szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Powrót do pracy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,
Napisano: Treść:
Anula
2005-08-02
Email
Za miesiąc wracam do pracy:-((((((((((( W związku z tym mam pare pytań: 1/ kiedy wprowadzałyscie nowe posiłki (przy karmieniu piersią)? 2/ chociaż jestem ogromną zwolenniczką karmienia piersią, to nie wiem czy uda mi się ściągnąć (i zamrozić) przez ten miesiąc tyle mleka aby wystarczyło. Dziennie ściągam ok.80 ml. Jakie polecacie awaryjne mleko modyfikowane, które poda babcia gdy będe w pracy (Nikolka prawdopodobnie bedzie alergiczką, starszy syn miał skazę białkową, potem AZS, mąż też alergik-na trawy)? Słyszałam że najbliższe mleku matku jest ENFAMIl? (nie wiem czy nie przekręciłam nazwy). 3/nie wiem czy moja mama z racji wieku poradzi sobie z Nikolką. Spróbujemy ale gdy będzie ciężko, to może trzeba będzie doraźnie zatrudnić na pare godzin nianię. Nigdy nie miałam z taką osobą styczności, napiszcie więc Wasze doświadczenia: o co pytać, kogo wybrać, na co zwracać uwagę, jak wyczuć czy dobrze zajmuje się półrocznym dzieckiem, jakie ceny (mieszkam w miasteczku do 10.000 mieszkańców). Bardzo chciałabym niańki uniknąć-nie mam zaufania aby powierzyć moje dziecko obcej (a nawet znajomej) osobie. Ja np. nie mogłabym być niańką-swoje dziecko kocha się nad życie, to jest naturalne, a obce to zawsze obce. Tylko czeka się aby usnęło i żeby odbębnić swoje. Ale nie wiem czy mnie sytuacja nie zmusi.A od roku planuję dać ją do żłobka, chociaż też mi się to nie uśmiecha. Rafi zaczął chodzić do żłobka gdy miał 2 lata i 8 m-cy.I strasznie nam chorował i choruje nadal (ma 4,5 roku). 4/ temat nauki samodzielnego zasypiana poruszyłam w osobnym poście. Chciałabym odciążyć mamę od noszenia Nikolki przy zasypianiu. Ale ten mały wymuszacz nauczył się piszczeć i piszczy.Albo zasypia przy piersi, albo na rękach, bardzo rzadko w wózku a jeszcze rzadziej sama leżąc ze smoczkiem i pocierając oczka.
noemi
2008-02-08
10:51:03
Email
e, kobiety, Warszawa da się lubić;)
Malwina
2008-02-08
13:45:51
Email
Kamila masz racje, pieniadze to nie wszystko. Po urodzeniu dziecka zmienily mi sie priorytety. A przede wszystkim trzeba czasem walczyc o swoja godnosc. Do tej roboty gdzie bylam nie wracam!!!
Magdalenka
2008-02-08
20:55:15
Email
no dawajcie dziewczyny, dawno nie bylo awantury na forum. chociaz sobie poczytamy. pozdrawiam.
ciekawa
2008-02-08
21:12:45
Email
he he nie ma mowy:)
Goga66
2008-02-08
21:23:51
Email
Chciałabyś Magdalenko, pozdrawiam serdecznie ;)) Nie chcę się z Ciekawą kłócić, trochę mnie ton jednej wypowiedzi zdenerwował ale też nie powinnam w tych tonach. Przepraszam Ciekawa, jeśli Cię uraziłam :) Nie było to moim zamiarem aczkolwiek od początku iskrzy między nami ;)
ciekawa
2008-02-08
21:30:04
Email
i owszem-do następnego razu:)
Goga66
2008-02-08
21:32:28
Email
:)
Magdalenka
2008-02-08
23:06:00
Email
no. i to lubie. :-))))
bara2233
2010-09-26
21:43:49
Email
proszę o pomoc mamy, które nauczyły upartego dzidziusia pic z butelki. Wszędzie piszą te same informacje typu: aby butelkę podawał np. tatuś- u mnie odpada, podawac mleko z łyżeczki- odpada, to dla mnie głupota, niunia ma dopiero 3 msc., podawac swoje mleko- podaję, nieraz daję pierś, po czyj mą wyciągam i wkładam butelkę- niunia nawet nie zassała tylko od razu płacz. Od początku była karmiona piersią i butelką, nie było problemu do momentu, aż zrobiłam kilkudniową przerwę w podawaniu butli, kiedy chciałam do niej wrócic, moja córeczka kategorycznie odmówiła jej spożycia. Kochane nie wiem co zrobic, za miesiąc wracam do pracy, poradźcie proszę
ciekawa
2010-09-29
15:28:17
Email
wiem, że to pewnie stresujące ale radze poczekać do powrotu do pracy-jak maluch nie będzie miał cycka pod nosem i zorientuje się że nie ma mamy w pobliżu to powinien zassać choć to pewnie zależy od dziecka. W każdym razie nie słyszałam żeby się niemowlę zagłodziło samo to prędzej czy później jakoś zacznie jeść. Moja mała nie tolerowała np silikonowych smoczków-wypluwała za to pięknie jadła z kauczukowych-spróbuj i rodzaj tworzywa i szerokość smoka.
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum