szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - pażdziernik


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna
Napisano: Treść:
angela
2006-06-22
Email
cześć dziewczyny.jak się czujecie?jak tam wasze brzusie?mój juz ładnie się pokazał,chodze dumna:)a kg przytyłam od początku ciąży 5 kg. juz połowa za nami taka jestem szczęśliwa.upały dają o sobie znać a tu dopiero początek:) napiszcie co u Was,jak sie czujecie? mnie dopada zgaga i bezsenność.okropieństwo. czekam na relacje jak tam u Was
natalka86
2006-07-13
12:41:24
Email
oj chciala bym przytyc tylko 5kg...a to nie jest za malo? ja przytylam z 13kg ale nie widac duzej roznicy sprzed ciazy wiec nie wiem gdzie te kilogramy :) buziaki
FK
2006-07-13
12:50:20
Email
Nasz synek też mi funduje coraz mocniejsze kopniaki, ale też uwielbiam jak się wierci, mimo, że czasem trochę zaboli. Czy Wam też tak śmiesznie cały brzuch faluje, jak się dzidziuś rusza? Jeszcze mam pytanko: czy zaczęły Wam w te upały puchnąć stopy i dłonie? Mnie niby nie tak bardzo, ale jednak czuję, że są obrzęknięte. No i buty się trochę ciasne zrobiły. Mam nadzieję, że już niedługo skończą się te upały, bo jak tak będzie przez całe lato, to będzie ciężko... Pozdrawiam!
angela
2006-07-13
12:55:27
Email
no mi nie puchną ale strasznie bolą mnie nogi nawet jak prawie nie wychodze.tez mam tez mam takie opuchnięte.zastanawiam sie nad jakimiś zelami chłodzącymi ale to zapytam lekarza żeby coś doradził. no upały dopiero dadza nam sie we znaki. pozdrawiam
natalka86
2006-07-13
13:14:22
Email
mi nogi puchną strasznie i jedyne co pomaga to podniesienie ich do góry na ok 10 minutek i już robią sie normalne tak na godzinke,dwie :) ręce troche lepiej niż stopy ale też puchną.ulgę przynosi zamoczenie nóżek w chłodnej wodzie robi sie przyjemnie :) a lato miało być chłodne słyszałam i się cieszyłam a tu takie upały od 80-ciu lat a my akurat wciąży,ale bedzie co opowiadać maludzie,jak mama poświęcała się w upały dla brzusia :) pozdrowionka
Nina81
2006-07-17
15:18:13
Email
ano juz tak z ta ciaza jest, ze ani upal niedobry, ani mroz... wyobrazacie sobie np. dopiac sie z duzym brzuchem w swoj stary plaszczyk? albo spuchnieta noge wlozyc do kozaczka? nie jest chyba az tak zle. podobno upaly maja sie skonczyc razem z lipcem... a moja malutka dzis tak rozrabiala w brzuszku i kopala, ze nie dawalo sie wysluchac bicia serduszka. dlugo czekalismy, zeby przez moment je uslyszec - a pedzilo niczym pociag pospieszny. no ale po takich harcach....
mamka
2006-07-19
12:06:55
Email
Cześć dziewczyny, ja te upały staram się przesiedzieć w domciu, odkąd wyszłam ze szpitala to jestem na chorobowym i bardzo dobrze mi w domciu. Obecnie jestem w 27 tygodniu a usg miałam robione trzy tygodnie temu i mój mały chłopczyk nie był wcale taki mały bo ważył już 910g co zdziwiło troszkę nawet panią doktor, ale ogólnie dzieciątko dobrze się rozwija i należy się cieszyć że taki z niego chłop rośnie:)Tylko nie wiem jak on wyjdzie z tego brzuszka:p pozdrawiam was gorąco i nie dajcie się upałom
angela
2006-07-19
19:26:44
Email
no mój maluch w 25 tyg ważył 988 gram.teraz jestem w 28 i za 2 dni do lekarza ciekawe ile teraz:):)
Nina81
2006-07-20
10:59:32
Email
moja córcia w 23 tygodniu ważyła 520g. rozwija sie prawidłowo i jest bardzo zywa. a że drobniutka... może będzie miec to po mamie ;)
FK
2006-07-20
12:32:13
Email
Hej Mamusie :) Napiszcie jak tam Wasza morfologia. U mnie kiepsko niestety. Brałam przez miesiąc Hemofer, ale wyniki i tak się pogorszyły. Teraz od miesiąca biorę Sorbifer (drogi jak nie wiem). Jutro idę zrobić badania. Mam nadzieję, że będzie jakiś efekt. Pozdrawiam!
Nina81
2006-07-21
12:37:28
Email
ja niestety tez mam problem z morfologia. dwa miesiace temu zaczelam brac co 2 dzien sorbifer (podobno rewelacyjny), ale i tak moja morfologia sie pogorszyla. teraz biore go codziennie i dodatkowo homeopatyczny preparat zwiekszajacy wchlanianie sie substancji odzywczych. za tydzien lub dwa zrobie badania kontrolne, mam nadzieje ze wyjda juz dobrze...
FK
2006-07-24
10:07:56
Email
O rety! Chyba nie wytrzymam dłużej tych upałów. Na nic nie mam siły. Wieczorem moje stopy są strasznie spuchnięte i bolą. Nic nie pomaga moczenie w chłodnej wodzie i leżenie z nogami w górze. Jak te upały się nie skończą, to ja się chyba wykończę :( Chciałabym połazić po sklepach, żeby się rozejrzeć za łóżeczkiem i wózkiem, ale wyjść się z domu nie da. A Wy jak się czujecie? A zrobiłyście już jakieś zakupy dla Maluszka? Pozdrawiam!
Nina81
2006-07-24
18:27:28
Email
upały są potworne... próbuję się gdzieś ruszyc z domu, ale szybciutko wracam, bo tak mi słabo na tym słońcu. też już chciałabym rozejrze się za łóżeczkiem, poprzygląda się wózkom, żeby miec czas zastanowic sie co będzie najodpowiedniejsze. ale poczekam z tym, aż upały miną. póki co mam kupione przez moją mamę pojedyncze kaftaniki, body, czapeczki, skarpetki, rękawiczki. ale wiele jeszcze musimy kupic...
FK
2006-07-27
10:40:06
Email
Hej Mamusie. Byłam wczoraj u lekarza. Z moim synkiem wszystko w jak najlepszym porządku :) Jest ułożony główką do dołu. Jedyne co mnie martwi, to fakt, że moja morfologia znów się pogorszyła mimo, że od dwóch miesięcy biorę żelazo. Ale lekarz mnie pociesza, że koło 28-29 tygodnia jest zawsze dołek, a potem powinno się poprawiać. Zobaczymy. No i kazał mi uważać na wagę. W ostatnim miesiącu przybyło mi 5,5kg. Sama nie wiem, jak to się stało, bo wcale nie mam jakiegoś strasznego apetytu i wcale nie widzę po sobie, żebym aż tak przytyła. No ale jak mam uważać, to będę uważać. W sumie od początku ciąży przybyło mi ok. 11kg. Czy u Was też już się pojawił pokarm? Mnie od mniej więcej dwóch tygodni wycieka codziennie po parę kropli. Pozdrawiam i życzę Wam i sobie, żeby się wreszcie ochłodziło.
angela
2006-07-27
12:17:18
Email
mi pokarm się nie pojawił ale to bardzio indywidualna sprawa.u kazdego inaczej.ja mam za to inny problem.od 2 dni mój maluszek jest mało aktywny.ruszam brzuszkiem stukam pukam i nic.poważnie sie boje ale dziś nad ranem troszke się poruszał ale nie dużo.wczoraj tylko rano troche ii potem nic do końca dnia.dziś miał czkawke.co robić zgłosić sie do lekarza bo mam dopiero za tydzień wizyte.martwie sie pomóżcie
kiwi
2006-07-27
12:27:38
Email
Angela - chyba nie jest źle skoro ma czkawkę - gin mówi że to świetnie jak dzidzia ma czkawkę bo stanowi to o dobrym rozwoju. Połóż sie na plecach dzidziolki za tym nie przepadaja i ruszaja się więcej w tej pozycji. Może nie czujesz aktywoności bo dzidzia urzęduje wtedy kiedy twardo śpisz, a śpi kiedy się ruszasz. Ja bym się aż tak nie przejmowała ale jeśli masz nie spać przez tydzień - a przecierz Twoje samopoczucie jest również ważne to zgłoś się do szpitala i położne zbadają Ci tętno płodu to powinno rozwiać Twoje obawy.
FK
2006-07-27
12:44:29
Email
Angela - podobno koło 30 tyg. dzieci robią się mniej aktywne, bo miejsca mają coraz mniej. Chociaż ja akurat nadal czuję ruchy bardzo wyraźnie. Ale też uważam tak jak Kiwi, że jeśli masz się bardzo denerwować, to lepiej to sprawdzić. 3maj się! Jestem pewna, że wszystko jest ok!
natalka86
2006-07-27
13:37:09
Email
moja dzidzia właśnie teraz coraz wiecej szaleje (29 tc.).i coraz mocniej czuje jej ruchy.powiedzcie mi dziewczyny jak dzidzia jest ułożona w brzuchu bo nie wiem,czy to zupełnie zależy od niej czy jednak jest jakas pozycja.niektóre z was piszą że czują rączke czy główkę a jak mnie kopnie dzidzia to nie odróżniam czym tylko czuje że poprostu się rusza i kopie czymś.
angela
2006-07-28
11:39:51
Email
witam.wczoraj mój maluszek juz skakał porządnie i dziś już też.cały dzień jest ok.wczoraj az skakałam z radości gdy cały dzień dawał o sobie porządnie znać.dziś od 6 rano też:)
FK
2006-07-28
15:08:40
Email
To super Angela - cieszę się razem z Tobą :)
Nina81
2006-08-02
20:52:06
Email
hej, troszke nas nie bylo, bo odpoczywalismy nad morzem. a widze, ze tu taaakie wazne tematy - moja dzidzia ostatnio tez sie ostatnio troche "ustatkowala" w brzuszku i przez caly wyjazd zastanawialam sie, co sie dzieje, dlaczego te ruchy sa takie slabe. no bo niby ma malo miejsca, ale... ach ta nasza wyobraznia.... pozdrawiam
angela
2006-08-05
12:31:01
Email
ja teraz przechodze odwrotność moich wcześniejszych obaw.moj maluch całymi dniami i nocami sie wierci kopie lub delikatnie daje o sobie znać.budze sie w nocy nie śpi.czasem sie zastanawiam kiedy on śpi:) ale wczoraj u lekarza byłam i wszystko jest w najlepszym porządku.jeszcze 10 tyg.już naprawde nie moge sie doczekać dzidzi po tej stronie
Nina81
2006-08-06
20:53:53
Email
oj, ja tez nie moge sie doczekac. wydaje mi sie, ze od tego pazdziernika dzieli mnie jeszcze wiecznosc. a jak stoicie z wyprawka? skompletowana? bo ja z przerazeniem stwierdzilam ostatnio, ze jeszcze prawie nic nie mam i szybko musze zaczac dzialac ;)
angela
2006-08-07
12:55:19
Email
ee ja wyprawke zaczne kompletować we wrześniu.długo to nie zajmie.pare sklepów i wszystko jest.ja jeszcze nic nie mam bo jestem przesądna.nic nie kupuje a to co mam dostać jest juz zaklepane ale u koleżanek w szafach narazie leżą.
izunia
2006-08-07
16:43:14
Email
ja tam nie wierze w przesady ja termin mam na 4 pazdziernika wozek mam i pare ciuszkow a reszte sie dokupi a tak juz n apowaznie to bede sie przygotopwywac tak na poczatku wrzesnia bo moja dzidzia ( dziewczynka) moze sie troche pospieszyc lekarz mi powiedzial ze wczesniej moze byc :) lepiej cos miec w razie czego pozdrawiam mamuski :)
natalka86
2006-08-08
09:17:10
Email
ja tez juz mam wózek,fotelik sam. i coraz więcej ciuszków.wole teraz kupować niż potewm się meczyć po sklepach z brzucholem a tak będę spokojna że wszystko ze spokojem kupiłam dzidzi.mam pytanie.CZY WY WSZYSTKIE MACIE JUŻ SIARKE LUB MLECZKO W CYCUSZKACH? bo u mnie ani widu ani słychu a bardzo chciała bym karmić i się martwię.
FK
2006-08-08
10:45:16
Email
Ja też nie wierzę w takie przesądy. W sobotę byliśmy z mężem na zakupach. Kupiliśmy przewijak, kocyki, pościel i zrobiliśmy wstepne rozeznanie co do łóżeczek i wózków, ale wciąz nie możemy się zdecydować :) Chciałabym, żeby wszystko było już skompletowane do końca sierpnia, bo boję się, że przez ten ostatni miesiąc nie będę już miała siły na bieganie po sklepach. Ubranek mamy już sporo, bo moja mama nie może powstrzymać się od kupowania :) Natalka86 - u mnie siara pojawiła się mniej więcej miesiąc temu. Ale nie przejmuj się. Pytałam lekarza i powiedział, że to bywa różnie i nie ma wpływu na to jak będzie po porodzie. Podobno zdarza się, że u niektórych kobiet siara pojawia się wcześnie, a potem mają mało pokarmu. Z kolei moja bratowa wcale nie miała siary przed porodem, a teraz ma mnówstwo pokarmu. Nie ma na to żadnej reguły.
Natalka86
2006-08-08
14:32:21
Email
dzieki FK podbudowalas mnie bo ja sie tak przestraszylam ze conajmniej myslalam ze dzidzia mi sie polamala (tfu tfu).pozdroo
Nina81
2006-08-08
20:53:01
Email
my pomalutku kompletujemy wyprawke. nic na sile - bierzemy to, czego jestesmy pewni. lozeczko mamy wybrane, ale kupimy pewnie dopiero na koniec wrzesnia, jak juz sie przeprowadzimy do nowego domku i przyzwyczaimy troszke. wlasciwie to moze nawet zamowimy przez internet. gorzej z wozkiem - taki wybor, a wlasciwie nic ciekawego... ciuszki w wiekszosci mamy. dzis kupilismy rozek i reczniczek. inne wieksze rzeczy niestety musza poczekac do przeprowadzki...
izunia
2006-08-09
10:04:09
Email
no u mnie siara sie pojawila szybko mam ja i czasami nawet wycieka n bielizne .. nie przejmuj sie dostaniesz pewnie po porodzie :)) , co do wozkow to faktycznie jest pelno a nie mozna nic wybrac .. :))) Pozdrawiam
mamka
2006-08-10
19:13:21
Email
Cześć dziewczyny, ja też byłam dzisiaj na małych zakupach, mam przewijak, wanienkę, rożek i parę ciuszków, oglądałam też wózki ale jest ich tyle że głowa boli i w sumie nie wiem na co się zdecydować. Tak czy siak kupię go dopiero jak się maluszek urodzi. Teraz cały czas już o nim myślę i bardzo się cieszę że jeszcze tylko 10 tygodni, pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się :)
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum