szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Ternin na : Kwiecień 2007


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, następna
Napisano: Treść:
wika
2006-09-04
Email
Cześć Wszystkim! Mam już 3 letniego synka , obecnie jestem w 7 tyg. ciąży! Byłam u lekarza i wszystko narazie jest ok! Cieszę się że w końcu się nam udało bo o 2 dziecko staraliśmy się od ponad roku. Piszczie mamusie kwietniowych dzieciaczków!!! pozdrawiam
wika
2006-09-04
16:41:29
Email
Kto jest w zbliżonym tygodniu ciąży??? Piszcie mamuśki! Ja czuję się już ok, ale na początku miałam mdłości,nieraz nie mogłam nic jeść do 12 godz. byłam osłabiona, blada i cały czas chciało mi się spać.teraz jest już lepiej. Najchętniej jem bułki z dżemem, owoce, słodyczami też nie gardzę...Miałam już robione pierwsze USG , i otrzymałam zdjęcie naszej dzidzi! Czekam na wasze wpisy!!!
Kamila
2006-09-04
17:16:00
Email
Wika, gratuluję z całego serca! To wspaniale, że w końcu się udało! Dbaj o siebie kochana i fasolkę :) jak myślisz, chłopiec czy dziewczynka? ;-)
daga
2006-09-05
07:13:43
Email
Witam wszystkie przyszłe mamusie. Ja mam termin na początek kwietnia :) Przez około miesiąc tak mnie męczyło że myślałam że umrę ale już jest stopniowo lepiej, nigdy nie przypuszczałam że można sie tak fatalnie czuć w ciąży?? Nie mogłam sobie znaleść miejsca w pracy a na razie za wcześnie żeby komuś powiedzieć..Ale cieszę sie całym sercem.Pozdrowienia i całuski:))
wika
2006-09-05
10:37:52
Email
Cześć Kamilka i Daga! Dzięki za miłe słowa. Synka już mam, chciałabym dziewczynkę, ale zobaczymy... Czuję się inaczej niż w pierwszej ciąży, gorzej, Za pierwszym razem początek był łagodniejszy , nie miałam żadnych sensacji a teraz ... ale już jest ok. Obecnie np. mam ochotę na słodkie a w pierwszej ciąży na czekoladę i tort bezowy nie mogłam patrzeć... Wiem że każda ciąża różni się od siebie i to niezależnie od płci dziecka. Daga, ja też czułam się żle , najgorsze były mdłości i ranne wstawanie, Wstawałam rano dawałam synkowi(ma 3 lata) śniadanie, on szedł z opiekunką na spacer a ja zamiast pracować (a pracuję w domu) szłam spać. Poźniej dopiero mogłam coś zjeść. Daga, to twoja pierwsza ciąża? Pozdrawiam.

daga
2006-09-05
14:04:24
Email
Hej, tak to moja pierwsza ciąża więc niewiele jeszcze wiem ale wszystko powolutku, na razie nabieram sił po tym cięzkim okresie całodziennych mdłości i mam tak tak jak TY w I ciązy - nie mogłam patrzec na słodkie, wogołe nic nie mogłam jeść i po pracy poprostu padałam na łóżko i spałam godzinami.Pracuje w biurze więc raczej nic ciężkiego ale poprostu byłam wykończona,na szczęscie jest coraz lepiej, zbliżam sie do końca I trymestru i odzyskuje apetyt :)Buziaczki
daga
2006-09-08
10:19:04
Email
hej dziewczynki,czemu sie nie odzywacie??Wika co tam u Ciebie, w którym tygodniu wogóle jestes?Ja mam straszne hustwaki nastrojów i samopoczucia..cieszę sie ze dzis piątek to w weekend trochę odpocznę,żeby tylko pogoda była ładna..pozdrawiam gorąco :)
Oliwka
2006-09-08
13:57:51
Email
Cześć Dziewczyny. Po pierwsze - gratuluję Wam. Ja jestem przy końcu 7 tc. Czuję się okropnie więc siedzę w domku i odpoczywam. Pierwszą ciążę straciłam na początku roku, więc teraz wyznaję zasadę, że lepiej dmuichać na zimne. Jak narazie z Dzidziakiem wszystko OK, na pierwszym usg, planowo w 4 tyg. po zapłodnieniu widziałam bijące serduszko. Ta więc z jednej strony ogromna radość a z drugiej nie najlepsze samopoczucie - nudności poranne ciągnące się całą dobę, zgaga, niestrawność, zaparcia.. łeee. Ale od kilku dni zauważam lekką poprawę. Niestety mam obrzydzenie do jedzenia, głównie mięsa, obawiam się nieco, że nie dostarczam dziecku wszystkiego co powinnam.. Mam nadzieję, że za niedługo będę typową kobietą w ciąży z tymi książkowymi zachciankami.. Pozdrawiam Was serdecznie i piszcie piszcie..
gagutka24
2006-09-08
17:17:17
Email
Cześć dziewczyny:):):)baaardzo wam gratuluje i ciesze sie razem z Wami bo tez jestem w ciąży w KOńCU jestem baaardzo szcześliwa i prosze bozie żeby z dzidziusiem było wszytko w porządku. Ja mam 10 tydzień też na początku czułam się fatalnie jak tylko siadałam przed kompem w pracy musiałam wstać i iść na pole:(:(:( ale na szczeście juz powoli przechodzi i co gorsze zaczynam coraz więcej jeść!!!!!!!Pozdrawiam:):):)
wika
2006-09-11
11:36:37
Email
Witam kochane kolerzanki!!! Właśnie wróciłam z weekendu , byliśmy z rodzinką u rodziców i oficjalnie powiadomiliśmy ze będą dziadkami poraz drugi, cieszyli się i gratulowali. Stwierdzili ze podejżewali już wcześniej, bo to było po mnie widać . A wy jak spędziłyście weekend? Teraz jestem w ok 9 tygodniu, termin mam na 13. 04. Z apetytem mam już trochę lepiej ale na mięso i wędlinę też nadal nie mogę patrzeć, mam nadzieję ze to się wkrótce zmieni. Też mam niestrawność i zaparcia. Już widać mi brzuszek, w drugiej ciąży trochę szybciej. Pozdrawiam Was!!!
daga
2006-09-12
07:28:28
Email
Witam!! :) Cieszę sie że robi sie nas więcej.Ja własnie wkroczyłam w 12 tc a termin mam na 4 kwietnia :).Sampoczucie jeszcze trochę w kraktę ale myśle że lada moment będzie super.W następnym tygodniu idę do lekarza i już nie mogę sie doczekać żeby znów zobaczyć maleństwo,martwi mnie trochę to comiesięczne usg bo coś słyszałam że może byś niezdrowe ale z drugiej strony jak tu niezobaczyć maleństwa i robie się wtedy spokojniejsza że wszystko jest ok :)Wy tez macie usg co miesiąć??Pozdrawienia i buziaczki :)))
gagutka24
2006-09-12
12:37:35
Email
Cześć dziewczyny!!!!Nie martw sie tym USG ja miałam robione trzy tygodnie temu i w poniedziałek sie znowu wybieram żeby tą moją malutką ślicznote zobczyć:):):)Czyż to nie jest prze cudowny widok i te odgłosy bijącego serduszka:):):)coś pięknego. Ja mam nadal obrzydenie do smażonych mięs i sosów fujjjj ale zupki i owoce jem bardzo chętnie ostsnio nawet coraz więcej:):):Pozdrawiam i do usłyszonka
wika
2006-09-12
14:23:23
Email
Witam Was! Jeśli chodzi o USG ja też miałam robione w 7 tc i teraz w 10 tc też bedę miała robione. Mam też zdjęcie naszej malutkiej fasolki. Lekarz mówił ze to nie jest szkodliwe dla dziecka, Podobno w I trymestrze ciąży i w następnych dobrze jest w ten sposób obserwować dziecko aby wykluczyć wady rozwojowe, min Zespół Dawn'a, Moje samopoczucie nie jest jeszcze super dobre, apetyt też bez zmian, pobolewa mnie trochę głowa itd Pozdrawiam:)
wika
2006-09-14
10:34:36
Email
cześć dziewczyny! co u Was? jestem ciekawa jakie macie ciśnienie krwi w ciąży. Ja od jakiegoś czasu, ale chyba jeszcze przed ciążą, mam podwyższone niż zwykle. W pierwszej ciąży miałam ok 120/75 , natomiast teraz mam ok 137/85, niby lekaż powiedział ze jest wysokie ale jeszcze prawidłowe. Miewam też czasami kołatanie serca. Miałam robione echo serca i EKG met. Holtera, ale wszystko jest w normie. Może to jest na tle stresowym, a wam coś takiego dokuczało? Pozdrawiam, piszcie koleżanki częściej na forum.
Ulka
2006-09-14
10:45:47
Email
Wika ja też miałam kolatania serca i to od początku ciąży, nawet wyladowałam z tego powodu w szpitalu, ale okazalo się ze wszystko w porzadku wykryli jakas wrodzoną wade serca nieszkodliwą dla mnie ani dla małej, u mnie te kołatania pojawiały się okresowo, tzn. tydzien był spokoj a poxniej od nowa, lekarz przepisał magnez i to wszystko, powinno pomóc. ja jestem w 8 miesiącu i nadal zdarza się ze kołacze najczęsciej wieczorem, podobno "nerwusy" tak mają. Ale skoro badania nic u Ciebie nie wykazały to wszystko będzie w porządku, pozdrawiam gorąco, nie martw się
wika
2006-09-14
11:09:32
Email
Dzięki Ulka ! Mi lekarz tez polecił magnez (3 razy dziennie)i nieraz pije herbatkę z melisy. u mnie kołatanie tez występuje co jakiś czas, to chyba właśnie przypadłosć "nerwusów", a szczególnie jak się nie wyśpie. Pozdrawiam gorąco ! Tobie już mało czasu zostało, i niedługo bedziesz tuliła swojego bobaska, Wiadomo czy to chłopiec czy dziewczynka? Powodzenia!
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum