szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Ternin na : Kwiecień 2007


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, następna
Napisano: Treść:
wika
2006-09-04
Email
Cześć Wszystkim! Mam już 3 letniego synka , obecnie jestem w 7 tyg. ciąży! Byłam u lekarza i wszystko narazie jest ok! Cieszę się że w końcu się nam udało bo o 2 dziecko staraliśmy się od ponad roku. Piszczie mamusie kwietniowych dzieciaczków!!! pozdrawiam
wika
2006-09-29
15:09:01
Email
...zapomniałam dodać,że mamy też podobny termin, ja na 13 kwietnia 2007 i moj brzuszek też szybko rosnie, hihihi, pozdrawiam
MAGDA77
2006-09-29
21:08:20
Email
CZESC WIKA :-) tak mo j rocznik to 77:-) - najlepszy!! - jak sadzi moj maz:-) hihi - on tez jest z tego rocznika! fajnie ze sie odezwalas, pozdrawiam
wika
2006-09-30
10:31:13
Email
Moj mąż też jest z rocznika 77!!!, ja z pażdziernika a mąż z czerwca, Pozdrawiam cieplutko.
MAGDA77
2006-10-02
07:40:57
Email
Wika, kiedy idziesz na USG? ja juz sie nie moge doczekac widoku malenstwa....aha i napisz mi jeszcze czy czujesz juz ruchy? ...bo to chyba jeszcze za wczesnie:-) ja przy Zuzi poczulam bardzo szybko, ale nie pamietam kiedy :-)
MAGDA77
2006-10-02
07:44:26
Email
Wika, kiedy idziesz na USG? ja juz sie nie moge doczekac widoku malenstwa....aha i napisz mi jeszcze czy czujesz juz ruchy? ...bo to chyba jeszcze za wczesnie:-) ja przy Zuzi poczulam bardzo szybko, ale nie pamietam kiedy :-)
wika
2006-10-02
16:26:58
Email
Cześć! Na kolejne USG idę za dwa dni (w środę),też nie mogę się doczekać tego widoku. Ruchów maleństwa narazie jeszcze nie czuję ale pewnie już niedługo, bo w drugiej cięży podobno szybciej. Pozdrawiam
MAGDA77
2006-10-04
08:26:31
Email
WIKA NAPISZ JAK TAM TWOJ MALUSZEK ? BUZIACZKI
daga
2006-10-04
11:21:08
Email
Cześć dziewczyny :)) Ciesze sie że u was wszystko wporządku, u mnie tez jest ok.Wróciłam do pracy bo miałam dwa tygodnie zwolnienia ale powiem że jednak całkiem inaczej jak sie siedzi w domu - można więcej odpocząć,dziewczyny Wika,Marta powiedzcie bo to wasza druga ciąża, do ktorego miesiaca pracowałyście przy pierwszej?a teraz pracujecie?A wogóle to dobrze że tu jestście doświadczone mamy bo to ja sie tak czasem zastanawiam czy sobie poradze z tym maleństwem, napiszcie jak to jest pierwszy raz z dzidziusiem , czy jest cieżko jak czlowiek taki niedoświadczony??bo czasami sie martwie jak to będzie??Pozdrawiam,buziaki :))
wika
2006-10-04
17:34:52
Email
Cześć:)))) Dziś byłam na kolejnym USG. Wszystko dobrze. Dzidzia ma 5.77 cm, tak słodko machała rączkami!!! Ogólnie wszystko jest wporządku , tylko to moje ciśnienie... W domu przed wizytą miałam 121/69 a w gabinecie !!! 154/91!!! Jak jestem pod wpływem jakiegoś stresu to tak mi skacze, w domu nieraz też. Lekarz zapisał mi Relanium - stosować okazjonalnie, kazał brać magnez i pić melisę. Jeśli chodzi o samopoczucie to wporządku, apetyt też lepszy i brzuszek rośnie. Jeśli chodzi o doświadczenie to myślę ze drugie dziecko się wychowuje łatwiej, ale to nie oznacza ze z pierwszym jest gorzej. Jak urodził się nasz synek , mieszkaliśmy sami , do rodziców 80 km. od początku sami sie wszystkim zajmowaliśmy, nie wspominam tego żle. Mały na szczęście nam nie chorował, nie był płaczliwy, wychowaliśmy go nawet bez smoczka, miał jednak kolki... ale też daliśmy temu radę. Także się nie denerwuj, dasz radę, MyślE ze przy wychowywaniu drugiego dziecka podchodzi się do wielu rzeczy z dystansem, bo przy pierwszym dziecku, ja jako osoba podatna na stres, wszystko bardzo przeżywałam , ale patrząc teraz z perspektywy 3 lat nie było żle. Ja obecnie pracuję w domu (komputer, tel, fax) , a w pierwszej ciąży pracowałam do 5 miesiąca. Zycze powodzenie i głowa do góry!!! Odzywajcie się częściej! Pozdrawiam.

MAGDA77
2006-10-05
08:01:01
Email
Czesc Wika - super ze taf fajnie sie rozwija dzieciaczek! a jak synek ? ...tlumaczycie mu juz ze bedzie mila rodzienstwo? ....nasz zuzia jeszcze za mala , na razie musze czasem uciekac zeby mnie w brzusio nie kopala na przewijaku :-)mowie jej "nie kop mamusi bo tam jest Filipek" hehe - to traczej do siebie gadam, ale nawet jak bedzie dziewczynka to bedzie super. Z tym cisnieniem to moze nie bedzie tak zle, skoro to ze stresu. Ja ogolnie ma niskie 120/55 ...czasem nawet 100/50 ....ale od dwoch dni jestem przeziebiona, tzn przewialo mnie na ogrodzie- ciapa jestem- bo sie nie ubralam i od razu mam problem z zatokami, nwet spac nie moglam - dzis od 3 nie spie. Wracajac do cisnienia to normalnie az mi szumi w uszach(mam zatkane) i czuje sie jak po extra kawie, wszsytko we mnie drży - cisnienie spoko 120/65 ale puls mialam 112 mam nadz ze jak mi dzis troche ulzy to odespie i bedzie spoko, na razie jem "coryzalie" -homoopatyczny lek na zatoki i "echinacea" boje sie brac inne leki.Musze byc zdrowa, wiec mi szybko minie, ale jestem padnieta jak pies Pluto- mam nadz, ze Zuzanka nie zdazy nic zlapac ode mnie. Jem mus jablkowy, pije sok z cz. porzeczki i herbatke z cytryna i chyba dzis zabiore sie w koncu za czosnek!! :-). Na USG idziemy za tydzien 12.X. A co do pierwszej ciazy Daga to normalne ze sie boisz, kazda z nas sie bala takiego malenstwa. teraz to juz mamy z mezem troche wieksze doswiadczenie i chyba spokojniej do tego podejdziemy i mniej nerwow bedzie. Ja sie wkurzalam jak mi wszyscy doradzali, kazdy mial inny pomysl teraz na to nie pozwole- wtedy sie miotalam, klucilam z mama, teraz to chyba po prostu oleje i dalej bede robila swoje. Zuzia lubiala spac na moim brzuszku i ciagle sluszalam "nie przyzwyczajaj jej" a co to szkodzi , jak lubi, jak jej dobrze, jak nie placze to czemu mialam robic inaczej? Zuzi sie co chwile zmienialy upodobania - miala kolke pokarmowa, wiec po kazdym karmieniu (tak po 15 min.)byl ryk - wiec szukalismy roznych sposobow i stosowalismy wszystko co ja uspokajalo. Jakos minelo - nagroda byl zawsze jej usmiech....a to ze mnie rozna rzeczy wkurzaly to tez hormony - srednio tak 3 mies bedzie trzymac hustawka nastrojow i zawsze w krytycznej chwili jak tracilam cierpliwosc robilam to co mi intuicja podpowiadala- czasem wiadomo, babcie maja lepsze sposoby i wtedy trzeba przyznac racje, ale ufaj sobie Daga. Ale sie spisalam , hehe!! tak jakos nerwowe poczatki wrocily we wspomnieniach. Teraz Zuzia juz zaczyna gadac- cudne sa poranki kiedy pokazuje na lampe i wiem ze chce zebym zaswiecila swiatlo.Codziennie nas zaskakuje -tak duzo sie uczy kazdego dnia, ze zapomina sie o placzu, kolkach, nieprzespanych nockach itp. pozdrawaim was dziewczynki, Magda
MAGDA77
2006-10-05
08:06:47
Email
hej, a moze macie jakis sposob na przeziebienie ?
wika
2006-10-05
17:52:11
Email
Witam! Magda, jak twoje zdrówko dziś?? Ja w tej ciąży jeszcze nie byłam przeziębiona(odpukać), ale w poprzedniej owszem, na samym początku. Stosowałam leki homoepatyczne do ssania, na stany grypowe i na gardło(nie pamiętam już nazw). Piłam lipową herbatę z miodem, z cytryną, sok z malin, i czosnek - ale mało. Szybko wracaj do sił, Madzia! Jeśli chodzi o moje dzisiejsze ciśnienie a raczej NIEdociśnienie to 105/60 takiego dawno nie miałam. Ale to chyba reakcja na pogodę , u nas właśnie pada deszcz, Ja jestem z Inowrocławia, a WY? Pozdrawiam!

MAGDA77
2006-10-06
10:54:07
Email
hejka! wczoraj czulam sie fatalnie , ale musze byc zdrowa, wiec kuruje sie wszystkimi domowymi sposobami...dzis troche lepiej - przynajmniej glowa nie boli , ale wygladam jak 7 nieszczesc!! :-)lezec sie nie da wiec dreptam od 5 i nie wiem co ze soba zrobic, bo opadlam z sil.siedze w fotelu i ogladam tv ...bleeeee ;-/ Moj mąz Tomek pojechal z Zuzanka do dziadkow do Bielska i nie bedzie ich do niedzieli- mieszkamy z moja mama wiec nie jestem calkiem sama , ale troche mi smutno. Ale z drugiej strony to dobrze ze Zuzia pojechala , bo nie bylismy tam od wakacji-jeszcze nie umiala sama chodzic :-)naciesza sie nia! Ja pojade nastepnym razem:-) Wika jak masz chwilke to odezwij sie na gg nr:1545037 no i wogole dizewczyny co z Wami? jak wasza ciąża ? czemu tylko Wika sie odzywa? buziaki dla was!! M.

wika
2006-10-06
11:24:43
Email
Cześć. Czy ta śliczna dziewczynka na zdjęciu to Twoja Zuzanka? Ja też wkleję jakieś masze zdjęcie, ale po południu, bo teraz wychodzę. Może tez poghadamy na GG. Właśnie dłówny dialog na tym forum to my prowadzimy, a co z raszta???(jest nas 7 os.)Ja też czuję się dzś średnio, bo nie mogłam spać w nocy. Pozdrawiam. Szybko się kuruj. Odezwę się jeszcze.

karolka
2006-10-06
11:49:43
Email
Cześć dziewczyny.Mam termin na 3 kwietnia. Do tej pory ciąża przebiegala bez problemów ale od okolo 1,5 tyg. mam bóle brzucha.Lekarz twierdzi, że to efekt rosnięcia macicy i rozciągania więzadel ale kazal mi brać no-spe i duphaston(podobno tylko ochronnie). Boję się. Dziewczyny kochane napiszcie czy macie podobne dolegliwości, to moja pierwsza ciąża i nie wiem czym sie niepokoic a czym nie.Pocieszcie mnie proszę.
MAGDA77
2006-10-06
16:52:16
Email
nno hejka Karolka ...mysle ze musisz sie sluchac lekarza i wszystko bedzie dobrze, troche sie pooszczedzaj, polez...u mnie ja od 6 tyg zaczely sie konketne problemy,troche chyba fizycznie przegielam, ale juz jest ok, wlasnie wyszlam na prosta - wczoraj odstawilam duphaston po 2 miesiacach zostala mi jeszcze luteina na 3 dni , slucham sie lekarza a jak mam jakies watpliwosci to od razu do niego dzwonie, jak mnie bardziej brzuch bolal, albo jak to byl bol taki jak przy okresie to tez dzwonilam, wiec musisz byc cierpliwa! Duphaston zadziala tylko daj mu czas a ty w tym czasie sobie polez.Trzymaj sie, pozdrawiam.... aha Wika - tak to moja sliczna coreczka:-)
karolka
2006-10-07
10:33:52
Email
Muszę chyba zacząć bardziej pozytywnie myśleć a nie tylko panikować. Powiem Wam, że chyba dobrze, że znalazlam to forum bo fajnie jest napisać coś do kogoś w podobnej sytuacji. Ja już powoli kończe 15 tydzień i bardzo wyczekuje na pierwsze ruchy maleństwa( chociaż wiem, że w pierwszej ciąży czuje się je później) a pozatym moim codziennym rytualem stalo sie u mnie oglądanie zdjęć z usg. Oszalalam ;-)?
daga
2006-10-08
11:21:00
Email
Cześć wszystkim!! Karolka ja też mam termin na 3 kwietnia.Brzuszek mnie pobolewa, raczej czuje takie kłucia i męczą mnie starszne migreny-okropieństwo..Powiedz mi proszę jak u Ciebie z wagą bo mi sie wydaje że mało co przytyłam, tzn brzuszek jest widoczny i zaokrąglony ale trochę sie niepokoje czy maleństwo rośnie tak jak powinno?Buziaczki i pozdrowionka dla wszystkich :))
Magiee
2006-10-08
17:15:04
Email
Hej, Ja jestem w 13 tyg. termin mam przewidziany na 14.04.07. To moja pierwsza dzidzia i strasznie sie boję :(
karolka
2006-10-09
09:47:15
Email
Hej daga. Ja do tej pory przytylam 1.5 kilograma, ale waga mi skoczyla dopiero jak poszlam na zwolnienie z pracy ok. tydzien temu.Do tamtej pory nie ruszalo sie nic, posiedzialam pare dni w domu i od razu skoczyla.Dzidziuś na pewno rośnie prawidlowo więc nie martw się, waga to podobno sprawa indywidualna.
MAGDA77
2006-10-09
10:19:28
Email
HEJKA... w koncu sie odzywacie:-)ja pierwsze ruchy Zuzi czulam w 18 tyg.to bylo takie dziwne :-)lezalam sobie na plecach i cos mi w brzuchu podskoczylo- od razu zawolalam meza!! i jak polozyl reke to sie powtorzylo- czad!! teraz wyczekuje na ruchy drugiego maluszka. przytylam niewiele, na poczatku 1 kg a teraz waga stoi , ale tez wiecej sie ruszam a poza tym przy tym przeziebieniu to mam mniejszy apetyt. Mysle jednak ze szybko nadrobie- najwazniejsze zeby waga nie spadla. W poprzedniej ciazy przytylam w sumie 12kg i szybko wrocilam do swojej wagi (55). Ja ciagle ogladam fotki z usg a raczej porownuje do poprzedniego maluszka- tylko byly robione niestety w innych tygodniach i nie moge sobie dopasowac,poza tym kazde dziecko troszke inaczej sie rozwija i w swoim tepie:-) wiec na razie tylko zbieram i podziwiam pierwsze fotki nowego czlonka rodzinki:-)to nie jest obsesja - to normalne. Buziaki dla wszystich; M.
MAGDA77
2006-10-09
10:22:50
Email
Magiee, witaj mamy podobne terminy, jak zdrowko?
Magiee
2006-10-09
17:07:15
Email
Hej :) Ja troszke po przejściach jestem :( bo od dziecka choruję na nerwicę lękową. Musiała odstawić leki i przez pierwsze dwa miesiące przeżywałam koszmar. Teraz jest już troszkę lepiej bo po 12 tyg, mogłam znów wrócić do części leków. Teraz biorę Clorazepam i Seronil i wszystko powoli wraca do normy. Na wymioty piłam herbatkę z imbirem i jakoś nie było tak źle , teraz tylko małe mdłości zostały. Ale nie mprzytyłam nic a nic i brzuszka też wogóle jeszcze nie mam :(
wika
2006-10-09
18:36:56
Email
Cześć Magiee!!! Witam cię na forum. Ja mam podobny termin do Ciebie , bo na 13. 04. 2007, Jak może czytałaś wcześniejsze wpisy , to jest moja 2 ciąża. Współczuję ci tej nerwicy lękowej , wiem co przeżywasz , ja też mam z tym problemy , chyba już od dawna , ale leki brałam dopiero od maja 2006. Cital, Afobam, i Metokart. Kiedy dowiedziałam się zejestem w ciązy odstawiłam je, ale mam straszne wyrzuty sumienia że sięgnęły jednak na początek ciąży. Nadal mam dolegliwości typu : kołatanie serca, momentalnie przyspieszające tętno i skoki ciśnienia, na tle stresowym. Teraz lekarz zapisał mi Relanium 2 mg,(w gabinecie miałam ciśnienie 154/92 -syndrom białego fartucha) ale strasznie boję się tego brać. a co Ty o tym leku myślisz? Pozdrawiam cię serdecznie! Chętnie porozmawiam z Tobą na GG, Później podam numer.
MAGDA77
2006-10-10
11:46:59
Email
Magiee, nie martw sie malym brzuszkiem...w pierwszej ciazy to do 5 miesiac nie bylo widac ze jestem w ciazy, nosilam spodnie biodrowki i luzne bluzki i dopiero w 6 mies.w pracy sie dziewczyny zebraly i przyszly zapytac "bo podejrzewaja ciaze" hehe - byly w szoku ze za 3 mies. mam rodzic ;) a w drugiej to od razu brzusio rosnie teraz wygladam tak jak z Zuzia w 6 miesiacu, wiec glowa do gory:-) buziaki , pa
Magiee
2006-10-10
12:29:08
Email
Dziękuję dziewczyny za ciepłe przyjęcie :) \Wika mi jest bardzo cięzko bo ja prócz nerwicy mam też agorafobię (lęk przed wychodzeniem na dwór). Leki odstawiłam dopiero w 7 tyg. ciąży bo dopiero wtedy się o niej dowiedziałam. A wcześniej przez 4 lata brałam Efectin ER 150, Zoloft, Zolastę, Depakine Chrono i Tegretol, także faszerowałam sie nieźle ale dzięki temu mogłam normalnie funkcjonować np. skończyc studia itd. Wcześniem eksperymentowałam z tymi lekami co ty brałaś bo moja lekarka szukała najlepszych dla mnie i znalazła - te co wyżej wymieniłam. Jednak musiałam je odstawić od razu, z miejsca i szok odstawienny był straszny, cudem go przezyłam. Teraz przez te leki byłam zmuszona zrobić test PAPP-A (w piątek mam wyniki), zobaczymy co będzie. A od tego poniedziałku zaczęłam brać nowe leki by jakos normalnie funkcjonować bo mam osobowość depresyjną ze skłonnościami samobójczymi więc musze cos brać... dostałam Clonazepam i Seronil - potoczny Prozac :( dziwnie sie czuję ale za jakies 2 tyg. maja zacząć działać... mam nadzieje, że wytrzymam bo od dwóch miesięcy siedze w domu i czuję, że zaczynam wariować :( Chwilowo możemy przez maila pogadac wika bo nie jestem u siebie w domu ale w niedziele wracam więc gg jak najbardziej. Pozdrawiam was ciepło i jeszcze raz dziękuję za miłe przyjęcie.
Magiee
2006-10-10
13:09:21
Email
Wika a co do Relanium... to jeśli Ci pomaga to z tego co słyszałam możesz brac spokojnie. Wiele kobiet w ciąży go bierze i nie ma to wpływu na dzidzię. A wręcz pomaga bo jęsli Ty jestes spokojniejsza to dzidzia też. Moje stałe ciśnienie to 130/95 a puls wacha sie od 115 do 170 - u mnie to norma. Równiez mam kołatanie serca, napady paniki, drętwienie rąk, oblewa mnie zimny pot, mam drgawki, chwilami brak mi tchu. Kiedyś nawet w silnym stresie traciłam świadomość tzn "wyłączałam się" na kilka minut ale leki które brałam wyciszyły to. Mam nadzieje, ze z tymi będzie podobnie.
wika
2006-10-10
18:00:27
Email
Witam szystkich i Ciebie Magiee! Ciężko się czyta to co piszesz o swojej chorobie , a co dopiero to przeżywać, Współczuję ci. Czy Ty próbowałaś może jakiejś terapii z psychologiem, bo rozumiem że leczysz się i wszystkie leki masz od swojego psychiatry? Jeśli chodzi o wielkość brzuszka to ja podobnie jak Magda77 w pierwszej ciąży długo nie mogłam się już doczekać kiedy będzie widać, a to dopiero nastąpiło w 5 miesiącu natomiast teraz to już w 2 miesiący było brzuszek rośnie. Pozdrawiam cieplutko i głowa do góry.
wika
2006-10-11
14:18:05
Email
Witam:-) Moj nr GG to 5737379, zapraszam na pogawędkę. Pa pa.
Magiee
2006-10-12
10:24:17
Email
Wika odezwę sie jutro bo wracam do domku od mojego narzeczonego. Tutaj nie mam gadusia :( buziaki dla Was
aga_28
2006-10-16
13:45:04
Email
Witam! Ja mam termin właściwie na koniec kwietnia 2007, odkad zazywam witaminy robi mi sie po nich niedobrze i mdło.
gagutka24
2006-10-18
13:17:11
Email
Cześć dziewczyny!!!! Miła Was znowu słyszeć dość dawno sie nie odzywałam miałam baaardzo dużo pracy koniec kwartału , sprawozdania itd. szkoda gadac:) Ale za to teraz odpoczywam dwa tygodnie w domku na L4 bo już powoli nie nadażałam za tempem mojego dawnego życia. Ja mam już 16 tydzień brzuszek mi się powolutku zaczął zaokrąglać i zaczełam prezybierać na wadze. Magieee bardzo gorąco Cie witam i ciesze sie że dołączyłaś do forum happymum:):) Pozdrawiam gorąco i do usłyszonka
gagutka24
2006-10-18
13:19:59
Email
Aha zapomniałam się Was spytać o krem na rozstępy. Używałam do tej pory oliwki w żelu gohnsona a wczoraj kupi.łam sobie fissan w aptece stosowałyście go może a jak nie to co jest jescze dobre na te wstrętne pręgi na brzuszku:):):)
karolka
2006-10-19
19:45:02
Email
Cześć dziewczyny! Jak tam wasze samopoczucie? Ja już wychodzę na prostą po bólach brzuszka, powoli odstwaim duphaston i czuje się ok. Niestety nie mogę wrócić do pracy, którą bardzo lubie, no ale dzidzia najwazniejsza. No i mam newsa ktorym się mogę pochwalić: od paru dni moje maleństwo daje znać o sobie kopniakami!!!Śmieszne uczucie.
MAGDA77
2006-10-20
12:20:36
Email
CZESC Dziewczyny! Karolka, GRATULUJE KOPNIAKOW! hihi fajnie, szybko ten twoj dzidzius daje znac o sobie :-) super! ja sie juz nie moge doczekac - moze jeszcze 2 tyg i zacznie ;-) ogolnie to sie czuje ok, czasem jeszcze robi mi sie niedobrze i zaczynam sie juz meczyc hehe lapie mnie zadyszka ufff ...ale duzo nie prztytylam....na razie jakies 3 kg:-) pozdrawiam cieplutko, pa
MAGDA77
2006-10-20
12:27:15
Email
aha a jezli chodzi o rozstepy to nie mialam z tym problemow w pierwszej ciazy i mam nadzieje, ze nie bedzie mi sie nic takiego dzialo - tzn smarowalam i smaruje brzusio balsamem nawilzajacym "Dove", jak zwykle. Mam w szufladzie jakis zel z Oriflame - ujedrniajacy na brzuch "Tone Tummy Firming Gel" polecany przez kumpele - ale go nie stosowalam.
gagutka24
2006-10-21
13:32:30
Email
Czesc dziewczyny!!!!Ja sie wczoraj wieczorem strasznie wystraszyłam bo dostałam takich bardzo bolesnych skurczy w dole brzuszka i bardzo długo mnie trzymały ale poszłam do lekarza wieczorem i okazałao sie ze z dzidzią wszystko ok ze to była prawdopodobne kolka jelitowa czy jakoś tak:):):)Ale dzidziuś sie wiercił strasznie na tym wczorajszym USG juz sie nie moge doczekać jak zacznie mamusie kopać:):):) Pozdrawiam przyszłe i te obene mamusie:):)
wika
2006-10-23
16:18:59
Email
cześć Wszystkim! Dziewczyny , wczoraj poczułam łaskotanie w brzuchu na wysokości pępka, czyżby to ruchy maleństwa, pomyślałam..., ale w 15 tc to chyba jeszcze za wcześnie, co o tym myślicie?
wika
2006-10-23
16:52:15
Email
Cześć ponownie, wczoraj odwiedzili nas znajomi, Oczywiście pytają jak się czuję w ciąży i w ogółe, a później ..."jak to u nas jest z ochotą na sex?" Kolega twierdzi (z autopsji) ze jeśli mamy zwiększoną ochotę na sex to będzie chłopiec, a jeśli odwrotnie to dziewczynka. Im urodziła się dziewczynka, (hehe), twierdzi ,że przez całą ciążę można na palcach policzyć ile razy "rzecz się działa"(hihi)Nie mieli żadnych przeciwwskazań od lekarza. Z wszystkimi , z którymi rozmawiał, a którzy mają chłopca, nie narzekali na brak sexu. Mój mąż też sobie chwali okres kiedy byłam w pierwszej ciąży, (urodził się synek). Teraz mam zdecydowanie mniejszą ochotę... czy jest w tym coś z prawdy, jak myślicie??? Pozdrawiam, Pa pa.
gagutka24
2006-10-23
18:10:58
Email
Czesc dziewczyny!!!Wika oby to co piszesz było racją bo ja nie mam wogóle ochoty na bzykanko ojjjj a tak bym chciała dziewczynke ale jak bedzie chłopiec to tez bede szcześliwa:):):)Ja myśle ze pewnie jest coś w tym prawdy to tak jak z brzydnięciem kobiety w czasie ciąży jeśli brzydnie bedzie zazwyczaj dziewczynka a jeśli ładnieje -chłopiec niby takie zabobony a luidzie wierzą w nie:):):) Ja też wierzę hihih pozdrawiam
karolka
2006-10-23
20:49:13
Email
Cześć dziewczyny! Mam pytanie do dziewczyn, które już mają dzieciaki. Napiszcie mi jak to jest z ruchami dziecka, bo od okolo 1.5 tygodnia moja dzidzia daje mi kopniaki jeden lub dwa dziennie. Ale od dwóch dni nie poczulam żadnego. Zaczal mi sie 18 tydzień więć myslę sobie,że i tak wczesnie czuje kopniaki i chyba nie powinnam sie martwić jeśli nie są od razu częste i regularne?????????? Napiszcie, bo jako urodzona panikara już zaczynam mieć jazdy, że z dzidzią cos się dzieje.
karolka
2006-10-23
20:52:27
Email
A może mieć wplyw na to, to że odsawilam wlaśnie duphaston? Jak myslicie?
karolka
2006-10-25
17:16:37
Email
ufff, odezwalo się:-)
wika
2006-10-25
17:38:14
Email
Cześć Wszystkim! Dziś byłam na kolejnej wizycie u lekarza. Jestem w 15tc. Wszystko ok, Chociaż ciśnienie mi się trochę unormowało kiedy mierzę w domu ( ok 118/70 puls 85), a w gabinecie 150/88 puls 126! Lekarz zapisał mi Staveran 0,04, mam brać po pół tabletki. Mówił ze dawkę można zwiększyś do 2 tabl. na dzień, to nie ma wpływu na płód, więc jestem trochę spokojniejsza, ale mam nadzieję ze te pół tabl. mi wystarczy. Kiedy w pierwszej ciąży byłam w szpitalu też podawano mi ten lek. A z Was, drogie koleżanki, któraś brała Staveran ? Poza tym na kolejną wizytę mam zrobić badanie poziomu AFP we krwii. To bad. wykonuje się między 15a 18 tc. Pozdrawiam , piszcie co u Was!!!!!!!!!!!!!1
gagutka24
2006-10-26
19:44:42
Email
Czesc dziewczyny!!! Wika je tez ma zrobic to badanie krwi dostałam własnie skierowanie ale nie wiem na co to jest:)::) Musze za to czesto robic badanie moczu bo mi wyniki kiepskie wychodzą:(:(:(Ja z moim bobaskiem zaczełam w poniedziałek 18 tc ale niestety kopniaczków jeszcze nie czuje tylko w nocy jakos tak spac nie moge bo czuje jak mi cały brzuch w środku wiruje:):)Pewnie to zasługa mojej dzidzi. A jak mam rozpoznać kopniaczki jak sie już pojawią??
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum