szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - MIRENA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
Magdalenka
2009-05-12
Email
czesc dziewczyny, mam pytanie w kwestii mireny - wkladki domacicznej hormonalnej. wlasnie ja sobie zalozylam, niby czuje sie dobrze, ale ciekawa jestem czy macie jakies doswiadczenia z mirena. wiecie, paranoja ciazowa. poza tym interesuje mnie jaki jest koszt w waszych miastach bo mam wrazenie ze moj gin mnie troche oszwabil, wzial za zalozenie 500zl.
noemi
2009-05-12
14:59:35
Email
w wawie kosztuje 1000 z założeniem. nei wiem ile dałaś za samą wkładkę. ja też niby byłam zdecydowana, ale jednak skończyło się na pigułkach. mam już ich jednak dość, więc powoli wracam do decyzji założenia mireny. moja koleżanka miała 2 razy i jest super zadowolona. no ja też cierpię na paranoję ciążową:) dlatego też jestem fanką podwójnego zabezpieczenia. wiem, przesadzam, ale wcześniej niż za 3 lata nie planuję dziecka. pisz jak się czujesz.pozdrawiam
bea1978
2009-05-12
15:38:21
Email
Ja nie miałam tej wkładki ale znajoma owszem i wcale zadowolona nie była niestety. Najpierw dostała pełno krost na całym ciele, potem doszło ogólne złe samopoczucie a na końcu krwawienia, które zamieniły się w krwotok - wylądowała w szpitalu, oczywiście wkładka została od razu wyjęta, łyżeczkowanie...Wiem że jest wiele pozytywnych opinii, ja sama się nad nią zastanawiałam, jednak nie mogę brać żadnych hormonów ani doustnych ani z wkładki więc odpada. Piszę o tym przypadku, żebyś wiedziała jakie mogą (oczywiście nie muszą) pojawić się powikłania. W moim mieście koszt założenia plus cena wkładki to też 1000-1200zł
ciekawa
2009-05-12
17:31:13
Email
Ja mam zwykłą i jestem zadowolona po 4 miesiącach uregulowała sie kwestia miesiączek ale moja nie zawiera hormonów-po co faszerować organizm. ja mam zmiany w piersiach taka z hormonami za hodowała by mi jeszcze cos...
bea1978
2009-05-12
21:13:57
Email
Ciekawa piszesz, że masz zmiany w piersiach i dlatego masz zwykłą spiralę - mam pytanko bo ja mam stwierdzoną "mastopatię" i wszelkie hormony muszę omijać wielkim łukiem, jak to jest z tą zwykłą spiralą - słyszałam że też zawiera hormony - mniej niż ta, o której mowa wyżej ale jednak, czy Tobie ta ilość hormonu nie szkodzi, sama się zastanawiam teraz nad założeniem zwykłej ale mam obawy związane właśnie z tą niewielką ilością hormonu, którą ponoć zawierają te zwykłe spirale. I jeszcze jedno pytanko do Ciebie :) jak z krwawieniami co miesięcznymi, faktycznie są obfitsze i miesiączka jest dłuższa? Wiem, że co organizm to inne reakcje ale im więcej opinii pozytywnych tym prędzej się zdecyduję chociaż na ta zwykłą skoro nie mogę hormonalnej :)
pinkie
2009-05-13
09:58:00
Email
A jak jest z wkładką miedzianą - tez zawiera hormony?
bea1978
2009-05-13
10:02:59
Email
Ja właśnie słyszałam, że ta z miedzią też zawiera niewielką ilość...
Kamila
2009-05-13
12:24:01
Email
Ja mam NOVA-T z miedzią właśnie. Bez hormonów. Też myślałam o Mirenie, moja gin chciała 500zł z założeniem, ale nie pamiętam ile sama wkładka kosztowała. To właśnie moja gin mi ją odradziła ze względu na hormony... Nova kosztuje coś ok 100zł, bo nie dawno moja kumpelka zakładała. Jestem zadowolona.
Magdalenka
2009-05-14
05:50:17
Email
ja sie czuje dobrze, oprocz tego ze wlasciwie od zalozenia mam ciagle plamienia, a w poniedzialek minie chyba 2 tygodnie. lekarz mowil ze moga byc jakies brazowe lub czerwone uplawy, ze sluzem, i tak jest wlasnie. sama mirena w szczecinku (tu w koncu wyladowalam, nie wiem czy mnie kojarzycie z wczesniejszych wpisow, ale mieszkalam pare lat w usa) kosztuje 700zl, z tym ze w wiekszosci jest po 850 a tylko w jednej znalazlam wlasnie za chyba 698zl. czyli calkowity koszt to 1200zl w moim przypadku. niby duzo, ale jak sie podzieli przez koszt pigulek to oplaca sie, tym bardziej ze to nie obciaza ukladu kwrionosnego, watroby bo hormony sa podawane bezposrednio do macicy. dlaczego wybralam te a nie z miedzia? bo zniechecily mnie dluzsze miesiaczki, ja mam ich dosc. a przy mirenie sa one znikome lub tez nie ma ich wcale nawet. nie mam problemu z hormonami oprocz migren ale na te cierpialam odkad pamietam, juz w podstawowce. poza tym zawsze sie denerwowalam czy pigulka zadziala, bo to niestrawnosc, biegunka, ze nie wspomne o rzyganku przy migrenie. a tak mam spokoj. przy mojej dwojce dziewczynek na razie nie planuje dziecka. dosc dlugo sie przekonywalam do mysli ze bede miec cialo obce w srodku, ale jakos w koncu sie sobie dalam przekonac.
bea1978
2009-05-14
09:13:32
Email
Mi też lekarz ginekolog tłumaczył, że hormon z tej spirali niby pozostaje w obrębie macicy - a to bzdura, bo na pewno przedostaje się do układu krwionośnego, raz że mam przykład znajomej - pisałam wcześniej, a dwa lekarz onkolog właśnie zakazał mi założenia tej spirali, ze wzgledu na hormony, które przedostają się do organizmu i efekty uboczne w moim przypadku, będą takie same jak przy braniu tabletek. Jeśli ktoś nie ma problemów z hormonami to spoko ale niech się nie łudzi że hormon będzie siedział tylko w macicy. Ja zaczynam poważniej myśleć o którejś z tych zwykłych z miedzią - srebro odpada bo mam na nie uczulenie. Boję się tylko, że miesiączki będą bardziej obfite - już teraz mam strasznie duże krwawienia,nie wspomnę, że trwają ponad tydzień, więc jak założę tą zwykłą spiralę może sie okazać że będzie jeszcze gorzej!! A tym co mogą używać hormonów tylko pozazdrościć, zwłaszcza tych ledwo zauważalnych miesiączek i spokoju ducha :)
Kamila
2009-05-14
10:09:58
Email
Magda, na początku przy założeniu spiralki podobno tak właśnie jest, że dłuższy czas są plamienia. U mnie było tak samo. A co do miesiączek, to mam takie same jak miałam, maks 4 dni. A migreny jak są tak były :) osobiście polecam. Faktycznie wychodzi taniej niż przy tabletkach. Magda a jak długo możesz nosić Mirene? U mnie minie 2 lata w październiku jak założyłam i moja ginka twierdzi, że tak maks 3 lata powinnam ją nosić.
Magdalenka
2009-05-14
12:20:32
Email
mnie lekarz, skadinad ordynator oddzialu gin-polozniczego wiec muwierze, powiedzial ze 5 lat od chwili zalozenia.
ciekawa
2009-05-14
13:11:24
Email
Nie wiem jak się nazywa moja spirala ale jest najzwyklejsza i o taka prosiłam miała nie zawierać hormonów. Mastopatia to rodzaj budowy piersi-mastopatyczne czyli świadczące o zaburzeniach hormonalnych. Trudno mi polemizować może te zwykłe zawierają jakieś śladowe ilości hormonów ale Mirena na pewno ma działanie oparte na hormonach a inne spiralki nie. Mnie jeden gin też mówił o tabletkach które niby nie działają na piersi-może nie bezpośrednio ale jak sie ma problemy ze zmianami w piesiach to zadne hormony nie są wskazane. Nawet ciaza moze znacznie pogorszyć stan piersi albo zupełnie odwrotnie. Ja wczesniej miałam bolesne miesiączki i teraz na poczatku przez ok 5 mies tez bardzo mi sie pogorszyło. Druga sprawa ze ja nadal mam nieregularne miesiączki. Znaczne bóle były spowodowane przykurczem mięśnia biodrowo lędźwiowego-wyszło przypadkiem na rehabilitacji. Juz go rozluźniłam i jest lepiej. Poza tym przed miesiaczką pije krwawnik z nagietkiem i od tego miesiaczki mam bardziej skąpe i mniej bolesne.
bea1978
2009-05-14
13:18:49
Email
Ciekawa ile tego krwawnika z nagietkiem trzeba wypijać żeby coś pomagało i ile dni przed miesiączką??I czy krwawienia zmniejszają się od razu czy trzeba pić jakiś dłuższy czas??
bea1978
2009-05-14
13:21:51
Email
a co do tych zmian mastopatycznych to mój onkolog kiedyś w żartach powiedział, że mam dwójkę dzieci, jeszcze dwójka i będę miała po problemie :)Jakoś nie mogę się przekonać, żeby zrobić kolejną dwójkę i pozbyć się problemu haha
ciekawa
2009-05-14
13:28:35
Email
No tak mój też radził ciąże bo zmienia sie struktura piersi ale mnie sie tam nic nie rozpędziło-pomogło natomiast odstawienie hormonów;) Ja pije tak ok 4 dni przed dwa razy dziennie po szklance-zaparzam razem po torebce. efekt był od pierwsze go razu a nawet jak nie trafiłam to na początku miesiączki też pomagało. Stosuje jeuz ponad pół roku to moge spokojnie polecić. Jak wolisz sa tez tabletki ziołowe na zmniejszenie okresu. rok temu na obozie treningowym brałam ich okropnie duzo bo mnie straszny okres złapał dosłownie mogłam matę zachlapać-masakra po 2 dniach mi pomogło choc jeden dzień i tak ostro mnie wymęczyło.
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum