szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wózek Roan Kortina


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna
Napisano: Treść:
ciekawa
2007-03-18
Email
Mamuśki-czy któraś ma może wózek Roan model Kortina??? czy mogę prosić o jakieś informacje-z góry dziekuję.
pinkie
2007-03-18
22:20:48
Email
HAHHAAAAAAAAHAAAAAAAAAAA zabiłaś mnie z tym nieschylaniem. Jakoś nie wyobrażam sobie nieschylać się do dziecka. A jak chcesz go wyjmować z wózka????
ciekawa
2007-03-18
22:24:15
Email
Oj tak zdjęcia:) Niestety niskopodwoziowa-jak określa to mój mąż:)Ale za to wszędzie się wcisnę;)Poza tym jestem specjalnym modelem dopasowanym do mężą:) większa bym już nie pasowała;) Dzieki pinki za rady-teraz wiem z jakimi pytaniami iść do sklepu:)Dobranoc dziewczyny:)
pinkie
2007-03-18
22:25:46
Email
Ale dziewczyny - my mówimy o niemowlętach,a nie o tym jaki ktoś był w szkole, czy w wieku 2 lat. Tempo wzrostu różni się w różnych przedziałach wiekowych. Mój Tomuś urodził sie niewielki - 3300, a rośnie jak na drożdżach , a córka mojej drobnej koleżanki i jej drobnego męża urodziła się z wagą 4800,11 dni wcześniej od Tomusia, a teraz jest o 3 kg od niego lżejsza i dużo mniejsza
ciekawa
2007-03-18
22:26:35
Email
Nie wiem ale zapewne oparcuje jakiś sposób:) Zapewne półprzysiadowy-półschylany:)ale będzie ubaw:) E....jak tylko spowrotem zaczne ćwiczyc moge sie i poschylać;)Doprowadze sie do pożądku:)
Monik
2007-03-18
23:28:56
Email
hmm z tą miękką gondolą to chyba racja... Tym bardziej,że rodzimy prawie latem. Fajnie, że poruszony został ten temat, bo jutro miałam jechać po wózek, z twardą gondolą (Atlantic Baby Design), a teraz zastanawiamy się z mężem co zrobić... Wydawało mi się,że wózek na paskach mocno się trzęsie i po najechaniu na dziurę tym bardziej... Wydawało mi się też,że amortyzatory właśnie są po to, by redukować wstrząsy...Chyba dziś nie zasnę. ..
karolina
2007-03-19
10:59:14
Email
Ja osobiscie tez bym w tej chwili kupila inny wozek niz przy pierwszym dziecku,gondola byla duza bo do 8 miesiaca i myslalam ze przejezdze zime a tu klops,maly w ogole nie chcial lezec robil nam takie cyrki na spacerach ze wiecej byl noszony niz lezal i spacerowke zalozylam jak mial 4 miesiace a teraz to jest juz kawal chlopa i jak patrze na jego rowiesnikow ze szpitala to niektorzy dopiero niedawno zalozyli spacerowki.regulowana raczka bardzo sie przydaje ja jestem niska(wrecz mala a maz nalezy do tych wyzszych.no i przede wszystkim liczy sie waga wozka bo i na to trzeba zwracac uwage jezeli sie mieszka np.w bloku.
ciekawa
2007-03-19
12:07:36
Email
Ja tak sobie myśle-takie za i przeciw. Miękka gondola: mnie sie nie przyda do lekarza bo w moich przychodniach nie ma gdzie zostawic wózka wiec napewno nie bede sie z wozkiem wybierac, za to waga pewnie nizsza, cena-cóz róznica akurat w moich modelach wózków w sumie żadna, co do wagi to ja nie zamierzam dzwigac wózka na 4 pietro i juz niedługo usiadomie o tym moich sąsiadów którzy zajmóją wózkownie;)Ciekawe czy te z miękkimi gondolami sa nizsze-bo jak wyzej to zawsze mniej sie człowiek schyla-czasem 5 cm to ogromna róznica. Sama juz nie wiem musze pogadac ze sprzedawca co oststnio facet odradzał mi droższy wózke i gadał naparawde sensownie:)
Goga66
2007-03-19
12:15:30
Email
Rzecz w tym, że ja nie brałam wózka do lekarza, tylko Zu wiozłam samochodem. Fotelik zostawał a ona komfortowo bo całkiem na leżąco wędrowała do lekarza. Niektórzy jednak noszą w foteliku. Rzecz gustu. My nie lubiliśmy wciąż fotelika wypinać, poza tym był cięższy niż gondolka i dłuższy (w pionie) więc dla mnie - niskiej osoby, byłby niewygodny do noszenia
pinkie
2007-03-19
19:37:18
Email
Zgadzam sie- foteliki sa niewygodne do noszenia :( Ciekawa, a mnie się wydaje, ze z wyższym wózkiem jest większe prawdopodobieństwo schylania, bo nie kucniesz przy nim na pewno, już szybciej staniesz na palcach ;)
ciekawa
2007-03-19
19:52:36
Email
Ja dzisiaj dzwoniłam do firmy w necie która ma oba wózki które mnie interesują czyli Roana Kortina i Jedo-Jędroch Bratatina. Obie maja duze gondole-kortina nieco mniejsza bo 76na 33cm. Sparwdzałm inny model z Jędrocha-miękka gondola ma 70na30-wiec jes duzo mniejsza. biore pod uwage ze dziecko nie bedzie chcialo leżeć ale gdyby jednak lezalo to w cieplych ciuszkach w małej gondoli bedzie mu niewygodnie. Bartatina ma jeszcze taki bajerek ze można dziecko posadzić w gondolce w razie czego. A i te wózki maja dno gondoli na wys 60 cm a w wersjach z miekka godnolą na 50cm. Pomijajac kwestię ewentualnego schylania to napewno nie bede dziecka tarmosic z dodatkowym cięzarem na 4 pietro-bo popierwsze jest mi to zupenie niepotrzebne, po drugie mam małe mieszkanie i walająca sie gondola tez mi do niczego. Lekarza mam ulice dalej i miejsca na wózek tam nie ma-tak samo w szpitalu dzieciecym gdzie jest wiekszosc specjalistów. A co najwqżniejsze cenowo mi odpowiadaja. Musze je obejrzec w sklepie i sprawdzic jak sie prowadzą i dokładne przemyslec jakie mam potrzeby i do czego wózek mnie jest potrzebny.
ciekawa
2007-03-19
19:56:04
Email
No i jeszcze jedno mam auto dostawcze-tylko przednie siedzenia-maz wozi płyte wiec jest bardzo brudne(gdzie ja włzoze ta gondole)-zapewne wizyty u lekrzy beda odbywały sie po transporcie taxi wiec o dodatakowym sprzecie nie ma mowy. Mam coraz wiecej plusów na twarda gondole ale jeszcze zobaczymy;)
Monik
2007-03-19
21:59:41
Email
Ja dziś cały dzień jedziłam za wózkami. Decyduję się jednak na twardą gondolę i tu już zdania nie zmienię. Oglądałam przede wszystkim 2 wózki, które mnie interesują: Atlantic Baby Design i Bartatinę. Zdaję raport: Atlantic razem z gondolą waży 19kg, Bartatina 19,5kg. Po zdjęciu gondoli mają 4,5 kg mniej. Oba wózki świetnie się prowadzi, przy czym Bartatiną trochę jak na mój gust za bardzo trzęsie. W BArtatinie jest oparcie w gondoli, w Atlanticu go nie ma-ale nie jest to aż tak potrzebne-podobną funkcję spełnią 2 poduszki. W Atlanticu przednie koła są skrętne,ale można je zablokować-nie trzeba dzwigać wózka aby zawrócić-szczególny plus w wersji spacerowej. W Bartatinie nie ma skrętnych kół. Atlantic jest na resorach,Bartatina na paskach. Jeśli chodzi o wygląd-BArtatina wygląda trochę staromodnie, nie podobają się nam koła( mnie i mężowi). W Bartaninie jest bardzo mała, wąska spacerówka-o wiele mniejsza niż w Atlanticu, nie wiem czy zimą naubierane dziecko się do niej zmieści. Atlantica składa się bardzo szybko i łatwo-dla mnie to jest ważne, bo często będę pakowała wózek do bagażnika; Bartatninę składa się trochę gorzej, ale da się opanować. Po złożeniu zajmują prawie tyle samo miejsca. Dość dużo,ale w moim bagażniku śmiało się mieszczą:)) Ogólnie w kwocie do 1000zł te dwa modele są najatrakcyjniejsze. Miękkie gondole są zazwyczaj w niskich wózkach, a tych wogóle nie biorę pod uwagę. Często ważą 19 kg i więcej, a po zdjęciu miękkiej gondoli kg nie ubywa i spacerówka też pozostaje ciężka.Np wózki Tako i jego podróby są koszmarne...Ciężkie, szerokie, masywne, ja nie mogę nawet na nie patrzeć... Ale to tylko moje zdanie. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Atlantica i już zdania myślę nie zmienimy. Rozmyślałabym jeszcze, gdyby Bartatina miała szerszą spacerówkę. Pozdrawiam
ciekawa
2007-03-20
17:11:13
Email
no teraz to mnie zastrzelili:( dzwoniłam do sklepu po wymiary kortiny i pani powiedziała że to wadliwy wuzek i poleca raczej bartatine:( Ponoć te wymiary spacerówki sa całkiem standardowe.
noemi
2007-03-20
17:20:16
Email
Ciekawa, a roan marita? Mkkrycha zostawila w majówkach link, gdzie użytkowniczka tego wózka go sobie chwali. zerknij http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=121687
Goga66
2007-03-20
17:29:31
Email
Ciekawa - tu nie masz racji - nosidło miękkie dla malucha jest najlepszą rzeczą do wnoszenia (mieszkam na 3 piętrze bez windy). Jest dość lekkie. A jak wnieść śpiącego malucha, jeżeli nie w gondolce czy specjalnej torbie?? Twarda gondola waży więcej. Więc tak czy owak w czymś dziecko będziesz nosić. Kobiety do twardych gondoli czasem właśnie dokupują taką torbę do noszenia niemowląt.
Goga66
2007-03-20
17:33:03
Email
Miękka gondola na dodatek to świetne łóżeczko turystyczne i dobra rzecz, kiedy śpiącego malucha przemieszcza się po małym mieszkaniu żeby mieć go na oku. Twarda lepiej sprawdzi się w domku, gdze wjeżdza się wózkiem wprost ze spaceru i czeka aż dziecko się samo obudzi lub w bloku z dużą windą u kogoś, kto ma spore mieszkanie i wjeżdza do niego wózkiem.
Goga66
2007-03-20
17:34:38
Email
Pamiętajcie, że początkowo dziecko sporo śpi a budzenie go nie bedzie Wam na rękę. Robi się wszystko, żeby po spacerze nie obudzić dziecka wnosząc go do domu.
noemi
2007-03-20
17:38:24
Email
jak dobrze mieć windę...;) ja mam:) co do wnoszenia to pewne masz rację. ile wazylo Twoje nosidlo?
Goga66
2007-03-20
17:43:51
Email
Moje? Nie pamiętam ale coś między 0.5 kg a 1 kg. Chyba 1 kg nie wazło
noemi
2007-03-20
17:48:29
Email
no to faktycznie różnica w stosunku do 5 kg. czyli wybór gondoli powinien być w pewnym stopniu uzalezniony od tego czy w budynku jest winda czy nie
ciekawa
2007-03-20
18:06:46
Email
Goga pwinnas wyzbyc sie tekstów typu "nie masz racji" ja sie z Toba nie spieram o racje tylko zastanawiam sie na temat swoich potrzeb i możliwosci!!!!! Wiem jakie mam mozliwosci techniczne i przypadłosci zdrowotne(kregosłup) i rozważam jak coś mi lepiej wnieść-nezaleznie od tego co to bedzie-zakupy czy dziecko. Ty radzisz jedno a ktoś inny radzi cos zupełnie innego tylko inni nie maja tej skłonnosci o spieranie sie RACJE. Napisz poprostu ze tobe sie przydała albo ze ty uważasz inaczej ale na boga dziewczyno uświadom sobie wreszcie ze nie zawsze mozesz mieć RACJE BO W TEJ DYSJKUSJI NIE CHODZI JEJ POSIADANIE!.
Goga66
2007-03-20
18:12:08
Email
Ciekawa, wiem, że mnie nie lubisz od naszej ostaTNIEJ DYSKUSJI - PISZę cI TYLKO, żE NIE MASZ RACJI, BO W CZYMś DZIECKO TRZEBA WNIEść - CHYBA, żE MASZ KOGOś, KTO cI JE BEDZIE WNOSIł. i NIE ZAPERZAJ SIę bo nie masz o co. Zabolało Cię w dyskusji o cukrzycy, że nie miałaś racji ale nie musisz brać wszystkiego do siebie. Już Ci pisałam tu nie chodzi o udowadnianie niczego ani o zaspakajanie ambicji. Mogę do Ciebie w ogóle nie pisac, bo pozjadałaś wszystkie rozumy a kwestią Twojej ambicji jest udowadnianie, że masz zawszec rację i jeżeli raz coś pozstanowisz, to dlatego, że TY LEPIEJ WIESZ. Tak czy owak piszę Ci - nie masz racji. Możesz się decydować na twardą gondolę jeżeli Ci się podoba ale to nie znaczy, że lżej Ci będzie wnosić dziecko a to jest najbardziej upiorna sprawa w codziennym życiu, o czym ja się przekonałam a Ty jeszcze się przekonasz. Dzwiganie dziecka przez kilka pięter to męka
Goga66
2007-03-20
18:12:34
Email
Następne Twoje wpisy bedę ignorować i tyle
ciekawa
2007-03-20
18:15:21
Email
nareszcie:)
Goga66
2007-03-20
18:16:57
Email
Świadczy to tylko o Tobie
Monik
2007-03-20
19:14:41
Email
Pytałam kogo trzeba o gondolę-odpowiedz była taka,że dla noworodka najlepsza jest twarda gondola. Wtedy kręgosłup lepiej się będzie rozwijał. Lekarze odradzają miękkie gondole. Coś w tym musi być...Zauważcie, że najlepsze, najbardziej polecane wózki zawsze mają twardą gondolę...
Goga66
2007-03-20
19:20:01
Email
Monik - tylko, że miękka gondola ma na dole normalną twardą wkładkę i ustawiona jest na normalnym płaskim, sztywnym podłożu. Faktem jest, że tradycyjne wózki miały twarde gondole ale jeśli chodzi o kręgosłup, to nie za bardzo rozumiem, z czego miałaby wynikać różnica - i tu i tu jest twardy, płaski dół??? Tłumaczył Ci lekarz?
ciekawa
2007-03-20
19:23:07
Email
Też bym sie do tego pogladu przyłaczyła-ale zobaczymy jak wyjdzie gdy na powaznie obejrze te wózki, podotykam-pomacam itd. Dodam tylko że czesto słysze że dzieci nie jeździły tak długo w gondoli ale skoro nie jest to cenowo droższe to nawet na ten krótki czas twarda była by chyba wskazana. mnie nadal ta bartatina meczy:) pomierze ja dokładnie zanim odrzuce;)
Monik
2007-03-20
19:27:05
Email
Nie każda miękka godola jest utwardzona, ja już przekonałam się do twardej i zdania nie zmienie. Tak tłumaczył mi to lekarz pediatra, bo musiałam kogoś zapytać, nie mogłam po nocy spać. Jestem już spokojniejsza. A poza tym nie podobają mi się wózki, gdzie jest miękka gondola.
ciekawa
2007-03-20
19:30:28
Email
MOnik skoro juz wybrałas to nie drecz sie wiecej:) Napewno podjełaś dobrą decyzje. W końcu nie podejmowałs jej pochopnie. Trzeba miec poprostu przekonanie że sie dobrze wybrało.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum