szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - niespokojny sen


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
nasia
2005-11-16
Email
witam wszystkich serdecznie! moja 4 miesięczna córeczka bardzo niespokojnie śpi. kręci się przez sen, a czasami dosłownie rzuca sie z boku na bok. najgorzej jest nad ranem. wcześniej miała kolki i wiązałam to z tym. ale kolki minęły a noce są coraz gorsze. może ktoś z was ma podobny problem?
Goga66
2008-02-06
23:24:20
Email
Nie pocieszę Cię, bo niektóre dzieci do 4-5 roku życia budzą się w nocy. Niepokojące jest raczej to rzucanie się przez sen. Może za dużo wrażeń przed snem? Być może TV (migotanie ekranu) lub oglądane bajki pobudzają malucha. Dwie godziny przed snem wycisz zabawy - róbcie coś baaardzo spokojnego jak oglądanie książeczek czy rysowanie. Bez biegania i rozśmieszania. Nie przeciągaj oglądania bajek dłużej niż 20 min. i nigdy przed snem. Jest też syropek z melisą dla maluszków - spróbuj przed snem mu podać.
bea161
2008-02-12
19:36:21
Email
Pozdrawiam wszystkich ponownie. Musze Wam powiedzieć, że u mnie jest ok mały śpi całe noce czsami się przebudzi bo się odkryje. Przez około tydzień stosowałam czopki homeopatyczne Vibrucol, o ile dobrze nazwe zapamiętałam, ale jak zapytacie w aptee to wiedza o co chodzi. Polecam.
donka
2008-02-12
19:42:04
Email
te czopki mialam zalecone podczas przyziebienia i zabkowania julitki.
bea161
2008-02-13
20:26:36
Email
te czopki są na niespokojny sen niemowlaka moja Pani doktor je poleciła i pomogły
kaprysna
2008-02-13
21:57:14
Email
Bea, stosowalas codziennie na noc przez tydzien? Mozna tak "dlugofalowo"?
Goga66
2008-02-13
22:22:52
Email
Viburcol teoretycznie można stosować długofalowo. Niemniej ja bym miała wątpliwości, czy z czasem dziecko nie przyzwyczaiłoby się do tego, na tyle, że nie umiałoby zasnąć bez czopka w pupie. I nie wiem, jak odbytnica i jelita reagują na bardzo długie stosowanie czopków. Oczywiście mowa o dłuższym okresie niż 2-3 tygodnie. To trzeba by ustalić z lekarzem. Ale lek, nawet homeopatyczny, to jednak lek. Wycisza może ale nadal nie wiadomo, dlaczego dziecko śpi niespokojnie i zachodzi możliwość, że po odstawieniu problem powróci.
Goga66
2008-02-13
22:24:25
Email
Generalnie lekarze zalecają go przy bolesnym ząbkowaniu lub kolkach czy skłonnościach do gazów i przez to pobolewaniach brzuszka.
kaprysna
2008-02-14
22:20:08
Email
Mam ten virbucol, po szczepieniu stosowalam. NIe jestem przekonana co do jego skutecznosci jak i ogolnie lekow homeopatycznych. Moje watpliwosci dotyczyly wlasnie reakcji odbytnicy i jelit na tak dlugie stosowanie czopkow.
kaprysna
2008-02-14
22:45:18
Email
Ostatnio rozmawialam ze specjalista od dzieciecego snu (tak to sie nazywa he he), ktory twierdzi, ze problemy ze snem (zasypianie, sen przerywany) maja w 95% dzieci aktywne i bardzo aktywne, te, ktore szybciej od przecietnych rozwijaja sie motorycznie. Ich mozg pracuje jakby na zwiekszonych obrotach, wiecej chca niz moga i w czasie snu to wszystko przerabiaja, dochodza do tego bujne sny. Jak sie obudza i np. wstaja zostaje wydzielany hormon (ponoc blyskawicznie)(nie wiem dokladnie jaki) powodujacy rozbudzenie i powstaje problem z ponownym zasnieciem. To wedlug specjalisty. Polecil mi, nawet nie wiem jak to opisac, smieszne to wyglada, jak przescieradlo z wszystym w srodku spiworkiem, naklada sie to na materac i dodatkowo przywiazuje troczkami do lozeczka. Dziecko ma mozliwosc ruchu, ale jest w pewien sposob ograniczone, aby wlasnie nie wstawalo i rozbudzalo sie. Podobno rewelacyjne dzialanie, przetestowane w szpitalach, gdzie lozeczka nie mialy duzej regulacji glebokosci. Wklejam dla zainteresowanych. To tak w ramach ciekawostki ... , Nie wiem, czy pokusze sie o cos takiego dla mojej corki.

kaprysna
2008-02-14
22:46:04
Email
A tu z dzidziusiem ...

Joanna26
2008-02-16
22:27:46
Email
Matko boska, straszne! Jak kaftan bezpieczenstwa. Straszne. Z gory przepraszam wszystkich, ktorzy tego uzywaja i upatruja w tym wybawienia od nocnych klopotow, ale...
bea1978
2008-02-17
12:26:29
Email
Co w tym strasznego? Dziecko nie ma skrępowanych ruchów nóżkami, rączkami też może normalnie ruszać - a że nie może kulać się po całym łóżeczku to tylko lepiej dla niego, bo się nie umęczy :)Ja w tym nie widzę niczego strasznego i powiem szczerze, gdyby mój synek był mniejszy pewnie bym się skusiła na taki wynalazek :) Niestety mały ma prawie 1,5 roku więc często wstaje w łóżeczku, a w tym ala śpiworku za pewne by się złościł, że nie może tego robić. Mnie jakos nic w tym nie zraziło, a o kaftanie nawet nie pomyślałam :))Powiem szczerze, że takie coś wydaje mi się wygodniejsze od zwykłych śpiworków do spania, choćby dlatego że nóżki dziecka są w całości "na wolności" :)
bea161
2008-02-24
19:21:32
Email
witam wszystkich i pozdrawiam, nie mogłam odpisać ponieważ zlamalam noge i lezalam 5 dni w szpitalu katastrofa (nie wiem co bedzie dalej a mialam juz wrócic do pracy) ja stosowałam te czopki codziennie az mi sie skonczyly i jest ok i nie ma zadnych problemow z jelitami a Kacperek jest wyspany i ja.
pinkie
2008-02-24
20:37:36
Email
Eva, a robiłaś badania na pasożyty? Bo to jest bardzo prawdopodobna przyczyna niespokojnego snu. Tyle ze zrobić takie badanie jest bardzo trudno.Ostatnio czytałam, ze najlepiej lamblie i robaki w kale znajdują... weterynarze. Gdybyś była zainteresowana, to podam linka do dyskusji. Tylko muszę trochę nad tym posiedzieć. To moze dopiero jutro...
pinkie
2008-02-24
20:49:35
Email
Ojej, dopiero teraz zauważyłam,ze Eva pisała jedna stronę wcześniej. Chciałam doradzić, aler trochę za późno...
bea161
2008-03-08
20:38:23
Email
hej dziewczyny - pozdrawiam wszystkich, znowu mam problem z sapką u Kacperka jest okropna wciąż ma zapchany nosek czy może wiecie do którego miesiąca życia bedziemy z nią się męczyć
eliza
2008-07-11
19:23:48
Email
Cześć dziewczyny mam problem z moim 3,5 miesięcznym synkiem. W nocy jak śpi to rzuca główką na boki tak mocno, że całe łóżko się trzęsie. Może któraś z Was miała taki problem. Nie wiem co mam robić może iść do lekarza? Podpowiedzcie mi.
ismenka22
2008-07-11
21:48:00
Email
Elizo a budzi się przy tym? Bo mój Hubert też tak się rzuca przez sen,przewraca sie z boku na bok, z brzucha na plecy i odwrotnie i tez łózeczko sie przy tym trzesie.Mozesz sie przejsc do lekarza dla wlasnego spokoju ale nie sądze zeby bylo sie czym martwic.Pozdrowienia dla Was.
ciekawa
2008-07-12
09:10:14
Email
Nastka tez ma takie okresy-można wtedy podac do podpijania meliskę ale dla spokoju też radze zbadać maluszka.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum