szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Trzydniówka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna
Napisano: Treść:
Julia
2005-03-10
Email
Dziewczyny, czy Wasze dzieci przechodziły już gorączkę trzydniową? Jak przebiegała? Bartek dostał w zeszłą niedzielę gorączki- 38 st, dałam mu czopek paracetamolu i przeszło, ale po kilku godzinach znowu. Gorączka właśnie w okolicach 38- 38,5. W poniedziałek wezwałam lekarza, bo na dworze była taka zawieja, że nie chciałam go targac do przychodni. I okazało się, że to może byc trzydniówka, a potwierdziła to wysypka, która pojawiła się w środę rano. No więc Bartek ma pierwszą "dziecięcą" chorobę za sobą. A Wasze dzieci miały już jakieś choroby typowe dla tego wieku?
Aska
2005-04-05
07:37:13
Email
Jestesmy z Olą właśnie w trakcie trzydniówki.Dla nas to też pierwsza choroba. Dostała leki: homeodose 3 (gypowe stany i gorączka), sinecod (kaszel), pyralgin (czopki) i nurofen (mam podawać w zalezności od wysokości gorączki), juvit C aby uchronić się przed infekcjami. Wczoraj wysypało Olę i mam pytanie Julia do Ciebie: sama wysypka przeszła? Lekarka mówi ze to normalne przy trzydniówce, że nie muszę się niepokoić ale ta wysypka jest taka nieładna. obsypało jej brzuszek i plecki, no i troszkę na szyjce. Od wczoraj nie mamy już gorączki mam nadzieje że to oznaka iż Oli przechodzi.
Julia
2005-04-05
08:05:52
Email
Asia wysypka to juz praktycznie koniec choroby. Bartek też miał na plecach i brzuszku. To zniknie jeszcze dzisiaj, albo jutro, nic z tym nie trzeba robić. Nie martw sie, macie to już za sobą! Pozdrowienia.
Aska
2005-04-05
08:50:38
Email
dzięki Julia! nawet nie wiesz jak mi sie fajnie zrobiło gdy przeczytałam Twoją "diagnozę" - ulga! JESZCZE RAZ DZIEWCZYNY - FAJNIE ZE JESTEŚCIE!!!
kyja
2005-04-07
22:38:31
Email
Misio też przechodził trzydniówkę-tuż przed świętami.Najpierw była podwyższona temperatura-miał 38,2, przez 2 wieczory, 3 dnia wysypka na tułowiu, posladkach i genitaliach, no i na głowie.Początkowo myslałam,że temperatura jest od zębów( zabkuje), a wysypka-reakcja alergiczna na rybę, którą zjadłam ( 1 raz od 4 m-cy).Poszłam do pediatry-zasugerowałam jej wysypke alergiczną, hehe.Dopiero w domu, później skojarzyłam,że to była najprawdopodobniej trzydniówka ( wysypka alergiczna nie wystepuje na pośladkach i genitaliach, chyba ,że przy alergii kontaktowej, np. na proszek do prania lub na wkład pieluchy jednorazowej).Po 3 dniach wysypka znikneła, tak szybko jak się pojawiła:-)
iśka
2005-05-16
19:05:29
Email
Cześć dziewczyny. Jestem nowa i chyba powinnam sie podpisać histeryczka. Mój synek akurat przechodzi trzydniówkę. Przynajmniej mam ja i lekarz taką nadzieję. Ale ja juz nie wiem co robić. Daje na obniżenie a temperatura po 4 godz znów 38,8 a nawet 39. Do tego katarek.Jak zaczęłam obniżac w kompieli - cały posiniał. Ja chyba zwarjuje. Proszę podzielćie sie swoimi wrażeniami z czasu choroby. Tez było tak żle?
Julia
2005-05-16
21:20:10
Email
Iśka mój Bartek nie miał aż tak wysokiej gorączki, bo 38,5 najwyższą. Jak mu dawałam nurofen, to szybko spadała i już nie rosła. Ale nie martw się, z tego co wiem, to trzydniówka nie jest wcale groźną chorobą, gorączka minie po trzech dniach i po chorobie. A może lekarstwo, które dajesz dziecku na zbicie temp, nie działa na niego? Może powinnaś spróbować innego, oczywiście po konsultacji z lekarzem. Nie martw się, będzie ok!
anica
2005-05-20
23:31:32
Email
Moja córeczka (wiek: 9,5miesiąca) tez dopiero co przeszła "trzydniówke". Tyle, że u nas było 40,5 stopnia goraczki. Dostawała Ibufen bo na panadol i czopki nie reagowała. No i potem była tez wysypka. Najpierw na ciele potem na twarzy...wygladała jak po poparzeniu. Naszczescie wczoraj wszystko zeszło. Martwi mnie tylko to, że teraz nie chce jejść tak jak wcześniej tzn. totalnie zrezygnowała z zupek, kaszki zjada połowe tego co wczesniej no i takie dziwne ma rozwolnienie. Robiłam jej badanie moczu, ale wynik wyszedł OK. Czy u was tez były potem takie problemy??
andzia_01
2005-05-21
08:32:07
Email
Anica, mój mały prechodził trzydniówkę jak skończył 8 miesięcy. Też miewał wysoką gorączkę /dochodząca do 40`C/, potem oczywiście wysypka /taka jak opisujesz/. Na gorączkę rewelacyjne były czopki Efferalgan /z paracetamolem/. Drugiego dnia u Michała pojawiła się biegunka, podawałam mu lakcid i czarne jagody /takie np z Gerbera, miałam też własne, zbierane przez siebie/ i pomogło. A z tym jego apetytem...Wcześniej smakowało mu dosłownie wszystko/no może poza kaszkami z BObo Vity/, szczególnie uwielbiał zupki, a przy tej gorączce nie chciał jeść nic poza mlekiem z piersi. Ale to jest normalne. Powoli wszystko wróciło do normy tak że nie martw się. Dodam jeszcze, że jedynym dodatnim akcentem choroby było całkowite i samoistne odrzucenie smoczka uspokajacza przez mojego synka /kiedy sama chciałam go powoli oduczac i nie wiedziałam jak to zrobię bo był do niego bardzo przywiązany/. Pozdrawiam!
samantha
2005-06-17
17:01:13
Email
to super kochane ze na was trafiłam jestem mama dwoch chłopakow ale moj starszy syn nie przechodzil trzydniowki wiec nie woedzialam co to jest;u nad własnie dzisiaj termometr wskazał 36,6- ale ulga:)a teraz kubusia obsypało czyli sprawdzila sie diagnoza lekarki
szyburka
2005-07-20
07:54:22
Email
cześć dzięki że jest taka strona i ja ją znalazłam jestem mamą 1,5 rocznej Małgosi ma drugi dzień gorączkę bez kataru ani kaszlu.Obawiam się ze to trzydniówka. Z waszych opisów na to wskazuje .Czy skończy się jutro.Oby tak było
Beatka
2005-09-05
18:46:45
Email
witam,jestem mama 9 miesiecznej Natalki.wlasnie przechodzimy trzydniowke tzn tak sadze drugi dzien ma temperature 38,5 - 39,5 stopnia,brak kataru,kaszlu.jeden lekarz stwierdzil ze to trzydniowka drugi ze to wirusiowe zapalenie gardla(nawet jej niebadal).nie moge zbic niczym temperatury,malo je,marudzi.
młoda
2005-10-12
13:18:06
Email
witajcie.Ja od 3 dni leczę dziecko na zapalenie oskrzeli kłujemy go zastrzykami a on dzisiaj dostał wysypki!!!!!Okazało się że to 3-dniówka.Nie wiem czy jest sens dalej go kłuć.Mały miał przez 3 doby 39-40.5 st.gorączki.Był prawie nieprzytomny.Dzisiaj wreszcie jest trochę lepiej.jeszcze tylko ta wysypka....
KATE
2005-11-03
12:10:26
Email
Witam, dołączamy z Jasienkiem do grona Trzydnióweczek - jesteśmy już po. Od piatku do poniedziałku - temperatura do 39 stopniu - trudna do zbicia i ... biegunka. Było posądzenie tylko o rotawirusa, ale we wtorek pojawiła się wysypka. Pani doktor stwierdział, że to trzydniówka + prawdopodobnie rotawirus. Badanie kupki potwierdzi diagnozę. Na szczęście choroba za nami. Pozdrawiamy Kate i Jaś
kiki
2005-12-14
12:07:03
Email
Witam wszystkie mamy i ich pociechy!!! My z Zuzią własnie jstesmy w trakcie trzydniowki. Mała miała temperature do 40,5 stopni (przeważnie taką), Nurofen pomagał ale na krótko wiec zaczełam jej podawac paracetamol 125mg i to pomagalo na dłużej. Jak miała tem. powyzej 40 stopni to wsadzałam ja do wanienki z woda o temp 39 stopni i co 4 minuty dolewałam kubek ciepłej wody i takZuzia moczyła sie ok. 15 min i pomagało. dzisiaj ma wysypke na głowie, brzuszku i pleckach, mało je (zupek prawie wcale) nawet deserki jej nie smakują. No i w dodatku ma lużniejsze stolce na ktore daje jej Lakcid. Pozdrawiamy wszystkich Kiki i Zuzia.
Goga66
2005-12-28
12:08:52
Email
Zuzia właśnie kończy trzydniówkę. W Wigilię w nocy dostała 38,8. My używaliśmy eferalganu w czopkach do obniżenia gorączki. Wczoraj wieczorem obsypało jej plecki, szyjkę i połowę buźki. Dziś jest bardziej marudna niż przy gorączce :( Zaraz bedziemy to mieć za sobą. Jednak lekarka, do której dzwoniłam nie pocieszyła mnie. Niby to jednorazowe a niektóre dzieci mają kilkakrotnie. Może wirus się mutuje?
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum