szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Amelia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
olufal
2005-12-09
Email
Dzis w koncu sie dowiedzialam!!!! Za 2 miesiace +tydzien (jezeli wszystko pojdzie planowo)bedziemy miec jeszcze jedna dziewczyne na forum :) Doktor tym razem byl pewien na 100%- ze urodze dziewczynke :)Strasznie sie ciesze i musialam sie z Wami podzielic ta nowina bo przez 7 miesiecy nie mialam pojecia co nosze pod serduchem :) Pozdrawiam, Ola
bela
2006-01-03
14:25:14
Email
czesc! Fajnie ze wrocilas.Jak minela podroz???Mnie tez czas ogolnie szybko leci ale ciążowy troche wlecze.6 tygodni (lub mniej?) to juz pestka w porownaniu z wczesniejszymi miesiacami ale jakos tak wolno sie ciagnie a ja sie nie moge juz doczekac tego Szkrabika.Pa pa
olufal
2006-01-04
15:33:52
Email
Podroz byla okropna bo byly straszne turbulencje ale na szczescie mala spala i nie dawala po sobie znac ze jej to przeszkadza-w koncu bujalo a to zapewne najwaznejsze dla niej ;) A tak powaznie to ciesze sie ze juz jestem w polsce i zaczynam wlasnie chodzic po sklepach w poszukiwaniu wozka i lozeczka-czy ty juz cos wybralas? Na razie w internecie upatrzylam sobie lozeczko z Klupsia Radek II lub Radek III lub Radek VII :) a co do wozkow to mysle nad firma Graco i wozku :Ultima Plus Citisport lub Aero Sport Plus-slyszlas moze jakies dobre/lub zle rzeczy na temat tych 2 firm i ich produktow? Dzis jade kupic platki mydlane i zaczne robic pranko ubranek Ameli do szpitala-uwielbiam patrzec na te malutkie spioszki,kaftaniki i skarpetki ;) Buzka ola
bela
2006-01-04
17:07:08
Email
No nareszcie jestes!Witaj!Ja juz mam lozeczko takie najzwyklejsze za 85zl z lepszym piankowo-kokosowym amteracem a po wozek wybieram sie jutro.Mam upatrzony i chyba jest to firma Aro ale nie jestem pewna.Co do firmy Graco slyszalam wiele pozytywnych opinii.Jutro sie upewnie co to za firme wybralam.Pozdrawiam Ela
bela
2006-01-04
17:16:02
Email
aha! CZyzby moja dr sie wygadala z plcia dziecka swojemu ojcu a on powiedzial mojej babci ktora powiedziala mojej mamie a ta mi???I niby dziewczynka ma byc.Zalamalam sie troche bo nastawienie inne i nici z niespodzianki.Z drugiej strony nadal mam nadzieje ze to nieprawda i chce miec niespodzianke bo przeciez lekarz nie powinien mowic o tym co sie dzieje za drzwiami jego gabinetu prawda???Tym bardziej ze wie ze moze to wyjsc na jaw (znajoma).Moj mezus sie troche wkurzyl bo nawet jesli to dziewczynka (nie ma nic przeciw) to uwaza ze mama mogla nam nie mowic i tzrymac jezyk za zebami skoro wiedziala ze nie chcemy wiedziec.Puszczam te informacje w niepamiec. :-)
olufal
2006-01-05
13:39:12
Email
E tam na usg nie zawsze widac to co sie powinno wiec masz racje puszczajac ta plotke w niepamiec! Swoja droga faktycznie twoja ginekolog dala plame w ogole rozmawiajac o twojej ciazy poza swoim gabinetem :(- jest to ostro nieprofesjonalne zagranie... Zostal juz tylko miesiac 1,5 i juz bedziesz na 100% pewna kto to Cie tam kopal caly czas :) Buzka i czekam na maila o wozku! Papatki Ola
bela
2006-01-05
13:56:43
Email
Czesc Olu.Wlasnie wrocilam z zakupow.Dokupilam sobie jeszcze pizame, biust. laktacyjny, ceratki do piluch tetrowych, chusteczki nawilzajace i oczywiscie wozek!!!Wybralam jednak ta firme ARO.Patrzylas na ich strone www.aro.czest.pl???Moj model to "pinokio" w koloze zieleni z bezem, na amortyzatorach i niepompowanych kolach.Jest fajny.A kosztowal 507 zl po rabacie 480zl.Tanio chyba??Sprzedawca mowil ze wlasciwie wszystkie wozki sa takie same.Roznia sie tylko CENA, obszyciem lub troche konstrukcja (aluminium, plastik,stal).Facet mowil ze jest to dobra firma rowniez najczesciej sie sprzedajaca jak GRACO.Zobacz sobie na internecie i napisz co myslisz.Zobaczymy jak bedzie sie sprawowal w uzyciu.A jak Twoje zakupy???Moje to juz chyba koniec.Czybaze o czym zapomnialam to mi podpowiedz (wczesniej juz gdzies pisalam o ciuszkach.lozeczku,poscieli, kosmetykach itp).Pa pa
czesia
2006-01-05
13:57:39
Email
cześć dziewczyny, pozwolę się wtrącić do waszej dyskusji o usg. Ostatnio byłam w sklepie z ciuszkami i kupowałam co nieco dla mojej córuni, a pani sprzedawczyni poradziła, żeby mimo wszystko kupować neutralne rzeczy. Godzinę wcześniej była u niej klientka, która wymieniała prawie wszystko co kupiła, bo urodziła chłopca, a jej gin był na 100% pewny, że będzie dziewuszka. Inna sytuacja- kuzynka mojego kumpla była w ciąży bliźniaczej i miały być 2 chłopaki. Ale się wszyscy zdziwili, jak urodziły się dziewuszki!!! Mieszkają teraz w pokoiku z niebiesko-zieloną tapetą w samochodziki i wozy strażackie ... ale są słodziutkie :-)
polishgirl
2006-01-05
16:45:13
Email
czesc belu. A gdzie kupilas to łóżeczko i wózek?? czy w tej hurtowni na pułaskiego??
bela
2006-01-05
17:21:56
Email
czesc Poli.Gdzie sie podziewalas???Tak jak pisalam wszystkie rzeczy kupilam w tej hurtowni.Wg mnie jest tam tanio.Jak czytalas za wozek tez mniej zaplacilam.Zobacz sobie na stronie www ktora podalam wczesniej Oli.A jak Twoje zakupy?Mials napisac.Czekam na nowinki.pa Ela
polishgirl
2006-01-05
20:27:18
Email
Belu, byłam przez sylwester i nowy rok u rodziców i dlatego nie pisałam. Okazało sie że musimy dokupic łóżeczko, poniewaz to co moja siostra mi obiecała okazało sie niekompletne, pogubione sruby itp. Powiem szczerze ze teraz troche mi żal wydac 300 zł na łóżeczko, chiałabym takie z szuflada ponieważ zawsze cos tam moge schowac, gdyz nie mam za duzo szaf i szafek. Dostałam jeszcze troche spioszków, kaftaników, body os siostry, kupiłam sobie ostatnio fajny kombinezonik w Biedronce, za 19,90, mysle ze w marcu bedzie jak znalazł nawet na wyjście ze szpitala, do tego takie fajne pajacyki z welurku za 9,90 tez w Biedronce. Tak wiec ciuszków napewno juz nie będę kupowac, bo juz mam zagracona sypialnie ;-)), Mąz postanowił ja odnowic i pomalować, zastanawiam sie czy kolor jaśniutko żółty bedzie ok dla dzieciaczka. Nie mam jeszcze komody w której bede trzymac ciuszki, kolega męża ma nam zrobic, ale jeszcze jutro chyba wybierzemy sie na kapłanówke, bo ponoc tam sa fajne i tańsze niż w sklepie, zobaczymy. Na wózek jeszcze się nie zdecydowałam, sama nie wiem, bo tyle ich jest, chciałabym w miare lekki. Wogóle to juz bym chciała urządzic sypialnie, bo wydaje mi się ciągle ze nie zdąże, poprałabym juz ubranka i poprasowała i poukładała w komodzie. Troche mnie przeraża to malowanie i ten bałagan, ale ładnie byłoby odświeżyc pokój dla dzidzi.
bela
2006-01-05
22:24:15
Email
a bylas juz w tej hurtowni??Tam tez sa lozeczka z szufladami ale nie wiem dokladnie w jakiej cenie bo mnie takie nie interesowaly.
olufal
2006-01-06
13:55:11
Email
Polishgirl: mysle ze kolor jasno zolty jest w sam raz!-mam dokladnie taki kolor scian w salonie i sa one relaksujace! Co do lozeczka to ja tez szukam takiego z szuflada i pamietaj ze trzeba uwazac bo wiekszosc lozeczek z szufladami nie ma pokrywy!!!Wiec jak przez 3 miesiace bedziesz miala lozeczko podniesione na maxa to bedzie sie wszystko kurzyc w szufladzie i nie bedzie ona spelniala swoich funkcji. Ja znalazlam trzy lozeczka z Klupsia Radek II lub Radek III lub Radek VII ale nie wiem na ktore sie zdecydowac...
olufal
2006-01-06
14:02:29
Email
BELA: to ty juz jestes w sumie zwarta i gotowa do porodu :) Tylko pozazdroscic!Ja niestety mam wszystko w rozsypce...Dodatkowo zlapalam jakiegos dola i rycze sobie od czasu do czasu... Koszmar...Ale to pewnie w dalszym ciagu hormony i nie ma sie co przejmowac...Ciagle biore duphaston... Dzis zrobilam sobie badania i niestety hemoglobina pomimo wczesniejszych zastrzykow i ciaglego brania tabletek utrzymuje sie na poziomie 10,4 :( Pocieszajace jest to ze krzepliwosc krwi,elektrolity i cukier wyszly mi w normie i dzieki temu moge miec znieczulenie zewnatrzoponowe- o ile sie na nie zdecyduje. Ech...mala nie ma wozka,lozeczka,komody,ciuszki dalej w walizce niewyprane...Jak mi tak przyjdzie rodzic przed czasem to klapa... Dobra koncze marudzic-dzis zupelnie nie jestem w formie... Buzka ola
bela
2006-01-06
14:21:18
Email
Olciu.Mam juz chyba wszystko i "jestem gotowa do porodu" bo wiesz ze moze sie to u mnie zdarzyc w kazdej chwili chociaz mam nadzieje wytrzymac jeszcze 2 tyg.Tez mam doly, nie mam ochoty nikogo widziec-rzadnych gosci i mysle nad tym mieszkaniem co dalej(babka przedluzyla to wypowiedzenie do konca marca).Mysle ze te doly sa od juz coraz to wiekszego zmeczenia ciaza.Wkurzaja mnie czasem ci co mowia "nie martw sie jakos sie ulozy" itp. bo przegadaj babie w ciąży :-).Poza tym latwo sie mowi...Nie doluje Cie wiecej.Pozdrawiam Ela
polishgirl
2006-01-06
14:49:42
Email
Dokładnie Olu tak jak piszesz łózeczko jesli z szuflada to musi miec przykrywe. Elu widziałam dzisiaj w tej hurtowni łóżeczka, ładne, ale jeszcze się zastanawiam. Dzisiaj dzwoniła moja mama i mówi zebym sie wstrzymała z kupnem łóżeczka , bo szwagier dokupi jakies sruby i bedzie ok, bo w tamtym łózeczku mojej siostry brakuje srub, a tak to jest wszystko ok i właśnie to łóżeczko jest z szufladą. Mam nadzieje że faktycznie da się to zrobic, żeby potem cos mi nie odpadło jak juz dzidzia bedzie w nim spała. Olu, faktycznie chyba zdecyduję sie na taki kolor scian, jutro pewnie wybierzemy sie z mężem i wybiore farbę, a w nastepny weekend zacznie malować. Troche mnie przraża bałagan jaki bedzie niestety. Ja tez nie mam jeszcze ani komody, ani wózka, juz chciałabym bardzo powyciagać wszystkie ciuszki z kartonów i worków, poprac i pukładac w komodzie. Wózka pewnie jeszcze nie bedę kupowac, bo nawet nie miałabym miejsca , zeby go trzymac w domu, a w piwnicy to sie trochę boje, bo kradną. Moje wyniki krwi sa całkiem ładne, nawet kolezanka powiedziała że mam lepsze od niej, a ona nie jest w ciązy ;-)), morfologia mi spadła od ostatniego razu ale i tak jest chyba ok, 11,3; chociąz lekaż przepisał mi teraz żelazo w tabletkach, no i magnez bo łapia mnie czeste skurcze wieczorami i w nocy i "rzuca" mi nogami. A czy macie juz gotową torbe dla siebie do szpitala??
polishgirl
2006-01-06
14:55:30
Email
olu własnie oglądałam na necie tełóżeczka i najbardziej podoba mi sie Radek III. A i cena jest całkiem przyjazna ;-))
bela
2006-01-06
14:56:03
Email
Hejka.ja juz mam potrzebne rzeczy tylko trzeba je do tej torby wlozyc:-) bo jak czytalas moje posty nie wiem kiedy TO moze nastapic.Poli nic wiecej nie wiem o Tobie moze napiszesz (imie,wiek)bo nie znalazlam Twojego wpisu w "a moze by tak uaktualnic..."
olufal
2006-01-07
00:06:14
Email
Radek II to byl takze moj typ lozeczka ale nie bylo go dzisiaj w sklepie a ja juz chyba podswiadomie chcialam miec lozeczko ladnie przystojone w pokoju -i stalo sie :) dzis po popoludniowej depresji maz wzial mnie do sklepu na zakupy i mamy lozeczko Radek VII (to z kiezycem o 100zl drozsze niz Radek II)w kolorze teak,do tego komplet poscieli z poszewkami,ochraniaczami i baldachimem :)Az sie poplakalam z wrazenia gdy skonczylismy :) Wiec widzisz Belu ja juz tez prawie jestem gotowa ;) Wozek na razie odkladam na pozniej bo mam fotelik samochodowy w "spadku" po znajomej a i tak malej przez pierwszy miesiac nie bede nigdzie wozkiem wozic...Torba do szpitala prawie przygotowana!-zostalo mi dokupienie dla mnie koszuli rozpinanej a dla dzidzi chusteczki nawilzane i masc typu linomag.Musze jeszcze wyprac dla malej ubranka i jestesmy gotowe :) Wlasnie! Pralyscie moze ubranka w platkach mydlanych?W szkole rodzenia zalecali by te pierwsze ubranka wyprac wlasnie w platkach i czasem nie plukac w plynie do plukania,no wiec zakupilam te platki i strasznie sie zdziwilam bo nie wiem ile moja pralka pobiera wody a tem poisze na pudelku ze 2 lyzki na 2 litry czy cos takiego i aby parokrotnie plukac...wy wiecie moze ile pralka pobiera wody? Gash co za problemy ;))))) Ale lepsze to niz deklaracja VAT czy CITy ;) Buzka OLa
polishgirl
2006-01-07
11:35:43
Email
Olu, z tego co gdzies wyczytałam i słyszałam nie powinno się prac płatkami w pralce, bo zatyka pralke czy cos takiego, ze sie pieni za bardzo. Ze jesli płatki to tylko reczne pranie. Dlatego tez kupiłam proszek Bobas i w nim mam zamiar prać, jest bezzapachowy,.Nie wyobrażam sobie prania tych wszystkich ciuszków w rękach.
olufal
2006-01-07
12:08:22
Email
ha czyli jednak bzdury pisza na tym opakowaniu!Dobrze w takim razie ze nie pralam!W takim razie chyba zrobie tak ze jeden komplet do szpitala wypiore recznie w tych platkach a reszte w proszku dla niemowlakow i jak mala zlapie uczulenie po ubrankach w proszku to przebiore ja szybko w ciuszki wyprane w platkach i wysle meza do domu aby zrobil tak z reszta :) a jak nie bedzie miala uczulenia to luzik a conajmniej sie nie narobie ;) Buzka Ola nierobek ;)
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum