szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Grzeszki przy karmieniu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
emi
2006-05-13
Email
Witam:)) Mam pytanko: czy podczas karmienia mozna wypic piwo np. przy grillu?? Ostatnio sobvie pozwoliłam i zastanawiam sie czy to moze małemu zaszkodzic. ma juz niby 3m-ce i jem juz wszystko ale nie wiem co z alkoholem. Nie zebym była jakas alkoholiczka;)) ale czasem chyba mozna wypic piwo ze znajomymi:)
MoNiSiA
2006-05-17
08:06:14
Email
Kati! Przeczytaj dobrze moje opinie!!! Nim zaczniesz coś wypisywać naucz się czytać ze zrozumieniem. Pozdrawiam.
kyja
2006-05-17
22:57:38
Email
a ja tam sobie pozwalam czasem na 1 piwo,mimo,iż jestem ( jeszcze) matką karmiąca.Czasem nawet na dwa;-)).Karmię dziecko piersią ok.20-21,ponoć to co matka zje i wypije znajdzie się w składzie mleka od 3 do 5 godzin od spożycia, chociaż nie wiem jak to jest z alkholem.Wszystko jest dla ludzi, wiadomo jeśli ktoś pije alkohol dzień w dzień w sporych ilościach ( czyli alkoholik),to nie powinien karmić dziecka, ale raz na jakiś czas-czemu nie?jakoś o paleniu papierosów przez matki karmiące ( i nie tylko) się nie mówi, chociaż jest chyba bardziej szkodliwe dla maleństwa niż piwo.
kyja
2006-05-17
23:00:13
Email
może przez moj post przemawia pewne rozgoryczenie, ale dla mnie grzechem przy karmieniu piersią do niedawna (przez rok z okładem) było zjedzenie nabiału, bakalii i ryb.Może dlatego jestem bardziej tolerancyjna dla wypicia piwa;-))?
emi
2006-05-19
11:46:01
Email
Kyja masz racje. wydaje mi sie ze to nie grzech zeby było sprawa sumienia. A odchodzac od sprawy piwa powiedzcie mi czy ktoras z Was pije herbate pu-ery podczas karmienia. Moja lekarka powiedziala ze nie mozna, ale jak moj mały ma teraz problemy z wyproznianiem od kilku dni nic, a herbatka ułatwiajaca trawienie nic nie daje to co innego mam zrobic? Moze to mu pomoze? W ciazy czesto piłam ta herbate.
polishgirl
2006-05-19
13:55:12
Email
Kurcze Emi, wydaje mi się ze nie powinnaś jej pic. W kocu to czerwona herbata, zawiera teinę i chyba jeszcze jakis składnik (nie pamietam), który nie jest wskazany dla kobiet w ciąży. Ja wogóle nie łam zwykłej czarnej herbaty w ciaży i nadal nie pije. Myslę że juz lepsza byłaby zielona herbata. A wogóle to spróbuj pić codziennie litr soku jabłkowego, ja pije mi mały robi kupki nawet dwa , trzy razy dziennie.
MoNiSiA
2006-05-19
13:59:27
Email
Ja też tak myślę jak ty, polishgirl. Pozdrawiam.
Goga66
2006-05-19
14:19:46
Email
Co do teiny - to ma ją każda herbata. Ja piję i piłam w ciąży lekką czarną herbatę ale z kolei czytałam gdzieś artykuł, że przy karmieniu czerwona jest lepsza. Zgłupieć można. Nie wiadomo, kto pisze prawdę, kto ma rację. Moja mama nic na ten temat nie wiedziała i piła mnóstwo herbaty- wtedy zalecano nawet tzw. bawarkę. Sama czasem wypijam pół piwa :) Ale niestety mam apetyt na colę i nie wiem czy dobrze robię ją pijąc. Pewnie nie powinnam. A przed ciążą nie znosiłam coli :(
Goga66
2006-05-19
14:20:23
Email
Emi, a może Ty sobie zrób kompot z suszonych śliwek?
Goga66
2006-05-19
14:23:37
Email
http://www.narodziny.med.pl/karm.htm
Zasada V - unikajmy używek (mocna herbata, kawa, alkohol, nikotyna). Pamiętajmy, że wszystkie przechodzą do pokarmu i wpływają na dziecko, a spożywane w dużych ilościach wyraźnie szkodzą. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli raz na jakiś czas pozwolimy sobie na kieliszek wina czy słabą, małą kawę. Starajmy się jednak pić po karmieniu.
Goga66
2006-05-19
14:26:23
Email
# Alkohol w niewielkich ilościach nie powoduje specjalnego zagrożenia, co więcej może nawet pobudzić odruch wydzielania się mleka. Spożywanie tego trunku w dużych ilościach prowadzi do zaniku mleka. Alkohol znika z matczynego pokarmu dopiero po 24 godzinach, # http://www.urwis.pl/modules/news/article.php?storyid=17
Kawa i herbata. Kofeina, podobnie jak teina przedostaje się do mleka, ale w stosunkowo niewielkich ilościach. Picie kawy czy herbaty, nawet do 4 filiżanek praktycznie nie mają wpływu na jakość pożywienia. Należy jednak pamiętać, że zdarzają się indywidualne przypadki niemowląt, które reaguje nadmiernie te używki. W takim wypadku należy ograniczyć do minimum spożycie kawy lub herbaty.
emi
2006-05-19
14:41:15
Email
A jakie sa objawy tego ze jakis napoj szkodzi maluchowi?? Ja ogoleni pije mocna herbate, i zazwyczaj jedna kawe. Czasem zastepuje ja zbozówka;) Ogólnie staram sie pic duzo sokow z kartonikow:) A co ten kompot ze sliwek daje??
Goga66
2006-05-19
14:48:45
Email
kompot ze sliwek rozwalnia kupę :) Powoduje lepszą pracę jelit. A objawy nadmiaru kofeiny czy teiny? Dziecko jest bardziej pobudzone,szkodzi to też na serduszko, które szybciej bije, bo wzrasta ciśnienie krwi
emi
2006-05-19
15:00:50
Email
Czyli skoro Kuba ma chore to serducho to powinnam zrezygnowac z kawy?:(
Goga66
2006-05-19
15:08:25
Email
chyba tak... Na pewno nie powinnaś pić mocnej kawy i herbaty. Ale spytaj się kardiologa, bo dorosłym czasem każe się pić np. koniak na podwyższenie ciśnienia, kiedy mają właśnie chore serce
emi
2006-05-19
15:13:23
Email
Ogólnie to ja mam bardzo niskie cisnienie, w ciazy ginekolog powiedział mi ze z takim cisnieniem to on by juz nie chodził;) Gdzies czytałam ze jedna kawe mozna niby wypic, a mi kardiolog nic nie mowił, szkoda ze nie wpadłam na to zeby sie spytac:(
Goga66
2006-05-19
15:28:48
Email
Emi, na pewno nie zaszkodziłaś maluszkowi. Jest przecież pod ciągłą kontrolą. Wady serduszka u niemowlaczków nie są jakąś rzadkością. Nie wiem, jaką ma Twój ale na ogół dziecko samo z nich wyrasta albo kończy się to prostą operacją. Raczej jednak zrezygnuj z mocnej kawy i herbaty. Dziecko będzie lepiej sypiać i generalnie bedzie spokojniejsze, chociaż być może ta kofeina i teina nie mają na niego wielkiego wpływu. Ja np. po 6 kawach potrafiłam iść z miejsca spać. To podobno jest b. indywidualne dla każdego człowieka
Goga66
2006-05-19
15:30:05
Email
A ciśnienie mam zazwyczaj 90/60 i jakoś z tym żyję :))) W ciązy miewałam też 100/80, 100/70,
emi
2006-05-19
16:14:35
Email
No ja mam podobne cisnienie a w ciazy miałam jeszcze nizsze ale za to puls mialam wysoki ponad 100.
kyja
2006-05-21
10:46:05
Email
dziewczyny, widzę,że herbata zrobiła niezły zamęt w tym wątku;-)) herbata zielona to jest herbata nie poddana procesowi fermentacji ( zawiera chyba najwiecej naturalnych składników i tym samym jest najzdrowsza), czerwona-jest częściowo sfermentowana, a czarna-całkowicie.Każda z nich zawiera teinę, izoflawony, itp. Dokładnie nie pamiętam-muszę iść po książkę do piwnicy;-))Oczywiście, sa różne gatunki herbat- mogą być różnice w składnikach chemicznych.Ja jestem , tak jak Emi-niskociśnieniowcem, niestety uzależnionym już od kawy ( piję ją raz dziennnie=rano od 15 lat)-i w ciąży i podczas pełnego karmienia piersią, i teraz piję 1 dziennie.Wyjatkowo piję dwie.Generalnie, można jeść i pić wszystko w okresie karmienia-byleby w rozsądnych ilościach.Cokolwiek, co się zje czy wypije za dużo-może zaszkodzić dziecku.Podam Wam mój przykład.Gdy urodziłam Misia, profilaktycznie niemal od początku karmienia zrezygnowałam z nabiału ( jadłam b.sporadycznie), ale za to w ogromnych ilościach jadłam marchewkę i jabłka pod każdą postacią-przecież jabłka i marchewka uważane są za bardzo bezpieczne podczas karmienia, poza tym, dietę maluszków zazwyczaj rozszerza się w oparciu o nie.Okazało sie po paru m-cach,że moje dziecko ma AZS-badania wykazały alergię m.in.na orzechy (rzadko jadłam , czekolade też rzadko-nie lubię).Orzechy laskowe wchodzą (a właściwie leszczyna) w reakcję krzyżową z m.in. z jabłkiem i marchewką. Gdy odstawiłam ze swojej diety jabłko i marchewkę( +oczywiście odpowiednia pielęgnacja skóry dziecka)-objawy AZS niemal zanikły.Dietę Misia rozszerzałam na początku w oparciu o dynię i brzoskwinię-teraz Misio może zjeśc jabłko raz na jakiś czas, marchewkę tez i jest ok.Teraz, z perspektywy czasu wiem,że przesadzałam z ilością spozywania jabłek i marchweki podczas pełnego karmienia.
emi
2006-05-23
09:42:16
Email
To co z tego wynika ze lepiej pic bardziej zielona niz czarna?
kyja
2006-05-23
19:06:27
Email
zielona uważana jest za zdrowszą, ale czarna tez nie szkodzi;-))to chyba bardziej kwestia smaku;-))
Marcia28
2006-05-26
22:38:47
Email
A ja własnie popijam sobie winko:)Też jestem karmiacą mamuską, Kuba ma już 11,5 miesiąca i przymierzam sie do odstawienia go od piersi. Nie przesadzajcie z tą herbatą, bo nie mogę tego czytać...Ja cały czas piłam i piję herbatę i nic małemu nie jest. Kawy raczej nie piję,moze raz czy dwa mi się zdażyło wypić rozpuszczalną z mlekiem, częściej natomiast pozwalam sobie na capucino i wszystko jest ok. Piwo czy lampka wina tez nie zaszkodzi. Można praktycznie wszystko tylko w rozsądnych ilościach oczywiście...
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum