbrzuszu) i duuużo skąpszy. teraz wiecznie cos mi wypada i odwlekam wizyte u lekarza, a już nie mogę się doczekac powrotu do tych tabletek. we wtorek juz muuusze iś po receptę:)
basienka25
2006-12-14
12:14:21
Email
Ja pierwszy okres dostalam 6 miesiecy po porodzie, mimo ze wciaz karmie piersia.Teraz juz karmie rzadziej, ale drugiego okresu nie widac:) A ten pierwszy nie byl zbyt obfity i trwal 3 tygodnie!
Michalina
2006-12-20
13:37:56
Email
Ja dostałam okres 18 miesięcy po porodzie. Jest bardzo regularny i co najważniejsze nie towarzyszą mu nieprzyjemne bole brzucha, jak było wcześniej.
femag
2006-12-22
13:49:12
Email
Ja dostałam okres miesiąc po porodzie i co miesiąc pojawia się regularnie i bezboleśnie. Małą karmiłam piersią przez 4 mce ale była też dokarmiana Enfamilem, bo miałam za mało pokarmu.
betty1209
2007-02-25
15:08:22
Email
czesc kochane!mam pytanko i prosbe zarazem...dwa miesiace po porodzie dostalam okresu,po trzech tygodniach kiedy myslalam juz,ze sie konczy zaczelam bardzo mocno krwawic do tego stopnia,ze tampon i podpaska(always night)starczaja mi na 1h.jezeli ktoras z Was miala ten sam problem badz wie cokolwiek na ten temat to bardzo prosze o kontakt na gg 5052158...beata.
bela
2007-02-25
20:36:57
Email
podobno druga miesiaczka po porodzie jest baardzo obfita. Ja pierwsza dostala po 21 miesiacach od porodu i teraz czekam na druga i boje sie czy sobie z nia poradze
basienka25
2007-02-25
21:26:38
Email
Jesli to prawda, Belu, to u mnie sie sprawdzilo. Pierwszy okres dostalam 6 miesiecy po porodzie, a drugi 6 miesiecy po pierwszym, trwa juz dwa tygodnie, a 8 pierwszych dni tez byl baaaardzo obfity.
bela
2007-02-25
21:55:34
Email
moja kolezanka pierwsz miala normalna a ta druga miala dlugo i tak bardzo obfita ze co zmienila podpaske to juz musiala zakladac nowa i mowila ze normalnie po nogach sie jej lalo. Wiec chyba Basiu i na twoim przypadku to sie zgadza
betty1209
2007-02-25
23:01:11
Email
dzieki za zainteresowanie :)
kruszynka2442
2007-06-02
08:07:15
Email
witam wszystkie mamusie!!! bardzo mnie uspokoily wasze opinie i doswiadczenia milena urodzila sie w czerwcu tamtego roku karmilam ja 10 miesiecy i po zakonczonej laktacji czekalam jeszcze miesiac na miesiaczke przed nia kochalam sie z mezem dwa raze(czesto go nie ma jest za granica). potem dostalam byla dosc bolesna i obfita i teraz czekam na nastepna juz 5 dni i nic zaczelam sie martwic o ciaze ale zabezpieczalismy sie wiec sama juz nie wiem tymbardziej ze przeciez po tym fakcie dostalam miesiaczke
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum