szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - studencka sprawa


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna
Napisano: Treść:
dorotka
2006-06-16
Email
Mam przeogromny problem.Już ok 2 lata minęły od czasu,gdy zdecydowałam się rozpocząć DRUGI kierunek studiów,na innej uczelni.Ale tak się złożyło, że pod koniec I sem.zaszłam w ciążę i nie ukończyłam nawet 1 sesji,zwyczajnie sobie odpuściłam i nigdy więcej w tej szkole się nie pojawiłam.I sem miałam opłacony,a dziś,po 1,5 roku przyszło pisomo,że muszę w ciągu 7 dni zapłacić 2,5 tyś.jak nie to sprawa trafi do sądu!Co ja mam teraz z robić?Poradzcie jak wyjśc z tej sytułacji.Nie mam takiej kasy!!!
ciekawa
2006-09-27
12:01:22
Email
No widzisz kurcze sama sie władowałaś-niestety. Jawnie go olałaś a on widac msciwy jest.Eh tez czasem olewam wykałdy ale jak są jakieś listy to staje na głowie zeby sie na nich znaleźć. Nie wiem jak to jest na Twojej uczelni ale na mojej wykłady sa nieobowiazkowe(oficjalnie) Jeśli zaliczenie miałaś za chodzenie a nie ma cie na zadnej liscie to kurcze problem. Jeśli Jednak były jakies egzaminy to masz prawo do 2 poprawek i warunku. Zreszta oficjalnie to chyab nie mozna wysatwic oceny za samo chodzenie na wykłady. Jak chcesz sie z nim spierac to napisz do dziekana skarge ze bez egzaminu wystawił ci 2. A jak nie to napisz o powtarzanie przedmiotu(wykładów) Zapłącisz za wykłady pochodzisz rok na te wykłady i zaliczysz. Wiesz jak sie facet uparł to kurcze cieżka sprawa. Ale koniecznie poczytaj regulamin swoich studiów. Powodzenia:)
dorotka
2006-09-27
12:11:04
Email
ylko że ja boję się,że on mnie usadzi mimo tego.Powinnam mu oddac dwa programy,a ja tego nie zrobiłam bo mnie nie było,a jak już się laskawie zjawilam to on ze mną gadac nie chciał.W sumie to rozumiem dobrze dlaczego On mnie tak nie lubi,ale nie wiem co robić.Musze chyba napisać szybko podanie,tylko jakie o awans,czy o powturzenie semestru.Drogo sobie cenią te poprawki ,bo aż 400 zł.no ale nic,jak trzeba to zapłace byle mnie tylko nie wywalili.Zastanawiam się czy nie zacząś chodzic na te poprawkowe wykłady do innego profa,ale jak ten będzie jeszcze bardziej mściwy...Nie wiem corobić.A tak na boku to jak teraz wygląda sprawa ze sypendiami ,jakie dokumenty trzeba dostarczyć i do kiedy skąd brać druki.
ciekawa
2006-09-27
12:43:11
Email
A co to wykłady poprawkowe?To mozesz u kogoś innego zaliczać? Pisz raczej o powtarzane przedmiotu-po co całego semestru jak inne masz zaliczone. Chyba zrechabilitujesz sie tylko poprzez normalne chodzenia na ten przedmiot.Zastanów sie. co do stypendiów to każda uczelnia ma nieco inne przepisy choć termin do konca paxdziernika jest pewnie wszedzie. Druki maja dziekananty a jakie dokumenty napewno wisza na tablicach ogłoszeniowych-albo poprostu zadzwoń i spytaj.
ciekawa
2006-09-27
12:45:35
Email
Choć na stypendium naukowe to nie masz szans bo musisz miec zaliczony semestr. A socjalne no cóz sama nie wiem trzeba by spyatc co w sytuacji gdy powtarza sie przedmiot.
DOROTKA
2006-09-27
13:22:22
Email
Dziewczyny a jak to wygląda jak sie miesza z rodzicamiw jednym domu,ale rodzice w niczym nie pomagaja tylko mają to samo zameldowanie to jak to sie ma ro stypendium.A jak mąż też studiuje i pracuje to potrzebne jest jego zaświadczenie z uczelnii?
ciekawa
2006-09-27
17:03:11
Email
A to jest porabana sprawa:) ja kiedys skałdałm podanie o socjalne a byłam juz mezatka i od 5 lat nie mieszkałam w domu(z zoficjalnie) a mimo to kazali mi donieśc zaświadczenie z us mamy!!!Normalnie idiotyzm. Jeśli chodzi o zameldowanie to mieszkanie w jednym domu tworzy wspólne gospodarstwo domowe-tak mi sie wydaje. Zreszta trzeba pytać na uczelni. Jednak ja bym sie upierala ze jeses mężatka i mieszkasz tu i tu i nic o rodzicach. A z męza uczelni chyba nie tyle zaświadczenie co też informacja z us o dochodach za poprzedni rok. Jak naprzykład stracił parce to trzeba to napisać.
ciekawa
2006-09-27
17:04:12
Email
Dziewczyny Wasze pytania są jak najbardziej normalne i nie tzreba się ich w żadnym wypadku wstydzic-to dlaczego używacie tego niku??? Toć to nic złego pytać..co???
dorotka
2006-10-10
19:34:54
Email
co to jest "stypendium na wyżywuenie" i komu ono przysługuje? Czy ubiegając się o stypendium socjalne mogę dodatkow ubiegać się o to na wyżywienie i o zapomogę ze SWOJEJ UCZELNII??Bardzo ,Bardzo prosze o odpowiedz.Jestem w tak trudnej sytułacji materialnej,że kazdy grosz mnie ratuje!
DOROTKA
2006-10-10
21:24:08
Email
Bardzo prosze odpiszcie mi.
ciekawa
2006-10-10
22:47:55
Email
nie mam pojecia co to jest za stypendium. O zapomoge napewno moze starć sie każdy niezaleznie od tego czy pobiera stypendium socjalne i ile ma dochodu. Zadzwoń na swoja uczelnie i spytaj kazda ma inne przepisy
dorotka
2006-10-11
13:12:11
Email
Paranoja!!Jak to jesy możliwe,ze jak człowiek zarabia za mało to nienalezy mu się stypendium socjalne??Mój mąż w 2005 r. dziewięć miesięcy pracował na pół etatu i dostawał 414 zł. miesięcznie przez kolejne trzy ok. 900 ł.Teraz w 2006r zarabia 1200zł. I okazało się,ze w 2005 roku zarabiał za mało?JAK TO K...W MOZLIWE?Te sypendia są dla bogatych czy co?
ciekawa
2006-10-11
19:16:40
Email
Ja raz pobierałam takie stypendium ale paranoicznie dawałam zaśwwiadczenie za 2004 rok i musiałam podać zarobki rodziców a i tak nie mieszkałam u nich w domu-wieżcie mi uczelnie rządzą sie swoimi prawami. jesli masz własne mieszkanie to może spróbuj postarać sie o dodatek mieszkaniowy w urzedzie. Tam deklarujesz stan obecny-może sie uda. Tam dochód za ostatnie 3 miesiace nie moze przekroczyć ok 500zł na osobę. Tak coś w tym stylu ale trzeba by sie dopytać w urzędzie dokładnie
Basia.26
2006-10-12
08:29:54
Email
dorotka z tymi zarobkami męża to nie rozumiem o co chodzi?? no zarabiał mało i ci się to stypendium nalezało. dlaczego piszesz, że nie nalezało się?? ogólnie to z lekkm nerwem napisałas tego posta więc moze jeszcze raz napisz o co ci chodzi. o takie stypendium to samemu trzeba się starać, słożyć wniosek w dziekanacie, dowiedziec sie jakie papiery trzeba dostarczyć i u mnie na uczelni kiedyś wisiała kartka, ze takie wnioski przyjmuja tylko do końca określonego miesiąca... nie pamietam czy października czy listopada.
dorotka
2006-10-12
12:27:59
Email
Basiu własni wtym jest cały problem ,że jak zarabiasz za mało i nie osiagasz płacy minimalnej czyli prawie 900 brutto to Ci się nic nie nalezy!!A mój mąż w 2005 roku zarobił 6.418.18, a powinien mimimum 10 tyś!! To chore. mam wszystkie dokumenty potrzebne do stypendium ,tylko niestety z racji tego ,że zarabiał za mało mąż nie może rozliczac się jaoko "samodzielny student", musimy doliczyć dochody rodziców i wtedy nawet nie mamy po co startowac, bo przewyżaszamy próg. To durne, bo przecież rodzice w niczym nam nie pomagaja, sami wszystko płacimy, czasami ledwo wiążemy koniec z koncem...ryczeć mi sie chce na tą niesprawidliwość.
Basia.26
2006-10-13
07:14:17
Email
to już wiem o czym mówisz. jest takie założenie w US, że każdy człowiek przeznacza na konsumpcję każdego roku minimum 8 tyś, tak było chyba 2-3 lata temu, jak nie dalej. może więc teraz być nawet i 10 tyś. ich nie interesuje, ze ty jadłas same suchary i skonsumowałaś 5 tyś. oni maja takie wyliczenia i koniec. dlatego pewnie uznali, że tówj maz przy takich zarobkach nie jest w stanie sie utrzymac i z założenia korzysta z pomocy rodziców. tak samo, jakby zaoszczędził te pieniądze i kupił samochód, czy mieszkanie, garaz, to zaraz by go US ścigał, skąd on ta forse ma, bo przecież na konsumpcję mial przeznaczyć. no i to jest takie w koło macieju. to chore, bo nie każdy faktycznie dostaje pomoc od rodziny, brakuje na podstawowe sprawy, a tu wyciągnał "paski" rodziców i radz sobie brachu sam. po prostu mi przykro, że niestety padło na was to fatum. prawo jest chore. przykro mi. u mnie na roku była dziewczyna, która brała socjalne i jeździła w Alpy na narty w lutym. kombinatorstwo sięga zenitu, a ten co powinien dostać te pieniądze, komu one są potrzebne, to ma guzik. i to wkurza najbardziej człowieka.
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum