szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - Miesiączka po porodzie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
Anula
2006-01-28
Email
Mam pytanie dotyczące pierwszej po porodzie miesiączki. U mnie pojawiła sie po 8 miesiącach (bardzo skąpa), potem były 2 miesiące przerwy, a teraz trwa już 10 dni, jest średnio obfita i cały czas pojawiają się w niej skrzepy i raczej nie zapowiada się na jej koniec. Czy Wy równiez miałyście podobnie? A może powinno mnie to zaniepokoić?
kyja
2006-01-28
22:17:02
Email
Anula, gdzieś wczesniej był już poruszany ten wątek.Ja pierwszą miesiaczkę po porodzie dostałam, gdy Micho miał 8 m-cy (gdy zaczął rzadziej ssać pierś). Cały czas b.nieregularnie miesiączkuję ( nadal karmię, może to ma wpływ)i różnie to wygląda;-)Idę za miesiac do gina-wypytam go o to;-)))
Magdalenka
2006-01-31
23:41:35
Email
czesc Anula! ja jestem troche ponad 8 tygodni po porodzie. koncze pierwsze opakowanie tabletek (nie karmie piersia). miesiaczka pojawila mi sie w plowie opakowania. do tej pory trwa. wczesniej bylo to bardziej plamienie niz okres, od 2 jest regularne krwawienie. tez jest dosc duzo skrzepow. do konca cyklu 28 dniowego zostalo 4 dni. mam nadzieje ze to tego czasu krwawienie minie, bo w niedziele zaczynam kolejne opakowanie. wczesniej tez bralam tabletki - mercilon, a potem cilest, i zawsze moj orgaznizm je tolerowal idealnie, zadnych skutkow ubocznych, teraz cos sie poprzestawialo, ale mysle ze to efekt burzy hormonalnej po ciazy i porodzie. pozdrawiam.
Magdalenka
2006-01-31
23:42:16
Email
zapomnialam dodac ze krwawienie jest raczej skape.
Michalina
2006-02-03
13:18:03
Email
Ja już jestem 13 miesięcy po porodzie i miesiączki nie dostałam (karmię piersią, rzadziej, ale wciaż karmię). Zastanawiam się czy nie iść do lekarza, albo.. nie zrobic testu ciążowego :)
Goga66
2006-02-03
13:55:01
Email
ja jestem 8,5 miesiąca po porodzie i na szczęście nie mam jeszcze miesiączki - karmię piersią :))
Anula
2006-02-04
00:38:37
Email
Byłam u gina. Najpierw w przychodni. Właściewie jego opinia zmusiła mnie do wizyty u drugiego. Ten pierwszy przepisał mi leki na zwiększenie krzepliwości krwi (mówiłam, że karmię piersią) i chciał dać skierowanie do szpiatala na ... łyżeczkowanie macicy. Brrr... Następnego dnia udałam się do porządnego gina, co prawda prywatnie, ale obalił te bzdury, przede wszystkim zrobił mi usg. I sa to zmiany hormonlne, karmię jeszcze piersią, więc mój organizm nie funkcjonuje jeszcze w pełni normalnie. Gdyby krwawienie nie ustało, ma mi przepisać jakąś kurację hormonalną. Ale wtedy zmuszona byłabym zakończyć laktację, czego oczywiście chcę uniknąć. Ale widzę że będzie dobrze:-) A na razie mam sobie łykać Rutinoscorbin i wapno musujące na uszczelnienie naczyn krwionośnych.
Kinia
2006-03-24
12:49:24
Email
ja okres po porodzie dostalam po miesiacu trwal 3 tygodnie niby sie juz konczyl a nastepnego dnia sie znowu zaczynal. A teraz juz prawie miesiac nie mam okresu bylam u lekarza i powiedzial ze wszystko w porzadku jest przepisal mi luteina na wywolanie okresu boje sie ze go nie dostane ale przeciesz zabezpieczalismy sie
setka
2006-03-24
18:09:19
Email
A ja myslalam ze to jest oczywiste ze karmiac piersia nie masz okresu?????
Basia 26
2006-03-27
08:40:22
Email
Setka, ja karmię tylko piersią, mam bardzo bogaty pokarm, maluch rośnie jak na drożdzach... i po 6 tyg od porodu dostałam okres:))) nie myśl, że mylę okres z odchodami, bo macica już mi się wcześniej oczyściła... najnormalniej w świecie dostałam ciotkę... ale moja mama też dostawała okres po 6 tyg... po każej z trzech ciązy, więc wiem po kim to mam ;)
Basia 26
2006-03-27
08:46:10
Email
dodam, ze okres tak jak i przed ciążą trwał 4 dni i się skończył:) jak w zegarku, ciekawa tylko jestem jak to będzie z kolejną miesiączką... czy się to wszystko wyreguluje tak jak trzeba
setka
2006-03-27
10:07:58
Email
Moj Milosz skonczyl 4miesiace i ja jeszcze w ogole nie dostalam okresu. Czy to znaczy ze mam sie martwic??? Dobrze ze dzisiaj ide do ginekologa:(
Migotka
2006-03-27
13:22:52
Email
Heyka wszystkim...koszmar..mineło siedem miesiecy od narodzin Alusia..no tak własciwie to prawie 8...i dziś rano dostałam miesiączkę....czułam to,bo od wczoraj tak mnie strasznie bolał brzuch:
Basia 26
2006-03-27
15:04:47
Email
ja tez odrazu poczułam, ze dostane okres. ach ten charakterystyczny bół brzucha... ale lekki był, no i gdzies po godzinie juz dostałam . setka no nie wygłupiaj się, kobity nie maja okresu nawet przez 10 m-cy, to wszystko genetyka. ja widac mam gene, ze nie dane mi było cieszyc się dłuzej stanem bezokresowym. a z drugiej strony sie ciesze bo widze ze wszystko do normy wróciło.
setka
2006-03-28
16:40:22
Email
Bylam u ginekologa i wszystko jest ok:))) Powiedzial ze 90% kobiet nie ma okresu tak dlugo jak dlugo karmu piersia. pozdrawiam
pela
2006-04-02
00:10:14
Email
Pierwszą córkę karmiłam tylko 3 miesiące. Dokładnie w miesiąc po tym dostałam pierwszy okres. Taki łagodny jak nigdy, prawie bezbolesny. Już się ucieszyłam,że jednak to prawda,że po porodzie mniej boli, ale guzik. Następne miesiączki były tak samo bolesne jak te przed ciążą. Teraz po raz drugi karmię piersią, Maja skończyła już 5 m-cy. Okresu jeszcze nie dostałam, ale uważam że to normalne podczas karmienia i nie panikuję. A szczerze mówiąc to wcale za nim nie tęsknię...
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum