szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - studencka sprawa


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna
Napisano: Treść:
dorotka
2006-06-16
Email
Mam przeogromny problem.Już ok 2 lata minęły od czasu,gdy zdecydowałam się rozpocząć DRUGI kierunek studiów,na innej uczelni.Ale tak się złożyło, że pod koniec I sem.zaszłam w ciążę i nie ukończyłam nawet 1 sesji,zwyczajnie sobie odpuściłam i nigdy więcej w tej szkole się nie pojawiłam.I sem miałam opłacony,a dziś,po 1,5 roku przyszło pisomo,że muszę w ciągu 7 dni zapłacić 2,5 tyś.jak nie to sprawa trafi do sądu!Co ja mam teraz z robić?Poradzcie jak wyjśc z tej sytułacji.Nie mam takiej kasy!!!
ciekawa
2006-06-16
14:02:27
Email
nie jestem pewna ale powinni byli skreślić cie z listy studentów juz na poczatku kolejnego semestru-z powodu braku wpłaty. nie bardzo wiem jak to jest z uczelnią wyższa-tam sie nie podpisuje zadnej umowy, ale jesli chodzi np o studium policealne to podpisujesz zobowiazanie na zapłacenie calej sumy i maja prawo jej od ciebie wymagac. Tylko ze w przypadko studiów to jest to chyba zbyt długi czas zeby sie tak zobowiazywac. Nie bardzo rozumiem za jaki czas chca zebys zapłaciła? za pierwszy semestr napewno musisz za drugi-sprawa dyskusyjna-nie podeszłaś do egzaminów nie uzyskałaś rozliczenia indeksu wiec de fakto na 2 semestrze nie miałś prawa studiowac. Jesli chodzi o kolejny rok to to moim zdaniem napewno nie maja prawa zadac od ciebie jakiś pieniedzy. podstawa to jedz na uczelnie i złuż pisemnie rezygnace(na kopi niech przystawia ci pieczatke) Na pisz w niej ze rezygnacja nastapiał na koniec I semstru. Dowiedz sie dokładnie za jaki okres oczekuja wpałty i zarzadaj regulaminu studiów-powinni ci dac na własnośc a jak nie to zrób koniecznie kopie i poczytaj o opłatach. Spytaj też na jakim przepisie sie opieraja-musza udzielić ci odpowiedzi-spytaj grzecznie krzykiem niczego nie załatwisz:).Jesli nie mozesz jechac pismo wyslij listem poleconym a przez telefon ustal z kad wziac ten regulamin i o przepisy na jakie sie powołuja. Jak już bedziesz coś wiedzała to daj znac
ciekawa
2006-06-16
14:05:28
Email
a.. i asekuracyjnie napisz pisemko do dziekana o prolongatę(odsuniecie) spłaty długu-umotywuj zła sytuacja materialna i warunkami osobistymi.
MoNiSiA
2006-06-16
15:14:09
Email
Dorotko, ale wpadka! Hahahahahaha! Trzeba być naprawdę mało inteligentnym żeby nie wiedzieć, że trzeba się ze szkoły WYPISAĆ!!! Normalnie porażka. A tak na marginesie, to już cię informuję, że żadne pisma ci nie pomogą i jeśli nie zapłacisz to czeka cię komornik :D Widzisz? Ziściło się na tobie. pozdr.
ciekawa
2006-06-16
15:43:19
Email
Hm... zaczynam mieć wrazenie, że żeby funkcjonować na tym forum powinnam wpierw przeczytać wszystkie kłótnie i spory...........:(:(:(:(:(:(:(
agnieszka74
2006-06-16
16:33:56
Email
a mi się wydaje że na forum są dwie dorotki..
ciekawa
2006-06-16
16:57:04
Email
Tobie sie wydaje a ja juz sama zgłupiałam:( Nie chce sie mieszać w żadne kłótnie jak coś wiem i moge pomóc to chętnie to zrobie. Narazie nikt dla mnie nie był nie miły więc na nikogo sie nie gniewam. Dziwnie tak bo to forum robi się bardzo zamknięte-jakby tylko dla dziewczyn które się tu już długo wpisują;(
dorotka
2006-06-16
17:31:28
Email
jesteś pewna monisiu,że będę musiała zapłacić?boże jak ja uzbieram taką kasę???
pinkie
2006-06-16
17:51:38
Email
Gdyby tu były dwie dorotki, to na miejscu jednej juz dawno zmieniłabym nicka. Ale jeżeli jej to odpowiada, ze ktoś sie pod nią podszywa i uprzykrza nam forum, to wątpię, zeby były dwie. Ciekawa, poczytaj sobie forum, ale i tak wiele paszkwili wypisywanych przez mapet/dorotkę/jowite zostało usunietych przez admina. Wpisów tej osoby po prostu już nie da sie brać poważnie. A forum się wcale nie zamyka, po prostu zbyt wiele pamietamy, co ta osoba wypisywała.
MoNiSiA
2006-06-16
19:34:28
Email
To logiczne, że jeśli kończysz szkołę musisz o tym kogoś powiadomić i uregulować wszelkie sprawy. Dlatego osoby, które znikają ze szkoły z dnia na dzień bez żadnych uprzedzeń ponoszą za to odpowiedzialność pieniężną. U mnie w szkole naprawdę dużo jest takich ludzi, dlatego pociesz się faktem, że nie ty jedna zabulisz za brak rozsądku, a może niewiedzy.
andzia
2006-06-16
21:32:47
Email
Sadze tak jak Aga ze dorotek jest dwie A propo oplat za szkoly dorotko Monika ma racje powinnas sie wypisac, wiem bo sama rezygn. z uczelni wyzszej, poszlam sie wypisac i bylo ok a moja kumpela nie odebrala dokumentow i przyszlo jej zaplacic sporo kase.Niestety musiala to zrobic. Mozesz przejsc sie na uczelnie i poprosic kilku wykl o liste obecnosci moze wtedy wyjdzie na jaw od kiedy nie chodzilas i sprawa jakos sie wyjasni.Zycze powodzenia
Goga66
2006-06-16
22:07:26
Email
dorotek jest dużo - jedna ta właściwa, złośliwa i wredna i reszta, używająca nicku mapet czy Dorotka, kiedy nie chcą z jakiś względów ujawniać swojego właściwego nicku, bo się czegoś wstydzą. A prawie wszyscy hasła do tych nicków znają. I niestety, nie wiadomo, komu się odpowiada :(
dorotka
2006-06-16
22:30:06
Email
Gogga66, nic nie doradziłas w tym topiku, ale intrygę wprowadziłaś. Czy to godne czterdziestolatki takimi banałami sie zajmowac i roztrząsać: dorotka czy nie dorotka? Gdyby to Aneta zrobiła, co lat ma 21 to jeszcze by przeszło, ale Ty powinnas byc poważna, skoro niby taka mądra jesteś, ale zaraz, zaraz teraz dopiero studiujesz? wcześniej był czas na skałki a nie na wyższe studia? No skoro cię takie intrygi zajmowały to nie dziwię się. I NIE WPIERAJ, ZE MUSISZ SIĘ BRONIĆ, BO W TYM TOPIKU CIEBIE NIKT NIE ZACZEPIAŁ I BEZ TWOJEJ OPINII BY SIĘ OBYŁ!!!
Goga66
2006-06-16
22:51:42
Email
dorotka daruj sobie. Podobno drugi fakultet robisz więc może pomyśl, że nie tylko Ty. Ale rozumu i wyobraźni masz za mało, co? Dziecko drogie i wreszcie lecz się na głowę, bo naprawdę szkoda Twojego życia na takie pierdoły. Ty mnie g... obchodzisz. Napisałam to, bo może dorotka z wątku potrzebuje pomocy a nie jest tą gnidą, która tu psuje ludziom humor
Goga66
2006-06-16
22:54:15
Email
a lepiej mieć czas na skałki niż na bycie ordynarną [...] na forum
dorotka
2006-06-16
23:14:26
Email
I tu własnie Gogga pokazała swoją prawdziwą twarz !!!!, a co ma to g...? znaczyć?:))
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum