szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kolejne etapy karmienia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Aska
2005-03-17
Email
Ola ma już prawie 6 mcy. Nadal karmię ją piersią i jest to jej podstawowy pokarm. Chcę ją karmić do roku. Powoli jednak planujemy przejście na karmienie piersią raz dziennie. Teraz jesteśmy na etapie: od rana do południa ok. 2-3 razy pierś i deserek. W południe pierś. Po południu zupka lub obiadek i oczywiście pierś też ok 2-3 razy. Na wieczór kaszka. Lekarka wspominała mi coś na temat zwykłego mleka abym nie podawała Oli aż skończy rok. Będąc na mojej piersi oczywiście ominiemy mleczka początkowe i prawdopodobnie następne też. I tak się zastanawiam, jeśli będę podawać jej już pierś raz dziennie, na przykład w południe, to co podajemy na śniadanie? Co podawać między posiłkami (między deserkiem - zupką - kaszką)? Jak wygląda karmienie np. rocznych dzieci po odstawieniu od piersi? Proszę podajcie dzienny jadłospis dzieci tych do roczku a zwłaszcza tych po roczku. (jeśli to nie kłopot zaznaczcie przy opisie wiek dziecka). Kiedy i co dajecie dzieciom tak popróbować/posmakować? Kiedy dałyście posmakować zupki z Waszego talerza, kiedy mięska itp.?
kyja
2005-03-17
15:46:47
Email
ja jeszcze głównie karmię piersią Misia, ale dążę do takiego schematu:z samego rana (lub nad ranem, zależy jak wypadnie), pierś, jako II śniadanko =kaszka, potem obiadek-danie obiadowe,potem kaszka lub mleko,następnie deserek i do końca dnia mleko, przed snem kaszka.Taki mam plan:-)a że moje dziecię dopiero 2 dni temu zaczęło jeść z butli, i jest alergikiem, to trochę potrwa:-))
Julia
2005-03-17
17:29:43
Email
Aśka nie znam się dobrze na tym, ale czy karmienie półrocznego dziecka piersia tylko raz, jeśli nie chcesz mu dawać butli, to nie za mało trochę?
Aska
2005-03-17
17:42:13
Email
oj chyba źle zrozumiałaś lub ja źle sie wyraziłam. jeszcze karmimy sie kilka razy dziennie ale docelowo im blizej roku bedzie mniej piersi az pod koniec raz dziennie
Julia
2005-03-17
18:29:06
Email
Sorry, zrozumiałam że już teraz chcesz raz dziennie karmić :o)
Kamila
2005-03-18
10:58:54
Email
U nas wygląda to tak: rano o 7. mleko, godz. 10. mleko z kleikiem ryzowym, 12-13. zupka i drugie danie, deserek, 16. kaszka (jeśli zje) lub mleko z kleikiem gryczano-ryżowym, 19. mleko i 22. mleko z kleik. ryżowym. Między posiłkami oczywiście herbatki i soczki.
Mała
2005-03-19
09:59:40
Email
U nas wygląda to tak:7-8 mleko z kleikiem ryżowym, 10-kaszka, około 13-mleko, 16 zupka, 18 mleko około 20-21-mleko.Tak mneij więcej...W mmiędzyczasie herbatki
kyja
2005-03-28
21:19:48
Email
dziewczyny,może podsuniecie mi jakiś pomysł??w piątek wracam do pracy, a moje dziecię od paru dni nie chce jeść papek obiadowych i kaszki, każda próba karmienia go czymś innym, niż moje mleko [ z piersi], kończy się rykiem-ostatnio wspólnym, moim i jego, a potem idzie w ruch cyc...nie wiem co mam robić,byłam u pediatry-powiedziała,że jak mały będzie głodny podczas mojej nieobecności, to w końcu zje cos innego.Teraz zrobił się bardziej marudny-ząbkowanie.Obie, tesciowa i ja, jesteśmy przerażone tym, co bedzie jak w piątek wyjdę do pracy ( teściowa będzie się opiekować małym ).Dziewczyny, może Wy znacie jakiś sposób,zeby przekonać dziecko do jedzienia czegośinnego?a może to jest przejściowe, związane z ząbkowaniem?podzielcie się swoim doświadczeniem.Może gdzieś popełniłam bląd??
sylwia
2005-03-28
21:38:19
Email
Kyja, nie wiem czy Cię pocieszę, ale mój mały podczas wykluwania sie każdego zeba nic nie chce jeśc i jest strasznie rozdrażniony. Normalnie wsuwa wszystko i w takich ilosciach, że ja bym sie najadła, a przez 3 dni przed kazdym zębem nic, tylko marudzi i nie wiadomo kiedy wybuchnie płaczem bez powodu. Miejmy nadzieję, ze maluch nie jada papek tylko z powodu ząbkowania. Trzymajcie się!
kyja
2005-03-31
18:35:12
Email
dziewczyny! mam pytanie:czy zdarza się,że Wasze maluchy nie mają ochoty na danie typowo obiadowe ( ziemniaczki+ mięsko) i czy, aby je zachęcić dodajecie do takiego dania ( myślę tu o słoiczkowym daniu) odrobinę cukru lub owoce-deserek, aby było to słodkie i maluch to zjadł??Misio lubi słodkie dania, a powinien już wsuwać dania z mięskiem i nie wiem czy taki słodki dodatek może mu zaszkodzić czy nie, teoretycznie chyba nie powinien
Julia
2005-03-31
21:22:24
Email
Kyja wydaje mi się, że można łączyć dania obiadowe z niektórymi owocami. Ja czasem Bartkowi kupowałam w słoiczku takie danie: kurczak z warzywami i jabłkami.
Mała
2005-04-01
11:42:51
Email
Kyja, to ze Misio nie chce jesc teraz papek to pewnie przez ząbki.Jesli wczesniej jadł bez marudzenia.A co do dodawania owoców do papek mysle ze to bardzo dobry pomysł.
Aska
2005-04-06
20:14:04
Email
My z Olą (6,5 miesiąca) wkroczyłyśmy w nowy etap: mam podawać jej zupkę bez mięsną i jakieś danie mięsne (tego samego dnia). Do tego lekarka kazała wprowadzić co kilka dni danonka waniliowego lub biały ser, któremu mogę dodać smaku soczkiem. No i chrupki kukurydziane, bezglutenowe oczywiście. I tu pojawia się checa. Olka wszystko, dosłownie wszystko pcha do buzi a wyobraźcie sobie, że chrupki nie. To jedyna rzecz której nie chce posmakować a ja myślałam, że będzie miała frajdę. Bawi się chrupką, ogląda ją i bum na ziemie.
Dorota
2005-04-07
06:47:44
Email
Witam!! Mój syn ma już rok i cztery m-ce, jego podstawą żywienia jest nadal pierś ( na żądanie). Od dłuższego czasu je z nami z talerza normalny obiad, na śniadanie zjada serek danio truskawkowy. Wczoraj byłam u lekarza na szczepieniu i lekarka powiedziała że pięknie się rozwija i że bardzo dobrze waży ( 10,700), najważniejsze że nie choruje. Jest bardzo ruchliwym i wesołym dzieckiem , a gdy ząbkuje to zupełnie bezboleśnie ( w tej chwili przebijają mu się cztery ząbki). Karmie syna tak ja ja uważam, a nie tak piszą w ksiązkach, bo tam troche przesadzają.Ciekawe czy jakby nam tak kazali jeść, to czy dostosowalibyśmy się do tego. Uważam, że jeśli rodzice decydują się na dziecko, to matka powinna poświęcić się w całści i karmić jak najdłużej piersią. Przecież nie ma nic lepszego niż mleko matki!!!!! Żadne kaszki tego nie zastąpią, żadne witaminy!!! Dziwie się niektórym młodym matką które odstawiają dziecko po 3 m-cach od piersi, przecież dla dziecka ta właśnie bliskość jest najważniejsza.Mój syn nie raz chce sobie tylko potrzymać pierś, bo czuje się przy niej najlepiej a przede wszystkim bezpiecznie. Pozdrawiam.
Aśka
2005-06-28
12:48:38
Email
tak sobie pomyślałam, że moze dzieliłybyśmy się informacjami na temat wprowadzanych pokarmów w jadłospis maluchów. Dzięki temu bedziemy wiedziały jak to wygąda i unnych mam i dzieciaczków i może rozwieje nasze wątpliwości czy aby nie za szybko lub za wolno wprowadzamy nowinki. Ola skończyła 9 mcy i jesteśmy od mca na etapie podawania żółtka raz na tydzień (zaczęłyśmy od połówki). Dodaję jej do zupki. Podaję jej też od tygodnia chleb (pięteczke)i ziemniaczki ode mnie z taleza - niestety po którejś z tych rzeczy dostała uczulenia. Podzielcie się swoimi przepisami i piszcie koniecznie od którego mca wprowadzacie.
Aśka
2005-06-28
12:51:19
Email
http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=4&id_tem=405&str_nr=1
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum