szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Grzeszki przy karmieniu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,
Napisano: Treść:
emi
2006-05-13
Email
Witam:)) Mam pytanko: czy podczas karmienia mozna wypic piwo np. przy grillu?? Ostatnio sobvie pozwoliłam i zastanawiam sie czy to moze małemu zaszkodzic. ma juz niby 3m-ce i jem juz wszystko ale nie wiem co z alkoholem. Nie zebym była jakas alkoholiczka;)) ale czasem chyba mozna wypic piwo ze znajomymi:)
Goga66
2006-05-19
15:28:48
Email
Emi, na pewno nie zaszkodziłaś maluszkowi. Jest przecież pod ciągłą kontrolą. Wady serduszka u niemowlaczków nie są jakąś rzadkością. Nie wiem, jaką ma Twój ale na ogół dziecko samo z nich wyrasta albo kończy się to prostą operacją. Raczej jednak zrezygnuj z mocnej kawy i herbaty. Dziecko będzie lepiej sypiać i generalnie bedzie spokojniejsze, chociaż być może ta kofeina i teina nie mają na niego wielkiego wpływu. Ja np. po 6 kawach potrafiłam iść z miejsca spać. To podobno jest b. indywidualne dla każdego człowieka
Goga66
2006-05-19
15:30:05
Email
A ciśnienie mam zazwyczaj 90/60 i jakoś z tym żyję :))) W ciązy miewałam też 100/80, 100/70,
emi
2006-05-19
16:14:35
Email
No ja mam podobne cisnienie a w ciazy miałam jeszcze nizsze ale za to puls mialam wysoki ponad 100.
kyja
2006-05-21
10:46:05
Email
dziewczyny, widzę,że herbata zrobiła niezły zamęt w tym wątku;-)) herbata zielona to jest herbata nie poddana procesowi fermentacji ( zawiera chyba najwiecej naturalnych składników i tym samym jest najzdrowsza), czerwona-jest częściowo sfermentowana, a czarna-całkowicie.Każda z nich zawiera teinę, izoflawony, itp. Dokładnie nie pamiętam-muszę iść po książkę do piwnicy;-))Oczywiście, sa różne gatunki herbat- mogą być różnice w składnikach chemicznych.Ja jestem , tak jak Emi-niskociśnieniowcem, niestety uzależnionym już od kawy ( piję ją raz dziennnie=rano od 15 lat)-i w ciąży i podczas pełnego karmienia piersią, i teraz piję 1 dziennie.Wyjatkowo piję dwie.Generalnie, można jeść i pić wszystko w okresie karmienia-byleby w rozsądnych ilościach.Cokolwiek, co się zje czy wypije za dużo-może zaszkodzić dziecku.Podam Wam mój przykład.Gdy urodziłam Misia, profilaktycznie niemal od początku karmienia zrezygnowałam z nabiału ( jadłam b.sporadycznie), ale za to w ogromnych ilościach jadłam marchewkę i jabłka pod każdą postacią-przecież jabłka i marchewka uważane są za bardzo bezpieczne podczas karmienia, poza tym, dietę maluszków zazwyczaj rozszerza się w oparciu o nie.Okazało sie po paru m-cach,że moje dziecko ma AZS-badania wykazały alergię m.in.na orzechy (rzadko jadłam , czekolade też rzadko-nie lubię).Orzechy laskowe wchodzą (a właściwie leszczyna) w reakcję krzyżową z m.in. z jabłkiem i marchewką. Gdy odstawiłam ze swojej diety jabłko i marchewkę( +oczywiście odpowiednia pielęgnacja skóry dziecka)-objawy AZS niemal zanikły.Dietę Misia rozszerzałam na początku w oparciu o dynię i brzoskwinię-teraz Misio może zjeśc jabłko raz na jakiś czas, marchewkę tez i jest ok.Teraz, z perspektywy czasu wiem,że przesadzałam z ilością spozywania jabłek i marchweki podczas pełnego karmienia.
emi
2006-05-23
09:42:16
Email
To co z tego wynika ze lepiej pic bardziej zielona niz czarna?
kyja
2006-05-23
19:06:27
Email
zielona uważana jest za zdrowszą, ale czarna tez nie szkodzi;-))to chyba bardziej kwestia smaku;-))
Marcia28
2006-05-26
22:38:47
Email
A ja własnie popijam sobie winko:)Też jestem karmiacą mamuską, Kuba ma już 11,5 miesiąca i przymierzam sie do odstawienia go od piersi. Nie przesadzajcie z tą herbatą, bo nie mogę tego czytać...Ja cały czas piłam i piję herbatę i nic małemu nie jest. Kawy raczej nie piję,moze raz czy dwa mi się zdażyło wypić rozpuszczalną z mlekiem, częściej natomiast pozwalam sobie na capucino i wszystko jest ok. Piwo czy lampka wina tez nie zaszkodzi. Można praktycznie wszystko tylko w rozsądnych ilościach oczywiście...
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum