szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Zasiłek rehabilitacyjny


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
olufal
2005-10-20
Email
Hej mamusie i przyszle mamusie :) Czy ktoras z Was starala sie juz o zasiłek rehabilitacyjny? Jestem teraz w 22 tygodniu ciazy i niestety od poczatku na L4. Z tego co wiem to ZUS (lub pracodawca jezeli zatrudnia powyzej 20 osob)placi chorobowe tylko przez 182 dni,ale jest mozliwosc starania sie o zasilek rehabilitacyjny-problem moj polega na tym ze nie wiem kiedy powinnam zlozyc dokumenty o przyznanie takiego zasilku-czy jak minie te 182 dni czy lepiej wczesniej? z gory dziekuje za pomoc Olufa
olufal
2006-01-10
12:55:10
Email
Ja wlasnie ide jutro skladac ten wniosek-zobaczymy co to bedzie. 182 dni minely mi co prawda 26 grudnia ale podobno nie ma problemu jezeli zlozy sie wniosek pozniej-zobaczymy. Pozdrawiam ola
AnnaC
2006-01-13
15:35:39
Email
Cześć wszystkim. Ja też załatwiałam sparawy zwiazane z zasiłkiem rehabilitacyjnym. Jest tak jak mówi Czesia. Wszystkie niezbędne dokumenty powinien przygotować pracodawca. Wywiad zawodowy wypełnia pracodawca, opinię lekarską ginekolog no i wniosek o świadczenie samodzielnie. to zanosimy do ZUS w miejscu zamieszkania a po około 10 dniach przychodzi decyzja o przyznaniu świadczenia i na jaki okres. Może się zdarzyć, że ZUS wezwie na komisję lekarską ale to sporadyczne przypadki.
baster
2006-01-16
20:31:50
Email
a czy po przyznaniu tego zasiłku nadal trzeba zanocić zwolnienia lekarskie do pracy. a mogą nie przyznać tego zasiłku??? i co wtedy???? mam pietra
Marcia
2006-03-14
11:07:49
Email
czesc dziewczyny!Czy są jakieś problemy z uzyskaniem tego zasiłku? jestem teraz w 17 tyg. i od początku ciąży na zwolnieniu, nie byłam w szpitalu, po prostu mam takie mdłości i wymioty, że nie jestem w stanie się ruszać.zdarza się, że nie przyznają tego zasiłku i trzeba wrócić do pracy?
Marcia
2006-03-14
11:09:50
Email
czesc dziewczyny!Czy są jakieś problemy z uzyskaniem tego zasiłku? jestem teraz w 17 tyg. i od początku ciąży na zwolnieniu, nie byłam w szpitalu, po prostu mam takie mdłości i wymioty, że nie jestem w stanie się ruszać.zdarza się, że nie przyznają tego zasiłku i trzeba wrócić do pracy?
Kasia :)
2006-03-14
20:13:05
Email
Moj mezus zawiozl dzisiaj moje papiery o zasilek do ZUS-u,ciekawe kiedy bedzie odpowiedz i mam nadzieje ze nie bedzie z tym problemow :)
myszkaa
2006-03-29
11:57:47
Email
Hej!W maj mija mi 182 dni zwolnienia chorobowego termin porodu mam na 20 czerwca.Nie zabardzo rozumiem o co chodzi z tym zasiłkiem rehabilitacyjny ponieważ gin. powiedział mi że jeżeli zostanie mi on przyznany to skróci mi sie urlop macieżyński o te dni które wykorzystam na tym właśnie zasiłku.Czy to prawda?
setka
2006-03-29
12:15:04
Email
Bzdury bzdury bzdury!!! Ja dostalam wszystkie dokumenty z zakladu pracy to byl chyba wrzesien a rodzilam w listopadzie. (poszlam na zwolnienie w polowie 4 miesiaca) Ginekolog wypelnil co trzeba i zanioslam wszystkie dokumenty do zus. Przyznali mi ten zasilek zoacznie czyli bez wstawienia sie na komisje lekarska. I podobno tak teraz robie bo jest to jakis jednak stres dla kobiety ze grozi to nawet poronienie i wtedy zus mozna nawet podac do sadu. Kiedy urodzilam Miloszka przeszlam automatycznie na maierzynski ktory tez placil mi zus poniewaz moja umowa o prace skonczyla sie 15pazdziernika i zostala przedluzona do dnia porodu. Takze w ogole sie nie martw oni w zusie tylko tak strasza. Np. jak ja dzwonilam do zusu zeby sie wszystkiego dowiedziec to baba powiedziala mi ze to wcale nie jest takie pewne ze ten zasilek zostanie mi przyznany bo lekarz musi to dobrze zargumentowac - KLAMCZUCHA HIHI. powodzenia
pinkie
2006-03-29
22:13:46
Email
Dziewczyny, jak to jest? Dlaczego ja, od listopada jestem na zwolnieniu, a nikt mi nic nie mówi o jakimś zasiłku, dostaję normalną pensję? Pracuje w dużej instytucji. O co chodzi z tym zasiłkiem?
Kasia :)
2006-03-30
09:43:21
Email
Pinkie,napisalam Ci w mailu co i jak :)
setka
2006-03-30
09:44:17
Email
Zasilek rehabilitacyjny przysluguje osoba ktore przekroczyly 182dni zwolnienia lekarskiego. Jezeli tego terminu nie przekroczysz dostajesz normalnie pensje. Oczywisc musi go przyznac komisja lekarska
bondyrka
2006-03-31
15:25:42
Email
A ja mam jescze pytanie,bo mi tez nikt nie powiedzial,ze cos takiego jest i dzis dostalam pismo o tym zasilku,zadzwonilam do szefowej i ona powiedziala,ze kadrowa to wszystko za mnie wypelni i wysle,mam czekac tylko na decyzje,a wy piszecie,ze cos musi ginekolog wypisac,ona nic mi nie mowila,czy to wazne??? Termin porodu mam na 4.04 tzn.ze juz do porodu nie dostane wyplaty????
setka
2006-03-31
16:33:19
Email
Z tego co ja pamietam dostaniesz tez zalegle pieniadze. A papiery do ginekologa dostalam z zakladu pracy razem z informacja o tym ze niedlugo mija 182dni. Nie martw sie i najlepiej zglos sie do zus z wszystkim co ci przyslali to powinni ci wszystko wytlumaczyc. powodzenia. Ja pamietam ze tez bardzo sie martwilam a okazalo sie ze niepotrzebnie tylko szkodzilam dziecku:(
kajtek
2006-06-01
22:20:43
Email
Przepraszam że niepokoję .....mam do Was pytanie , czy pamietacie czy wasz zasiłek rehabilitacyjny zachaczył o urlop wypoczynkowy? Tak mnie denerwuje kobieta z naszych kadr-twierdzi że będąc na zasiłku w czasie wakacji nie będzie mi przysługiwał po macierzyńskim urlop wypoczynkowy, mam wrażenie że ona chce abym jak najszybciej wróciła do pracy i ,,żeruje" na moim niedoinformowaniu,
ciekawa
2006-06-12
12:19:23
Email
Oczywiście,ze należy ci sie urlop! Proponuje badzo przydatąi ciekawą lekture-Kodeks Pracy:) Tam jest wyraźnie napisane ze o maciezyńskim nalezy sie urlop. a zasiłek nie ma z tym nic wspólnego!
ciekawa
2006-06-12
13:38:42
Email
Przeczytaj artykuły od 163 do 166 z kodeksu. A tak na przyszłośc to jak coś będzie do Ciebie takiego mówiła poproś grzecznie o pokazanie przepisu na jakim sie opiera-jako pracownik masz do tego prawo i zawsze sie tego domagaj. jestem kadrowąi teżczegoś moge nie wiedzeć ale w razie wątpliwości sprawdze:)
nesia_26
2006-06-29
16:56:15
Email
Witam,wszystkie madre przyszle mamy:),obecnie jestem od 2 tygodni na zwolnieniu L4,dzisiaj dowiedzialam sie ze jestem w 3 tygodniu ciazy i wobec tego bede do konca ciazy na zwolnieniu w zwiazku z problemami z krazeniem i podejrzeniem zakrzepicy,mam umowe na czas nieokreslony od 2004 roku, moj zaklad zatrudnia ponad 5tys osob, czy przez caly okres ciazy bede miala wyplacana pensje 100%??,i macierzynski??,i o co chodzi z tym ZUS-em po 182 dniach zwolnienia?,prosze o podpowiedz, bede troche spokojniejsza,a moja niewiedza jest wielka..pozdrawiam Nesia
Kasia:)
2006-06-29
21:42:09
Email
Hej Nesia po pierwsze gratulacje,po drugie przysluguja Ci 182 dni zwolnienia(pewnie policza Ci tez te 2 tyg co jestes, a nie wiedzialas ze jestes w ciazy-mi policzyli dwa dni jak bylam przeziebiona a nie wiedzialam jeszcze o ciazy)>Pod koniec tego okresu zaklad pracy powinien przyslac Ci papiery do wypelnienia dla Ciebie i Twojego lekarza prowadzacego o zasilek rehabilitacyjny,ktory jest przedluzany do dnia porodu jezeli nie mozesz pracowac a skonczyl Ci sie limit przyslugujacego zwolnienia.Powinnas je zlozyc na ok miesiac przed koncem zwolnienia-zeby dostac pieniazki na czas.Jesli zaklad pracy nie wysle Ci papierow-bedziesz musiala sie im przypomniec...Powinno byc 100% wyplaty ale nie wiem jak oni to licza-ja dostawlam mniej :(Teraz jestem na macierzynskim-zasilek mialam do 8,na macierzynskim jestem od 9 a urodzilam 10 :)czyli przepadl mi tylko jeden dzien :)Pozdrawiam i trzymam kciuki!!!
Aanna4
2006-09-27
20:40:16
Email
Cześć dziewczyny. Czy możecie powiedzieć mi jak jest z tym zasiłkiem rehabilitacyjnym. Jestem w 38 tygodniu ciąży a przewidziany termin jest na 18 pazdziernika.W drugim miesiącu ciąży poszłam na zwolnienie lekarskie i 182 dni upłyneło 19 września a wniosek o zasiłek złożyłam do zus-u 25 sierpnia i do tej pory nie otrzymałam zadnej odpowiedzi, czy może się zdazyć, że nie zostanie mi przyznany ten zasiłek i jak jest z odwołaniem się od tej decyzji, czy po odwołaniu po raz drugi mogą mi nie przyznać tego zasiłku.Trochę się tym denerwuję, ponieważ mój pracodawca chce mi wpisać w te nieobecne dni zaległy urlop wypoczynkowy.Natomiast w zus-ie powiedzieli mi że tego zrobić nie może.
olufal
2006-09-28
00:22:16
Email
aanna po prostu do nich zadzwon! oni maja tam taki bajzel ze pewnie wniosek im si zapodzial.Generalnie zasilek przyznawany jest wszystim kobieta w ciazy i jak mi to pani w ZUSie powiedziala - jest to czysta formalnosc. Buzka
Aanna4
2006-09-28
11:09:52
Email
Mam jeszcze jedno pytanie, czy w trakcie oczekiwania na to orzeczenie pracodawca może mnie zwolnić z pracy?
Angella132
2006-10-20
10:47:42
Email
Czesc dziewczyny! Odnosnie tego zasilku rehabilitacyjnego to sprawa w moim przypadku wyglada nastepujaco: Jestem na zwolnieniu od 3 miesiaca ciazy- 182 dni L4 uplynelo mi z dniem 29.09, mam umowe przedluzona do dnia porodu.O tym,ze musze sie starac o jakis zasilek dowiedzialam sie z internetu , niestety moja kadrowa byla zdziwiona jak ja zapytalam czy to prawda!!!Wszystko musialam zalatwiac sama - a dodam,ze mam ciaze zagrozona i powinnam lezec:(Z Zusu dowiedzialam sie,ze powinnam zlozyc papiery o zasilek najpozniej 6 tyg. przed uplywem 182 dni.Osobiscie poszlam do ZUSu i dpstalam tam papiery do wypelnienia: a)druk ZUS-Np7- pierwsza strona wypelnilam ja, nastepna zaklad pracy b)druk N-9 - wypelnia lekarz ginekolog prowadzcy - mi wypelnil bez problemu w czasie wizyty c) drukl N-10 - tzw. wywiad zawodowy - wypelnia zakład pracy d)zaświadczenie, ktore dostalam z ZUSu - taka mala karteczka, gdzie oświadczam,ze nie prowadze dzialanosci pozarolniczej i ze nie ustalo ubezpieczenie e)karta ciazowa - przy skladaniu papierow pani w Zusie zrobila sobie z niej ksero a oryginal mi oddala (ale mozan tez zrobic ksero samemu) Druki N-10 i ZUS-Np7 wypelnia zaklad pracy wiec musialam co chwile dzownic i sie dopominac.Jak juz wszystko mialam zanioslam papiery osobiscie do ZUSu - w moim miescie jest to dzial swiadczen krotkoterminowych.Wiem od pani z ZUSu,ze papiery te mozna rowniez wyslac listem poleconym.Dodam tylko,ze zanioslam papiery na poczatku sierpnia - dla pewnosci:)Nie zostalam wezwana na komisje lekarska - moj lekarz ginekolog stwierdzil,ze on nie spotkal sie z przypadkiem,ze ciezarna wzywaja na taka komisje.To raczej jest tylko formalnosc.Na papiery od lekarza orzecznika z ZUSu czekalam prawie miesiac:(- dostalam je 27 sierpnia -listem poleconym.Nastepnie dowiedzialam sie,ze powinna do mnie i do zakładu pracy teraz przyjsc decyzja z ZUSu potwierdzajaca przyznanie tego zasilku.Czekalam do polowy wrzesnia i nic.Troche sie zaczelam denerwowac bo zwolnienie L4 moglam tylko brac do 29.09 a potem musialam miec juz te papiery o zasilku- inaczej zaklad pracy nie moglby mi wyplacic pieniedzy!W koncu zadzownilam do ZUSu i kobieta powiedziala mi,ze czeka sie na taka decyzje miesiac po dojsciu do mnie decyzji lekarza orzecznika.W koncu przyszla decyzja.Dokladnie 28.09 a wiec tuz przed koncem zwolnienia!Zadzownilam do kadrowej -musialam potwierdzic,ze do niej te papiery tez dotarly.Tak wiec lekarz mogl mi wypisac zwolnienie tylko do 29.09 a nastepnie obowiazywal juz zasilek rehabilitacyjny - wyplacany na podstawie decyzji z ZUSU!Czyli od dnia 30.09 nie bralam juz zwolnienia. Teraz mam nastepny problem.Otoz dostalam zasilek rehabilitacyjny na 1 miesiac - czyli do 29.10, termin porodu mam na 25.10 - a moj lekarz ginekolog twierdzi,ze moge przenosic ciaze. Dlatego teraz znowu musze zadzownic do ZUSu i dopytac sie co w takie sytuacji mam zrobic.Jesli dziecko nie urodzi sie do 29.10 to na jakiej podstawie beda mi wyplacane pieniazki!?Nie wiem czy wczesniejszy zasilek macierzysnki?Nie mam bladego pojecia.Jak sie dowiem to napisze.
Angella132
2006-10-25
15:59:28
Email
Witam!Odnosnie poprzedniego wpisu.Jesli maly nie urodzi sie do 29.10 to po tym terminie bede dostawac wczesniejszy zasilek macierzynski-do snia proodu wyplacac bedzie mi go pracodawca a potem ZUS.Pozdrawiam
olcia
2007-07-20
18:22:12
Email
Witam. Tak czytam te wszystkie informacje na temat zasiłku rehabilitacyjnego i trochę mnie dziwi fakt, iż ani pracodawcy ani ZUS nie czują się zobowiązani do informowania ciężarnych kobiet kiedy dokładnie powinny złożyć wszystkie dokumenty. Też jestem w trakcie załatwiania tego zasiłku, otrzymałam już orzeczenie lekarza z ZUS, ale dowiedziałam się też,że muszę poczekać na decyzję- którą wyślą też do pracodawcy- jeszcze 2 tygodnie. To oznacza,że pieniądze, które mi się przecież należą otrzymam z ok. tygodniowym opóźnieniem, ponieważ dokumenty zostały złożone zbyt późno. Najbardziej denerwujące jest to, że nikt się nie czuje odpowiedzialnym za to opóźnienie. Wynika z tego,że każda kobieta ciężarna, przebywająca na długim zwolnieniu powinna być -oprócz wykonywanego zawodu - jeszcze prawnikiem i jasnowidzem. Przesyłam Wszystkim mamusiom i przyszłym mamusiom serdeczne pozdrowienia. Ja jestem obecnie w 37 tygodniu ciąży, a termin mam na połowę sierpnia.
pinkie
2007-07-20
21:22:45
Email
... i lekarzem ;)
ciekawa
2007-07-20
21:45:25
Email
Termin złozenia dokumentów to najpóźniej 6 tygodni przed upływem 182 dnia zwolnienia. Kazdy pracownik Zus powinien to wiedziec-jak wół jest napisane w ustawie. Decyzja to tylko formalność nie powinnaś mieć żadnych komplikacji.
olcia
2007-07-20
23:22:06
Email
O tym,że należy to złożyć 6 tygodni przed upływem 182 dni dowiedziałam się właśnie w ZUS. Problem w tym,że dopiero kiedy poszłam złożyć do nich wniosek. W tej sytuacji zawinił mój pracodawca, bo ja np. pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie wiedziałam nawet,że będę musiała składać jakieś dokumenty do ZUS. O całej procedurze powinni powiadomić mnie w kadrach, ale tego nie zrobili, a i odpowiedzialni za to zamieszanie też się nie czują.Tak to jest. Mam tylko nadzieję,że długo nie będą zwlekać z wypłatą mojego wynagrodzenia.Pozdrawiam.
ciekawa
2007-07-21
10:55:41
Email
W zasadzie to lekarz powinien już dawno wstawić ci dokumenty-ze swojej strony. On musi doskonale wiedzieć ile zwolnienia Ci wystawi bo powyżej 182 dnia już nie może.
Adka1
2007-07-23
15:24:47
Email
Mam pytanko. A jeżeli byłabym na zwolnieniu np. od ogolnego lekarza na grypę, potem jestem w pracy a potem długi czas na zwolnieniu lekarskim to liczy się ciągłość tego 182 dni czy np. w okresie roku. (np. jestem w ciąży od maja, a chorowałam w lutym - czy to tez wchodzi w te 182 dni)
ciekawa
2007-07-23
15:34:50
Email
ciąg przerywa 30 dni bez zwolnienia
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum