szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - OD URODZENIA LUZNE KUPKI ZE SLUZEM O CZYM MOGĄ SWI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna
Napisano: Treść:
okulka23
2007-09-05
Email
prosze o pomoc!!!! mam 5 miesięczną córeczkę, od urodzenia robi bardzo wodniste i sluzowate kupki, niewiem już co mam robić!! jak miała kilka dni zaczeło się... robiła po 13 razy na dobę wodnosto ze śluzem nie było nawet konsystencji kupki tylko woda woda śluz i takie żółte granulki. Chodziłam po lekarzach zmieniałam mleka ( od urodzenia jest karmiona sztucznie) z nan1 na bebiko1 pózniej na bebilon pepti1 co pije obecnie, przy tych kupkach płakała cały czas bolał ją brzuszek nic nie pomagało. jak miała 6 tygodni lekarz zlecił podawanie lakcidu co dzięki bogu pomogło w sensie takim, że już nie ma zadnych bóli i z 13 kupek robiła o połowę mniej. Badania miała robione wszystko dobrze, krew, mocz usg co mam robić??? moze ktoś ma podobny przypadek?? obecnie je 4xdziennie bebilon pepti2 z kaszką ryżową i dostaje zupki oczywiście nic nie mogę więcej jej dawać bo prawie wszystko rozrzedza kupki. Teraz robi 2,3x dziennie, po oboadku zrobi więcej zwartej kupki, pozniej niestety sam śluz... albo popuszcza po troszku takimi granulkami z wodą!!! niby jest zdrowa przybiera na wadze dobrze rośnie, ale kupki nie są takie jakie powinny być!!! juz sama niewiem co robić. Jestem zrozpaczona. Mój pierwszy synek miał skórną skazę białkową, przypuszczano też ,że i ona ma ale po wyeliminowaniu mleka krowiego objawy te powinny przejść, jednak nie przeszły!! to też nie jest nietolarancja glutenu, ponieważ córka nic glutenowego nie dostaje, niedostawała więc to też nie to! Gdzie mam szukać pomocy?? Jestem załamana.
okulka23
2007-09-05
14:28:44
Email
na zwykłej wodzie z kranu przegotowują ją pierwszemu też tak dawałam, a do picia daję jej cherbatke z hippu po 4 mcu z malinami i dzikiej róży, albo nektar bananowy nic innego nie moge dawać zresztą ona tej cherbatki nie chce pić!!
pinkie
2007-09-05
14:29:32
Email
Wiesz co, ja bym jednak spróbowała tego sojowego mleka. Kozie podobno jest jak krowie.
okulka23
2007-09-05
14:31:10
Email
nie nie ma żadnych leków, lakcid dawałam przez 2 mce, pózniej lacidofil, obecnie nic nie dostaje. Mi też to wygląda na chore jelita mówie pediatrze a ona swoje!!! jest zdrowa, przybiera na wadze i nic tu nie widzi
pinkie
2007-09-05
14:31:58
Email
Może podawaj jej samą wode. Na banany tez może być alergia , tak samo na tę herbatkę. Mój synek pije mineralkę. A Tobie radzę narazie przegotowaną mineralkę dawać
pinkie
2007-09-05
14:34:42
Email
Koniecznie podawaj lacidofil lub to co napisałam wcześniej. koniecznie, koniecznie! Możesz rano i wieczorem, potem gdy się może unormuje jako tako to jedną kapsułkę rano. Jak ona robi sam śluz, to na pewno boli ją końcowy odcinek jelita (sama to miałam) ten probiotyk przynosił ulgę. KOniecznie!
okulka23
2007-09-05
14:35:09
Email
powiem tak, jak ją urodziłam 25 marca to już w pierwszej dobie podawali jej antybiotyk bo miała jakieś rzekome zakarzenie, nie podawali jej żadnej ochrony!!! Ja wtedy jeszcze niewiedziałam że jest coś takiego jak właśnie lakcid lacidofil itp... myśle ze ona jest wyjałowiona bo nawet swiadczy o tym że dostała pleśniawki jak miała 3 tyg i nie mogłam ich wytępić co jakis czas sie pojawiały. Teraz od ponad 3mcy nie ma zadnych pleśniawek, i przecież tyle czasu dostawała ten lakcid takze juz niewiem w czym tkwi przyczyna!
okulka23
2007-09-05
14:38:38
Email
od jakiegoś tygodnia nie robiła śluzem, dzisiaj znowu niewiem po czym, czy jest mozliwe ze nie odbudowują jej sie te kosmki i dlatego tak ma??? a czy kiedyś jej sie to będzie odbudowywać?? boje sie sama niewiem lekarze mówili ze nie moge cały czas podawać jej lacidofilu
pinkie
2007-09-05
14:39:55
Email
Oj, Okulka, to jesteśmy w domu. Nasz dostawał ochronę, ale po 4 antybiotykach mial i grzybice i alergie. Pamiętaj: LAKCID - NIE ale inne probiotyki TAK! I to natychmiast
pinkie
2007-09-05
14:42:55
Email
eeee a nam wszyscy lekarze mówią, zeby dawac jak najbardziej (ze względu na gronkowca). A jezeli śluz jest to tym bardziej
pinkie
2007-09-05
14:46:36
Email
wiesz, ja nie wiem dokładnie, jak to jest z tymi kosmkami, moze zapytaj lekarza, czy to jest w ogóle możliwe i jakie sa tego objawy. Chcialam Cie tylko naprowadzić, bo pisałaś, ze na pewno to nie wina glutenu.
okulka23
2007-09-05
14:46:44
Email
ponadto jej kupki tak niesamowicie śmierdzą że głowa boli!!! wcześniej jakąś kwasotą, pózniej jakimiś "zbukami" no niewiem sama niby mówili, ze to jest skaza, ale nie ma poprawy, a nic jej nie daje z mlekiem krowim.
okulka23
2007-09-05
14:49:51
Email
no to zaraz lece do apteki i jej kupie lacidofil, ona dostawała antybiotyk tylko przez 7 dni i od tamtej pory juz nigdy nie dostawała
pinkie
2007-09-05
14:50:21
Email
bebilon pepti nie jest tak zupełnie pozbawiony mleka. Polecam ci do poczytania forum Candida , może znajdziesz tam coś podobnego. Nad wypowiedziami sa artykuły warte przeczytania.
pinkie
2007-09-05
14:52:23
Email
Polecam ci bardziej Dicoflor 30. Tu wiele dziewczyn to podaje
okulka23
2007-09-05
14:53:44
Email
nie to napewno nie gluten bo ona nic nie dostaje z glutenem
okulka23
2007-09-05
14:55:18
Email
nigdy o tym dicofloru czy jakos tam nie słyszałam co to jest?? mozna to kupic bez recapty??
pinkie
2007-09-05
14:59:24
Email
Dicoflor 30
okulka23
2007-09-05
15:02:20
Email
boze własnie ja trzymam na kolanach i poleciała sama woda, po czym? nie mam pojecia
pinkie
2007-09-05
15:04:24
Email
Kobitko, odstaw te banany i herbatki i zobacz jaki będzie efekt. I znajdź dobrego alergologa. Ja narazie znikam z forum. Do jutra!
pinkie
2007-09-05
15:05:14
Email
...aaaa i kleik ryżowy podaj. Nie powinien zaszkodzić
okulka23
2007-09-05
15:08:45
Email
dziekuje, jutro tez sie pojawie. a jezeli chodzi o cherbatki i ten sok bananowy to ona juz od tygodnia nie pije bo nie chce. do jutra, pozdrawiam
okulka23
2007-09-06
12:24:20
Email
no i moja znowu popuszcza, niewiem po czym bo nic nowego nie dostawała;/
pinkie
2007-09-06
12:34:38
Email
Skąd piszesz?
pinkie
2007-09-06
12:38:02
Email
I co popuszcza? wodę? śluz? kupke? Czy dałaś kleik ryżowy? Może na samym kleiku mogłabyś ja przez dzień potrzymać?
pinkie
2007-09-06
12:46:20
Email
Jeszcze raz przeczytałam Twój pierwszy wpis. Czy w tej chwili oprócz mleka mała jeszcze coś dostaje? Piszesz o zupkach i kaszce ryżowej. CO to za zupki i kaszka?
okulka23
2007-09-06
15:02:16
Email
zupki gerbera, ona po tych zupkach właśnie robi dość ładną kupke, dostaje mleko bebilon pepti2 4xdziennie i raz dziennie zupke zarzynową. teraz popuszcza po troszku jak zwykle troche wody i resztki niestrawionego mleka, czyli takie małe granuli koszmar
okulka23
2007-09-06
15:03:56
Email
pisze ze słupska. Nic jej do picia ostatnio nie dawałam bo nie chciała, czyli pije tylko mleko i zupke to samo co zwykle, ale jak popuszcza to jest marudniejsza niż zwykle
bea1978
2007-09-06
15:11:39
Email
Okulka czasem w zupkach słoiczkowych pojawia się mleko w proszku, ja się tak kiedyś nadziałam tylko nie pamiętam dokładnie w jakiej ale na pewno z gerbera była.
pinkie
2007-09-06
15:15:54
Email
A wiesz, ze w zupkach może być masło , tudzież mleko w proszku? Czy sprawdzasz skład zupki? POza tym jak dziecko je mleko sztuczne, to trzeba dawać mu coś do picia. Powiem ci jak ja walczę z rozwolnieniem. Jak u nas jest jakiś problem z kupkami, to najpierw odstawiam wszystko i podaję sam kleik na wodzie, probiotyk i smectę. Przez cały dzień. Potem gotuję np marchewkę lub ziemniaka, na marchwiance robię kleik. Jeżeli jest lepiej, włączam mleko. POtem banan, suszone jagody, gotowane jabłuszko, wszystko lekkostrawne.Zupki ze słoiczka i mięsko to podaję dopiero po kilku dniach, jak wszystkie dolegliwości ustają. WIesz, może niepotrzebnie doszukujemy się choroby u Twojej małej. Ale jezeli Ty jesteś przekonana, ze coś jest nie tak, to zacznij jakies leczenie. Może mała ma jakiegoś wirusa, są różne "jelitówki" Jeżeli to jest jakas choroba jelit, to uważam, ze postępujesz nierozważnie dajac mleko i zupki. JA przeszłam wiele zakazeń jelit i wiem, ze najpierw podaje się sam kleik.
bea1978
2007-09-06
15:31:26
Email
Fakt jest taki, ze mała ma luźne kupki od urodzenia tak więc te zupki ze słoiczków chyba jednak nie mają wpływu bo wcześniej ich nie dostawała. Tak jak pisze Pinki powinnaś udac sie do jakiegoś dobrego specjalisty albo położyc się z dzieckiem na oddział i kazac ja dokładnie zbadac. Ja bym wymusiła na lekarzu skierowanie, bo łatwo się domyślec chetnie go raczej nie da i położyła sie na oddział z dzieckiem i czekała na kompleksowe badania.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum