szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - 17 maj 2006 r.


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna
Napisano: Treść:
MARZENAM
2005-12-05
Email
Witam. Mam pytanie czy ktoś ma termin porodu na 17 maja 2006 r. Jest to moja pierwsza ciąża i ciekawią mnie wasze odczucia w ciąży.
dota
2006-02-17
22:03:15
Email
A my już byliśmy na dwóch lekcjach w szkole rodzenia ...bardzo nam sie podoba ...teraz bedziemy mieli o porodzie :) a jak tam u Ciebie już sie do jakiejś zapisaliście?
emcia
2006-02-19
22:35:07
Email
Witam!!! My mamy termin na 11 maj. Piękna pora dla nas majówek... Spacerki w ciepłe dni... po tej zimie chcę już się poczuć powiew wiosenki, prawda?? Pozdrawiam wszystkie majówki!!!
dota
2006-02-20
13:30:32
Email
Witam Emcia!!! Oj strasznie tęsknię już za ciepłymi dniami! tak strasznie nie cierpię zimy, że dla mnie mogłaby wcale nie istnieć :D Napisz coś więcej o sobie, jak się czujesz, czy to Twoja pierwsza dzidzia, skąd jesteś ? pozdrawiam cieplutko :D
monique
2006-02-21
12:09:43
Email
hej ja tez mam termin na 1maja, to moja druga ciąża, chętnie podzielę się wiedzą którą mam, pozdrawiam
monique
2006-02-21
12:12:06
Email
sorry, na 11 maja!!!! ale co to za różnica i tak czuję że właśnie w weekend majowy to sie zacznie, wiem że będzie synuś!! pierwsza jest córeczka i totalnie nie zgadza się u mnie kalendarz chiński o którym gdzieś na forum była mowa w przypadku płci, pozdro.
emcia
2006-02-21
12:34:39
Email
Hi dziewczyny!!! To moja druga ciąża "udana" ....z czterech...:-((( Mam córeczkę. Ma już 20 miesięcy i baaaaardzo rozrabia, aż się boję jak to będzie z tym drugim... A drugi to synek, tak jak u Ciebie Monigue. Wszystko jak narazie przebiega bezproblemowo, ale za to dokucza mi ból kości łonowej. To dla mnie nowość, bo przy poprzedniej ciąży tego nie miałam. No ale każda ciąża jest inna, chociaż mama ta sama, he he...Ja jestem ze Szczyrku a wy? Pozdrowionka pa pa
monique
2006-02-21
12:46:49
Email
Ja z Poznania, nie dolega mi ból w kości, ale pierwsza ciąża była bezobjawowa, a ta.... wszystko jak z książki, krwawienia, bóle brzucha, teraz 29 tydzien, skurcze przpowaiadające, najgorzej było na początku, mdłości i leżenie, bo odklejała sie kosmówka,potem fatalny był przełom 5 i 6 miesiąca bo książkowe krwawienia z nosa, katar, grypa żołądkowa, bóle miednicy uciskające na nogę, skurcze łydek,ale to wszystko jest nic w porównaniu z dniem porodu, bo już nie moge sie doczekac az przytule maluszka, na prawdę warto znieść wszystko, moja pierwsza córeczka ma w marcu 6 lat, czeka na braciszka, przygotowujemy razem pokoik i ciuszki, bedą miec razem pokój wiec ona jest teraz najważniejsza, musi czuć się zaangażowana w przygotowania i wszystkim się chwali! ja boję się tylko aby za wczesnie nie urodzic więc staram sie odpoczywac jak najwiecej, wręćz powiem w tajemnicy że się lenię!!!!!
dota
2006-02-21
15:01:44
Email
Hej dziewczynki!!! Witam Monigue!!! miło, że robi się nas coraz więcej :) Gratuluje Wam chłopczyków :) jak na razie moja ciąża przebiegała bezproblemowo, oprócz jakiś przeziębień no i wielkiego zmęczenia było oki :) a teraz mi brzuszek twardnieje :( i dziś jestem ostatni dzień w pracy, ale od dziś będę wypoczywać. Byleby tylko nie zaszkodzić dzidziusiowi. Jestem z Gdyni. Buziaczki :D
monique
2006-02-21
16:14:55
Email
Ja własnie mam dylemat.Pracuję w szkole, 28godzin tygodniowo najgorsze jest wstawanie codziennie wcześnie rano, więc chyba też już czas odpocząć.zostało mi jakieś 11 tygodni do porodu myślicie że już mogę wziąść L4? chyba nie trzeba wykorzystywać macierzyńsiiego przed porodem, kiedyś tak było ale teraz chyba zwolnienie zależy od dr?
emcia
2006-02-22
17:25:22
Email
Witam Monigue!!!! i nie tylko!!! No muszę się pochwalić, że u nie akurat ta ciąża nie daje mi się we znaki tak jak poprzednie. Przy każdej praktycznie musiałam leżeć plackiem, a i tak nie zawsze dało to rezultat. Przy tej nie mam większych dolegliwości oprócz bardzo, ale to bardzo bolesnych nocy, gdzie doskwiera mi ból spojenia łonowego. Nie wiem co jest grane. Mówiłam o tym lekarce, ale nic tam nie widzi niepokojącego.... Nudności i wymioty też nie dały o sobie znać. Jedynie co to miałam bóle żołądka, ale to takie, że wzywaliśmy pogotowie... No cóż, jak nie urok to ...Moja córcia ma 20 m-cy i muszę powiedzieć, że jest bardzo energicznym dzieckiem, tak więc odpocząć mamie nie da... całe szczęście że nie muszę leżeć. Wiesz Monigue, ja też mam takie dziwne myśli na temat przedwczesnego porodu, ale staram się o tym nie myśleć zbyt intensywnie. Byleby do maja ;-))) Pozdrowionka dla wszystkich!!!
MARZENAM
2006-02-22
17:30:15
Email
Cześć wszystkim, SUPER, że jest nas wiecej na maja. Ja czuję się dobrze, nadal chodzę do pracy, od kwietnia planuję wziąść L4. W pracy nie jestem tak wydajna jak przed zajściem w ciążę. Najważniejsz, że dzidziuś czyje się dobrze. Najbardziej lubię patrzeć na brzuch, w którym raz z prawej a raz z lewej strony kopie dzidziuś, śmieję się, że to wiercenie musi mieć po Tatusiu:) Pozdrawiam
dota
2006-02-27
13:03:13
Email
Hej dziewczyny!!! Ja dopiero niecały tydzień bez pracy a już czuję jakbym wieki nie pracowała. ale nie żałuję, bo teraz dopiero czuję jak było ciężko. Cieszę się Emcia że tą ciąże tak super znosisz. Marzenko ja też uwielbiam patrzeć na swój brzuch, a wieczorem wpatrujemy sie razem z mężem i śmiejemy się, bo ten czorcik strasznie się wierci i to wygląda jakby nie mógł się z tamtąd wydostać :D my wczoraj dostaliśmy pierwszy prezencik dla maluszka. Kaftanik i śpioszki, są słodziutkie i już nie mogę sie doczekać jak przytulę tego wiercącego się szkraba :D buziaczki :D
emcia
2006-02-28
09:28:01
Email
Hi dziewczyny!!! Ja wczoraj byłam na wizycie u gina. Zbadała mnie, szyjka ok, ale przy słuchaniu akcji serca maluszka były jakieś zakłócenia, więc wysłała mnie na KTG do szpitala. Zrobili mi KTG, trwało to chyba 5 min (wg mnie za krótko)i niby wszystko ok. Ale niepewność została. Troszkę się boję. Może mam iść na USG 3D? Już nie wiem co mam zrobić. Maluch waży już 2 kg, ale chyba coś poknociła bo 3 tyg temu ważył 1 kg. Coś mi się w to wierzyć nie chce. Powiedzcie mi dziewczyny jak z ruchami waszej niuni, bo mój już nie kopie tak bardzo mocno tylko się rozpycha. Napiszcie jak u was. Pozdrowionka pa pa
dota
2006-02-28
13:26:06
Email
Hej Emcia!!! Nie wiem dokładnie jak to jest z tym przybieraniem masy u maluszków, ale chyba teraz właśnie bedą najszybciej rosnąć. U mnie widać już ze maluch ma coraz mniej miejsca i jeszcze są ostre kopniaki, ale coraz częściej właśnie zamiast tego jest wielkie rozpychanie się. A ostatnio słyszałam właśnie opinię na temat 3D że to tylko przyciąganie klientów i ściąganie kasy, ale sama nie wypróbowałam, więc nie wiem. Buziaczki :D
emcia
2006-03-01
07:07:40
Email
Kurcze dziewczyny mam już miękką szyjkę....ale mam stresa...nie dowiedziałam się tego na wizycie, lekarka mi o tym nie powiedziała, wie, że wszystko przeżywam. Powiedziała mi dopiero wczoraj jak do niej dzwoniłam odnośnie zmiany luteiny z podjęzykowej na dopochwową....ale się biję..
dota
2006-03-03
13:55:12
Email
Cześć Emcia!!! nic się nie stresuj!!! Na pewno wszystko dobrze się ułoży, a stres na pewno źle wpływa nie tylko na Ciebie ale przede wszystkim na dzidzię. więc uśmiech od ucha do ucha. Ja na razie czuję sie dobrze dzidzia też, właśnie dowiedziałam sie że to będzie dziewczynka :) tak się cieszę i nie mogę się już doczekać tego maja. a taka piękna pogoda jak dziś.... aż wszystko się chce... :D pozdrawiam :D
emcia
2006-03-04
08:26:28
Email
Cześć Dota!!!! Fajnie, że to dziewczynka. Ja już mam jedną, teraz będzie chłopach. Ale rozrabia jak chłopczyca. Wczoraj byłam z nią na urazówce, bo tak wariowała w domu, że nieszczęśliwie przewróciła się i wybiła sobie łokieć. Całe szczęście, że tylko na tym się skończyło. Ale wrzasku było co nie miara. O tym co się działo przy rentgenie to nie wspomnę. Oczywiście nie dała sobie zrobić zdjęcia. Szok!!!! Nigdy więcej takich sytuacji z tak małym dzieckiem. Wczoraj byłam również na KTG w szpitalu, bo byłam umówiona z moją lekarką. Leżałam tam 20 min z wypiekami na twarzy...wsłuchując się w bicie serduszka mojego dziecka i nie wiedząc czy bije prawidłowo, bo raz szybciej, raz wolniej, ale wszystko wyszło OK. Tak więc sterów miałam wczoraj wystarczająco. Jestem jeszcze zmęczona wczorajszym dniem....ale jutro będzie lepiej. Pozdrawiam wszystkie majówki i nie tylko!!! Pa
dota
2006-03-07
17:40:11
Email
Hej Emcia!!! Fajnie masz, drugiego dzidzisia też bym chciała odmiennej płci (ale to jeszcze daleko przed nami:) Hihi z taką małą rozrabiaką masz pewnie pełne ręce roboty, ja na razie cieszę się "wolnością" bo wiem że niedługo i nasze życie stanie na głowie, pewnie wszystko się będzie kręcić koło małego brzdąca :) A myśleliście już nad imieniem. to strasznie ciężkja sprawa ...jak się okazuje, wcale nie jest prosto wybrac jedno imię które by siuę podobało i mi i mojemu mężowi jednocześnie. pozdrawiam cieplutko :D
emcia
2006-03-09
17:58:58
Email
Cześć dziewczyny!!! Ale się pochwaliłam, chyba za wcześnie...Boże, jak mnie łupie w kręgosłupie a raczej w krzyżach....no nic nie mogę zrobić w domu tylko leżę plackiem, a przy córce i remoncie to wręcz niemożliwe!!!! Szok!!! Jutro idę znowu do szpitala, do mojej lekarki, bo dzwoniłam do niej czy mogę coś brać na te bóle, ale kazała mi przyjechać na badanie, zobaczymy. Jeśli chodzi o imię , to jest to baaaaaaaardzo trudny temat, bo ja chciałabym Maksyma, a mąż Kacpra. Ale jak tak leże z bólami to zaczyna mi to być obojętne, byleby dotrzymać do końca i aby było zdrowe. W końcu córce wybierałam ja, więc mogę dać mu wolną rękę. A z Paulinki chciał zrobić Zosię albo Marysię!!!! ŁŁŁŁEEEEEEEE. Pozdrowionka
dota
2006-03-10
22:04:36
Email
Witam brzuchatki!!! Emciu strasznie szkoda że tak źle się czujesz :( Napisz co tam po badaniach i czy coś pomaga? Ja się czuję róznie ...od wielkiej radości połączenej z niesamowitą energią, że mogłabym góry przenosic ...po jakieś okropne zmęczenie i ogólne boleści "wszystkiego po trochu". Ale ogólnie nie narzekam. U nas bedzie Nadia, imię wybrał mąż (bardzo mu się podoba) a ja powoli się do niego przyzwyczajam :) teraz jesteśmy na etapie wybierania wózka, fotelika i łóżeczka. buziaczki :)
emcia
2006-03-11
07:52:08
Email
Hi Dota! Wczoraj byłam w szpitalu z polecenie lekarki na KTG bo te bóle mogłyby być skurczami, takie tylko kilka razy mocniejsze miałam przy porodzie. Ale nie wykryto żadnych skurczy no i całe szczęście. Tak poza tym to czuję się nie źle, byleby dotrwać do maja. Jeśli chodzi o łóżeczko, wózek i inne rzeczy to jestem w tej dobrej sytuacji, że już to wszystko mam. Tylko rozłożyć!!! Dota masz już ubranka? Ja już mam, ale tak sobie pomyślałam, że mogłabym się już pomału za nie brać, czyli poprać, poprasować, no bo w sumie nie ma na co czekać. Różnie to może być, tfu, tfu... Pozdrowionka dla wszystkich majówek!!!
dota
2006-03-12
20:58:12
Email
Cześć!!! Bardzo się cieszę, ze wszystko w porządku, no i że czujesz się dobrze. już do maja coraz bliżej :D Fajnie że już wszystko masz. Ja jeszcze nic nie mam. Zaczeliśmy oglądać wózki foteliki i łózeczka, byliśmy już w 4 sklepach i jeszcze 3 zostały. Cięzki wybór, każdy sprzedawca chwali coś innego. Ale narazie jesteśmy zdecydowani na wózek firmy Nestor (nie wiem czy dobry bedzie - ale sprzedawca bardzo przekonujący), co do fotelika to chyba Arti, a łóżeczko chcielibyśmy jakieś turystyczne, ale jeszcze nie wiem jakiej firmy. A ubranka ...hmmm mam na razie tylko jedne śpioszki i kaftanik ...co teściowa kupiła ...o kurczaczki nie mogę się jakoś zmobilizować, żeby zacząć już kupować. Za to dziś byliśmy na wycieczce w szpitalu w którym chcemy rodzić ....hmmm całkiem przyjemnie ....szczególnie sala z wanną i jakimiś różnymi pierdólkami, ale jest taka tylko jedna i niekoniecznie sie muszę na nią załapać :( no ale nie ma co się zamartwiać na zapas. pozdrawiam dota :D
Patsi
2006-03-13
17:41:02
Email
Dziewczyny, gratuluję! Dokładnie 17 maja będę obchodzić 30.urodziny, taka data urodzenia jest po prostu wspaniała - wiem coś o tym :-) pozdrawiam
emcia
2006-03-13
19:01:17
Email
No to wszystkiego najlepszego Patsi !!!! Dota ty nie czekaj zbyt długo na te zakupy, bo wiem po sobie, jak mnie zaczęło rypać po kręgosłupie (sory za zwrot ale to oddaje dokładnie to co przeżywałam) to plułam sobie w brodę, że nic jeszcze nie mam przygotowane...!! Co do zakupu wózka to dobrze się zastanów, bo sprzedawca to zawsze zachwala, lepiej sprawdź sobie na farum opinie o tym wózku. Ja dla mojej niuni kupiłam wózek firmy Tako. Myślałam, że zrobiłam dobrze, ale bardzo się myliłam. Jest bardzo ciężki, niewygodny w składaniu, twardo się prowadzi. W ogóle to mi go ściągało raz na jedną raz na drugą stronę. Dosłownie szłam zygzakiem. Szok. Reklamowałam go, coś tam pozmieniali ale i tak go ściąga. Moje koleżanka też taki ma i też jej ściąga. Nie jest to wygodne, bo ciągle trzeba prostować. Nie polecam. Nosidełko natomiast pożyczę, bo to tylko na pół roku, a potem będzie miał fotelik po siostrze... Co do ubranek to najlepsze są śpiochy rozpinane w kroku i najlepiej na zatrzaski, bo przy guziczkach dziurki się rozciągają a potem ciągle się rozpinają i trzeba zaszywać dziurki. A kaftaniki to broń Boże te zapinane z tyłu na karku bądź przez całą długość pleców lub przeciskane przez głowę z zapięciem przy szyjce. Bardzo źle się je ubiera a te pierwsze na pewno nie są wygodne dla dzidzi. To z mojego doświadczenia. No to Dota miłego kupowania!!! Ale frajda przy tych zakupach, prawda??? Pozdrawiam serdecznie
dota
2006-03-14
11:12:12
Email
Cześć!!! Emciu dziękuję za te cenne rady. byliśmy już kilka razy w tym sklepie z wózkami nestor i rzeczywiście ten sprzedawca zachwalał ale od razu pokazywał na przykładzie tzn ze można z materiału kompletnie go rozebrać ze jest długi ze szybko sie składa itp. pozatym co nas tez zainteresowało ...jakby sie coś zepsulo w wózku on ma warsztat na miejscu i nie trzeba czekac z reklamacją 2 tyg tylko chwila moment i zrobione. A z tym skręcaniem wózka to podobno norma polska pozwala na dość duże ściąganie i zależy własnie jak się trafi, ale facet mówi tez ze jeżeli nam sie taki wózek trafi to w ramach gwarancji usunie usterke. takze jak inni tylko mówili on mówił i od razu pokazywał. no i jest dość lekki 14 kg. Nosidło musimy kupić bo nie mamy takich małych dzidzusiów w rodzinie i nie mamy od kogo pożyczyć, ale może przyda sie dla następnej dzidzi (która też jest w planach). Masz rację frajda z zakupami i bardzo sie cieszę ze teraz tyle tego wszystkiego w sklepach, że półki się uginają, szkoda że portfele takie cienkie ;) A ubranka z zatrzaskami nawet lepiej bedzie zapinać niz te maciupcie guziczki. pozdrawiam cieplutko :D
MARZENAM
2006-03-20
19:48:32
Email
Cześć dziewczyny. Jak się czujecie? Ja miewam się całkiem dobrze, planuję chodzić do pracy do połowy kwietnia (wszystko zależy od tego jak będę sięczuła). Przedwczoraj w nocy zaczęło bloeć mnie pod brzuchem raz z prawej, a raz z lewej strony, w czoraj troszkę polało, dziś już nie boli. Jestem ciekawa czy Wy też macie podobne dolegliwaości? Czy powinnam isć z tym do lekarza, czy potraktpować to jako rozciąganie się skóry i wiązadeł?
emcia
2006-03-20
22:12:53
Email
Cześć dziewczyny!!! Witaj Marzenam!!! Wiesz, ja też miałam bóle podbrzusza w ubiegły czwartek a dzisiaj byłam na wizycie u lekarza i powiedziałam jej o tym. Przepisała mi Fenoterol. Mały waży już 2300. A wasze niunie ile? Napiszcie, bo jestem bardzo ciekawa. Pozdrowionka dla wszystkich!!!
MARZENAM
2006-03-27
11:51:15
Email
Cześć Emcia dzięki za odpowiedź. Witajcie dziewczyny. Mam grypę:(. Mój brzuch jest nadęty, mam pytanie czy Wy też macie podobne odczucia? czy to normalne? Puchną mi ręce i nogi - na tą dolegliwości biorę no-spe, czy miałyście opuchnięte dłonie? i co brałyście na tą dolegliwość?, czy no-spa to dobre rozwiązanie? Pozdrawiam
MARZENAM
2006-03-27
11:58:32
Email
Jeśli chodzi o wagę dzidziusia to mój waży 2400 chciałabym żeby urodził sie zdrowy (Wy pewne też). Zaczynam zastanawiać sie nad porodem, lekarz twierdzi, że będzie cesarka:(. POZDRAWIAM WSZYSTKICH
emcia
2006-03-27
20:18:24
Email
Cześć dziewczyny!!! Marzenam powiedziałaś o tym swojemu lekarzowi? Ja przy córce byłam bardzo popuchnięta, wręcz napompowana, a teraz nawet nie. Badania miałam poprawne więc wszystko było ok, ale lepiej powiedz to lekarzowi. Pozdrawiam pa
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum