szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - SUCH SKÓRKA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
setka
2006-01-20
Email
Właśnie znalazłam to forum i mam wielką nadzieję, że tu znajdę pomoc dla mojego 7 tygodniowego synka. Ma bardzo suchą skórke, wszędzie na buźce, pleckach, główce a najbardziej na uszkach. Skórka jest też szorstka bo mały ma skaze białkową. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Kąpię go w rumianku i krochmalu. Co jeszcze mogę dla niego zrobic. PROSZE O POMOC:)
Doti
2006-01-20
18:06:54
Email
Może emulsja oilatum do kąpieli mu pomoże. Poczytaj też poprzednie wpisy, tam dużo było o takich sprawach.
setka
2006-01-20
18:15:24
Email
A ten oiliatum można dostać tylko w aptece?????
Doti
2006-01-20
18:24:09
Email
Tak, w aptece
Doti
2006-01-20
18:26:40
Email
Wiesz, zdaje mi się, że krochmal wysusza skórę a to chyba nie najlepiej. Oilatum emulsja kosztuje ok.40zł.
Magda
2006-01-20
19:44:12
Email
tak, krochmal wysusza. mnie radzono, w razie czego gdyby pojawily sie potowki kapac w krochmalu. moja mala tez ma sucha skore na policzkach, pediatrzyca kazala smarowac zwykla wazelina, nie zadnymi kremami bo na oglol maja jakies dodatki. wazelina najlepsza. i mysle ze powoli sie jej poprawia. do tego radzila na gruba nasmarowac suche miejsca 1 dziennie, a potem wkapieli zmyc to plynem dla niemowlat i wytrzec do sucha. pozdrawiam!
kyja
2006-01-20
19:54:43
Email
powinna pomóc kąpiel w emulsjach natłuszczjących jak Oilatum lub Balneum ( koszt ok. 30 zł),kąpiel powinna być krótka-dłuższe kąpiele wysuszają skórę.Poproś pediatrę o receptę na maść robioną natłuszczającą-koszt 1 opakowania wynosi z 5-6 zł.
setka
2006-01-20
20:05:52
Email
Dziękuje wam dziewczyny:)))) coś czuje ze bede bardzo czesto korzystala z waszych rad. WYSYLAM MEZA DO APTEKI HIHIHI P.S. Słyszalam tez ze dobrze jest smarowac dzidziolka parafina??
Agucha
2006-01-20
20:23:57
Email
Ja od początku smaruję moją Natkę tylko czysta wazelinką i ciekłą parafiną uważam że to najlepsze kosmetyki dla takich maluszkow z wrazliwa skorką a do tego nie maja dodatkow zapachowych tak jak inne kosmetyki i nie draznia malego noska. Wazelinka najlepsza jest z Ziaji bo probowalam takiej z apteki ale nie jest tak dobra ta z ziaji jest rewelacyjna a parafina zwykla z apteki stosuje ja tak jak oliwke na cale cialko i jest super Natalka ma gladziutka skorke a kiedys miala bardzo sucha a do kapieli polecam zel dla alergikow SVR jest drogi ale bardzo wydajny 500 ml kosztuje okolo 50 zl ale wystarczy spokojnie na pol roku - warto zainwestowac nie slyszalam jeszcze zeby kogos ten specyfik uczulil . Pozdrawiam Aga z mala Natka.
setka
2006-01-20
21:24:21
Email
Oilatum juz kupione ale jak nie bedzie widac skutkow to sprobujemy SVR. JUZ NIE MOGE SIE DOCZEKAC KIEDY MOJ BOBASEK BEDZIE GLACIUTENKI:)))))
setka
2006-01-20
21:26:05
Email
Buziaki za pomoc od Miłoszka mojego synka - który przewrócił moj swiat do gory nogami:))))))))
Beth
2006-01-20
22:27:24
Email
Setka, wkroczyłaś właśnie na drogę na której ja jestem od kilku miesięcy...I mówię Ci, że to wszystko nie jest takie proste.Nie krochmal,nie wazelina(wazelina jest zabroniona przy skazie- źródło:"Pierwszy rok życia dziecka").TRzeba uderzyć z grubej rury.Jeśli to tylko problem suchości, to musisz wypróbowywać kremy jakie są na rynku, żeby Znaleźć odpowiedni. Każde dziecko ma "swój"i Ty go musisz znaleźć. Więc:Oliatum, Balneum,SVR i inne...U nas te akurat się nie sprawdziły- są za słabe, ale rewelacyjne efekty daje smarowanie kremem Exomega z A-Dermy i na to olej z pestek winogron.Kąpię dziecko w Phisiogelu, a obecnie sprawdzam płyn do kąpieli z A-Dermy, też wysadaje się sensowny.Ale tak naprawdę kapitalną sprawą jest dodawanie do mleka na zmianę oliwy z oliwek i oleju z pestek winogron(odciągam pokarm i mieszam, albo po prostu podaję na łyżeczce).Pewnie o tym nie słyszałaś, ale to jest na prawde świetna sprawa- wiele mam to stosuje z powodzeniem.Daję 3 razy dziennie po pół łyżeczki.Jeśli karmisz piersią, sama jedz jak najwięcej olejów z pierwszego tłoczenia i JEDZ JAK NAJWIĘCEJ PESTEK ZE SŁONECZNIKA I PESTEK Z DYNI, bo pomagają w odbudowie warstwy lipidowej skóry.Napisz coś więcej.Czy Twoje dziecko ma wysypki czy tylko suchą skórę?Ile ma miesięcy?
setka
2006-01-21
12:41:10
Email
Ale mnie teraz przestraszyłaś! Wczoraj kupiliśmy Oilatum - emulsja do kompieli leczniczej. no i wykompaliśmy w tym nasze malenstwo. Dzisiaj juz widze jakis male efekty - chyba ze sobie wmawiam. Zobaczym wieczorem przy nastepnej kapieli. Miłoszek ma 24.01 kończy dwa miesiace. Po urodzeniu go moja połozna oswiecila mnie ze nie moge jest tak duzo bialak bo po buzce malego podejrzewa ze moze miec skaze bialkowa. ale wtedy to tych krostek nie mial tak az duzo. Pozniej przyszedl czas szczepien. zrobilam mu dodatkowe szczepienie Hiberix (Juz wtedy mial wysypke na bokach brzuszka i pleckach). Lekarz stwierdzil ze to moze od dzemu truskawkowego, ktory jadlam - nie wzielam pod uwage ze truskawka tez uczula. ale na drugi dzien byl juz tak! obsypany doszly nozki i raczki (najgardziej w zgieciach). Teraz ograniczylam sie tylko do chleba z wedlinka - i to tez delikatna bo tak mysle ze ta wysypka to od czegos w pokarmie. ale to da sie przezyc. tylko ze ma bardzo suchutka, szorstka skorke. a na glowce bardzo mu tak skorka schodzi. dziaiaj chcialam isc do apteki po parafine ciekla. Moze pomoze.
kyja
2006-01-21
12:57:32
Email
Setka, efektu nie widać od razu-po paru kąpielach będzie widać, dziewczyny pisały też o emulsji A Derma EX-Omega-też jest dobry ( w nim też kąpałam synka), Setka a pediatra nie zaproponował zmiany w żywieniu maluszka lub modyfikację Twojej diety?najważniejsza przy "skazie"-alergii jest eliminacja alergenu.Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego:-)!
setka
2006-01-21
13:04:53
Email
A może znasz jakies ciekawe przepisy bo jedzenie ciagle tego samego mnie wykancza. a nie chce zaszkodzic babelkowi:)
kyja
2006-01-21
13:43:14
Email
Setka, jeżeli pediatra orzekł,że maluszek jest uczulony na białko krowie, to powinnaś wykluczyć ze swojej diety wszystkie produkty,które je zawierają-nabiał ( mleko,masło sery, jogurty,itp.), słodycze z dodatkiem mleka-bułki z budyniem, czekolada,itp.Przepisów konkretnych nie znam, ale "bezpieczne" są ziemniaki,pieczywo, ryż, większośc warzyw (opócz wzdymających, gotowane mięso drobiowe( wołowinę i cielęcinę powinno też sie wykluczyć z diety-białko krowie),owoce ( oprócz najczęsciej alergizujących, jak cytrusy czy truskawki), warto dietę uzupełniać soją-"mleczkiem" sojowym (możesz pić mleko sojowe zalecane maluszkom,np. Bebilon Sojowy), pediatra na pewno zaleci dodatkową suplementację wapnia.Najlepiej doradzi Ci pediatra, może dziewczyny jeszcze coś dopiszą.Pozdrawiam:-))
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum