szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Nauka korzystania z nocnika


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6,
Napisano: Treść:
Julia
2006-03-30
Email
Hej dziewczyny, wiem, że już ten temat był poruszany, przepraszam, że ponownie go otwieram, ale mam konkretne pytanie do osób, którym jakoś tam udaje się uczyć dzieci korzystania z nocnika, zwłaszcza do rodziców dzieci w wieku 1,5 - 2 lata. Chodzi o to, że od kilku dni Bartek chodzi bez pampersów, tzn. zakładam mu je tylko na noc i jak wychodzimy z domu. Poza tym gania w majtkach i spodniach, bądź rajstopkach. Bartek ma dokładnie półtora roku. No i jak wiadomo, nie jest różowo - co pół godziny kałuża na podłodze, czasem zdarza się częściej. Do nocnika to raczej przypadkiem (dwa razy się zdarzyło, ale to wcześniej, że pokazał nocnik i jak go posadziłam, zrobił siusiu). Ale wydaje mi sie czasem, że jakieś tam kroki do przodu już zostały wykonane. Bartek zauważa, że się zsikał, przybiega do mnie i pokazuje. Problem w tym, że absolutnie mu nie przeszkadzają mokre majtki. Sprawdziłam - może w nich biegać nawet pół godziny i nawet nie miałknie. Niby więc wie, że robi siku, czasem zrobi do nocnika, ale chyba jeszcze nie potrafi tego kontrolować. No i zastanawiam sie, czy zaczęłam naukę w odpowiednim momencie? Z jednej strony chciałabym być konsekwentna, a z drugiej nie chcę wpakowac się w 3 miesiące wycierania mokrej podłogi i płukania majtek, spodni i rajstop, jeśli to nie ma sensu, bo jest jeszcze za mały. Wiem, że odpowiedź na moje pytanie (czy to juz jest dobry moment) jest trudna, bo w sumie każde dziecko jest inne i dzieci uczą się różnych rzeczy w swoim tempie. Ale słyszę ciągle różne opinie, że to w sam raz wiek na naukę, a to znowu ze za wcześnie. Co Wy, mamy dzieci w podobnym wieku o tym sądzicie? Nie oczekuję gotowej recepty na to, jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika, ale moze jakaś wymiana doświadczeń, zdań? Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.
Goga66
2007-03-11
19:27:55
Email
DZIEWCZYNY, ZUZA DZIŚ SAMA SIADAŁA NA NOCNICZEK I SIUSIAŁA, I NAWET KUPKĘ ZROBIŁA, KIEDY BYŁAM W SZKOLE!!! Mam nadzieję, że tak już jej zostanie :) Sama wzięła też danonka. Otworzyła go, wspięła się po łyżeczkę i zaczęła jeść. jestem w głębokim aczkolwiek pozytywnym szoku :)))
Kamila
2007-03-12
13:54:30
Email
Widzisz Goga, jak zgłodnieje, to sama zacznie jeść :) zawsze byłam tego zdania :) oj mamusia zachwycona! I jest z czego się cieszyć! Oby Zuźka nadal korzystała z nocniczka :) Gratulujemy!
Goga66
2007-03-13
09:03:18
Email
Zuza nadal korzysta z nocnika. No zaliczyła 2 wpadki (jedną połowicznie bo dokończyła w nocniczku) ale komu się nie zdarza w tym wieku? :) No i raz wylała zawartość z nocniczka na podłogę raczej niechcący. Chyba wchodzimy w nowy etap małego życia :))
aneta76
2007-03-17
22:01:43
Email
Dziewczyny muszę się Wam pochwalić. Moja córka od dłuższego już czasu woła na nocniczek, ale ostatnio zaczęła korzystać z "dorosłej" toalety, ale bez nakładki. Wspina się na palce, chwyta z boku wanny, wciska swój mały tyłeczek na ubikację i robi siusiu. Co lepsze, podciera się papierkiem, ubiera się, spuszcza wodę i myje rączki. Wszystko SAMA. Mama nie ma prawa jej pomóc. Kedy po raz pierwszy poszła sama robić siusiu, nie pozwoliła mi ze sobą iść, ale podglądałam ją. Miałam szczerze mówiąc obawy, czy nie wpadnie do kibelka, ale trzyma się mocno... Chyba następny etap przygotowania do życia w przedszkolu nam się zaczął. Bożenka ma 2 lata i 4 miesiące.
Goga66
2007-03-18
16:41:05
Email
Brawo Bożenka ! To robi wrażenie :)))
andzia
2007-03-18
23:12:27
Email
hej dziewczyny dawno mnie nie bylo :)Wiki 30maja bedzie miala dwa latka i mamy sukces od 2 miesiecy sika na nocnik.Wola cycy cycy :)-czytaj siku- zdejmuje majteczki i siada na nocnik lub biegnie do toalety w ktorej jest specjalna nakladka.PAMPERSOW NA DZIEN JUZ NIE ZAKLADAMY OD MOMENTU KIEDY WOLA NA NOCNIK :)Jesli gdzis wychodzimy na dluzej i wiemy ze toalety nie ma to zakladamy pampersa lub bierzemy ze soba i nadal na noc ale mam nadzieje ze to juz za kilka mies tez nam nie bedzie potrzebne.
Julia
2007-03-19
17:51:13
Email
Dziewczyny nasze gratulacje!! Ale radochę się czuje, jak dziecko robi takie postępy, no nie? :o) A my niestety wrócilismy na razie do pieluch w nocy, bo ostatnio Bartek miał zaczerwienione gardło (teraz sie z tego rozwinęła angina) i chyba przez to przeziebienie częściej zdarzało mu się moczyć w nocy. No a teraz jak jest chory, to nie chce ryzykować, że się zsika i będzie spał mokry. Jeszcze więc trochę nam ta pielucha potowarzyszy.
Anna
2007-03-20
22:59:45
Email
Ja tez muszę się pochwalić. Chociaż Miłosz ma juz 2 i pół roku więc to żadna rewelacja, ze woła siku. Dla mnie osobistym sukcesem jest to, ze specjalnie w celu nauczenia go siku do nocnika wziełam urlop (niestety okazało sie że w tej sprawie mogę liczyc tylko na siebie) i z taką desperacją podeszłam do sprawy, że już po dwóch dniach nauki nie zdażyła nam się żadna wpadka, a i mały najwyraźniej ma z tego ogromną radochę.
Goga66
2007-04-10
14:35:34
Email
wyciągam dla Mamy Mikiego
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum