szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Trzydniówka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna
Napisano: Treść:
Julia
2005-03-10
Email
Dziewczyny, czy Wasze dzieci przechodziły już gorączkę trzydniową? Jak przebiegała? Bartek dostał w zeszłą niedzielę gorączki- 38 st, dałam mu czopek paracetamolu i przeszło, ale po kilku godzinach znowu. Gorączka właśnie w okolicach 38- 38,5. W poniedziałek wezwałam lekarza, bo na dworze była taka zawieja, że nie chciałam go targac do przychodni. I okazało się, że to może byc trzydniówka, a potwierdziła to wysypka, która pojawiła się w środę rano. No więc Bartek ma pierwszą "dziecięcą" chorobę za sobą. A Wasze dzieci miały już jakieś choroby typowe dla tego wieku?
kasiarys7
2008-02-11
11:18:44
Email
Huberta też nie omineła trzydniówka.Jetseśmy wszyscy wymęczeni.Temperatury juz nie ma tylko wysypany jest na brzuszku plecakch i troszke na twarzy - taka mało widoczna kaszka.Nie wiem czy go to swędzi.Podaje wapno.A jak jest z wyjście na dwór.Można czy wstrzymac się aż wysypka zniknie.
kasiarys7
2008-02-11
15:24:32
Email
Konsultowałam się z lekarzem.Jeżeli gorączki nie ma to mozna wyjśc na spacer. Oczywiście nie na pół dnia ale taki godzinny.
kaprysna
2008-03-04
21:18:34
Email
My tez chyba wlasnie 3dniowke przechodzimy.Temp. prawie 40, zadnych innych objawow, tylko stolce rzadsze niz zwykle czeste (chyba z 10 dzis) i straaaassssssssszzznie smierdzace (wybaczcie wyrazenie), normalnie nos urywa, nigdy tego nie bylo. Mialyscie to tez przy trzydniowce, a moze to jakas grypa? I co na to poradzic? Pozdrawiamy
ciekawa
2008-03-05
08:58:14
Email
Oj 10 kup to biegunka?????? Kurcze u nas kupki były ok nic ponad normę-zresztą ja konsultowałam Nasti u lekarki-oczywiscie żadanych leków nie brała prócz na gorączkę ale na Twoim miejscu bym ja pokazała lekarzowi-i koniecznie pilnuj niech sie nie odwodni. Akurat sama mam lekką grypę-mój lekarz wspominał ze grasuje grypa jelitowa!
kasiarys7
2008-03-05
15:39:52
Email
kaprysna jak naszybciej skontaktuj się z lekarzem - najlepiej zamów wizyte domową.Za dużo tych kupek - mnie to podchodzi pod wirusa ale lepiej niech lekarz obejrzy towje maleństwo.Możesz podac enterol i dużo picia.Ugotować kleik z marchewką.jeśli to jelitówka to pewnie dostanie niforuksazyd(nie wiem jak to się dokładnie pisze ) i gastrolit - ale to na recepte.I napewno jakies leki osłonowe na jelitka - dicoflor lub inny.Napisz co u was ?I czy to wirus czy co innego.U nas przy trzydniówce była wysoka temperatura a na koniec Hubert dostał wysypki.Potwierdzenie tzrydniówki.Nie bło lużńych kupek tylko brak apetytu i jak to przy gorączce dziecko strasznie smutne i marudne.
kaprysna
2008-03-05
19:32:09
Email
Bylam u lekarza, podejrzewal trzydniowke (jak ja zreszta). sprawdzil mocz, krew, wszystko ok. kupkami sie nie przejal. w sumie one nie sa biegunkowe, takie normalne, tylko rzadsze i ten zapach:-/. emilka zawsze robila mi kilka na dzien. Bardziej mnie martwi wciaz utrzymujaca sie goraczka od niedzieli w nocy, wiec to juz prawie 4 dni jest a czopki tylko do ok. 38 obnizaja. Malo mi pije apetyt obnizony, ale cos tam je. no i jeszcze zadnej wysypki :-(
bea1978
2008-03-05
19:43:47
Email
Kaprysna u nas wysypka pojawiła się później - nie na trzeci dzień. Czasem zdarza sie również, że nie ma jej wcale. Tak więc jeśli lekarz nie zauważył nic niepokojacego to chyba nie powinnaś się zbytnio matrwić. Tym bardziej, że mała robiła po kilka kupek dziennie. A może to ząbkowanie? Mój synek ostatnio miał 4 dni wysoką gorączkę, gardło czyste, osłuchowo oki. Po wizycie u lekarza przestał nagle gorączkować. Trzydniówkę miał już dawno temu, więc martwiłam się co to mogło być. Tak samo szybko odeszła gorączka - jak przyszła. Do dzisiaj nie wiem co to było :) Niestety z dziećmi czasem tak jest i nic na to nie poradzimy.
kasiarys7
2008-03-05
20:34:46
Email
Na Huberta dobrze działa eferalgan w czopkach.W syropie nic nie chciał przełknąc a czopek to na śpiocha nawet można włozyć.Nie rozbudzając dziecka.Pamiętaj podawaj dużo picia - jak nie chce zbutelki to łyżeczką ..I może to tzrydniówka albo ma się na ząbki.Musisz poczekac i samo się wyjaśni.Jeszcze wilgotną pieluche mozesz położyć na ciałko dziecka-to tez działa.
bea1978
2008-03-05
20:45:09
Email
Z tymi czopkami i syropami to trzeba pokombinować. Mój synek dostawał zawsze czopki, różnych firm i działały. Jednak przy ostatniej gorączce nic nie zbiły temperatury i podałam nurofen w syropie, byłam mile zaskoczona, bo gorączka spadła z 39,6 do normalnej :) Całe cztery dni podawałam małemu właśnie syrop i za każdym razem działał. Cieszyłam się bardzo z tego powodu, bo synek strasznie nie lubi czopków :) Obiło mi się gdzieś o uszy, że niby czopki skuteczniej zbijają gorączke, a tu taka niespodzianka :)
kasiarys7
2008-03-05
20:52:06
Email
Nurofen tez sobie chwale .mam czopki i syrop.Ale jak juz wcześniej pisałam przy trzydniówce misio nie chciał nic przełykać i wtedy pomocne były czopki.Wogóle spadł mu wtedy apetyt i pił tylko mleko ale z niekapka..jeszcze dobry jest ibufen - tez szybko obniża gorączke i jest przeciwapalny.A syropek podaje ze specjalnej strzykawki dołączonej do któregoś z syropów.Słyszałam też o smoczku do lekarstw.
kaprysna
2008-03-05
21:31:56
Email
Nie wykluczam zabkowania ani tez dodatkowego wirusa. Mysle jednak, ze to trzydniowka glownie. Ma na pupci cos w rodzaju pokrzywki (od przedpoludnia), ale to b. maly obszar i nie rozprzestrzenia sie, no i ta goraczka wciaz i nie spada. Ksiazkowo to chyba powinien byc spadek goraczki i dopiero wysypka?
bea1978
2008-03-05
21:44:26
Email
Kaprysna mysle, ze ta pokrzywka na pupci, to wynik luznych, wielu kupek. A jesli chodzi o wysypke po trzydniówce, to jest jak piszesz, najpierw spada gorączka a potem nastepuje wysyp.
bea1978
2008-03-05
21:47:01
Email
Piszesz że mała ma gorączkę wiciaż i że nie spada?Chcesz powiedzieć, że mała ciągle chodzi z temperaturą około 40stopni?Tak nie może być, musisz ją czymś zbić, tak jak pisałam popróbuj kilku różnych leków, oczywiscie w odstępie czasu, nie jeden za drugim. Jak nie uda Ci się zbić to powinnaś wg. mnie udać się na pogotowie. No chyba, że gorączka nie jest taka wysoka to okej.
kaprysna
2008-03-05
22:16:50
Email
Spada, ale nie do 36 czy 37, ma tak okolo 38, potem znow po okolo 4 godzinach okolo 39,5
ciekawa
2008-03-06
08:07:48
Email
u na steż goraczka była kilka dni-a nie tylko 3.
kasiarys7
2008-03-06
08:21:54
Email
U nas przez pięć dni się utrzymywała i dopiero wysypało..I ja przy 40 st. podawałam częsciej czopek niz na ulotce - za zgoda lekarza.
bea1978
2008-03-06
09:48:10
Email
Nam też lekarka kazała podawać czopki czy syrop częściej, niż było napisane na ulotkach. Jednak nie wcześniej jak 4 godziny po podaniu poprzedniej dawki.
kaprysna
2008-03-07
22:14:23
Email
No i wysypalo! Dzis kolo poludnia. Brzucho, plecki, szyjke (strsznie) i troche glowke. Ale w nocy miala jeszcze 39 i wciaz utrzymuje sie stan podgoraczkowy, prawie 38. Jest taka zmeczona i oczy ma b. podkrazone.Nic nie pije i malo je. Mam nadzieje, ze to przejdzie, bo i przed choroba nie nalezala do wielkich obzartuchow. Pozdrawiamy
kasia_m
2008-03-08
15:15:04
Email
moja Hanię też dopadła trzydniówka od środy do piątku miała gorączkę nawet 39 dawał czopki (paracetamol a jak nie pomagało to nurofen) i dziś ja sypnęło na brzuchu, bokach, główce i troche na plecach.
kasia_m
2008-03-08
15:16:56
Email
tez mało jadła ale dzis już normalnie i gorączka minęła w południe miała 36,8 czyli ok. Najgorzej było 2 dnia i 2 noc, budziła się co godzinę.
kaprysna
2008-03-14
21:25:31
Email
No i chyba pokonalysmy chorobska. Trzydniowka + dodatkowy wirus - zapalenie gornych drog oddechowych. Emilia jeszcze troche kaszle. Ale, co mnie strasssnie martwi, nic nie je, pije tylko mleko, nawet daje sie namowic na mleko z kaszka, ktorego pijala stosunkowo niewiele, odkad wprowadzilam stale pokarmy. Obiadku nie tknie, buzie odwraca, zaciska usta, nic nie wcisne, owocow tez nie, deserkow zero, jeszcze czasami skorke z chleba pogryzie i tyle. I tak dlugo potrzebowala, zeby sie przestawic z piersi na stale pokarmy. Jak pomysle, ze jazda od nowa sie zaczyna to mi niedobrze. Jak to u Was bylo, czytalam o zmniejszeniu apetytow po trzydniowce, ale zeby calkowita negacja stalych pokarmow?
kasiarys7
2008-03-14
21:31:24
Email
Kaprysna u nas też tak było.Hubert nic nie jadł prze ok 5 dni pił tylko mleko i to w małych porcjach I co dziwne z butelki nie chciał tylko z niekapka.Ale teraz ma apetyt za dwóch.Wcina wszystko i prosi o dokładke.Napewno wszystko wróci do normy.Tak samo jest u dorosłych.Zawsze podczas choroby zmniejsza się apetyt.A u was jeszcze dodatkowy wirus.Wszystko bedzie ok.Pozdrawiam.
afromenka
2010-11-10
01:09:39
Email
Moja córka właśnie przechodzi trzydniówke w tej chwili jest marudna i niespokojna. Wysypało ją na ciele. Ma mniejszy apetyt. Do tego gorączkę powyżej 38. Dostała Ibufen D i na razie jej temperatura nieco spadła. Zobaczymy co dalej. Mam nadzieję że prześpi spokojnie.
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum