szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - OD URODZENIA LUZNE KUPKI ZE SLUZEM O CZYM MOGĄ SWI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna
Napisano: Treść:
okulka23
2007-09-05
Email
prosze o pomoc!!!! mam 5 miesięczną córeczkę, od urodzenia robi bardzo wodniste i sluzowate kupki, niewiem już co mam robić!! jak miała kilka dni zaczeło się... robiła po 13 razy na dobę wodnosto ze śluzem nie było nawet konsystencji kupki tylko woda woda śluz i takie żółte granulki. Chodziłam po lekarzach zmieniałam mleka ( od urodzenia jest karmiona sztucznie) z nan1 na bebiko1 pózniej na bebilon pepti1 co pije obecnie, przy tych kupkach płakała cały czas bolał ją brzuszek nic nie pomagało. jak miała 6 tygodni lekarz zlecił podawanie lakcidu co dzięki bogu pomogło w sensie takim, że już nie ma zadnych bóli i z 13 kupek robiła o połowę mniej. Badania miała robione wszystko dobrze, krew, mocz usg co mam robić??? moze ktoś ma podobny przypadek?? obecnie je 4xdziennie bebilon pepti2 z kaszką ryżową i dostaje zupki oczywiście nic nie mogę więcej jej dawać bo prawie wszystko rozrzedza kupki. Teraz robi 2,3x dziennie, po oboadku zrobi więcej zwartej kupki, pozniej niestety sam śluz... albo popuszcza po troszku takimi granulkami z wodą!!! niby jest zdrowa przybiera na wadze dobrze rośnie, ale kupki nie są takie jakie powinny być!!! juz sama niewiem co robić. Jestem zrozpaczona. Mój pierwszy synek miał skórną skazę białkową, przypuszczano też ,że i ona ma ale po wyeliminowaniu mleka krowiego objawy te powinny przejść, jednak nie przeszły!! to też nie jest nietolarancja glutenu, ponieważ córka nic glutenowego nie dostaje, niedostawała więc to też nie to! Gdzie mam szukać pomocy?? Jestem załamana.
okulka23
2007-09-05
13:43:36
Email
Dodam, ze lekarze już rozkładają ręce ale przecież tak nie może być!! Pielęgniarka nawet mówiła że moze jej taki urok BZDURA!!!!!! Mówili też że poczekamy jak zaczne jej wprowadzać pokarmy stałe, ze napewno jej się polepszy i co??? niby lepiej ale i tak popuszcza ta kupka jest wodnista tylko po zupce zrobi lepszą a dalej woda czasem sluz i tak w kółko...Proszę o pomoc bo szukam w necie, ale nic nie moge znalezdz...
bea1978
2007-09-05
13:51:03
Email
Nie jestem pewna ale na bebilonie pepti chyba jest napisane że stolce dziecka po tym mleku beda raczej luźnej konsystencji. Jak dawałam mojemu synkowi to mleko też kupki były nieciekawe i mnie martwiły. Dopiero jak przeszłam na bebilon sojowy to się unormowało i robi raz dziennie, czasem dwa ale normalne, nie za twarde ani za luźne. Ja Ci raczej nie pomogę chciałam tylko wtrącic, że podobnie to wygladało u nas i to była zasługa mleczka- bebilon pepti 1. Moze spróbuj z bebilonem sojowym, moja lekarka mi odradzała, bo twierdziła że wiekrzosc dzieci jak ma skazę białkową to i również uczulenie na soję. Ja jednak zaryzykowałam i sie opłaciło. Bebilon sojowy jest na receptę ale kosztuje niewiele, ja płace niecałe 8zł za puszkę tak wiec dużo nie ryzykujesz, a spróbowac mozna, może akurat coś sie zmieni.
bea1978
2007-09-05
13:56:03
Email
Możesz jeszcze spróbowac "nutramigenu", okropny smak i zapach hihi ale z tego preparatu usunięte są niemalże wszystkie mozliwe rzeczy które mogą uczulac.
pinkie
2007-09-05
14:07:25
Email
Okulka, Tomuś tez robił takie wodniste kupki z granulkami - ja miałam dużo wątpliwości, ale ludzie mnie uspokajali, ze jak się karmi naturalnie to tak może to wyglądać. Musiałabym zobaczyć te kupkę, tobym ci powiedział, czy to to samo. Czy robiłaś badania z kału: na bakterie, grzyby, robaki, lamblie? U nas wyszedł gronkowiec złocisty. Jeżeli zrobiłas raz, to wiedz, ze trzeba powtórzyc, bo bardzo często wychodzi coś dopiero za kolejnym badaniem. Podobno można też zbadać krew na obecność Candidy (grzybica). Słyszałam, ze syn mojej znajomej (z którą nie mam teraz kontaktu ) od początku miał taką przypadłość, ze nie wykształciły się mu kosmki w jelitach (tak jak przy celiaklii kosmki zanikaja), mimo, ze nie dostawał nic z glutenem i dwa mies leżał w szpitalu. Nie ma pojęcia jak to wykryli i jak leczyli, ale moze poszukaj czegoś w tym kierunku. MOżliwe, ze Twoje dziecko ma jakąś poważną alergię , może możnaby spróbować tego bebilonu sojowego lub przejść na nutramigen. Ale tak naprawde wydaje mi się, ze jezeli przybiera dobrze na wadze, to nie powinnas się martwic. POdawaj lacidofil. Po bebilonie pepti podobno kupki sa jak przy karmieniu piersią. Nasz Tomek tez robił w każda pieluchę prawie, do dziś robi kilka razy dziennie.
bea1978
2007-09-05
14:11:30
Email
Jak pojawił sie bebilon pepti z prebiotykami to lekarka kazała mi przestac podawac lacidofil, niby nie ma potrzeby już dawac wiecej skoro mleko zawiera prebityki.Nie wiem czy miała racje ale dopisałam tak dla ogólnej wiedzy :)
pinkie
2007-09-05
14:15:06
Email
A kupki przez pierwsze miesiące wyglądały tak jakby żółte, zielone i brązowe granulki na mętnej wodzie. No ale on był na piersi, to może tez troche inaczej. Sama kiedyś miałam bakterie Clostridium-coś-tam i tez miałam wieczne rozwolnienie i wieczorami śluz, ale to wyszło w badaniu na bakterie w szpitalu zakaźnym.
okulka23
2007-09-05
14:15:48
Email
tak moji mili nutramigen też dawałam, niestety nie było poprawy dodam ,że bardzo mocno płakała i przeszłam na bebilon pepti. A jesli chodzi o badania kału to 3xrobiłam nic nie wyszło wszystko dobrze, napewno ma alergie ale na co???? Zauważyłam, że jak napije sie to popuszcza tak jakby niemogła czy nietrawiła płynów, wiem ,że to głupie ale tak to wygląda. Prawie nic jej nie moge dawać bo wszystko rozrzedza kupke niewiem co mam robić a wspaniali piediatrzy nic z tego nie robią bo rosnie ale to nie jest dobrze ze ma taką kupkę!!
pinkie
2007-09-05
14:16:04
Email
Nasz alergolog przepisał i mleko i probiotyki.
bea1978
2007-09-05
14:17:40
Email
A może to wina wody?Co dajesz jej do picia?Może wszystko robisz na tej samej wodzie, mleko, herbatki...
pinkie
2007-09-05
14:18:52
Email
Okulka, ale to normalne, ze jak dziecko je to zaraz robi kupkę. Ssanie pobudza wypróżnianie. Znajdź sobie dobrego drogiego lekarza,który pracuje w dobrym szpitalu, idź ze dwa razy na wizyte i może uda Wam się do czegoś dojść.
okulka23
2007-09-05
14:21:55
Email
lacidofil też podawałam, lakcid i juz sama niewiem!! Ludzie mówią zebym jeszcze spróbowała mleka koziego podobno pomaga ale nie ma żadnej kozy u mnie w okolicy wiec kicha! dziś rano zrobiła nawet ładną kupkę ale za jakąś godzine płakała rozebrałam i oczywiscie sam śluz nic więcej boże czy kiedyś to się skończy??
pinkie
2007-09-05
14:24:09
Email
Lakcid nie jest dla alergików. Beneflora, Dicoflor, lacidofil możesz dawać. Na jakiej wodzie przygotowujesz mleko i co dajesz do picia?
okulka23
2007-09-05
14:25:37
Email
już byłam u tylu lekarzy ze głowa boli, co jeden to lepszy. Powiedzieli ze napewno ma skazę białkową ona jest jak królik doswiadczalny!!! Pózniej ze moze nietoleruje jakiś cukrów normalnie koszmar, mysle że może pójde jeszcze do jakiegoś gastrologa moze on coś mi pomoze
pinkie
2007-09-05
14:27:00
Email
ten sam śluz to mi jednak wygląda na chore jelitka. Może jakas bakteria, może brak naturalnej flory bakteryjnej, wyjałowienie. Czy ona dostaje jakies leki? WItaminy? Może tu jest problem
pinkie
2007-09-05
14:27:59
Email
Rozumiem, ze chodziłaś do alergologów, tak?
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum