szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - pażdziernik


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna
Napisano: Treść:
angela
2006-06-22
Email
cześć dziewczyny.jak się czujecie?jak tam wasze brzusie?mój juz ładnie się pokazał,chodze dumna:)a kg przytyłam od początku ciąży 5 kg. juz połowa za nami taka jestem szczęśliwa.upały dają o sobie znać a tu dopiero początek:) napiszcie co u Was,jak sie czujecie? mnie dopada zgaga i bezsenność.okropieństwo. czekam na relacje jak tam u Was
FK
2006-07-27
12:44:29
Email
Angela - podobno koło 30 tyg. dzieci robią się mniej aktywne, bo miejsca mają coraz mniej. Chociaż ja akurat nadal czuję ruchy bardzo wyraźnie. Ale też uważam tak jak Kiwi, że jeśli masz się bardzo denerwować, to lepiej to sprawdzić. 3maj się! Jestem pewna, że wszystko jest ok!
natalka86
2006-07-27
13:37:09
Email
moja dzidzia właśnie teraz coraz wiecej szaleje (29 tc.).i coraz mocniej czuje jej ruchy.powiedzcie mi dziewczyny jak dzidzia jest ułożona w brzuchu bo nie wiem,czy to zupełnie zależy od niej czy jednak jest jakas pozycja.niektóre z was piszą że czują rączke czy główkę a jak mnie kopnie dzidzia to nie odróżniam czym tylko czuje że poprostu się rusza i kopie czymś.
angela
2006-07-28
11:39:51
Email
witam.wczoraj mój maluszek juz skakał porządnie i dziś już też.cały dzień jest ok.wczoraj az skakałam z radości gdy cały dzień dawał o sobie porządnie znać.dziś od 6 rano też:)
FK
2006-07-28
15:08:40
Email
To super Angela - cieszę się razem z Tobą :)
Nina81
2006-08-02
20:52:06
Email
hej, troszke nas nie bylo, bo odpoczywalismy nad morzem. a widze, ze tu taaakie wazne tematy - moja dzidzia ostatnio tez sie ostatnio troche "ustatkowala" w brzuszku i przez caly wyjazd zastanawialam sie, co sie dzieje, dlaczego te ruchy sa takie slabe. no bo niby ma malo miejsca, ale... ach ta nasza wyobraznia.... pozdrawiam
angela
2006-08-05
12:31:01
Email
ja teraz przechodze odwrotność moich wcześniejszych obaw.moj maluch całymi dniami i nocami sie wierci kopie lub delikatnie daje o sobie znać.budze sie w nocy nie śpi.czasem sie zastanawiam kiedy on śpi:) ale wczoraj u lekarza byłam i wszystko jest w najlepszym porządku.jeszcze 10 tyg.już naprawde nie moge sie doczekać dzidzi po tej stronie
Nina81
2006-08-06
20:53:53
Email
oj, ja tez nie moge sie doczekac. wydaje mi sie, ze od tego pazdziernika dzieli mnie jeszcze wiecznosc. a jak stoicie z wyprawka? skompletowana? bo ja z przerazeniem stwierdzilam ostatnio, ze jeszcze prawie nic nie mam i szybko musze zaczac dzialac ;)
angela
2006-08-07
12:55:19
Email
ee ja wyprawke zaczne kompletować we wrześniu.długo to nie zajmie.pare sklepów i wszystko jest.ja jeszcze nic nie mam bo jestem przesądna.nic nie kupuje a to co mam dostać jest juz zaklepane ale u koleżanek w szafach narazie leżą.
izunia
2006-08-07
16:43:14
Email
ja tam nie wierze w przesady ja termin mam na 4 pazdziernika wozek mam i pare ciuszkow a reszte sie dokupi a tak juz n apowaznie to bede sie przygotopwywac tak na poczatku wrzesnia bo moja dzidzia ( dziewczynka) moze sie troche pospieszyc lekarz mi powiedzial ze wczesniej moze byc :) lepiej cos miec w razie czego pozdrawiam mamuski :)
natalka86
2006-08-08
09:17:10
Email
ja tez juz mam wózek,fotelik sam. i coraz więcej ciuszków.wole teraz kupować niż potewm się meczyć po sklepach z brzucholem a tak będę spokojna że wszystko ze spokojem kupiłam dzidzi.mam pytanie.CZY WY WSZYSTKIE MACIE JUŻ SIARKE LUB MLECZKO W CYCUSZKACH? bo u mnie ani widu ani słychu a bardzo chciała bym karmić i się martwię.
FK
2006-08-08
10:45:16
Email
Ja też nie wierzę w takie przesądy. W sobotę byliśmy z mężem na zakupach. Kupiliśmy przewijak, kocyki, pościel i zrobiliśmy wstepne rozeznanie co do łóżeczek i wózków, ale wciąz nie możemy się zdecydować :) Chciałabym, żeby wszystko było już skompletowane do końca sierpnia, bo boję się, że przez ten ostatni miesiąc nie będę już miała siły na bieganie po sklepach. Ubranek mamy już sporo, bo moja mama nie może powstrzymać się od kupowania :) Natalka86 - u mnie siara pojawiła się mniej więcej miesiąc temu. Ale nie przejmuj się. Pytałam lekarza i powiedział, że to bywa różnie i nie ma wpływu na to jak będzie po porodzie. Podobno zdarza się, że u niektórych kobiet siara pojawia się wcześnie, a potem mają mało pokarmu. Z kolei moja bratowa wcale nie miała siary przed porodem, a teraz ma mnówstwo pokarmu. Nie ma na to żadnej reguły.
Natalka86
2006-08-08
14:32:21
Email
dzieki FK podbudowalas mnie bo ja sie tak przestraszylam ze conajmniej myslalam ze dzidzia mi sie polamala (tfu tfu).pozdroo
Nina81
2006-08-08
20:53:01
Email
my pomalutku kompletujemy wyprawke. nic na sile - bierzemy to, czego jestesmy pewni. lozeczko mamy wybrane, ale kupimy pewnie dopiero na koniec wrzesnia, jak juz sie przeprowadzimy do nowego domku i przyzwyczaimy troszke. wlasciwie to moze nawet zamowimy przez internet. gorzej z wozkiem - taki wybor, a wlasciwie nic ciekawego... ciuszki w wiekszosci mamy. dzis kupilismy rozek i reczniczek. inne wieksze rzeczy niestety musza poczekac do przeprowadzki...
izunia
2006-08-09
10:04:09
Email
no u mnie siara sie pojawila szybko mam ja i czasami nawet wycieka n bielizne .. nie przejmuj sie dostaniesz pewnie po porodzie :)) , co do wozkow to faktycznie jest pelno a nie mozna nic wybrac .. :))) Pozdrawiam
mamka
2006-08-10
19:13:21
Email
Cześć dziewczyny, ja też byłam dzisiaj na małych zakupach, mam przewijak, wanienkę, rożek i parę ciuszków, oglądałam też wózki ale jest ich tyle że głowa boli i w sumie nie wiem na co się zdecydować. Tak czy siak kupię go dopiero jak się maluszek urodzi. Teraz cały czas już o nim myślę i bardzo się cieszę że jeszcze tylko 10 tygodni, pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się :)
FK
2006-08-15
18:05:47
Email
Mamy śliczne nowe łóżeczko dla naszego Synka :) Firma Klupś, Radek z kołyską. Wygląda fajnie! Polecamy. Podobno dzieci lubią być kołysane.
Nina81
2006-08-17
19:19:51
Email
FK my tez zamierzamy takie kupic. a powiedz mi, czy jak wyjmie sie szuflade to wyglada to w miare przyzwoicie? bo ja strasznie nie chce tej szuflady... ;)
FK
2006-08-20
11:14:38
Email
Nina81 - jak się wyjmie szufladę, to wtedy widać taki stelaż na dole, który wygląda wtedy tak trochę bez związku z całą resztą. Mnie osobiście szuflada się podoba. Jest dość praktyczna. Można tam trzymać choćby zapas pieluch - po co sobie zajmować tym miejsce gdzieś indziej. No ale to oczywiście kwestia gustu. Pozdrawiam.
FK
2006-08-28
11:22:11
Email
Hej Dziewczyny! Nasze forum znów zamilkło. Co tam u Was? Jak się czujecie? U mnie kilka razy dziennie pojawiają się bóle w dole brzucha i ból krzyża. To trwa kilka minut i jak się położę, to przechodzi. Myślicie, że to mogą być te skurcze przepowiadające? Pojęcia nie mam jak to rozpoznać. W każdym razie tydzień temu byłam u lekarza. Szyjka zamknięta, więc chyba nic złego się nie dzieje. Zresztą to już u mnie 35. tydzień, więc może już czas żeby macica zaczęła sobie ćwiczyć. Jutro idziemy na usg. Już się nie możemy z mężem doczekać, żeby zobaczyć co słychać u naszego Synka :) Pozdrawiam Was gorąco i napiszcie koniecznie, jak się macie!
kiwi
2006-08-28
13:21:36
Email
FK to z całą pewnością skurcze przepowiadające. Już jestem mamuśką więc pamiętam!. Teraz jestem w 36tc i też mnie wkurzaja. Jak Ci się nudzi i masz ochotę pogadać to zapraszam na gg 8905203. Pozdrawiam serdecznie.
mamka
2006-08-28
18:06:58
Email
Heej kuleczki :)jak tam wasze samopoczucie. U mnie jakoś leci tylko strasznie boli mnie kręgosłup. Jestem już prawie od 3 miesięcy na chorobowym bo miałam jakieś skurcze a teraz moja Pani doktor upiera się żebym wróciła choćby na tydzień do pracy. Pracuję na poczcie i tam trzeba się trochę uwijać a ja nie mam na to siły, tym bardziej po takim długim leniuchowaniu. Po za tym nie chcą mnie i naczelniczka za wszelką cenę chce wywalić mnie na urlop a ja wole go wykorzystać później. Nie wiem jak to załatwić ale może coś uda mi się wymyśleć. Pozdrawiam i życzę zdróweczka dla was i dzidzusiów :)
Natalka86
2006-09-05
08:26:19
Email
dziewczyny jestem w 34 tc. i mam termin na pierwsza polowe pazdziernika,ale u mnie ani widu ani slychu o siarze z piersi :( boje sie ze jestem bez pokarmu :/ czy to juz za pozno by dostac pokarm? jaksie wogole czujecie? przed nami tylko miesiac....ja strasznie sie boje.
izunia
2006-09-05
20:29:31
Email
no to napewno pojawi tobie sie po poroidzie duzo kobiet tak ma ze dopiero po urodzeniu dzidziusia ma pokarm bardz spokojna
mamka
2006-09-06
18:34:36
Email
Nie przejmuj się ja też nie mam żadnej siary, która by sączyła się z moich piersi. Tak wogóle to są one dość małe, a miałam nadzieję że chociaż raz będe miała się czym pochwalic:). Pewnie jak nabiorą pokarmu to pojawią się rozstępy:( Wszystko będzie dobrze a o mleczko się nie martw, będzie wtedy kiedy być powinno, pozdrawiam
Natalka86
2006-09-08
08:52:06
Email
tylko ze moje cycuszki maja i rozstepy i ksztalty i sa wielkie jak nigdy :) no pewnie macie racje,bo moja mama mi nadaje ze ona to juz w 7 miesiacu miala siare i ze ja tez powinnam miec,a ja jej wytlumaczylam ze kazdy ma inaczej!pozdroo
FK
2006-09-12
09:40:27
Email
Witajcie! Nie sądziłam, że ten ostatni miesiąc będzie taki ciężki :( Od ponad tygodnia jestem prawie unieruchomiona. Mam ucisk na jakiś nerw i boli mnie noga od pachwiny do kolana i ledwie kuśtykam po domu. A zamierzałam być aktywna w tym ostatnim miesiącu, żeby szybciej i łatwiej urodzić. Ale jak tu być aktywną, jak stanąć na nogę nie można :( Nawet pod prysznic bez pomocy męża wejść nie mogę. No ale dosyć narzekania. Trzeba się cieszyć, że to już niedługo. Nie możemy się już z mężem doczekać, kiedy przytulimy wreszcie naszego Synka :) 3majcie się ciepło!
mamka
2006-09-13
18:41:54
Email
Ja też nie czuję sie już najlepiej, ledwo się kulam, boli mnie kręgosłup i bioderko, ale cóż takie są uroki bycia w ciąży. Ten miesiąc będzie najgorszy ale czego to my nie jesteśmy w stanie znieść;)Pozdrawim was serdecznie
angela
2006-09-14
11:01:43
Email
witajcie dziewczynt. ja też czuje się już żle. nie mam siły, ledwo chodzę. ból w dole brzucha, ciągły ucisk na pęchęrz, skurcze przepowiadające. oj jeszcze miesiąc. moge wszystko znieść dla mojego skarba który waży sobie juz ponad 2800 g . całuje Was
Natalka86
2006-09-14
11:31:23
Email
Widze, że nie jestem sama :)Mnie boli kręgosłup, czasami biodro i lekko brzuszek,a o wstawaniu nocnym do wc juz sie nie wypowiadam bo mam dosyc i wyspać się nie można :/ a do tego jeszcze chodze do pracy!chłopak nie chce mnie masować bo też zmeczony po 12h w pracy i ogólnie marze o tym by już malutki wyszedł ze mnie! pozdrawiam kulające się :)
FK
2006-09-15
10:57:51
Email
O rety dziwczyny! W jakiej pozycji śpicie? Ja na boku nie mogę, bo bardzo mnie bolą biodra. Na plecach podobno nie można - zresztą tak też mi niewygodnie. W nocy zawsze brzuch mi sie robi strasznie twardy. Ostatnie dwie noce spałam na siedząco, ale to raczej drzemaniem można nazwać a nie spaniem. Wszyscy mi mówią dookoła, że mam się teraz porządnie wyspać, bo jak się urodzi Maleństwo, to już nie da rady. Pewnie mają rację, ale ja chyba nawet teraz się nie wyśpię. Mam nadzieję, że mój Synek się pospieszy i nie będzie za długo męczył mamusi :) Jutro zaczynam 38. tydzień, więc w zasadzie może sie już rodzić. Wam też życzę, żebyście nie musiały za długo czekać. Pozdrawiam!
angela
2006-09-15
13:02:57
Email
oj ja tez nie moge sie porządnie wyspać. ja śpię na boku, nawet pozycja mi nie przeszkadza ale za to co chwilke latam siku i juz mam poprostu dość. tak sobie pomyślałam jak dawno trafiłam na to forum ile się przeszło nerwów i niepokoi a tu teraz ostatni miesiąc. tak też sobie myśle że powinnam się wyspać przed narodzinami maluszka ale niestety się nie da. a wracaja do mnie znów humory. jestem marudząca non stop. chciałabym być tylko przytulana. nie lubię takich stanów ale coż.
FK
2006-09-28
17:15:54
Email
Widzę, że pod moją nieobecność nasz wątek zamarł. A ja tymczasem tzn. 22.09 o godz. 12:25 urodziłam Krzysia :) Miał 55cm i 3,6kg. Jest kochany i śliczny. Wczoraj wróciliśmy do domu. Jak będę miała trochę więcej czasu, to napiszę coś więcej. Wam też życzę takich wspaniałych dzieciaczków jak mój synek!
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum