szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - SUCH SKÓRKA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
setka
2006-01-20
Email
Właśnie znalazłam to forum i mam wielką nadzieję, że tu znajdę pomoc dla mojego 7 tygodniowego synka. Ma bardzo suchą skórke, wszędzie na buźce, pleckach, główce a najbardziej na uszkach. Skórka jest też szorstka bo mały ma skaze białkową. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Kąpię go w rumianku i krochmalu. Co jeszcze mogę dla niego zrobic. PROSZE O POMOC:)
EwaK
2006-01-24
21:44:51
Email
Setka, jestem ciekawa czy Twojemu maleństwu sie poprawiło ze skorka. Moja Natka (29.01. skończy dwa miesiące) tez ma stwierdzona skazę. Miała wtedy wysypke na policzkach, ale dostała maść cholestorelowa i jej pomogła. Lecz od jakiegos czasu na suche miejsca na kolankach, ramionkach i na rączkach - nad kciukami. Nie wiem czy to ciąg dalszy skazy czy moze juz cos nowego. Smaruje mascią i czekam co bedzie. jak sie nie poprawi do ide do lekarza. Od jutra bede ja kąpąc w Oilatum. Zobaczymy. Pozdrawiam
paren1
2006-01-24
21:56:24
Email
Dziewczyny nasza Martynka ma już pół roku i w zasadzie jak miała niecały miesiąc zaczęłam ją kąpać w Oilatum-emulsja do kąpieli. Wcześniej było mydło bambino, a potem oliwkowanie całego ciałka, koszmar: ciuszki brudne, na główce ciemieniucha (byc może nie od olwiki?)a skóra wcale nie była jakaś rewelacyjna. Mała co prawda nie ma skazy, ale znajoma jeszcze przed porodem polecała mi Oilatum tylko, że wtedy stwierdziłam: po co jakieś wynalazki Bambino wystarzy, ale odkąd kąpiemy ją w Oilatum (bez późniejszego oliwkowania) Martynka ma fantastyczną miłą w dotyku skórkę więc polecam!
setka
2006-01-25
11:29:24
Email
Cały czas bie wyglada to najlepiej:( byl u nas wczoraj lekarz poteierdzial zeby kapac Miłoszka w Oilatum. do tego przpisal masc Vitella z cynkiem. zobaczymy co bedzie dalej.ale troche poczytalam o tym w internecie i chyba pozniej przejde na Balneum wg. mnie ma on wieksze wlasciwosci lecznicze. mam nadzieje ze bedzie ok bo mam stracha jak czlowiek za duzo wie to tez nie jest dobrze np. o AZS. takze jak maly ma tylko skaze to bede spokojna:((
alutka
2006-01-25
14:01:34
Email
Cześć Setka. Twój problem wydał mi się bardzo znajomygdyż sama mam w domu małą alergiczke. Moja Ola skończyła właśnie pól roku i przez te miesiące troche poznałAM MOJEGO SKARBA. Ola ma skazę białkową i ogólnie jest podatna na uczulenia. Reaguje nawet na zmianę wody gdy gdzieś wyjedziemy.To co opisałaŚ U tWOJEGO MALUSZKA TO EWIDENTNIE ODCZYN ALERGICZNY,sucha skóra a szczególnie na zgięciach kończyn twarzy rączkachi na boczkach na brzuszku.Dobrze dziewczyny mowiły że trzeba znalezc krem ktory odpowiada maleństwu każde dziecko reaguje inaczej. U nas np. Oilatum u nas na dłuższą metę się nie sprawdzało bo było za tłuste i kończyło się potówkami. Kąpie OLe w płynie do kąpieli z oliwką nie używam mydła bo to wysusza skórę, po kąpieli przecieram ją delikatnie wacikiem z oliwką i wystarcza. Jeśli pojawiają się jakieś suche zmiany to smaruje ją Lipobasea.Kiedy dostała takich zmian liszajowatych pediatra przepisała Locoid lipocrem, to jest maśc sterydowa wiec z tym trzeba uważac zwykle smaruje raz albo dwa i wszystko znika.Treba tylok pamietac że nie wolno tego długo stosowac i należy unikac kontaktu ze światłem, więc zwykle smaruje na noc.Jeśli Twój maluch ma skłonność do alergii trzeba pamietac że im bedzie starszy tym coraz wiecej rzeczy bedzie sz mu wprowadzała do diety i to moze powracac.Jest jedna zasada pilnujemy malucha i codziennie go oglądamy.My już niezle sobie radzimy i probowałyśmy naprawde wielu rzeczy.Dodam że moja Ola przez te pól roku była na piersi a teraz je bebilon pepti 2 dla dzieci z alergią.Pocieszeniem jest to że z tego kiedyś wyrosną... Jeśli miałabyś kiedyś jakieś pytania to pisz jeśli tylko bede mogła to coś podpowiem.moj nr gg 5653166. Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło
alutka
2006-01-25
14:07:18
Email
ps. krochmal i rumianek nie wskazany jest dla dzieci ze skazą no i oczywiście mydło.
Goga66
2006-01-25
16:06:35
Email
Zuza ma chyba nietypowo, bo szorstkie tylko łydki. To chyba skaza? Ale nie jestem pewna. Bo czy jem czy nie jem białka to jest to samo :(
setka
2006-01-25
17:11:19
Email
Dzisiaj poprosilam lekarza o recepte na masc cholesterolowa z witaminaA no i zobaczymy. tak jak mowicie metoda prob i bledow. bo ci lekarze pierwszego kontaktu to "bez komentarza".....
setka
2006-01-25
17:12:46
Email
chciałabym wysłac wam zdjecie Miłoszka ale oczywiscie nie wiem jak hihi
kyja
2006-01-25
20:44:23
Email
Goga, Misio tez ma suchą skórkę na łydkach i na buzi-utrzymuje sie niezależnie od tego czy zjadł coś "zakazanego" czy tez nie.
Goga66
2006-01-25
21:00:41
Email
Kyja, jeżeli dieta nie ma znaczenia,to kurcze, od czego to ma? Może to po prostu przesuszona skóra? Ale jest to nieco szorstkie
alutka
2006-01-26
10:06:22
Email
hej dziewczynki.Goga66 muszę Ci powiedzieć że u mojej Oli też zawsze pierwsze zmiany pojawiają się właśnie na łydkach i w zgięciach w kostkach. Wczoraj przy kąpieli znowu oglądałam ją na wszystkie strony i widzę że prawie wszystko zniknęło zostało jeszcze troszkę na jednej nodze ale Lipobase da sobie z tym radę więc 2 dni i po kłopocie.A dziewczyny co do diety to fakt czasami pomimo tego wyskakuje coś u maluchów ale to dlatego Ze nasze bączki mają bardziej wrażliwą skóre. Ja pilnowałam się z jedzeniem a i tak u Oli wyskakiwały czasami jakieś plamki. Ale to nieuniknione.Teraz jestem u rodziców i właśnie walczymy z suchą skórą ale w tym wypadku to była wina błędu w diecie mojej rybki a może bardziej teściowej. No mówie Wam czasami to mi recę opadają. Teściowa nakarmiła ją chrupkami czekoladowymi jak to zobaczyłam to mi się nogi ugięły.No i teraz mam, trzy flipsy i problem gotowy.
setka
2006-01-26
14:39:46
Email
Dziwewczyny powiedzcie a ta masc choleterolowa z wit.A to nie jest z sterydami. bo tak molestowalam lekarza o recepte na nia ze nawet dobrze go o to nie spytalam
Eryka
2006-01-26
15:54:55
Email
Kyja i Goga! Mój Kacperek też ma sucha skórę tylko na buzi i na łydkach. Krosteczki taki kaszkowate ma na buzi. Też podejrzewam skazę białkową:(
Eryka
2006-01-26
15:59:06
Email
Nie wiem czy maść cholesterolowa jest na sterydach czy nie jest, ale mi pediatra kazała stosować ją tylko przez trzy dni. Kiedy po miesiącu problem się znów nasilił (Kacperek niestety ma problemy ze skórka w zasadzie cay czas tylko z różną intensywnością) posmarowalam tylko raz. Z wypowiedzi pediatry wywnioskowałam, że raczej trzeba ostrożnie z tą maścią, ale poczekaj na opinie innych dziewczyn, bo są pewnie lepiej zorientowane. Pozdrawiam:)
Beth
2006-01-26
18:47:27
Email
Ważny link: www.atopowe-zapalenie.pl zapraszam jeszcze na forum "Alergie" gazety.pl .Jak będę potrafiła wkleić tu link, to wkleję ;))
MAGDA77
2006-01-28
13:25:26
Email
HHH... A MOJA ZUZIA MA SUCHE TYLKO POLICZKI I TO BARDZO ... MAM NADZ ZE TO NIE JEST SKAZA ...CHYBA ZAPYTAM LEKARZA NA NASTEPNYM SZCZEPIENIU , ALE JA MALO MLEKA PIJE ...TYLKO DO KAWY .....JUZ SAMA NIE WIEM

setka
2006-01-28
13:44:05
Email
Ale ta twoja Zuzia jest śliczna:)) A co do skazy to faktycznie zapytaj lekarza bo suche policzki nie zawsze oznaczaja skaze a szkoda oslabiac organizm tymi drastycznymi dietami bez potrzeby. Pozdrawiam twojego dziubka
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum