szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - zasypianie w łóżeczku


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
ania23
2007-05-11
Email
Witajcie! Chciałabym sie dowiedzieć jak to jest z Waszymi maluchami jeśli chodzi o samodzielne zasypianie w łóżeczku. ja chciałabym nauczyć moja Amelke tego ale ona nie chce :-)Po karmieniu w nocy ona ma świetny humor i ani mysli o spaniu. jak ją położe w łóżeczku to fika nóżkami i gaworzy ale sama nie chce zasnąć.jak ja tego nauczyć? Macie moze sprawdzone sposoby?
ania23
2007-05-15
17:41:20
Email
no i tak jak u Ciebie Dodka moja mała przy przebieraniu w nocy tez ma super humor. Usmiecha sie do mnie i gaworzy :-)
jula2
2007-05-15
17:54:44
Email
Moja Anulka ma 3 m-ce.Od ok 3 tygodni zasypia o 20 i przesypia do 5.30-6.00.Potem naje się i po ok.godzinie robi sobie jeszcze godzinną drzemkę.Następnie na spacerze śpi od ok.11 do 13,a potem jeszcze ok godzinna drzemka popołudniowa.Mała jest tylko na piersi.Mój syn ,który obecnie ma 4 lata jak był mały budził się bo chyba miał za mało pokarmu.ściągałam sobie wtedy pokarm rano i wieczorem dwałam go małemu z butelki i wtedy zaczął przesypiać całe noce.Teraz też zaczęłam ściągać pokarm już w marcu,ale na razie małej wystarcza pierś.Cała zamrażarka jest już wypełniona moim mlekiem,ale przyda się jak wrócę do pracy.Tak naprawdę każde dziecko jest inne i każda mama musi opracować swój sposób.Pozdrawiam gorąco.Julita
madzik83
2007-05-31
23:00:12
Email
mam pytanie czy konieczne jest "odciaganie" siusiaka u 2 miesiecznego chlopczyka??
agafa
2007-06-01
07:53:36
Email
Hej mamusie, u mnie ( i niestety nie tylko u mnie:() spanie w łóżeczku to truuuudne zadanie, żeby się już nie powtarzać, jest o tym w temacie :help, histerie przy zasypianiu...buziaki i powodzenia
venuss
2007-06-01
09:30:54
Email
madzik w zadnym wypadku nie odciągaj napletka u chłopca! mozesz spowodowac infekcję. o tym juz było na forum spro... poszukaj poczytaj, pogadaj z połozna.. pozdrawiam V.
marta0309
2007-06-01
11:08:42
Email
Moze cos poradzicie dziewczyny- Dominisia ma prawie 7mcy i budzi sie w nocy z zegarkiem w reku ok 24 i ok 3 potem o 6 czyli co 3 godziny.Wczoraj po 20-stej dałam jej cyca, troche kleiku ryzowego i jeszcze po kapieli cyca.usenela ok 21. Myslalm ze ten kleik ja zapcha i pospi troche dluzej ale nic z tego.nie wiem co robic zeby zaczela spac dluzej. Nie jestm przekonana do metody zeby dziecko ryczalo w nocy a ja nic nie bede robic.Moze wiecej dac tego kleiku.? ??? dodam ze z usypianiem generalnie nie ma problemu.
kasiarys7
2007-06-01
14:35:34
Email
To samo jest z moim Hubim.Po kąpieli jedzonko odbicie i lulanie z którym naprawde nie ma kłopotu ale za 4-5 godz. znowu jedzonko.I tak od urodzenia a ma prawie 4 m-ce.Widocznie są dzieci któe lubią nocne mleczko.Zresztą od samego początku on jadł mniej ale częściej teraz zjada ok.120 ml. co trzy godziny ale już zdażyło mu się wciągnąc 150.I nie wiem może mu zagęścić wieczorne mleko?A i od wczoraj zmieniłam juz mleko z 1 na 2 (stopniowo)ale tylko na noc.W dzień nie ma mowy o spaniu no chyba że naprawde jest baaaaaaaaaardzo zmęczony.
pinkie
2007-06-01
14:42:37
Email
Kleiki są od 4go miesiąca, więc możesz już zagęszczać, przynajmniej na noc. Tylko nie kuś się na kaszki z owocami, skoro jest alergikiem. Sam kleik ryżowy Bobowity lub Nestle.
kasiarys7
2007-06-01
14:44:07
Email
Zapomniałam napisać że Hubert jest lulany i nie widze w tym nic złego.Czasami kłade go do łóżeczka i ....uda mu się usąć samemu (włączam mu karuzele).On jest bardzo grzeczniutki jeszcze nie zdażyło mi się żeby płakał.A przytulać to wszyscy się lubią i starsi i młodsi i nie tylko dzieci .Ja nie połóżyłabym małego do łóżeczka z płaczem-a może wasze dzieci nie są śpiące ...sama nie wiem co wam poradzić napisałam jak jest u mnie...
pinkie
2007-06-01
14:45:51
Email
Marta, Moj edziecko równiez budziło się równo co 3 godzinki. POcieszę Cię, ze w 10 mies zaczał sobie wydłużać przerwy między karmieniem. Dziś ma 12miesiac i są jeszcze takie noce, ze budzi się o 2-3ciej, zjada 150 ml i śpi do 8mej rano. A sa i takie, że przesypia bez budzenia się.
kasiarys7
2007-06-01
14:49:11
Email
A w jakie proporcji dodać kleik żeby nie był za gęsty no wiesz to będzie pierwsz raz
Kamila
2007-06-01
22:05:09
Email
Kasiu, a próbowałaś mu dać mleko z kleikiem ryżowym? Ja swojemu Kondiemu daje na noc (Bebiko 2R) i chrapie od 21. do 4. rzadko budzi się wcześniej. Sam mi zaspia w łóżeczku, na szczęście nie muszę go lulać, bo ta waga mówi sama za siebie :-)
kasiarys7
2007-06-02
07:32:21
Email
No właśnie jeszcze nic mu nie podawałam.A ile dodajesz kleiku ? Co do wagi to cię rozumiem mnie też już zaczynają rece mdleć normalnie będe miała bicepsy jak pudzian hihihi....Ale coraz częściej zasypia sam wczoraj tak było....
Kamila
2007-06-02
09:04:49
Email
Kasiu, to jest mleko z dodatkiem kleiku :) robisz normalnie jak zwykłą mieszkankę, na 180ml wody 6. miarek mleka. Pozdrawiam :)
kasiarys7
2007-06-02
09:18:47
Email
A ja myślałam ,ze to bardziej skomplikowane...haha ale jestem ....a co do zasypiania to właśnie mu sie dzemneło w leżaczku...sam sam bez pomocy rodziców i bez śpiewania -on bardzo lubi jak się śpiewa...chyba ta dzisiejsza pogoda go zaczarowała.
kasiarys7
2007-06-02
12:43:23
Email
Oj bardzo go zaczarowała bo spał prawie3 godziny (dobrze że leżaczek się rozkłada do poziomu) . Wstał najadł sie i znowu śpi...
Kamila
2007-06-02
13:35:50
Email
A mój Kondi już sam nie może zostawać w leżaczku.. za bardzo się kręci. A jak go zapnę w pasy, to się denerwuje.. leżaczek to taki super-usypiacz :) moja Kinia też uwielbiała w drzemać :)
asonta
2007-06-04
11:10:35
Email
Witam szanowne mamusie Kupilam mojemu antkowi (13 czerwca skonczy 3 m-ce) taki bujaczek ale lobuz nie chce w nim lezec Antek okropnie sie wierci i pasy bezpieczenstwa ograniczaja jego ruchy moze dlatego? Na szczescie z zasypianiem nie ma wiekszego problemu tak jak i u Was cyc najlepszy usypiacz;-) do lozeczka odkladam czasem zasypia czasem jeszcze troche pomarudzi i zasypia Poczatkowo spal w wozeczku bujanie rzeczywiscie przyspieszalo zasniecie ale na szczescie nie przyzwyczail sie do niego Pozdrowionka
agafa
2007-06-05
10:30:37
Email
Gusia skończyła 9 m- cy i zasypianiem do niedawna były wieeeelkieee problemy...ostatnio zasypia pięknie i przesypia nocki i choć wiem, że pewnie jeszce będzie różnie ( np. ząbki, ból itp) to czuje, że już nauczyła się że zasypianie i spanie to coć fajnego:), żeby sie nie rozpisywać, o tym jak ją usypialiśmy na " help..." trudno mi opisać jaką wszyscy odczuwamy ulgę, odkąd Gusia z usmiechem zasypia:O):O):O) czego i Wam życze. buziaki
ania23
2007-06-08
10:17:29
Email
Muszę sie pochwalic ze Amelka w końcu zasnęła sama w łóżeczku już 2 razy! Dzieki waszym opiniom i sposobom które zastosowałam zasnęła. Pierwsze usypianie trwało godzine ale udało sie. Drugie trwało juz pół godziny. Położę ją do łóżeczka siadam obok i ją głaszcze, śpiewam az sie nie wyciszy i nie zaśnie. ale udaje sie to tylko wieczorem kiedy już zasypia na całą noc. w dzien próbowałam i nic z tego. Ale i tak jestem pod wrazeniem ze zasneła bez cyca i bez bujania. Oby tak dalej! mam nadzieje ze nie zapesze. Pozdrowienia!
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum