szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Niejadek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,
Napisano: Treść:
katecat
2005-11-06
Email
Miłoś za 11 dni skończy roczek i w zasadzie mógłby jeść prawie wszystko...ale nie chce! Najchętniej żywiłby się cycusiem, deserkami owocowymi, biszkoptami, danonkami i ew. kaszką na mleku. Kanapeczki służą do wcierania w stolik i rzucania psu, jajecznica na parze jest be, paróweczkami dla dzieci również dzieli się z psem, po zjedzeniu łyżeczki twarożku wstrząsa się i wywala jęzor. Je jeszcze zupki i ew. odrobinę mięsa gotowanego, czasami makaron, no ale nie mogę go tym karmić cały dzień. Macie jakieś pomysły na dania dla prawie roczniaka?
Julia
2007-02-11
19:06:07
Email
Dziewczyny mi też się wydaje, że nie powinno się zmuszac dziecka do jedzenia. Chociaż też czasem wydaje mi się, że Bartek nie je dużo, tzn nie zawsze, czasem ma takie dni, ze wyjątkowo mało je. Ale zostawiam go i tragedia sie nie dzieje. Poza tym też mnie drażni strasznie jak ktoś gania za dzieckiem z jedzeniem. Wg mnie ważne jest, żeby dziecko sie nauczyło, że je sie przy stole o okreslonych porach. Jak nie zje, trudno, czeka na następny posiłek. U nas z wagą ok, Bartek ma 28 miesięcy, mierzy 100 cm i waży ok 17 kg. W centylach zawsze był w górnych granicach. Nie jest jednak gruby, bo jest dość wysoki jak na swój wiek.
Goga66
2007-02-11
20:11:34
Email
Hm - problem jest taki, że Zuza wszystko prawie weźmie do buzi tylko po chwili wypluwa. Często nawet rzeczy, które już CHYBA akceptuje. Nie wierzę, że piersią się tak najada, bo jak jej nic nie zaproponuję (nie wmuszam bo i tak pluje :) to czasem zjada w ciągu dnia pół kromki pieczywa. Czasem nawet 3/4 dnia nic pić nie chce ale to pewnie mleko jej wystarcza. Często mówi am am, pokazuje na lodówkę, na parówkę czy coś innego a kiedy wyjmę to ucieka lub zaciska usta lub pluje :( Ja już niestety zaczęłam chodzić za nią z jedzeniem chociaż co innego sobie obiecywałam, bo jak się bawi i nakarmimy przedtem całą rodzinkę Duplo i wszystkie okoliczne zwierzaki to łaskawie zjada kęs lub nawet kilka kęsów.
NIECHA
2007-02-12
13:36:43
Email
Goga dobrze, że się poprawiłaś z tym wzrostem Zuzi, bo juz się zastanawiałam jak to jest ,że mój Adaś wszystko wcina a taki malutki w porównaniu z rówieśnikami ;-). A z niejedzeniem Zuzi to naprawdę nie wiem co ci poradzić. Przypomniało mi się, że moi znajomi mieli podobny problem ze synkiem. W wieku 1,5-2 lata był okropnym niejadkiem. Zjadł coś na śniadanie przez cały dzień nic i dopiero na kolację coś udało im sie wepchnąć. Robili mu badania, chodzili po lekarzach i wszystko było w porządku. Lekarze kazali podawać mu witaminy i dawać mu do jedzenia to co lubi. Sama byłam świadkiem jak po całym dniu niejedzenia proponowano zupkę, ziemniaczki z mięskiem, coś tam jeszcze. wszystko było na nie. Jedyne co mu smakowało to były rybki w panierce smażone na patelni. I tak Piotruś żywił się praktycznie tylko rybkami. Wiem ,że to trwało jakiś czas. Później zaczął jeść inne rzeczy. Może z Zuzą jest tak samo? Minie jej ten okres i sama będzie prosić o jedzenie. Zobaczysz. Trzymamy kciuki. Pa!
agnieszka74
2007-03-03
10:36:13
Email
Aby jedzenie było przyjemnością..."
Goga66
2007-03-26
16:05:05
Email
No i przy okazji infekcji zrobiliśmy badania krwi. Jest sporo wyników poniżej normy - lekka anemia. No i Zuza ma jeść dużo mięsa, haha ha. Łatwo powiedzieć. Przedwczoraj wpadłam w poślizg na przezutej i wyplutej parówce. Trzy dni temu do kapcia przyczepił mi się kawałek usuniętej z buzi bułki i tak ciągle. A wyniki takie sobie
Julia
2007-03-27
14:43:56
Email
Goga, nie przejmuj sie za bardzo, skoro zuza jest żywym dzieckiem, radosnym, to na pewno sobie z tymi chwilowymi brakami poradzi, poza tym rośnie jak na drożdżach :o) A co do jedzenia, skoro nie chce mięsa, to może cos innego, w czym jest duzo zelaza, moze jajka w jakiejkolwiek postaci? a moze lubi owoce suszone? Albo szpinak czy inne zielone warzywa?
Goga66
2007-03-27
15:25:33
Email
Szpinak w małych ilościach jada :) Nie zmaierzam za bardzo się przejmować, jednak Zuza jest przykładem klasycznego niejadka, któremu NIC nie smakuje a jak nawet smakuje to w ilościach do 2 łyżeczek :) Sama taka byłam, tatus Zuzi też. Po kimś to więc odziedziczyła ;)
magda_w812
2007-08-28
12:44:39
Email
Mój synek ma 10 m-cy a ja karmię go szczykawką. Wiem, że może nie jest to zbyt dobry pomysł ale on by nic przez cały dzień nie zjadł. Wcześniej zjadał łyżeczką wszystko, a od kiedy zaczął ząbkowac przestał całkiem jeśc. Jeśli ktoś robił podobnie to niech do mnie napisze. Błagam. Mam nadzieję, że to się wreszcie skończy. Podaję swojego Emeila magda_w812@wp.pl
Goga66
2007-11-12
10:35:51
Email
Magda - trochę późno odpowiadam - Zuzia w zasadzie do 13-14 miesiącach nic nie jadła poza moim mlekiem nie licząc pojedynczych łyżeczek skrobanego jabłuszka. Teraz ma 2 latka i 5 miesięcy - je trochę lepiej ale raczej jałowe rzeczy, ziemniaki, ryż bułkę czy makaron z masłem (nie może być nic innego jako dodatek). Na szczęście jada jeszcze winogrona, banana i mandarynki. Pije kawę zbożową, za sokami nie przepada. Czasem zje kaszkę. I to chyba wszystko. Ale jej nie zmuszam. Sama byłam niejadkiem i wiem, że zmuszanie przedłuża tylko okres niejedzenia. Nie wiem czy Twoje dziecko je przynajmniej mleko, bo jeśli tak to chyba pomysł ze strzykawką nie jest najlepszy. Poza tym nie pozwalasz mu się (chyba, bo za mało piszesz o tym jak to wyglądało)przegłodzić a głód jest najlepszym kucharzem. Jak Zuzię przegłodzę to czasem i trochę pulpeta zje. Nie wiem, co lekarz Ci mówił ale dla mnie brzmi przerażająco wstrzykiwanie jedzenia na siłę chociaż rozumiem Twoją bezsilność, bo też czułam i często czuję się bezsilna. Dziecko urośnie i kiedyś zaciśnie zęby. Napisz, jak teraz to wygląda jeśli tu jeszcze zaglądasz
Zu natomiast zjechała z 75 centyla , jaki utrzymywała w wadze i wzroście w okresie niemowlęcym na centyl między 20 a 25 w wadze i na 25 we zroście :( Nie wiem, co o tym myśleć. Waga wiem skąd, a czy wzrost z niedojadania? Ma 90 cm i waży 12,5 kg i waga od dłuższego czasu nie rośnie podczas gdy urosła 2 cm.
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum