szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Zasiłek rehabilitacyjny


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna
Napisano: Treść:
olufal
2005-10-20
Email
Hej mamusie i przyszle mamusie :) Czy ktoras z Was starala sie juz o zasiłek rehabilitacyjny? Jestem teraz w 22 tygodniu ciazy i niestety od poczatku na L4. Z tego co wiem to ZUS (lub pracodawca jezeli zatrudnia powyzej 20 osob)placi chorobowe tylko przez 182 dni,ale jest mozliwosc starania sie o zasilek rehabilitacyjny-problem moj polega na tym ze nie wiem kiedy powinnam zlozyc dokumenty o przyznanie takiego zasilku-czy jak minie te 182 dni czy lepiej wczesniej? z gory dziekuje za pomoc Olufa
olufal
2005-10-21
07:59:55
Email
Same zdrowe mamy na forum :) az pozazdroscic :) Pozdrawiam Ola
MUminka
2005-10-25
08:52:08
Email
ja złóżlam na tydzię przed upływem 182 dni zwolnienia ale zaklad pracy mi przedstawil wszystkie dokumenty i dał zaświadczenie które wypełnił moj GINekolog i jeszcze xero wizyt plus moje pobyty w szpitalu też xero.To wszystko zawozisz do swojego ZUSU i oni ci przysylaja odp czy masz ten rehabilitacyjny czy nie ale z reguly tak ja mam i tpo do zakladu pracy znowu sie sklada i tyle Kidyś to zalkad pracy wysylal a treraz kobieto zalatwiaj sama jeszcze z cięzką ciążą ale czasy no nie>> POzdrawiam powodzenia
sylwiia
2005-10-30
22:15:36
Email
Jestem już po przyznaniu zasiłku rehabilitacyjnego na dwa miesiące. U mnie wyglądało to tak, że zakład pracy przysłał mi papiery - trzy kartki, jedną wypełaniona przez zakład, druga do wypełnienia przez gina, a trzecia ja wypełaniałam. Oczywiście, sama musiałam przypilnować zakład pracy :) Na tych formularzach jest dopisane, że należy złożyć pełną dokumentację w oddziale ZUS właściwym dla miejsca zamieszknia na co najmniej 6 tygodni przed końcem okresu zasiłkowego czyli przez 182 dniem zwolnienia lekarskiego. Pani w ZUS'ie wytłumaczyła mi, że chodzi o to, aby decyzja o przyznaniu zasiłku rehabilitacyjnego zdążyła się uprawomocnic przed końcem okresu zasiłkowego, czyli, żeby płynnie otrzymać pieniążki, bez żadnego poślizgu. Dokumenty mozna wysłać pocztą, oczywiście listem poleconym. Ja osobiście przed upływem ok. 2 tygodni od wysłania papierów do ZUS'u otrzymałam decyzje o przyznaniu zasiłku rehabilitacyjnego na kolejne dwa miesiące licząc od dnia wygaśnięcia okresu zasiłkowego. Nie byłam wzywana na komisje do ZUS'u, ale wiem, że sporadycznie wzywają ciężarne. Gdybys miała jeszcze jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem. A na razie zyczę powodzenia w ZUS'ie i jak najmilszej drugiej połowy ciąży. P.S. Ja kończę już 34 tydzień i juz nie mogę się doczekać na mojego synusia :)
didi
2005-11-07
15:34:26
Email
ja jestem w trakcie skladania papierow do ZUSu o przyznanie rehabilitacyjnego..nbo oczywiscie zaklad pracy powiadomil mnie dzisiaj o tym gdzie 182 dni skonczyly mi sie 26 pazdziernika. a obecnie jestem w 25 tygodniu ciazy...no i jakby inaczej zdenerwowalam sie strasznie bo jak byla zaniesc miesiac temu zwolnienie to mowilam o tym zasilku i kiedy mam wypelniac odpowiednie dokumenty to dostalam odpowiedz ze nie wiedza ale papiery dostane do domku..no ale coz tak sie nie stalo wiec teraz musze sama szybko biegac i zalatwiac aby dostac pieniazki w grudniu..i obym predzej nie dostala macierzynskiego niz ten rehabilitavyjny chociaz pani w Zusie powiedziala ze zdaze urodzic predzej jak bede sie tym denerwowala..no ale wina pracodawcy nie moja..fakt ze teraz dostane wyplate mniejsza o kilka dni
didi
2005-11-07
16:17:31
Email
sorki ..jestem teraz w 35 tygodniu a nie 25 ..z tych nerwow wciskam nie te przyciski co trzeba..heheh
granatofa
2005-12-13
10:23:31
Email
Mam pytanie czy ten zasiłek rehabilitacyjny jest wypłacany w 100% Tak jak dla kobiet ciężarnych czy tylko 75%
polishgirl
2005-12-14
11:01:27
Email
Dziewczyny, a czy do tych 182 dni wlicza sie soboty i niedziele jeśli sie wcześniej nie pracowało w weekendy???
polishgirl
2005-12-14
11:02:11
Email
Dziewczyny, a czy do tych 182 dni wlicza sie soboty i niedziele jeśli sie wcześniej nie pracowało w weekendy???
renya
2005-12-14
16:10:44
Email
Witajcie! Ja dostawałam 100%. A te 182 dni to dni robocze - czyli od poniedzia łlku do piątku (nie liczy się sobó, niedziel i świąt). Pozdrawiam
betty
2005-12-14
19:20:34
Email
nie wiem skad masz informacje ze licza sie tylko dni robocze...z tego co ja sie orientuje a jestem raczej na biezaco to licza sie wszystkie dni, wlacznie z sobotami, niedzielami i swietami!!!!!!!!
renya
2005-12-14
20:17:14
Email
Właściwie nie zwróciłam na to takiej uwagi... Tak mi wyliczyła kadrowa i nie sprawdzałam tego dokładnie, wydawało mi się, że tak właśnie liczyła. Może rzeczywiście są to po kolei wszystkie dni. Jeśli się pomyliłam to przepraszam.
renya
2005-12-14
20:20:27
Email
Masz racje - gdyby to były tylko dni robocze to prawie nie byłby potrzebny zasiłek. Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd :(((
baster
2006-01-09
12:55:41
Email
jeszcze raz wyjaśnijcie mi ten zasiłek? to zakład pracy daje te papiery czy zus?? trzeba potem jakieś dokumenty zanosić do prz=acy??
jolka
2006-01-09
13:13:58
Email
Część Dziewczyny. Mam pytanie czy któraś z was starała się o zasiłek rehabilitacyjny w ciąży? Jestem od początku ciąży na zwolnieniu i na początku lutego musze złożyć papiery do ZUS-u. Poroniłam w lutym i dlatego lekarz stwierdził, że lepiej będzie dla mnie i dla dzidziusia jak będę na zwolnieniu. Teraz moja ciąża na szczęście przebiega dobrze. Zastanawiam się czy ZUS może mi nie przyjąć podania o zasiłek? Czy staj się przed jakaś komisją? Czy to tylko formalność? Troszkę się tym denerwuje. Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam
czesia
2006-01-09
14:38:58
Email
cześć dziewczyny, właśnie zakończyłam bieganie z papierami załatwiając zasiłek rehabilitacyjny. U mnie wyglądało to tak, że moja firma mnie poinformowała, że 2-go lutego kończy mi się 182-dniowe chorobowe (termin mam na 5-tego lutego, ale jakbym urodziła po terminie, to mi nikt za te kilka dni nie zapłaci, a macierzyńskiego szkoda). Jeżeli jest się na zwolnieniu ponad pól roku, licząc z dniami wolnymi 182 dni, to ZUS musi wydać decyzję czy należy Ci się zasiłek rehabilitacyjny. Bez tej decyzji zostaje się bez pieniędzy, bo zakład pracy przestaje wypłacać pensję. Do ZUSu potrzebnych jest kilka dokumentów, mi przesłano z firmy do wypełnienia kartę stanu zdrowia - wypełnia gin, wywiad zawodowy - wypełniają w firmie odnośnie charakteru pracy i BHP oraz druczek wniosku o świadczenie - wypełniasz sama. Z tymi dokumentami poszłam do ZUSu w miejscu zamieszkania i tam jeszcze wypełniałam jakiś druczek na miejscu że nie mam renty czy coś takiego. Pani, dość miła :-), powiedziała mi, że najlepiej załatwiać coś takiego 60 dni przed zakończeniem chorobowego, no ale nie zawsze wiadomo jak długo będzie się w domu itp. W każdym razie ZUS podejmie decyzję o przyznaniu tego świadczenia i poinformuje o tym mnie i moją firmę. Kobieta mówiła też, że w zaawansowanej ciąży raczej u nich nie wzywają na komisję lekarską, tym bardziej, że gin zaznaczył, że nie mogę się stawić u lekarza orzecznika ze wzgledu na zagrażający poród przedwczesny. Ale z nimi nigdy nie wiadomo. Moja kumpela musiała iść na komisję i wyobraźcie sobie, że musiała im pokazywać brzuch, czy nie jest doczepiony!!! Paranoja. Powodzenia z załatwianiem, pozdrawiam AGATA
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum