szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Trzydniówka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,
Napisano: Treść:
Julia
2005-03-10
Email
Dziewczyny, czy Wasze dzieci przechodziły już gorączkę trzydniową? Jak przebiegała? Bartek dostał w zeszłą niedzielę gorączki- 38 st, dałam mu czopek paracetamolu i przeszło, ale po kilku godzinach znowu. Gorączka właśnie w okolicach 38- 38,5. W poniedziałek wezwałam lekarza, bo na dworze była taka zawieja, że nie chciałam go targac do przychodni. I okazało się, że to może byc trzydniówka, a potwierdziła to wysypka, która pojawiła się w środę rano. No więc Bartek ma pierwszą "dziecięcą" chorobę za sobą. A Wasze dzieci miały już jakieś choroby typowe dla tego wieku?
kasiarys7
2008-03-06
08:21:54
Email
U nas przez pięć dni się utrzymywała i dopiero wysypało..I ja przy 40 st. podawałam częsciej czopek niz na ulotce - za zgoda lekarza.
bea1978
2008-03-06
09:48:10
Email
Nam też lekarka kazała podawać czopki czy syrop częściej, niż było napisane na ulotkach. Jednak nie wcześniej jak 4 godziny po podaniu poprzedniej dawki.
kaprysna
2008-03-07
22:14:23
Email
No i wysypalo! Dzis kolo poludnia. Brzucho, plecki, szyjke (strsznie) i troche glowke. Ale w nocy miala jeszcze 39 i wciaz utrzymuje sie stan podgoraczkowy, prawie 38. Jest taka zmeczona i oczy ma b. podkrazone.Nic nie pije i malo je. Mam nadzieje, ze to przejdzie, bo i przed choroba nie nalezala do wielkich obzartuchow. Pozdrawiamy
kasia_m
2008-03-08
15:15:04
Email
moja Hanię też dopadła trzydniówka od środy do piątku miała gorączkę nawet 39 dawał czopki (paracetamol a jak nie pomagało to nurofen) i dziś ja sypnęło na brzuchu, bokach, główce i troche na plecach.
kasia_m
2008-03-08
15:16:56
Email
tez mało jadła ale dzis już normalnie i gorączka minęła w południe miała 36,8 czyli ok. Najgorzej było 2 dnia i 2 noc, budziła się co godzinę.
kaprysna
2008-03-14
21:25:31
Email
No i chyba pokonalysmy chorobska. Trzydniowka + dodatkowy wirus - zapalenie gornych drog oddechowych. Emilia jeszcze troche kaszle. Ale, co mnie strasssnie martwi, nic nie je, pije tylko mleko, nawet daje sie namowic na mleko z kaszka, ktorego pijala stosunkowo niewiele, odkad wprowadzilam stale pokarmy. Obiadku nie tknie, buzie odwraca, zaciska usta, nic nie wcisne, owocow tez nie, deserkow zero, jeszcze czasami skorke z chleba pogryzie i tyle. I tak dlugo potrzebowala, zeby sie przestawic z piersi na stale pokarmy. Jak pomysle, ze jazda od nowa sie zaczyna to mi niedobrze. Jak to u Was bylo, czytalam o zmniejszeniu apetytow po trzydniowce, ale zeby calkowita negacja stalych pokarmow?
kasiarys7
2008-03-14
21:31:24
Email
Kaprysna u nas też tak było.Hubert nic nie jadł prze ok 5 dni pił tylko mleko i to w małych porcjach I co dziwne z butelki nie chciał tylko z niekapka.Ale teraz ma apetyt za dwóch.Wcina wszystko i prosi o dokładke.Napewno wszystko wróci do normy.Tak samo jest u dorosłych.Zawsze podczas choroby zmniejsza się apetyt.A u was jeszcze dodatkowy wirus.Wszystko bedzie ok.Pozdrawiam.
afromenka
2010-11-10
01:09:39
Email
Moja córka właśnie przechodzi trzydniówke w tej chwili jest marudna i niespokojna. Wysypało ją na ciele. Ma mniejszy apetyt. Do tego gorączkę powyżej 38. Dostała Ibufen D i na razie jej temperatura nieco spadła. Zobaczymy co dalej. Mam nadzieję że prześpi spokojnie.
Strona 7 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum